Písek

 
 
BRAMBORIÁDA PRO PŘEDŠKOLÁKY V PURKRATICÍCH

BRAMBORIÁDA PRO PŘEDŠKOLÁKY V PURKRATICÍCH

18.10.17
Ranní počasí nasvědčovalo tomu, že bude krásně, ale kolem 10h. byla ještě mlha. To ale neodradilo předškoláky z PK Margaretka a PK Chaloupka, kteří vyrazili
Více...
 
BRAMBORIÁDA PRO PŘEDŠKOLÁKY V PURKRATICÍCH

Ranní počasí nasvědčovalo tomu, že bude krásně, ale kolem 10h. byla ještě mlha. To ale neodradilo předškoláky z PK Margaretka a PK Chaloupka, kteří vyrazili za svými kamarády z předškolního klubu do Purkratic. Zde proběhla v klubovně společná hra a v tělocvičně střediska plánovaná Bramboriáda. Děti si vyzkoušely, jak se koulí brambora z naučené básničky při válení sudů a cvičení kotoulů na žíněnkách, nosily bramboru na lžíci při slalomu mezi kuželkami, povídaly si o bramborách, jídlech z brambor a posuzovaly kvalitu brambor barevnými víčky. Aby se v tělocvičně neházelo bramborem, zkoušely hod míčkem na cíl, někteří si zahráli fotbálek, zatím co druzí skákali na velké trampolíně a potom se děti vystřídaly. Soutěžení a společně strávený čas se chýlil ke konci a proto došlo i na odměňování dětí. A co byste čekali? Děti dostaly slanou bramborovou odměnu na posilněnou na zpáteční cestu.


Méně...
 
OHLÉDNUTÍ A NÁHLED DO VÁNOC

OHLÉDNUTÍ A NÁHLED DO VÁNOC

19.08.17
V červnu jsme s dětmi předškolních klubů absolvovali Rodičovský klub, lekce Človíček v muzeu, vystoupení Domov Světlo Drhovle, tři lekce cvičení Harmony s lektorkou Aničkou.Navštívili jsme MŠ v Šobrově ulici,
Více...
 
OHLÉDNUTÍ A NÁHLED DO VÁNOC

 

V červnu jsme s dětmi předškolních klubů absolvovali Rodičovský klub, lekce Človíček v muzeu, vystoupení Domov Světlo Drhovle, tři lekce cvičení Harmony s lektorkou Aničkou.  Navštívili jsme MŠ v Šobrově ulici, kde děti absolvovaly adaptační den. Na konci června jsme na dva měsíce instalovali výstavu předškoláků v knihovně.


V rámci projektu Bez obav spolu jsme se zúčastnili pracovních skupin odborníků ohledně inkluze a proběhla též konference BOS v Táboře. Samozřejmě dále projekt běží, s ním i další jeho aktivity.

Během letních prázdnin jsme kromě běžných aktivit středisek připravili pro děti středisek NADĚJE několik odpolední v Purkraticích ve fotbalu a soutěžích v tělocvičně. Při středečních akcích školní děti absolvovaly výlet do ZS Makov, interaktivní výstavy Mraveniště a Minigolf ve Sladovně, výlet do Putimi - soukromý zvířátkov manželů Kozákových. Zaměstnanci připravili také dvě soutěžní odpoledne pro veřejnost na sídlišti Portyč a v parku u Domovinky. Děti si připravily dvě prázdninová vystoupení pro seniory  v Diakonii Blanka a v Domově Světlo v Drhovli. Soutěžemi středisek na přání dětí byly souboje v přípravě studené kuchyně a soutěž modelek. Na konci prázdnin si pro děti připravil dobrovolník Jirka projížďky na kanoích.


V září proběhl zápis dětí do předškolních klubů NADĚJE. Děti byly na konci září na výletě v Makově. Začala  pravidelná cvičení v Harmony s lektorkou Aničkou, návštěvy v knihovně, proběhnou vystoupení pro seniory, návštěvy muzea a Pilařiště.  


Na středu 8.11. plánujeme Lampiónový průvod od 17h. pro veřejnost.  V pondělí 4.12. bude Mikulášská besídka pro předškoláky.


Školáci mají znovu možnost navštěvovat doučování na všech  střediskách NADĚJE denně od 13 - 15h.Ale individuální domluva je též možná od 15 - 16h. Nadále probíhají aktivity pro školáky na všech střediskách. Též se děti o podzimních prázdninách podívají na výstavy do Sladovny a do Laser arény. Na pátek 27.10. plánujeme další sportovní akci v Purkraticích.

 

Poslední týden v září jsme navázali spolupráci s dvěma dobrovolnicemi, které nás kontaktovaly prostřednictvím Dobrovolnického centra Bonum  Oblastní charity a paní Markéty Kracíkové. Jedna chce pravidelně pomáhat s doučováním dětí a druhá se chce zúčastňovat volnočasových aktivit a jednorázových akcí pro děti. O čtrnáct dní později se přidala dobrovolnice, která bude připravovat zájemce na přijímací zkoušky z matematiky.


Méně...
 
 
 

Aktuality