Písek

 
 
Připojujeme se k akci „UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO“.

Připojujeme se k akci „UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO“.

12.09.18
NADĚJE, pobočka Písek se připojí k celorepublikové úklidové akci „UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO“. Akce se bude konat v pátek 14.9.2018.
Více...
 
Připojujeme se k akci „UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO“.

NADĚJE, pobočka Písek se připojí k celorepublikové úklidové akci „UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO“. Akce se bude konat v pátek 14.9.2018. Sraz dobrovolníků a zájemců pomoct při úklidu je ve 14h. před objektem ubytovny NADĚJE v Purkraticích. Společně budeme uklízet areál ubytovny a především její okolí. Rukavice a pytle budou k dispozici. Svoz odpadu zajistí NADĚJE.

 

 

Kontakt: Petra Martíšková, m. 736 772 321


Méně...
 
Čtvrtá výstava předškoláků v knihovně

Čtvrtá výstava předškoláků v knihovně

28.06.18
Předškolní kluby NADĚJE a Městská knihovna v Písku zahájily čtvrtou výstavu dětí. Práce i fotografie dětí ze spolupráce v knihovně či z činností předškolních klubů je
Více...
 
Čtvrtá výstava předškoláků v knihovně

Předškolní kluby NADĚJE a Městská knihovna v Písku zahájily čtvrtou výstavu dětí. Práce i fotografie dětí ze spolupráce v knihovně či z činností předškolních klubů je možné si prohlédnout u dětského oddělení v prvním patře knihovny.

V úvodu vernisáže představila lektorka knihovny Radka Ryjáčková letošní společný projekt s názvem "Rokem se zvířaty ze statku".

 

Poslední středy v měsíci si děti z NADĚJE užívaly aktivity a připravený program. S každým dalším setkáním se opakovala jedna domluvená klasická pohádka, takže děti si během roku zopakovaly a upevňovaly devět pohádek. Dále se probíralo jedno až dvě zvířata ze statku, tvořilo se, povídalo, četlo z knih či leporel. Dokonce se v knihovně hledala velikonoční vajíčka a zajíčci z čokolády, ochutnávaly se různé druhy ovoce, hledaly se brambory, procházelo se březovým lesem k perníkové chaloupce, stavěl se sněhulák, ale probíraly se i tradice a významné dny kalendáře. Ani si nedokážete představit, jaké to bylo, společně si hrát, prožívat všemi smysly, učit se novým věcem, naslouchat druhému, soustředit se a pak se zase uvolnit. Pestrá setkávání s lektorkou Radkou obohacovala všechny zapojené a nelze uvést veškeré střípky z aktivit či komunikace, přenést na vás pár slovy atmosféru, u toho prostě musíte být.  

Vernisáže výstavy se zúčastnila i paní starostka Eva Vanžurová, vedoucí odboru školství a kultury Marie Cibulková, ředitel Městské knihovny Roman Dub a další. Proslovy přítomných doplnil kulturní program děvčat, která si pod   

vedením Kláry Kempferové připravila několik velmi hezkých a melodických písniček o zvířatech ze statku s doprovodem na klávesy a zazněla i zobcová flétna. V dalším školním roce bude spolupráce mezi dětmi a lektorkami z předškolních klubů NADĚJE a knihovnou určitě pokračovat a jaké bude téma roku, to se nechte překvapit.


Méně...
 
Výstava předškoláků z NADĚJE

Výstava předškoláků z NADĚJE

20.06.18
Předškolní kluby NADĚJE a Městská knihovna v Písku Vás již počtvrté zvou na výstavu dětí ve věku od 3 - do 7let. Práce dětí a
Více...
 
Výstava předškoláků z NADĚJE

Předškolní kluby NADĚJE a Městská knihovna v Písku Vás již počtvrté zvou na výstavu dětí ve věku od 3 - do 7let. Práce dětí a fotografie z činnosti v knihovně i v klubech budou vystaveny na chodbě u dětského oddělení do 31.7.2018.

 

V úvodu vernisáže se představí děti z partnerské  Základní školy  Tomáše Šobra a pod vedením paní učitelky Kláry Kempferové zahrají a zazpívají. Letošní společný projekt s názvem "Rokem se zvířaty ze statku" připravovala lektorka knihovny Radka Ryjáčková. Setkání v knihovně probíhala většinou poslední středu v měsíci a děti si veškeré aktivity a připravený program vždy  velmi užily. Každý měsíc byla probírána i jedna klasická pohádka, která se alespoň částečně vztahovala i ke zvířatům ze statku a také různé tradice a významné dny kalendáře.


Méně...
 
DĚTI SLAVILY S NADĚJÍ

DĚTI SLAVILY S NADĚJÍ

06.06.18
Sešel se rok s rokem a NADĚJE, pobočka Písek opět pořádala ve spolupráci s Centrem kultury Den dětí s NADĚJÍ v Palackého sadech jakožto oslavu Mezinárodního dne dětí.  Pro
Více...
 
DĚTI SLAVILY S NADĚJÍ

Sešel se rok s rokem a NADĚJE, pobočka Písek opět pořádala ve spolupráci s Centrem kultury Den dětí s NADĚJÍ v Palackého sadech jakožto oslavu Mezinárodního dne dětí.  Pro děti byly připraveny zábavné aktivity s tématem „ Na statku a kolem něj“ na stanovištích od 12,30h. do 16,30h. Zahájit akci a pozdravit děti přišla  i paní starostka Mgr. Eva Vanžurová a pan místostarosta Mgr. Ing. Jiří Hořánek. Popřáli dětem krásné zábavné odpoledne. Celou akci moderoval a aktivitami děti a rodiče provázel ředitel plzeňské oblasti NADĚJE, Daniel Svoboda B. Th. 

Na děti čekalo poznávání zvířat za statku, sbíraly zeleninu z trávy, skládaly různá puzzle ze statku, vyráběly kočičku z kartonu, kterou omotávaly klubíčkem s vlnou, probíhaly překážkovou dráhu na koníkovi, skákaly přes švihadlo a lano jako pejsci. Také děti přenášely červíky v zobáčku z kolíku v dřepu, což znázorňovalo batolení kačenek, učily se básničky o zvířatech ze statku nazpaměť, u stanoviště ovečky děti zodpovídaly otázky o užitku z ovce a motaly klubíčka vlny. V parku též zanášela slepice svá vejce do hnízd ze slámy a děti měly za úkol všechna vejce najít a posbírat. ani letos nechyběl oblíbený plackovač. Po celou dobu hrála příjemná hudba, která lákala děti do parku. Děti za splnění úkolů na stanovišti dostávaly razítka do průkazky a po splnění devíti úkolů si vybraly z odměn na stánku. V doprovodném  programu si děti mohly nechat namalovat na obličej zvířátka ze statku a nastříkat vlasy barvami.

 Počasí bylo krásné, odměny různé od drobných dárků od EONu, přes sladkosti, výrobky zdravé výživy, plyšáky či jiné věcné odměny v podobě letních pantoflí, botasek, přívěšků, slunečních brýlí a dalších. Každé z 274x dětí  si samo vybralo věcnou i sladkou odměnu. Za pomoc a spolupráci děkujeme zaměstnancům Centra kultury a písecké pobočky NADĚJE a dobrovolnicím Bonumu, které nám zajistila Markéta Kracíková, ze Střední zdravotnické školy v Písku.


Méně...
 
I ODLIŠNÁ CESTA MÁ JEDEN SPOLEČNÝ CÍL

I ODLIŠNÁ CESTA MÁ JEDEN SPOLEČNÝ CÍL

13.05.18
Dne 17.5.2018 od 10 hodin proběhne v Písku konference k inkluzivnímu vzdělávání. Konference je jednou z aktivit projektu Bez
Více...
 
I ODLIŠNÁ CESTA MÁ JEDEN SPOLEČNÝ CÍL

Dne 17.5.2018 od 10 hodin proběhne v Písku konference k inkluzivnímu vzdělávání. Konference je jednou z aktivit projektu Bez obav spolu (BOS), který je realizován několika organizacemi: ZVaS České Budějovice, Cheiron Tábor, NADĚJE pobočka Písek a Selesiánské středisko mládeže České Budějovice.

Projekt BOS řeší inkluzivní vzdělávání dětí z vyloučených lokalit, které jsou ohroženy školním neúspěchem zejména z důvodu sociálního vyloučení, etnické příslušnosti a sociálněekonomicky znevýhodněného prostředí, kde děti vyrůstají a žijí.

Konference bude řešit otázky inkluzivního vzdělávání v daných lokalitách – Písek, Tábor, České Budějovice. Během konference zazní příspěvky zaměřené na otázky školní inkluze na ZŠ, dále sdílení příběhů romských studentů, kteří pocházejí z vyloučených lokalit. Přiblížíme veřejnosti práci agentury pro sociální začleňování, která dlouhodobě působí ve vyloučených lokalitách ČR a nově také ve městě Písku. V rámci konference budou zařazeny také příspěvky na téma školní neúspěch dětí s výchovnými a výukovými problémy.  

Místo konání: Písek, Kulturní dům, nábř. 1. máje 1605, 397 01 Písek, 10:00 – 15:00 hodin


Méně...
 
 
 

Aktuality