Otrokovice

 
 

POSKYTUJEME SLUŽBY PRO LIDI S MENTÁLNÍM A KOMBINOVANÝM POSTIŽENÍM

 

Přečtěte si o historii a současnosti naší pobočky. V Otrokovicích poskytujeme služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením již od roku 1993.

Staňte se také našimi přáteli na  Facebooku.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

 
 
Zahradní slavnost v zahradě Domu NADĚJE

Zahradní slavnost v zahradě Domu NADĚJE

24.08.16
16. září opět ožije zahrada Domu Naděje v Otrokovicích tradiční Zahradní slavností.
Více...
 
Zahradní slavnost v zahradě Domu NADĚJE

Připraveny jsou soutěže pro děti, ukázka historických vozidel, tvořivá dílna Atelier Radost, skákací hrad, projížďka na koních, bazárek hraček a dětského oblečení, opékání špekáčků, country kapela a spousta další zábavy po celé odpoledne.

Brány zahrady se otevřou od 15:00 hod., vstupné dobrovolné, výtěžek bude věnován na pořízení ošetřovatelské hydromasážní vany. Přijďte podpořit dobrou věc, užít si spoustu zábavy, soutěží, tvoření a dobrých chutí na konci léta.


Méně...
 
Pátý JEDEN DEN v Otrokovicích se vydařil na výbornou

Pátý JEDEN DEN v Otrokovicích se vydařil na výbornou

06.06.16
Přes 250 návštěvníků se 4. června bavilo na 5. ročníku open air handicap festivalu JEDEN DEN.
Více...
 
Pátý JEDEN DEN v Otrokovicích se vydařil na výbornou

Přes 250 návštěvníků se 4. června bavilo při poslechu hudebních skupin, zhlédnutí divadelních a tanečních představení, návštěvě tvořivých dílen nebo muzikoterapii na 5. ročníku open air handicap festivalu JEDEN DEN. Ideální počasí, rekordní návštěva, krásná atmosféra, kterou nabídlo prostředí lanového centra Lanáček v Otrokovicích, a úžasný elán všech účinkujících i dobrovolníků. To vše naplnilo hlavní cíl našeho festivalu: společné účinkování umělců s handicapem i těch zdravých napříč žánry.

Festival se uskutečnil pod záštitou starosty města Otrokovice Jaroslava Budka. Výtěžek ze vstupného ve výši 17 880 Kč bude věnován na zakoupení ošetřovatelské hydromasážní vany pro Dům NADĚJE v Otrokovicích.

 

Děkujeme všem, kdo jste nás přišli podpořit, a doufáme, že jste se bavili stejně dobře jako my.

 

Příjemnou atmosféru si můžete připomenout prostřednictvím fotografií zde


Méně...
 
Festival JEDEN DEN spojí umělce s handicapem i ty zdravé

Festival JEDEN DEN spojí umělce s handicapem i ty zdravé

31.05.16
Zveme všechny příznivce na 5. ročník festivalu JEDEN DEN, který se uskuteční v sobotu 4. 6. 2016 od 14 hodin v Otrokovicích v Lanáčku.
Více...
 
Festival JEDEN DEN spojí umělce s handicapem i ty zdravé

 

Zveme všechny příznivce na 5. ročník festivalu JEDEN DEN, který se uskuteční v sobotu 4. 6. 2016 od 14 hodin v Otrokovicích v Lanáčku. Hlavním posláním festivalu je spojovat umělce s handicapem a ty zdravé.

V rozmanitém a bohatém programu se představí hudební kapely PASS, Hudba Fryšták. Bezprostředním, avšak sluchu lahodícím hraním se představí host festivalu Kabrňáci z Tloskova. Nehudební část programu vyplní divadlo „Takový je život! aneb Sitkom včera, dnes a zítra!“ v podání studentů Základní umělecké školy Otrokovice v režii Gustava Řezníčka nebo taneční vystoupení v podání klientů otrokovické NADĚJE.

Zajímavým zpestřením festivalu bude workshop skupinového bubnování s Rytmem pro život. Nebude chybět doprovodný program, výtvarné  dílny pro děti i pro dospělé pod vedením Jany Svobodové – Ateliér Radost, malování na obličej a samozřejmě občerstvení.

 

Výtěžek akce bude věnován na zakoupení ošetřovatelské hydromasážní vany pro Dům NADĚJE v Otrokovicích.

 

Přijďte si užít odpoledne plné zábavy a podpořit dobrou věc. Festival se uskuteční pod záštitou starosty města Otrokovice pana Jaroslava Budka.

                                                                          


Méně...
 
Kabelkové jaro na Moravě

Kabelkové jaro na Moravě

24.05.16
Celkem 236 240 Kč pro NADĚJI ve Zlínském kraji! To se podařilo zlínské a otrokovické NADĚJI díky akcím s názvem Kabelkový veletrh. Tento úctyhodný výtěžek pomůže lidem
Více...
 
Kabelkové jaro na Moravě

Celkem 236 240 Kč pro NADĚJI ve Zlínském kraji! To se podařilo zlínské a otrokovické NADĚJI díky akcím s názvem Kabelkový veletrh. Tento úctyhodný výtěžek pomůže lidem se zdravotním postižením hned na několika místech. NADĚJE Zlín nakoupí nové tkalcovské stavy, NADĚJE Otrokovice získala část prostředků na nákup ošetřovatelské hydromasážní vany a středisko v Uherském Hradišti bude mít finance na pracovní rehabilitaci klientů sociálně terapeutické dílny.

Co stojí za tak úspěšnou aktivitou? Na počátku byl nápad zlínské NADĚJE, jak spojit příjemné s užitečným. Před pěti lety tak vznikla akce, jejíž princip je jednoduchý, ale funguje dokonale. Lidé, ale i firmy, nám darují kabelky, které jsou ještě hezké nebo dokonce úplně nové. My je prodáváme a výtěžek z prodeje věnujeme na předem daný účel ve prospěch klientů NADĚJE.

Před rokem se k pořádání kabelkových veletrhů přidala i otrokovická pobočka NADĚJE a v letošním roce z toho byly hned čtyři veletrhy: ve Zlíně, Otrokovicích, Uherském Hradišti a Kroměříži. A nezůstalo jenom u kabelek. Každý rok přinese veletrh i něco nového. Letos například v Uherském Hradišti kabelky prodávaly i herečky Slováckého divadla. V Kroměříži se zase veletrh konal v rámci módní akce roku TOP MÓDA 2016 a součástí byla  i přehlídka známých českých návrhářů Marie Zelené a Martina Čapka, jejich modely předváděli klienti NADĚJE. Chuť pomáhat a udělat to způsobem, který je atraktivní a přinese něco i těm, kteří pomáhají, tak spojila lidi nejen z různých koutů republiky, ale také napříč věkem a profesemi.

Jen co zaklepe na dveře další rok, už budeme opět žít své „kabelkové jaro“.

 

Fotografie z veletrhu a módní přehlídky v Kroměříži nazleznete zde

 


Méně...
 
Kabelkový veletrh v Otrokovicích opět předčil očekávání

Kabelkový veletrh v Otrokovicích opět předčil očekávání

26.04.16
O tom, jak kabelky pomáhají, již bylo napsáno snad vše. Co tedy dodat? Děkujeme všem, kdo jste darováním nebo nákupem kabelky podpořili druhý ročník Kabelkového
Více...
 
Kabelkový veletrh v Otrokovicích opět předčil očekávání

O tom, jak kabelky pomáhají, již bylo napsáno snad vše. Co tedy dodat?

Děkujeme všem, kdo jste darováním nebo nákupem kabelky podpořili druhý ročník Kabelkového veletrhu otrokovické pobočky NADĚJE. Výtěžek ve výši 26.656,- Kč bude věnován na zakoupení ošetřovatelské hydromasážní vany pro Dům NADĚJE v Otrokovicích. Poděkování rovněž patří partnerům veletrhu a dobrovolníkům, kteří nemalou měrou přispěli k jeho úspěchu. DĚKUJEME!!!

 

Díky mediální podpoře Zlínského deníku Vám neunikly žádné informace o této unikátní benefiční akci za jejímž vznikem stojí zlínská pobočka NADĚJE.

 

Fotografie z veletrhu naleznete zde


Méně...
 
Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmark

11.03.16
Již tradiční a návštěvníky oblíbený Velikonoční jarmark dílen působících v sociální oblasti se uskuteční 17. března od 13 hodin v zahradě DomuNADĚJE v Otrokovicích

Více...
 
Velikonoční jarmark

Již tradiční a návštěvníky oblíbený Velikonoční jarmark chráněných dílen v zahradě Domu NADĚJE v Otrokovicích přivítá ve čtvrtek 17. března od 13 hodin více jak deset dílen působících v sociální oblasti s rozmanitou nabídkou velikonočního a jarního zboží. Své originální výrobky představí kromě dílen NADĚJE například Charita sv. Anežky, Horizont Kroměříž nebo Pojďte s námi. Těšit se můžete na ukázku pletení košíků a pomlázek, jarní dekorace a bylinky. Pro děti je připravena projížďka na koních. Zkrátka nepřijdou ani labužníci, ať už při ochutnávání specialit z Naděje, otrokovické o.p.s. nebo čerstvě pražené kávy ve stánku Café Naděje.


Součástí jarmarku bude Dobročinný obchůdek s jarním oblečením a drobnými předměty nebo tvořivá dílna, kde si nejen malí návštěvníci, ale i kreativní dospělí mohou vyrobit jarní dekorace.

 

Přijďte oslavit příchod jara a blížících se Velikonoc. Naleznete zde všechno, co potřebujete k navození správné jarní atmosféry. Výtěžek z celé akce bude věnován zpět na provoz dílen.


Méně...