Písek

 
 
LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

07.11.17
Na středu 8.11.2017 jsme připravili lampiónový průvod ke svátku Svatého Martina. 
Více...
 
LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

Na středu 8.11.2017 jsme připravili lampiónový průvod ke svátku Svatého Martina. 

Odchod od střediska Nábřeží - NADĚJE, u modré lávky v 17h.

S sebou si vezměte lampión, svíčku, dobrou náladu, teplé oblečení, rukavice  (sirky a špejle pouze dospělí)       

Návrat bude okolo 18,30h. k Novému mostu, s naším doprovodem můžete jít k modré lávce.  


Méně...
 
TĚŠÍME SE NA SENIORY

TĚŠÍME SE NA SENIORY

23.10.17
První letošní vystoupení dětí z předškolních klubů NADĚJE proběhne v Seniorském domě v Čelakovského ulici v úterý 24.10. v 10h.
Více...
 
TĚŠÍME SE NA SENIORY

První letošní vystoupení dětí z předškolních klubů NADĚJE proběhne v Seniorském domě v Čelakovského ulici v úterý 24.10. v 10h. Děti si se svými lektorkami secvičily opět pásmo básniček, písniček a přinesou zase aktivity na spolupráci se seniory. Seniory tentokrát nemine ani společný vědomostní kvíz. Ale nebojte se, bodovat ani známkovat se nebude! A máme pro Vás dárečky s podzimní tématikou.


Méně...
 
BRAMBORIÁDA PRO PŘEDŠKOLÁKY V PURKRATICÍCH

BRAMBORIÁDA PRO PŘEDŠKOLÁKY V PURKRATICÍCH

18.10.17
Ranní počasí nasvědčovalo tomu, že bude krásně, ale kolem 10h. byla ještě mlha. To ale neodradilo předškoláky z PK Margaretka a PK Chaloupka, kteří vyrazili
Více...
 
BRAMBORIÁDA PRO PŘEDŠKOLÁKY V PURKRATICÍCH

Ranní počasí nasvědčovalo tomu, že bude krásně, ale kolem 10h. byla ještě mlha. To ale neodradilo předškoláky z PK Margaretka a PK Chaloupka, kteří vyrazili za svými kamarády z předškolního klubu do Purkratic. Zde proběhla v klubovně společná hra a v tělocvičně střediska plánovaná Bramboriáda. Děti si vyzkoušely, jak se koulí brambora z naučené básničky při válení sudů a cvičení kotoulů na žíněnkách, nosily bramboru na lžíci při slalomu mezi kuželkami, povídaly si o bramborách, jídlech z brambor a posuzovaly kvalitu brambor barevnými víčky. Aby se v tělocvičně neházelo bramborem, zkoušely hod míčkem na cíl, někteří si zahráli fotbálek, zatím co druzí skákali na velké trampolíně a potom se děti vystřídaly. Soutěžení a společně strávený čas se chýlil ke konci a proto došlo i na odměňování dětí. A co byste čekali? Děti dostaly slanou bramborovou odměnu na posilněnou na zpáteční cestu.


Méně...
 
OHLÉDNUTÍ A NÁHLED DO VÁNOC

OHLÉDNUTÍ A NÁHLED DO VÁNOC

19.08.17
V červnu jsme s dětmi předškolních klubů absolvovali Rodičovský klub, lekce Človíček v muzeu, vystoupení Domov Světlo Drhovle, tři lekce cvičení Harmony s lektorkou Aničkou.Navštívili jsme MŠ v Šobrově ulici,
Více...
 
OHLÉDNUTÍ A NÁHLED DO VÁNOC

 

V červnu jsme s dětmi předškolních klubů absolvovali Rodičovský klub, lekce Človíček v muzeu, vystoupení Domov Světlo Drhovle, tři lekce cvičení Harmony s lektorkou Aničkou.  Navštívili jsme MŠ v Šobrově ulici, kde děti absolvovaly adaptační den. Na konci června jsme na dva měsíce instalovali výstavu předškoláků v knihovně.


V rámci projektu Bez obav spolu jsme se zúčastnili pracovních skupin odborníků ohledně inkluze a proběhla též konference BOS v Táboře. Samozřejmě dále projekt běží, s ním i další jeho aktivity.

Během letních prázdnin jsme kromě běžných aktivit středisek připravili pro děti středisek NADĚJE několik odpolední v Purkraticích ve fotbalu a soutěžích v tělocvičně. Při středečních akcích školní děti absolvovaly výlet do ZS Makov, interaktivní výstavy Mraveniště a Minigolf ve Sladovně, výlet do Putimi - soukromý zvířátkov manželů Kozákových. Zaměstnanci připravili také dvě soutěžní odpoledne pro veřejnost na sídlišti Portyč a v parku u Domovinky. Děti si připravily dvě prázdninová vystoupení pro seniory  v Diakonii Blanka a v Domově Světlo v Drhovli. Soutěžemi středisek na přání dětí byly souboje v přípravě studené kuchyně a soutěž modelek. Na konci prázdnin si pro děti připravil dobrovolník Jirka projížďky na kanoích.


V září proběhl zápis dětí do předškolních klubů NADĚJE. Děti byly na konci září na výletě v Makově. Začala  pravidelná cvičení v Harmony s lektorkou Aničkou, návštěvy v knihovně, proběhnou vystoupení pro seniory, návštěvy muzea a Pilařiště.  


Na středu 8.11. plánujeme Lampiónový průvod od 17h. pro veřejnost.  V pondělí 4.12. bude Mikulášská besídka pro předškoláky.


Školáci mají znovu možnost navštěvovat doučování na všech  střediskách NADĚJE denně od 13 - 15h.Ale individuální domluva je též možná od 15 - 16h. Nadále probíhají aktivity pro školáky na všech střediskách. Též se děti o podzimních prázdninách podívají na výstavy do Sladovny a do Laser arény. Na pátek 27.10. plánujeme další sportovní akci v Purkraticích.

 

Poslední týden v září jsme navázali spolupráci s dvěma dobrovolnicemi, které nás kontaktovaly prostřednictvím Dobrovolnického centra Bonum  Oblastní charity a paní Markéty Kracíkové. Jedna chce pravidelně pomáhat s doučováním dětí a druhá se chce zúčastňovat volnočasových aktivit a jednorázových akcí pro děti. O čtrnáct dní později se přidala dobrovolnice, která bude připravovat zájemce na přijímací zkoušky z matematiky.


Méně...
 
 
 

Aktuality