Vysoké Mýto

 
 

 
 
KYTAROVÉ ODPOLEDNE PRO NAŠE KLIENTY

KYTAROVÉ ODPOLEDNE PRO NAŠE KLIENTY

23.11.17
V úterý dpoledne mezi nás zavítala dvojice muzikantů, kteří klientům zazpívali a zahráli na kytaru několik písní – country, trampské i lidové. 
Více...
 
KYTAROVÉ ODPOLEDNE PRO NAŠE KLIENTY

Dnes odpoledne mezi nás zavítala dvojice muzikantů, kteří klientům zazpívali a zahráli na kytaru několik písní – country, trampské i lidové. Klienti si tak mohli s muzikanty zazpívat a poveselit se. Panovala dobrá nálada, klienti byli spokojení a odpoledne si užili.


Méně...
 
PŘEDNÁŠKA O DOMÁCÍM NÁSILÍ NA SENIORECH

PŘEDNÁŠKA O DOMÁCÍM NÁSILÍ NA SENIORECH

23.11.17
Ve čtvrtek odpoledne k nám do zařízení přijela paní Mgr. Iva Bandžuchová z Intervenčního cetra v Pardubicích s přednáškou "Domácí násilí na seniorech". Paní Bandžuchová 
Více...
 
PŘEDNÁŠKA O DOMÁCÍM NÁSILÍ NA SENIORECH

Ve čtvrtek odpoledne k nám do zařízení přijela paní Mgr. Iva Bandžuchová z Intervenčního cetra v Pardubicích s přednáškou "Domácí násilí na seniorech". Paní Bandžuchová nejdříve klientům pověděla něco o intervenčním centru, "čím se zabývá". Poté klientům nastínila, co to vůbec domácí násilí je, jeho znaky, kdo je obětí domácího násílí, kdo může být pachatelem, jak se dá domácímu násilí předcházet, druhy násilí a také se zmínila o formách domácího násilí. Paní Bandžuchová dále pro klienty připravila dva filmy o domácím násilí, přečetla dvě kazuistiky (reálné příběhy klient) a uvedla mnoho příkladů z praxe, což se klientům líbilo. Celá přednáška byla doplněna prezentací. Na závěr přednášky měli klienti prostor na dotazy a diskuzi.


Méně...
 
HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ SKUPINY KAPKA

HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ SKUPINY KAPKA

13.11.17
Ve středu odpoledne nás přijela navštívit klienty velmi oblíbená skupina Kapka, která je známá především ze radia Šlágr. Jedná se o dvojici
Více...
 
HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ SKUPINY KAPKA

Ve středu odpoledne nás přijela navštívit klienty velmi oblíbená skupina Kapka, která je známá především z radia Šlágr. Jedná se o dvojici muzikantů, kteří oba zpívají, ženská část dua hraje na kytaru a mužská část na harmoniku. Klienti se na vystoupení těšili již několik týdnů dopředu a byli rádi, že si se skupinou mohou zazpívat známé písně. Zpívání bylo „proloženo“ humornými historkami pana zpěváka. Klienti byli jako vždy z vystoupení nadšení, odcházeli spokojení a přáli si, aby Kapka mezi nás zase brzy zavítala.

 

 

 

 

 

 

 

 


Méně...
 
JEŽKOVÁNÍ PODRUHÉ

JEŽKOVÁNÍ PODRUHÉ

13.11.17
Na čtvrteční výtvarné dílně jsme s klienty navázali na tu předchozí z minulého týdne, kdy jsme vyráběli podzimní „ježky“ z kulatých
Více...
 
JEŽKOVÁNÍ PODRUHÉ

Na čtvrteční výtvarné dílně jsme s klienty navázali na tu předchozí z minulého týdne, kdy jsme vyráběli podzimní „ježky“ z kulatých papírových tácků. I dnes jsme se pustili do výroby „ježků“, jen jinou technikou – formou koláže na papírové čtvrtky. Klienty dnešní výtvarné tvoření opět bavilo a výslednými výtvory jsme ozdobili naše zařízení.

 


Méně...
 
VÝTVARNÁ DÍLNA S JEŽKY

VÝTVARNÁ DÍLNA S JEŽKY

07.11.17
Pravidelně konanou výtvarnou dílnu pro klienty se nám daří zaměřovat na současné roční období – vytvářením toho, co je
Více...
 
VÝTVARNÁ DÍLNA S JEŽKY

 Pravidelně konanou výtvarnou dílnu pro klienty se nám daří zaměřovat na současné roční období – vytvářením toho, co je zrovna venku aktuální, co se v přírodě děje. Dnes si klienti na výtvarné dílně mohli vyrobit „ježky“ z kulatých papírových tácků. Ježečci se všem klientům podařily, někteří z nich si je odnesli jako výzdobu domů, někteří je ponechali sociální pracovnici, která s nimi vyzdobila společné prostory našeho zařízení.


Méně...
 
STŘEDEČNÍ PRACOVNÍ DÍLNA V NOVÉM KABÁTĚ

STŘEDEČNÍ PRACOVNÍ DÍLNA V NOVÉM KABÁTĚ

07.11.17
Středeční pracovní terapie jsme v našem zařízení začali nedávno zaměřovat výtvarně. Jsou připravené tak, aby je zvládli klienti, kteří se již nevydrží dlouho soustředit a mají
Více...
 
STŘEDEČNÍ PRACOVNÍ DÍLNA V NOVÉM KABÁTĚ

Středeční pracovní terapie jsme v našem zařízení začali nedávno zaměřovat výtvarně. Jsou připravené tak, aby je zvládli klienti, kteří se již nevydrží dlouho soustředit a mají menší či větší obtíže s jemnou motorikou. Klienti se do výtvarných prací zpravidla aktivně zapojují a z výsledků jejich činnost se těší. Pokud je výtvarné tvoření zaměřeno na právě probíhající období roku, dá se o tématu také společně povídat a o to je čas pro klienty strávený na výtvarné pracovní dílně zajímavější a přínosnější. Minulý týden jsme s klienty vytvářeli podzimní listy – malováním, a nebo z barevných papírů. Z těch jsme ještě následně udělali „košíky“ plné podzimního listí, jež nám nyní slouží k výzdobě zařízení.

Klienti si účastí na výtvarné dílně trénují motoriku, soustředění, těší se z vlastní tvorby, barev, technik vyrábění a také procvičují paměť při povídání se sociální pracovnicí.


Méně...