Zlín

 
 

 

POSKYTUJEME SLUŽBY SENIORŮM, LIDEM S ALZHEIMEROVOU NEMOCÍ A LIDEM S MENTÁLNÍM POSTIŽENÍM.

 

Provozujeme KONTAKTNÍ MÍSTO České alzheimerovské společnosti.

 

Přečtěte si historii pobočky od jejího vzniku v roce 1992,

aktuality nebo o dění v pobočce ve Čtvrtletníku.

Spřátelte se s námi díky Facebooku

 

Seznamte se s historií sportu zdravotně postižených v NADĚJI Zlín a sledujte aktuality sportovních aktivit střediska Letná.

 

VÝBOR DOBRÉ VŮLE - NADACE OLGY HAVLOVÉ

nám poskytl nadační příspěvek, který jsme použili na úhradu vzdělávání pracovníků. Kurz pro 4 pečující o lidi s demencí začíná v říjnu a potrvá do května roku 2018.

 


 
 
Benefiční večer...na vlně naděje

Benefiční večer...na vlně naděje

10.10.17
Benefiční večer...na vlně naděje je v letošním roce úzce spjat s projektem Desítka, chráněné bydlení pro 10 lidí s postižením.
Více...
 
Benefiční večer...na vlně naděje

Benefiční večer...na vlně naděje je v letošním roce úzce spjat s projektem Desítka, chráněné bydlení pro 10 lidí s postižením.

Proto Vás, ještě o něco srdečněji než obvykle, zvu na již tradiční ples! Přijďte se pobavit, zatancovat si, ochutnat něco dobrého z rautu, vyfotit se do fotokoutku, pořídit si tombolu a vězte, že všechny finanční prostředky, které se vyberou budou určeny na nákup vybavení do nových chráněných bytů. 

Těšíme se na Vás!


Méně...
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Čtvrtletník NADĚJE Zlín

05.10.17
Uvnitř čísla najdete: Nové auto pro denní stacionář, Prázdninový čas v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež, Rozhovor s
Více...
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Uvnitř čísla najdete: Nové auto pro denní stacionář, Prázdninový čas v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež, Rozhovor s klientkou denního stacionáře, Meruňkobraní, Fotogalerii, Kontaktní místo ČALS ve Zlíně a týden paměti, Duše zpívala s NADĚJÍ, Inzerát - dobrovolníci při Národní potravinové bance, Možnost zakoupení výrobků v nové Tkalcovně, O životě v sociálně terapeutických dílnách a chráněném bydlení, Speciální prolínání, NADĚJE se stala členem EASPD, Poděkování Lesům města Zlína, Exkurze tkalců ve Strmilově, 2. díl miniseriálu o Tkalcovně, Pozvánka na Benefiční večer...na vlně NADĚJE.


Méně...
 
Vy rozhodujete, my pomáháme!

Vy rozhodujete, my pomáháme!

Zahradní pergola pro každého

04.10.17
Zahradní pergola pro každého, je název projektu, pro který můžete od 3.10. do 31.10.2017 hlasovat.Je to jednoduché!Po každém nákupu v
Více...
 
Vy rozhodujete, my pomáháme!

Zahradní pergola pro každého, je název projektu, pro který můžete od 3.10. do 31.10.2017 hlasovat.
Je to jednoduché!
Po každém nákupu v obchodních řetězcích Tesco obdržíte hlasovací žeton, který vhodíte do nádoby (s naším označením) za pokladnami.

Můžete hlasovat v těchto prodejnách:
• Tesco Zlín Třída Svobody 836
• Tesco Zlín Tř. 3 května 1170
• Tesco Zlín Kvítková 4352

Vy rozhodujete, my pomáháme...
DĚKUJEME, že nám pomáháte zlepšovat životy seniorů žijících u nás!


Méně...
 
Desítka

Desítka

06.09.17
Desítka je název nového chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením ze Zlína a okolí. Na třídě T. Bati 1010, v domě, který momentálně rekonstruuje
Více...
 
Desítka

Deset prstů, let či kilometrů na kole či během zdolaných? I takové spojení se může dotázaným vybavit. Ten kdo má přehled o dění ve zlínské NADĚJI odpoví bez váhání...

deset šťastných lidí s mentálním postižením! 

 

Desítka je název nového chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením ze Zlína a okolí. Na třídě T. Bati čp 1010, v domě, který momentálně rekonstruuje město a my jej budeme mít v nájmu, najde 10 lidí nový domov. 

Každý bude mít svoji vlastní bytovou jednotku, zařízenou podle Zákona o sociálních službách, tak aby měl své “doma”. To, které nám připadá samozřejmé, ale pro lidi s postižením žijícími se stárnoucími rodiči v jednom bytě, mnohdy pokoji, nepředstavitelné.
Klienti zde budou žít samostatný život, pouze s podporou sociálních pracovníků naší pobočky v běžných časech pracovních dnů. 
Velmi pečlivě jsme osazenstvo domu vybírali a připravovali je na samostatnější život, než žili doposud. 
Velkou radost máme z toho, že 3 z obyvatel Desítky jsou klienti stávajícího chráněného bydlení, kteří se díky podpoře sociálních pracovníků posunuli ve svém životě tak, aby mohli žít jinak, lépe. 

Nyní je před námi velký úkol, a to zajistit vybavení pokojů bytových jednotek nábytkem a elektronikou. Do konce roku 2017 by mělo proběhnout velké stěhování. 

Budeme rádi, když i díky Vám budou žít lidé s mentálním postižením sami, ale s potřebnou podporou.

Nepravidelně vás budeme informovat o stavu domu i o stavu toho, co právě pořizujeme a potřebujeme nakoupit. Sledujte nás na FB https://www.facebook.com/events/982727598533499/?fref=ts.


Méně...
 
Gospely a spirituály počtvrté

Gospely a spirituály počtvrté

Duše zpívej s NADĚJÍ

17.07.17
Již čtvrtý rok se v sobotní podvečer, v Kongresovém centru rozezněly spirituály a gospely z úst lajků, kteří zpívali jako
Více...
 
Gospely a spirituály počtvrté

Již čtvrtý rok se v sobotní podvečer, v Kongresovém centru rozezněly spirituály a gospely z úst lajků, kteří zpívali jako profesionálové.

 

Týden, každý den, podvečer zpívali a zkoušeli účastníci prázdninové gospelové školy Duše zpívej, kam až mohou zajít se svými hlasovými možnostmi. Pod vedením francouzských lektorů Kevona a Rolanda, zlepšovali své projevy a prohlubovali svoji vášeň k hudbě. Nekonečná píle, trpělivost a nadšení vyvrcholilo na závěrečném koncertě...

 

... tento rok byl jiný!

Kevon, nový z dvojice lektorů, přivezl, kromě nám již známého Rolanda, i svoji velkou přidanou hodnotu - neutuchající energii. Zapojil do zpěvu a tance všechny přítomné diváky a posluchače, zpívající vyburcoval svými gesty a mimikou celého těla k neskutečným výkonům. 

 

Velký aplaus, úsměv na rtech a radost v duších. To vše přinesl letošní koncert.

Pro zlínskou NADĚJI byl příležitostí poděkovat všem partnerům a dárcům za podporu při vybavení samostatných bytů pro mentálně postižené.

Děkujeme Vám za Vaši přízeň a za naději ve svých duších.

 

 

Fotogalerie z koncertu Duše zpívej s NADĚJÍ 2017.

 


Méně...
 
Gospelový koncert Duše zpívej s NADĚJÍ

Gospelový koncert Duše zpívej s NADĚJÍ

15.06.17
Již počtvrté Vás zveme na gospelový koncert Duše zpívej s NADĚJÍ.
Více...
 
Gospelový koncert Duše zpívej s NADĚJÍ

Již počtvrté Vás zveme na gospelový koncert Duše zpívej s NADĚJÍ.

 

Přijďte se podívat a hlavně poslechnout si amatérské zpěváky, kteří se pod vedením francouzských lektorů za týden naučí zpívat tak, že budete pochybovat o tom, jesli před vámi nestojí profesionálové, kteří k nám zavítali na svém turné.

Těšíme se na viděnou!

 

Děkujeme všem partnerům a Statutárnímu městu Zlín za podporu zlínské NADĚJE.


Méně...