Zlín

 
 
 
 
Jaruška a Rosťa jsou svoji!

Jaruška a Rosťa jsou svoji!

Slavnostní požehnání muže a ženy spojilo dvojici s lehkým mentálním postižením

11.06.18
Co napsat jiného, než co už bylo napsáno ve Zlínském deníku a vyřčeno v Událostech v regionech v České televizi? Hlavou se mi honí
Více...
 
Jaruška a Rosťa jsou svoji!

Co napsat jiného, než co už bylo napsáno ve Zlínském deníku a vyřčeno v Událostech v regionech v České televizi? Hlavou se mi honí milion myšlenek a křehkých okamžiků na pátek 8. června 2018, které se jen těžko dají zformulovat do pár vět.

Prohlédněte si svatební reportáž.

 

Požehnání Rosti a Jarky bylo velkou událostí pro celou zlínskou NADĚJI.

Jsme moc rádi, že se nám spolu s evangelickým farářem Petrem Pivoňkou podařilo zrealizovat velký sen páru. Rosťa nemůže po rozhodnutí soudu uzavřít manželství. Mohli si ale slíbit lásku, věrnost a pomoc jeden druhému. 

Všech se nás různými způsoby dotýkalo spojení dvou lidí, kteří se doplňují a jeden bez druhého by byli ztraceni a neúplní. A to v případě lidí s postižením platí dvojnásob! Očekávání před obřadem bylo viditelné na každém, kdo přišel dvojici do evangelického kostela podpořit - na zaměstnancích, klientech, rodinných příslušnících a přátelích páru. Takový obřad člověk zažije jednou za život... Petr Pivoňka dal slovům, písním a všem okamžikům lehkost, ale také vážnost, jakou si tento životní krok zaslouží.

 

Bylo to celé dojemné, plné úsměvů, smíchu, jiné a přece tak podobné každé jiné svatbě.

Přejeme Rosťovi a Jarce hodně štěstí v dalších společně strávených dnech. A vězte, že překážky máme v životě od toho, abychom se je naučili odstraňovat!

 


Méně...
 
NENÍ TO SVATBA, ALE PŘESTO JDE O DŮLEŽITÝ KROK V ŽIVOTĚ DVOU LIDÍ S POSTIŽENÍM

NENÍ TO SVATBA, ALE PŘESTO JDE O DŮLEŽITÝ KROK V ŽIVOTĚ DVOU LIDÍ S POSTIŽENÍM

08.06.18
Rostislav a Jarmila, dvojice lidí s lehkým mentálním postižením, nemohou uzavřít sňatek kvůli omezení svéprávnosti. Přesto své
Více...
 
NENÍ TO SVATBA, ALE PŘESTO JDE O DŮLEŽITÝ KROK V ŽIVOTĚ DVOU LIDÍ S POSTIŽENÍM

Rostislav a Jarmila, dvojice lidí s lehkým mentálním postižením, nemohou uzavřít sňatek kvůli omezení svéprávnosti. Přesto své svobodné rozhodnutí žít spolu a pomáhat si, stvrdí slavnostním požehnáním v evangelickém kostele ve Zlíně dne 8. 6. 2018.

 

Rostislav s Jarmilou bydlí v chráněném bytě zlínské NADĚJE. Na požehnání svazku se dlouhodobě připravovali. I lidé, kteří nemohou činit důležité právní úkony, jsou přesto svobodní ve svém rozhodnutí a mají právo žít podle svých představ.


Méně...
 
Běžecké naděje reprezentovaly NADĚJI na Festivalovém půlmaratonu 2018

Běžecké naděje reprezentovaly NADĚJI na Festivalovém půlmaratonu 2018

04.06.18
2. 6. 2018 město Zlín žilo běžeckým Festivalovým půlmaratonem. I naši zaměstnanci...Katka, David, Veronika, Jana.
Více...
 
Běžecké naděje reprezentovaly NADĚJI na Festivalovém půlmaratonu 2018

2. 6. 2018 město Zlín žilo běžeckým Festivalovým půlmaratonem. I naši zaměstnanci...Katka, David, Veronika, Jana.

Tito 4 odvážní se rozhodli vyběhnout na trať v oranžových dresech s nápisech Jsem běžecká naděje a reprezentovat naši organizaci.

Katka běžela se svým mužem celý půlmaraton, David s Verčou "desítku" a Jana nasbírala celou štafetu a trhli skvělý čas.

Věříme, že si všichni tento den pod naší značkou užili a radost z pohybu jim zůstane po celý rok do dalšího běžeckého klání. 

Fotografie z celého dne.


Méně...
 
ČSOB pomáhá regionům...pomůžete taky?

ČSOB pomáhá regionům...pomůžete taky?

Klimatizace pro horké dny

15.05.18
Do třetího, nejvyššího patra Domu pokojného stáří chceme pořídit klimatizaci. Na tomto patře, žije19 lidí s Alzheimerovou nemocí
Více...
 
ČSOB pomáhá regionům...pomůžete taky?

Do třetího, nejvyššího patra Domu pokojného stáří chceme pořídit klimatizaci. Na tomto patře, žije19 lidí s Alzheimerovou nemocí a jinými druhy demencí. Obyvatelé jsou na svých pokojích minimálně. Tráví většinu svého dne ve společných prostorách, při nejrůznějších aktivitách – canisterapie, rukodělné činnosti, tréninky paměti, předčítání, hry nebo sledování televize a odpočívání v polohovacích křeslech. V období, kdy venku vládnou vysoké teploty, je na patře nepříjemně, téměř nesnesitelně...

 

Usilovali jsme o zapojeni do grantu ČSOB, Jarní výzvy 2018 - ČSOB pomáhá regionům. Podařilo se a dostali jsme se do čtveřice projektů, která soupeří o prvenství, 50 tisíc korun.

Abychom se umístili na první příčce, potřebujeme porazit konkurenci v množství získaných peněz od veřejnosti. Pomůžete nám?

 

Jak na to?

 

Klikněte prosím na tentoodkaz http://www.csobpomaharegionum.cz/projekty/zlinsky-kraj/2016954/klimatizace-pro-horke-dny, shlédněte video, které bylo pro tento účel natočeno a pokud budete souznět s našim nápadem a chutí zlepšovat služby, pošlete vámi zvolenou částku nejpozději do 26. 6. 2018 prostřednictvím řádně registrované veřejné sbírky Fóra dárců, (FD) na jednotné číslo účtu u společnosti ČSOB, a to plně v souladu s platnými legislativními předpisy. Každé vybrané neziskové organizaci je přidělen vlastní variabilní symbol, na základě kterého lze identifikovat jednotlivé příspěvky. Všechny peněžní prostředky, které budou vybrány v tomto grantovém klání budou po ukončení “hlasování” převedeny na náš účet. Ty, které zůstanou volné po nákupu klimatizace, použijeme na nákupy dalších potřebných věcí v našem domově. O využití vašich darů Vás budeme informovat.

 

Budeme rádi, když lidem, žijícím ve 3. patře Domu pokojného stáří, horké dny zpříjemníte. 


Méně...
 
Věříme, že postavíme pergolu z kabelek

Věříme, že postavíme pergolu z kabelek

05.04.18
Od loňského roku toužíme po tom, aby všichni obyvatelé Domu pokojného stáří mohli trávit hezké dny na zahradě, v příjemném místě,
Více...
 
Věříme, že postavíme pergolu z kabelek

Od loňského roku toužíme po tom, aby všichni obyvatelé Domu pokojného stáří mohli trávit hezké dny na zahradě, v příjemném místě, kde bude chládek a soukromí - v pergole. Aby i ležící klienti byli na čerstvém vzduchu a měli stejné možnosti jako ti, kteří mají více síly a jsou samostatnější. 

Na realizaci tohoto záměru jsme využili výtěžek z Kabelkového VELEtrhu 2017 - návrh, výkopové a terénní práce, stavba zpevněné plochy. To vše už máme.

Nyní máme před sebou velký závazek. Dostavět samotnou pergolu.

 

Pomůžete nám?

Můžete s námi sledovat naši "stavbu" krok po kroku.

 

Darujte nám své kabelky a kupte si na VELEtrhu nové. 

Blíží se hezké dny a v těch přece všichni chceme být venku!

 

Děkujeme!


Méně...
 
O Kabelkovém VELEtrhu slovy veřejnosti

O Kabelkovém VELEtrhu slovy veřejnosti

20.04.18
Jedu trolejbusem, je úterý. Přede mnou sedí dvě paní středního věku. Povídají si. Jedna z nich najednou zvedne svou rudou kabelku a zvýšeným hlasem plným
Více...
 
O Kabelkovém VELEtrhu slovy veřejnosti

Jedu trolejbusem, je úterý. Přede mnou sedí dvě paní středního věku. Povídají si. Jedna z nich najednou zvedne svou rudou kabelku a zvýšeným hlasem plným nadšení a radosti říká: "Podívej se, mám novou kabelku, včera jsem si ji koupila na té akci v divadle." Druhá ji obdivuje a je jí líto, že na Kabelkovém veletrhu nebyla. 

 

 

"Děkujeme za kabelky bylo to krásně strávené odpoledne. I děti byly nadšené z malování a děvčat, která se o ně hezky starala, abychom my dospělí mohli v klidu vybírat."

 

"Mám velkou radost z kabelky, kterou jsem vybrala pro svou vnučku. Je snad větší než ona. Tam se ti vejde takových věcí, podívej!" Dívám se na kytičkovanou tašku na kočárek a říkám si: "Hm, dobrá, ta by se mně taky hodila."

 

"Tuto budu nosit na zmrzlinu a tuto večer na promenádu. A když nebudu vědět kterou, tak ti, mami, jednu půjčím."

 

Kabelkový veletrh každoročně působí různé emoce. Známe jen ty, o kterých nám řeknete, ale stojí za to a my za ně děkujeme!

Dva měsíce jste nám nosili na sběrná místa kabelky, my je odváželi, cenili, balili a chystali k prodeji. Rekordní počet téměř 2 tisíc kabelek nás moc potěšil.

Výtěžek 75 tisíc korun bude použit na stavbu pergoly na zahradě Domu pokojného stáří. 

Fotogalerii z Kabelkového VELEtrhu si můžete prohlédnou na tomto odkazu.

Fotografie ze stavby pergoly tady.

 

Děkujeme všem organizacím, školám, společnostem, jednotlivcům, zaměstnancům NADĚJE Zlín i dobrovolnicím z Univerzity T. Bati, kteří se zapojili do darování i následného prodeje.

Kabelkový VELEtrh je stále pomoc co se nosí.


Méně...