Praha

 
 

Pomoc lidem bez domova v Praze

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Zimní humanitární opatření pro lidi bez domova

Zimní humanitární opatření pro lidi bez domova

01.12.23

Dnešním dnem začínají zimní humanitární opatření pro lidi bez domova v Praze a stejně jako každý rok jsme do nich zapojeni také. Jak konkrétně?


Více...
 
Zimní humanitární opatření pro lidi bez domova

Dnešním dnem začínají zimní humanitární opatření pro lidi bez domova v Praze a stejně jako každý rok jsme do nich zapojeni také. Jak konkrétně?  

 

Zajišťujeme noční terénní program, kdy dva terénní pracovníci monitorují vybrané městské části a kontaktují lidi bez domova přežívající ve veřejném prostoru a místech, které jim slouží k přespávání. Služba funguje od 20:00 do 7:00 každý den v týdnu.  

 

Ode dneška je také v provozu noclehárna v Troji s kapacitou 60 lůžek. Příjem klientů je 20:30 - 21:30, odchod je v sedm hodin ráno. Noclehárna je v provozu každý den v týdnu. 

 

K dispozici bude také noční hygienické centrum s několika krizovými lůžky, kde budeme zajišťovat hygienu, výměnu ošacení a základní péči pro lidi bez domova. Centrum je určeno pouze pro klienty, které přivezou naši noční terénní pracovnici v rámci nočního terénu.    

 

A připomínáme, že šestý ročník sbírky Darujte nohy v teple je v plném proudu. Obdarujte teplým oblečením nebo botami konkrétního člověka bez domova. Děkujeme.  

 

https://www.darujme.cz/darujtenohyvteple


Méně...
 
Denní centrum U Bulhara slaví 16 let!

Denní centrum U Bulhara slaví 16 let!

30.11.23

U Bulhara slavíme! V listopadu je to 16 let, co můžeme poskytovat naše služby, které se v průběhu času pěkně rozrostly. Nyní u nás lidé bez domova mohou dostat...


Více...
 
Denní centrum U Bulhara slaví 16 let!

U Bulhara slavíme! V listopadu je to 16 let, co můžeme poskytovat naše služby, které se v průběhu času pěkně rozrostly. Nyní u nás lidé bez domova mohou dostat jídlo, čaj, vysprchují se, vymění si oblečení, vyperou si prádlo a nabijí si svůj telefon. Svoje trable řeší se sociálními pracovnicemi, psycholožkou, adiktoložkou a všemi dalšími kolegy, kteří svojí práci dělají srdcem a s radostí. Všem, kteří v centru pracují, patří velký dík.  

 

Denně centrum U Bulhara navštíví v průměru 160 lidí bez domova. A pro zajímavost – ve všech našich denních centrech (U Bulhara, Bolzanova a Michle) se vydá přes 57.000 porcí jídla ročně.  

Pomoci můžete i Vy, a to prostřednictvím projektu Darujte nohy v teple. Děkujeme.  

 

https://www.darujme.cz/darujtenohyvteple 

 

Text: Gabriela Štípalová, vedoucí denního centra U Bulhara

Foto: Petr Zewlakk Vrabec


Méně...
 
Slavíme Giving Tuesday s "nohama v teple"

Slavíme Giving Tuesday s "nohama v teple"

28.11.23

Už pošesté letos slavíme Světový den štědrosti a dobrých skutků s projektem Darujte nohy v teple. Ne všichni lidé bez domova během zimy využívají ubytovací kapacity...


Více...
 
Slavíme Giving Tuesday s "nohama v teple"

Už pošesté letos slavíme Světový den štědrosti a dobrých skutků s projektem Darujte nohy v teple.  

 

Ne všichni lidé bez domova během zimy využívají ubytovací kapacity, ať už ty běžné jako jsou azylové domy a noclehárny nebo ty, které jsou otevřené v rámci zimních humanitárních opatření. A nevyužívají je z nejrůznějších důvodů – např. mají psa, se kterým do většiny těchto zařízení nesmí nebo nechtějí opustit své běžné místo k přespávání, kde mají svůj jediný „majetek“, případně trpí nějakou duševní poruchou a v takovýchto zařízeních je jim jednoduše těsno.  

 

Proto bychom jim rádi prostřednictvím projektu Darujte nohy v teple dopřáli alespoň trochu tepla a sucha skrze nové zimní oblečení a kvalitní boty, které je ochrání například před omrzlinami.      

 

Během uplynulých ročníků jsme díky Vám poskytli boty a oblečení za více jak 1.120 000 Kč. Děkujeme, že společně s námi a Giving Tuesday pomáháte lidem bez domova žít bezpečnější a důstojnější život. 

 

https://www.givingtuesday.cz/darujte-nohy-v-teple-lidem-bez-domova 


Méně...
 
Vánoční dárky

Vánoční dárky

26.11.23

Pan Pavel trpí chronickým lymfedémem dolních končetin, a proto má velmi omezené možnosti co se týče nákupu oblečení a bot. Pod stromeček by si nejvíce přál...


Více...
 
Vánoční dárky

Pan Pavel trpí chronickým lymfedémem dolních končetin, a proto má velmi omezené možnosti co se týče nákupu oblečení a bot. Pod stromeček by si nejvíce přál kalhoty na míru. Paní Daně se rozbila pračka a na novou z důvodu právě probíhajícího oddlužení nemá. Pan Milan pobírá invalidní důchod a nedávno nastoupil do směnného provozu. Pod stromečkem by chtěl najít mikrovlnnou troubu, která by mu ušetřila čas při přípravě jídla. Paní Štěpánku čas od času trápí samota. Televize by se ji stala společníkem na dny, kdy jí není zrovna do skoku. Radovan by zase ocenil mobilní telefon, na kterém by si mohl hledat novou práci.  

 

Všechny tyto lidi spojuje to, že bydlí v našich tréninkových bytech, nemají příliš peněz nazbyt a občas je jim smutno. Taky dost možná už dlouho neslavili Vánoce, a ještě delší dobu pod stromečkem nenašli žádný dárek. To se ale může letos změnit. Vánoční dárky pro lidi žijící v tréninkových bytech jsou opět na našem webu a vy můžete udělat radost těm, kteří si ji v životě momentálně moc neužívají. Vánoční přání nejen Pavla, Dany, Štěpánky, Milana nebo Radovana najdete zde:  

 

https://www.nadeje.cz/praha/https_www_nadeje_cz_praha_phvanoce 

 

Děkujeme.  


Méně...
 
Hledáme nábytek do projektu Housing Youth

Hledáme nábytek do projektu Housing Youth

23.11.23

Znáte to, někdy máte věci naplánované do posledního detailu, ale pak se stane něco, a všechno se zboří jak domeček z karet...


Více...
 
Hledáme nábytek do projektu Housing Youth

Znáte to, někdy máte věci naplánované do posledního detailu, ale pak se stane něco, a všechno se zboří jak domeček z karet. A to se stalo přesně nám.

 

Proto znovu hledáme nábytek do našich bytů v rámci projektu Housing Youth, kde zabydlujeme mladé lidi bez domova. Nejvíce nám chybí židle, stolky, noční stolky, komody, ale i skříně, menší skříňky nebo postele.  

 

Pokud máte něco takového k dispozici, kontaktujte vedoucí projektu Katku Sehnoutkovou (katerina.sehnoutkova@nadeje.cz nebo 773 791 724).

 

Pomozte touto cestou unikátnímu projektu, který cílí na mladé lidi ve věku 18 -26 let se zkušeností s životem na ulici a s užíváním návykových látek. Protože bydlet je prostě základ. 

 

Pokud se chcete dozvědět víc o projektu navštivte náš web: https://www.nadeje.cz/praha/housing_youth_bydleni_pro_mlade_lidi_bez_domova


Méně...
 
Giving Tuesday oslavíme s "nohama v teple"

Giving Tuesday oslavíme s "nohama v teple"

Už za týden budeme slavit světový den štědrosti a dobrých skutků

21.11.23

My už po šesté oslavíme tento den s kampaní Darujte nohy v teple, díky které pomůžeme lidem v nouzi překonat zimní období...


Více...
 
Giving Tuesday oslavíme s "nohama v teple"

Přesně za týden si budeme připomínat světový den štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday. My už po šesté oslavíme tento den s kampaní Darujte nohy v teple, díky které pomůžeme lidem v nouzi překonat zimní období.

 

Udělejte společně s námi nejen na Giving Tuesday něco dobrého a darujte lidem bez domova teplé oblečení a boty. Každý dobrý skutek a projev štědrosti se počítá.

 

 

Děkujeme.


Méně...