Písek

 
 
Potravinová sbírka v Albertu

Potravinová sbírka v Albertu

12.11.18
Písecká pobočka NADĚJE se ve spolupráci s Potravinovou bankou Jihočeského kraje zapojila do celorepublikové potravinové sbírky, která proběhla v sobotu 10.11.2018 od 8 do 18
Více...
 
Potravinová sbírka v Albertu

Písecká pobočka NADĚJE se ve spolupráci s Potravinovou bankou Jihočeského kraje zapojila do celorepublikové potravinové sbírky, která proběhla v sobotu 10.11.2018 od 8 do 18 hodin v obchodním řetězci Albert v Písku. Do sbírky se zapojilo celkem 8 dobrovolníků z řad zaměstnanců Naděje, kteří oslovovali a informovali veřejnost o průběhu sbírky a o možnosti podpořit nákupem trvanlivých potravin a drogerie rodiny s dětmi či seniory z Písecka, kteří se potýkají s nepříznivou životní situací. Celkem se povedlo vybrat 255 kg potravin a 40,5 kg drogerie. Všem dárcům děkujeme za ochotu pomoci potřebným.


Méně...
 
Průvod se světélky vítal sv. Martina

Průvod se světélky vítal sv. Martina

12.11.18
Děti si v klubovnách připravovaly své lampióny v rámci tvořivých dílen a moc se těšily. V úvodu průvodu jsme si řekli zkrácenou verzi legendy, jak se Martin rozdělil
Více...
 
Průvod se světélky vítal sv. Martina

Děti si v klubovnách připravovaly své lampióny v rámci tvořivých dílen a moc se těšily. V úvodu průvodu jsme si řekli zkrácenou verzi legendy, jak se Martin rozdělil se žebrákem o svůj plášť. A protože dělal dobré skutky, byl později prohlášen za svatého. A také se děti rozdělily o svatomartinské rohlíčky, které napekly. Letos s námi žádný Martin do průvodu nevyšel.

Rozmanité lampióny a lampičky ze skleniček zdobených barvami na sklo nebo vyrobené z papíru a svítících balónků se komíhaly v pevném sevření dětí a průvod od modré lávky prošel dlouhou trasou. Trasou prošlo 28 dětí a 5 dospělých kolem Domovinky na Jiráskově nábřeží, dále se šlo tmou pod proutěným hřištěm, nahoru ke Smetanovu náměstí, průchodem kolem píseckých jeslí, Jeronýmovou ulicí, Palackého sady a závěr byl na Fügnerově náměstí.

 

Závěr trasy byl u střediska U Sadů značen tajemnými světýlky na zemi podél chodníku. Cesta směřovala do tmy a dovedla děti ke sladkým odměnám - bonbónům, lízátkům a müsli tyčinkám. Ohlasy dětí  nás utvrdily, že se jim v průvodu líbilo a že se zase příští rok sejdeme. Letošní lampiónový průvod byl již desátým ročníkem akce pro děti všech středisek NADĚJE.


Méně...
 
Zábava na Halloweenské párty

Zábava na Halloweenské párty

06.11.18
Ve středu proběhla v NZDM Ostrov na Nábřeží dlouho očekávaná Halloweenská párty. Vstup byl pouze v kostýmu a na akci se připravilo sedmnáct dětí. Stejně jako vloni
Více...
 
Zábava na Halloweenské párty

 

Ve středu proběhla v NZDM Ostrov na Nábřeží dlouho očekávaná Halloweenská párty. Vstup byl pouze v kostýmu a na akci se připravilo sedmnáct dětí. Stejně jako vloni se bodovaly rozličné masky. Porota hodnotila originalitu, pracnost, nápaditost, hodnoceno bylo i ústní představení masky. Po bodování došlo na několik soutěží mezi nimiž bylo i oblíbené tancování dvojic s míčkem mezi čely, plnění zábavných úkolů z obálky, předávání maxi pavouka na hudbu a vyřazování nepozorných jedinců, tancování s lanem a další. Nechyběla ani diskotéka, foto koutek se strašidelnou dekorací, volná zábava, židličkovaná a samozřejmě občerstvení v duchu Halloweenu, které bylo opředené pavučinami, hlídané černými kočkami a netopýry. Do papírových kelímků s dýněmi se rozlévalo dětské šampaňské a kofola. Na stole byly misky s červy, duchy a dalšími sladkými i slanými dobrotami. V závěru odpoledne proběhlo vyhodnocení masek a první tři masky získaly drobné odměny. Všem se zábavné odpoledne v krásně vyzdobených prostorách klubovny moc líbilo a díky patří pracovnicím NZDM, které bohatý program pro děti připravily.


Méně...
 
Podzimní prázdniny „Mezi stromy“

Podzimní prázdniny „Mezi stromy“

01.11.18
Na prázdninové odpoledne byla v Purkraticích připravena pro všechny děti ze středisek NADĚJE akce nazvaná „Mezi stromy“.  Jelikož nám ale nepřálo počasí, bylo pochmurno, chladno a
Více...
 
Podzimní prázdniny „Mezi stromy“

Na prázdninové odpoledne byla v Purkraticích připravena pro všechny děti ze středisek NADĚJE akce nazvaná „Mezi stromy“.  Jelikož nám ale nepřálo počasí, bylo pochmurno, chladno a po dešti, uskutečnila se akce, místo na dvoře střediska a mezi stromy, raději pod střechou a v podzimně vyzdobené tělocvičně. Po přivítání všech hostů z ostatních středisek proběhlo vystoupení dětí z předškolního a školního klubu U Rybníčku. Děti si pod vedením lektorky Ivany připravily básničky a sehrály pohádku O veliké řepě. Následovaly soutěže na stanovištích, sportování a tvořivé aktivity. Děti vybarvovaly podzimní motivy pastelkami, vyráběly jako dekoraci papírové dýně, mohly se vyfotit ve foto koutku s krásnými podzimně ozdobenými klobouky, házely na cíl, srážely kuželky, hrály stolní fotbálek, basketbal a ping - pong, skákaly na trampolíně. Mezi aktivitami si mohli všichni prohlédnout výstavu výtvarných prací dětí z Purkratic, která byla umístěná na žebřinách. Nechybělo ani občerstvení. Po soutěžích se uskutečnil fotbalový zápas na hřišti venku, kde každou práci nohou komentovala pracovnice Veronika. Na závěr zápasu si každé dítě koplo penaltu na brankáře ve velké bráně. Po fotbalu se ještě skákalo na trampolíně ve dvojicích a finální aktivitou byla diskotéka.Děti se však styděly a tak si raději společně zazpívaly několik známých dětských písniček. Na úplný závěr objela mašinka složená z dětí - vagónků, v čele s bubeníkem Ivánkem, celý dvůr.  Soutěže byly odměňovány průběžně, ale na konci akce dostalo sladkou odměnu všech 26 dětí, které se aktivně podílely na programu a zapojovaly se do soutěží a aktivit. Akce byla velmi úspěšná a dětem se líbila. Další akcí pro děti všech středisek bude lampiónový průvod ke svátku Svatého Martina, na který srdečně zveme ve čtvrtek 8.11. ke středisku NADĚJE na Nábřeží.


Méně...
 
 
 

Aktuality