Vysoké Mýto

 
 

 
 
Podpora prostřednictvím nákupů v síti o.d. Konzum

Podpora prostřednictvím nákupů v síti o.d. Konzum

05.11.18
I letos jsme byli zařazeni do projektu obchodního družstva Konzum. Uplatněním dárcovského kupónu v obchodě můžetze podpořit nákup antidekubitních matrací pro klienty NADĚJE.
Více...
 
Podpora prostřednictvím nákupů v síti o.d. Konzum

I letos jsme byli zařazeni do projektu obchodního družstva Konzum. Uplatněním dárcovského kupónu v obchodě můžetze podpořit nákup antidekubitních matrací pro klienty NADĚJE. 

 

Pokud předložíte při nákupu v síti o.d. Konzum dárcovský kupón, bude k vašemu nákupu přičtena částka 30 Kč, kterou pak Konzum převede naší organizaci. Navíc ještě v poměru podle přijatých darů rozdělí dalších 100 000 Kč. Kupón není nutné tisknout a nosit s sebou, na pokladně si lze platbu vyžádat - na letácích u pokladny jsou k dispozici kupóny všech organizací do projektu zapojených. 

 

NADĚJE použije veškeré získané prostředky na nákup matrací, které pomáhají při předcházení a léčbě proleženin u klientů trvale nebo převážně upoutaných na lůžko.


Méně...
 
Zúčastněte se ankety ke kvalitě sociálních služeb na Vysokomýtsku

Zúčastněte se ankety ke kvalitě sociálních služeb na Vysokomýtsku

Anketu můžete vyplnit i u nás, nebo online, váš názor nás zajímá.

08.10.18
    
Více...
 
Zúčastněte se ankety ke kvalitě sociálních služeb na Vysokomýtsku

Chybí Vám v blízkosti Vašeho bydliště pečovatelská služba? Uvítali byste více domovů pro seniory? Chcete větší možnosti sociálního poradenství?

 

Váš názor tomu může pomoci -  vyplňte anketu online. Vyplnění zabere cca 2 - 3 minuty.

Pomůžete tak shromáždit podklady pro tvorbu nového Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb pro území obce s rozšířenou působností Vysoké Mýto.

Anketa je anonymní! 

 

Anketu je možné vyplnit také fyzicky. Můžete se zastavit u nás na recepci a zde anketu vyplnit i odevzdat. Další sběrná místa, kde jsou i anketní lístky, jsou umístěna v těchto organizacích: Turistické informační centrum, nám. Přemysla Otakara II. 96, 566 01 Vysoké Mýto, Úřad práce – kontaktní pracoviště Vysoké Mýto, Žižkova 272, Litomyšlské Předměstí, 566 01 Vysoké Mýto, Informační centrum města Choceň, Tyršovo náměstí 301, 565 01 Choceň.

 

Děkujeme.

 


Méně...
 
PEČENÍ JABLEČNÉHO ŠTRÚDLU

PEČENÍ JABLEČNÉHO ŠTRÚDLU

16.11.18
Klienti našeho zařízení si v rámci čtvrteční a páteční pracovní terapie upekli jablečné záviny – tzv. „štrúdly“. Při přípravě jablek a při samotném pečení, byla na
Více...
 
PEČENÍ JABLEČNÉHO ŠTRÚDLU

Klienti našeho zařízení si v rámci čtvrteční a páteční pracovní terapie upekli jablečné záviny – tzv. „štrúdly“. Při přípravě jablek a při samotném pečení, byla na pracovní terapii přítomna také praktikantka, která klientům pomáhala s různými činnostmi. První den jsme loupali a na malé kousky krájeli jablka. Druhý den jsme z předem koupeného listového těsta spolu s klienty vyváleli pláty, které jsme pokladli nakrájenými jablky, dále jsme je posypali skořicovým, vanilkovým a moučkovým cukrem. Přidali jsme rozinky a zavinuli. Celkem jsme takto vytvořili a upekli 6 kusů této sladké pochoutky. Klienti si při práci počínali velice činorodě, byli pilní a šikovní. A všichni společně si vlastnoručně vyrobený dezert snědli s kávou při odpolední siestě.


Méně...
 
PŘEDNÁŠKA PANÍ MACKOVÉ - MALÍ UČITELÉ

PŘEDNÁŠKA PANÍ MACKOVÉ - MALÍ UČITELÉ

16.11.18
Paní Mgr. Martina Macková, Ph.D. uskutečnila v našem zařízení po měsíci další přednášku pro klienty. Dnes na téma: „Děti – malí učitelé dospělých.“ Povídala o tom,
Více...
 
PŘEDNÁŠKA PANÍ MACKOVÉ - MALÍ UČITELÉ

Paní Mgr. Martina Macková, Ph.D. uskutečnila v našem zařízení po měsíci další přednášku pro klienty. Dnes na téma: „Děti – malí učitelé dospělých.“ Povídala o tom, co vše kladného může předat svět dětí světu dospělých (láska, radost, energie). A také o tom, co dospělí předávají dětem (zkušenosti, přístup k životu, vzory chování). Přednášející zdůraznila důležitou (a mnohdy nevědomou) roli rodičů, jakožto životních vzorů pro jejich potomky. Připomněla i význam toho, aby člověk zdravým způsobem měl rád sám sebe a vážil si sama sebe. A nejen psychologická úskalí toho, když člověk sám o sobě příliš pochybuje. Paní Macková i dnes předala přítomným posluchačům spoustu užitečných vědomostí a rad, a to zcela srozumitelným způsobem. Klienti se zapojovali do diskuse a také se dotazovali. Odcházeli domů obohaceni o nové poznatky a s radostí ze sdílení svých vlastních životních zkušeností.

 


Méně...
 
HOUBOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

HOUBOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

16.11.18
Na dnešní výtvarné dílně klienti vytvářeli z papíru hřiby. S podzimním obdobím je téma hub a hříbků aktuální a klientům takové tvoření připomíná koloběh roku
Více...
 
HOUBOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

 

Na dnešní výtvarné dílně klienti vytvářeli z papíru hřiby. S podzimním obdobím je téma hub a hříbků aktuální a klientům takové tvoření připomíná koloběh roku a mají možnost radovat se z darů a krás, které nám podzim nabízí. Podle připravených šablon si klienti vystřihli tvar houby. Poté vystřižené houby dotvářeli klobouky, nožičkami a také trávou či mechem, ze kterých vyrůstají. Tvoření hub všechny klienty bavilo a každý z nich si chtěl svůj výrobek dokončit. Výsledná dílka budou zdobit prostory našeho zařízení a ladit jej do podzimu.


Méně...
 
ENKAUSTIKA S PANÍ TOMAŠOVOU

ENKAUSTIKA S PANÍ TOMAŠOVOU

02.11.18
Na dnešní odpoledne jsme pro klienty uspořádali výtvarný program, a to pod vedením našeho hosta paní Hany Tomašové. Přítomní klienti si vytvářeli obrázky výtvarnou
Více...
 
ENKAUSTIKA S PANÍ TOMAŠOVOU

Na dnešní odpoledne jsme pro klienty uspořádali výtvarný program, a to pod vedením našeho hosta paní Hany Tomašové. Přítomní klienti si vytvářeli obrázky výtvarnou formou zvanou „enkaustika“. Je to malířská technika, jejíž kořeny sahají až do antiky. Jde o malování horkým voskem na podklad – za použití speciální enkaustické žehličky, a nebo klasické, domácí žehličky. Na horkou plochu žehličky se nanáší vosk, kterým se pak maluje na křídový papír. Postup je takový, že se barvy voskových pastelů postupně přikládají na žehličku. Poté, co se vosk roztaví, se žehlička otiskne na připravený papír. Při nanášení barvy na papír se mohou použít různé tahy žehličkou (otisk, jednoduše přetřít, pohyb od sebe a k sobě, naklonění žehličky na hranu, použití špičky žehličky apod.). Klienty tato technika tvoření obrázků zaujala a hrou barev, kdy se barvy mohou rovněž přemalovávat přes sebe, uplatnili svoji představivost či výtvarný talent. Na této výtvarné aktivitě tak vznikly dech beroucí abstrakce, krajiny, květiny či zátiší. A hezké obrázky na památku, které klientům budou připomínat jejich dovednosti a zajímavě strávený čas.


Méně...