Otrokovice

 
 

POSKYTUJEME SLUŽBY PRO LIDI S MENTÁLNÍM A KOMBINOVANÝM POSTIŽENÍM

 

Přečtěte si o historii a současnosti naší pobočky. V Otrokovicích poskytujeme služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením již od roku 1993.

Staňte se také našimi přáteli na  Facebooku.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

 
 
Mezi námi

Mezi námi

Speciální vydání časopisu Naděje, pobočky Otrokovice k 25. výročí

08.01.19
V roce 2018 oslavila otrokovická pobočka Naděje 25 let existence.
Více...
 
Mezi námi

U příležitosti výročí vyšlo speciální vydání časopisu Mezi námi, které připomíná důležité milníky ve vývoji pobočky a představuje také její současnou podobu. Více se dočtete v přiloženém dokumentu.

 

Mezi námi - 25. výročí Naděje, pobočky Otrokovice


Méně...
 
Zahradní slavnost nejen na zahradě

Zahradní slavnost nejen na zahradě

17.09.18
Zajímavými a atraktivními aktivitami bylo naplněné odpoledne určené pro klienty a pracovníky Naděje.
Více...
 
Zahradní slavnost nejen na zahradě

Pátek 14.9.2018 byl jediným dnem z celého týdne, na který meteorologové předpovídali déšť. Do poslední chvíle jsme doufali, že předpověď nevyjde. Vyšla. A dvě hodiny před začátkem akce se spustil liják, jaký jsme si přáli celé dlouhé suché léto. Dnes se nám to ale moc nehodilo....

A tak se "Zahradní slavnost" přestěhovala ze zahrady do budovy Domu Naděje. Naštěstí se nám všechno vešlo a vyšlo. A v tom vyšlo i sluníčko. Přesně na začátek akce začalo svítit a už nepřestalo. A tak částečně na zahradě, částečně v budově, ale moc jsme si to společně užili.

Zahradní slavnost jsme v letošním roce (na rozdíl od předchozích let) uspořádali pouze pro klienty Naděje. V současnosti jsou naše služby rozptýleny na několika místech v Otrokovicích a také v Uherském Hradišti. Naši klienti tak nemají běžně možnost se potkávat, popovídat si, společně se pobavit. Akce jako Zahradní slavnost jsou proto vítanou příležitostí pro vzájemné setkávání.

Pro klienty čekal na slavnosti bohatý program, který si pro ně připravili pracovníci i dobrovolníci. Mohli si tak vyzkoušet tvořivé dílny, přípravu nepečeného dezertu, učit se břišním tancům nebo si nechat pomalovat obličej a následně se vyfotit ve fotokoutku. Díky podpoře města Otrokovice a záštitě jeho místostarosty Jiřího Veselého jsme pak mohli nejen obdivovat, ale také se svézt automobilovými veterány. Na akci nechyběla ani hudba a dobré jídlo a jako bonus navíc klienti mohli shlédnout i ukázky psí agility a sami si ji vyzkoušet.


Méně...
 

Zpráva sazeče stromů

Zpráva sazeče stromů

16.08.18
V Otrokovicích jsme slavili 25 let existence NADĚJE. Byla to soukromá oslava pro klienty a zaměstnance. Bohoslužba, sázení stromu, hudba, lidská setkání....
 
Zpráva sazeče stromů
 
Jeden den hudby, tance a oslav

Jeden den hudby, tance a oslav

12.06.18
Už sedmý ročník open air handicap festivalu Jeden den proběhl v sobotu 9. června na Lanáčku v Otrokovicích. V letošním roce to nebyl pouze hudební festival, ale
Více...
 
Jeden den hudby, tance a oslav

 

 

 

Už sedmý ročník open air handicap festivalu Jeden den proběhl v sobotu 9. června na Lanáčku v Otrokovicích. V letošním roce to nebyl pouze hudební festival, ale i oslava výročí 25 let působení Naděje v Otrokovicích.

Smyslem festivalu je setkání lidí se zdravotním postižením i bez něj a to jak na pódiu, tak v hledišti. Akce se konala pod záštitou starosty Jaroslava Budka a finančně jej podpořilo město Otrokovice. Na festival přišlo 325 návštěvníků a výtěžek ze vstupného byl přes 22 000 korun, který bude putovat na renovaci chráněného bydlení.

 

Celým programem provázel moderátor Dalibor Dědek. V hudebním programu začala stálice festivalu, kapela Pass. Nebývalý úspěch sklidili studenti otrokovického gymnázia, kteří se svým sborem zahráli ty nejznámější hity a prostřídali se jak ve zpěvu, tak i na hudebních nástrojích. Krásně zazpívala Kristýna Odložilová, s doprovodem našich pracovnic na kytaru a ukulele. Nechyběla ani báječná kapela Hudba Fryšták, která patří taky mezi stálice festivalu. Poprvé však na akci zahrála kapela Infinity, která roztančila nejednoho diváka. Nezapomenutelný zážitek poskytl Rytmus pro život, který strhl dav, a všichni si společně zabubnovali. Slavnostní tanec ukázala otrokovická orientální skupina Anife a moderní tanec předvedly děti a tanečnice z nové zlínské taneční akademie Heart Core Dance Academy. Divadlo s názvem „Inzerát“ nám zahráli žáci Základní Umělecké Školy v Otrokovicích pod vedením herce Gustava Řezníčka. Nechyběla Žaneta Šandorová, která zatančila na motivy Michaela Jacksona. Zpestřením festivalu byl kouzelník Šeklin, který nejednomu dítěti vykouzlil úsměv na rtech. Jako doprovodný program byla připravená Indiánská stezka, o kterou se starali skauti z Otrokovic, dále byla možnost malování na obličej nebo výroba mýdel. V prostorách Lanáčku měli návštěvníci možnost si prohlédnout fotky z historie NADĚJE od roku 1993 po současnost.

 

Děkujeme všem, kdo se podíleli na úspěchu akce!

 


Méně...