Zlín

 
 
 
 
 
 
Video ke Kabelkovému Veletrhu je tu!

Video ke Kabelkovému Veletrhu je tu!

Video se vám ukáže po rozkliknutí stránky.

05.04.24

Za vytvořením tohoto videa stojí náš kolega ze Sociálně–terapeutických dílen, Michal Křižka, který se tohoto nelehkého úkolu zhostil opět na výbornou a kterému tímto velmi děkujeme.


Více...
 
Video ke Kabelkovému Veletrhu je tu!

Děkujeme Městskému divadlu Zlín, že i letos jsou našimi spoluorganizátory a umožnili nám natáčet video v jejich krásných divadelních prostorech. Velmi si ceníme práce herečky Heleny Čermákové, která je hlavní tváří letošního Kabelkového Veletrhu a hraje hlavní roli v našem videu. Spolupráce s ní a všemi z divadla byla fantastická.

 

 Líbí se Vám naše video? Těšíte se, jaké nádherné kousky si tento rok budete moci opět odnést? Budeme moc rádi, když video budete sdílet dál.

 

Pokud si říkáte, že na nové kabelky musíte první udělat místo ve vašich skříních, nezapomeňte si kabelky nachystat na odnesení do našich sběrných míst. Jaká jsou letošní sběrná místa a od kdy do kdy tam můžete své kabelky přinášet se dozvíte 8. dubna.


Méně...
 
Přejeme Vám krásné Velikonoce

Přejeme Vám krásné Velikonoce

31.03.24

Všem našim klientům, jejich rodinám, přátelům, našim dárcům a kolegům přejeme krásné a klidné Velikonoce plné radosti, lásky a pohody. Přejeme vám, aby vám tyto svátky přinesly štěstí, naději a znovuzrození.


Více...
 
Přejeme Vám krásné Velikonoce

Ať už je slavíte s rodinou a přáteli, nebo v tichosti domova, či kdekoliv jinde, věříme, že si je užijete naplno. Jsme vděční za vaši podporu a důvěru. Přejeme vám všem krásné jaro a mnoho slunných dní :-).


Méně...
 
Kabelkový Veletrh 2024 se blíží

Kabelkový Veletrh 2024 se blíží

22.03.24

Vážení přátelé NADĚJE, letošní Kabelkový Veletrh – úspěšná benefiční akce, na kterou se dle vašich ohlasů už moc těšíte, se pomalu ale jistě opět blíží. Do svých kalendářů, telefonů, diářů si můžete poznačit datum 27. května 2024.


Více...
 
Kabelkový Veletrh 2024 se blíží

Společně se opět uvidíme ve foyer našeho spřáteleného Městského divadla Zlín, kde se na vás budeme těšit v 15 hodin. Informace o sběrných místech k vám přiletí již brzy. Děkujeme Městskému divadlu Zlín zamožnost již 13. rokem konat tuto požehnanou událost, která pomáhá, v jejich uměleckých prostorech.

 

Hlavní díky patří především tváři letošního ročníku, herečce zlínského divadla – paní Heleně Čermákové, se kterou jsme měli tu možnost natáčet videoklip pro letošní Kabelkový Veletrh????. Na vlastní kůži jsme zažili práci opravdové profesionálky v přímém přenosu a také si užili divadelní atmosféru a pohled z jeviště na celé hlediště divadla. A že to byl opravdu dechberoucí zážitek…Už jen to, mít možnost stát tam, kde se každý týden odehrávají jedinečná divadelní představení ????.

 

Na jedno takové bychom vás společně s paní Čermákovou v hlavní roli rádi pozvali. Pozorným fanouškům neunikly povědomé fialové šaty, které má paní herečka na sobě. Ano, jedná se o kostým z divadelní inscenace Mistrovská lekce, ve které můžete spatřit právě paní Čermákovou jako Marii Callas???? – jednu z nejslavnějších operních pěvkyň všech dob, která šla po trnitých cestách až ke hvězdám...

 

Na ni a všechny vynikající herce se můžete přijít podívat třeba už tuto sobotu ⏰23. března v 19 hodin, a to s 25% slevou díky Noci divadel 2024. Vstupenky si můžete zarezervovat zde: https://divadlozlin.cz/predstaveni/mistrovska-lekce/, pokud dáte platbu osobně, bude vám na pokladně divadla odečtena sleva.


Méně...
 
Děkujeme Power-Energo s.r.o. za poskytnutí finančního daru na pořízení programu, který pomáhá lidem s mentálním hendikepem

Děkujeme Power-Energo s.r.o. za poskytnutí finančního daru na pořízení programu, který pomáhá lidem s mentálním hendikepem

11.03.24

Díky finanční podpoře společnosti Power-Energo s.r.o. jsme mohli naše služby pro lidi s mentálním hendikepem vybavit specializovaným softwarem Symwriter, který klientům i pracovníkům bezesporu usnadňuje práci. Kromě softwaru bylo možno pořídit také nový počítač včetně monitoru a vybavení.


Více...
 
Děkujeme Power-Energo s.r.o. za poskytnutí finančního daru na pořízení programu, který pomáhá lidem s mentálním hendikepem

Vzhledem k tomu, že lidé s mentálním postižením mají potíže s abstraktním myšlením, nebo pochopením složitějšího textu, symboly, které psaný text doprovází, pomáhají našim klientům pochopit význam psaného slova.

 

A nejen to. Můžeme vytvářet obrázkové návody, jak obsluhovat domácí spotřebiče, přepisovat recepty, nebo takovéto symboly mohou pomáhat se strukturou a organizací dne. Ještě jednou moc děkujeme.


Méně...
 
Slavíme Mezinárodní den žen

Slavíme Mezinárodní den žen

08.03.24

Žena – křehká jako květina a zároveň silná jako ocel. Víte, čím potěšíte každou ženu? Určitě kytičkou. Nejinak tomu bylo i u nás. Osobně jsme navštívii každou ženu v našem Domě pokojného stáří a obdarovali ji kytičkou, která jí připomene, jak krásné je ženou být.


Více...
 
Slavíme Mezinárodní den žen

A nejen to - dnešní svátek žen jsme oslavili také poslechem krásných písní s naším pravidelným oblíbeným hostem, paní Lenkou Kadeřábkovou, která zazpívala písně českých i zahraničních interpretů. Každý si přišel na své. Děkujeme za krásný koncert!


Méně...
 
Věk je jenom číslo. Navýšili jsme věkovou hranici pro klienty  sociální rehabilitace

Věk je jenom číslo. Navýšili jsme věkovou hranici pro klienty sociální rehabilitace

29.02.24
Ve službě sociální rehabilitace jsme navýšili věkovou hranici klientů kterým můžeme naši službu poskytovat na 80 let. Původní hranici 64 let by totiž naši klienti hned v několika případech překročili…
Více...
 
Věk je jenom číslo. Navýšili jsme věkovou hranici pro klienty  sociální rehabilitace

I když je našim mottem to, že pomáháme lidem s mentálním postižením žít stejný život jako jejich vrstevníci, místo toho, aby se naši klienti v 65 letech těšili z „důchodu“ a v pracovních povinnostech polevili, jsou mnohdy právě v tomto věku na zase na začátku. Na začátku nové éry, kdy se o sebe musí postarat víceméně sami, protože jejich rodiče už většinou zemřeli, nebo prostě zestárli a sami potřebují, aby jim někdo pomáhal.

 

A tak se běžně stává, že se naši klienti mnohdy teprve po šedesátce učí vařit, prát, postarat se o sebe a domácnost, nakoupit si, naučit se vyřídit si, co potřebují, když to za ně dříve dělali rodiče. Samozřejmě s dobrým úmyslem, ač ne zcela domyšleným.

 

A víte co? Jde jim to moc dobře. Někdy si ale postesknou nad tím, že kdyby je rodiče nebo sourozenci, se kterými žijí, k vaření, rozhodování o sobě či vyřizování různých záležitostí pustili dříve, naučili by se toho mnohem víc, více by si v tom věřili nebo by jim učení šlo zkrátka snáze.


Méně...