Brno

 
 

Aktuální projekty - domov Bohunice

 
 
Tablet pro terapii s klienty

Tablet pro terapii s klienty

28.05.18
Někteří z našich klientů jsou již zcela imobilní a upoutaní na lůžko. Snažíme se hledat cesty, jak i tyto klienty aktivizovat.
Více...
 
Tablet pro terapii s klienty

Někteří z našich klientů jsou již zcela imobilní a upoutaní na lůžko. Snažíme se hledat cesty, jak i tyto klienty aktivizovat a přibližovat jim běžný život. Jednou z možností je využití tabletu, který je výborným pomocníkem pro ukazování fotografií, pouštění videoklipů, případně i některých aplikací vhodných pro práci s klienty upoutanými v lůžku. Pro naše klienty bychom tedy rádi pořídili lehký tablet s velkým a kvalitním displejem, s dobrou výdrží baterie, např. tento typ.

 

Náklady:


Méně...
 
Mobilní zahrádka + dřevěný stojan na květináč

Mobilní zahrádka + dřevěný stojan na květináč

31.05.18
K oblíbenému koníčku mnoha klientů tohoto domova pro seniory dříve patřila péče o zahrádku, pěstování bylinek, květin, zeleniny.
Více...
 
Mobilní zahrádka + dřevěný stojan na květináč

K oblíbenému koníčku mnoha klientů tohoto domova pro seniory dříve patřila péče o zahrádku, pěstování bylinek, květin, zeleniny. Nyní je však hybnost většiny klientů omezena, takže i přestože má domov velikou a krásnou zahradu, na běžném záhonku tito klienti zahradničit nemohou. Proto by si přáli dovybavit zahradu mobilní zahrádkou a dřevěným stojanem na květináč.

 

Mobilní zahrádka, odstín dub - je ideálním řešením pro méně pohyblivé klienty, včetně těch, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík. U jedné mobilní zahrádky mohou zahradničit současně 4 senioři, u práce si mohou povídat, radit se a sdílet spolu nové zážitky. O příspěvek na zakoupení zahrádky jsme žádali na jaře v rámci dotačního programu pro seniory, ale bohužel naše žádost podpořena nebyla.

Náklady:

 

Dřevěný stojan na květináč, odstín dub - jedná se o pomůcku, která usnadní péči o rostliny osobám na invalidním vozíku. Stojan je současně dekorativním prvkem a mobilní zahrádku stejného odstínu bude na zahradě krásně doplňovat.

 

Náklady:


Méně...
 
Ptačí budka a krmítko pro ptáčky

Ptačí budka a krmítko pro ptáčky

28.05.18
Jedná se plně funkční stavebnice. Klienti si sami v rámci rukodělných aktivizačních činností budku či krmítko sestaví a umístí je na zahradě.
Více...
 
Ptačí budka a krmítko pro ptáčky

Jedná se plně funkční stavebnice. Klienti si sami v rámci rukodělných aktivizačních činností budku či krmítko sestaví, umístí je na zahradě a budou čekat, až si je ptáčci najdou a začnou využívat. Vlastnoručně sestavená budka či krmítko jistě přinese našim klientům pocit radosti z dobře odvedené a užitečné práce. Na naší rozlehlé zahradě by uplatnění našlo celkem 5 ks ptačích budek a 2 ks krmítek pro ptáčky.

 

Náklady:

 


Méně...