Praha

 
 

Daruj koupelnu ženám bez domova

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Azylový dům v Radotíně funguje už 20 let!

Azylový dům v Radotíně funguje už 20 let!

29.05.23

Azylový dům v Radotíně funguje už 20 let! Za tu dobu u nás získalo azyl přes 700 klientů. Někdo tu byl...


Více...
 
Azylový dům v Radotíně funguje už 20 let!

Azylový dům v Radotíně funguje už 20 let! Za tu dobu u nás získalo azyl přes 700 klientů. Někdo tu byl pár dní, někdo rok.

 

Každý k nám přichází s naprosto osobitým a jedinečným příběhem. Často jsou lidé bez domova škatulkováni.

 

Já nemohu!

 

Poznala jsem tu tolik osobností, tolik dobrých duší. Mladí, kteří chtějí změnit svůj život a dát mu smysl, i přesto, že z dětství si přinášejí velká traumata. Mladí, kteří v dospívání udělali chybu, takovou, která je poslala za mříže, ale teď už jsou dospělí a chtějí žít jinak. Starších, kteří toho mají hodně za sebou, ale neztrácejí optimismus a stále mají pro co žít. Starších, kterým už docházejí síly a jediné, co potřebují, je v klidu žít.

 

Ano, i takových, kteří ještě nedospěli do stavu, že změnu chtějí, nebo tu šanci prostě nevidí.

Každý ale bojuje. Získat práci se záznamem v rejstříku trestů. Zařídit si invalidní důchod. Získat praktického lékaře a řešit svůj zdravotní stav, i když tuší, že diagnóza nebude příznivá. Dneska se toho alkoholu nenapít. Najít si stabilní bydlení. Zbavit se dluhů. Uvařit si jídlo. Zařídit si bydlení v domově pro seniory. Atd.

 

Zažíváme společně radost, když se podaří získat sociální bydlení, novou práci, navázat kontakt s rodinou, úspěšně zvládnutá operace, dobrý oběd J. Zažíváme ale také smutek, když nám z nemocnice volají, že klient, kterému jsme volali záchranku, zemřel.

 

Je to služba lidem, služba, která má smysl.

 

Text: Markéta Lietavcová, vedoucí azylového domu 

Foto: Filip Gabrhelík 


Méně...
 
Projekt "Úklid ulic Prahy 1" slaví 15 let

Projekt "Úklid ulic Prahy 1" slaví 15 let

25.05.23

Už 15 let pomáháme lidem bez domova mimo jiné i se získáním finančních prostředků v rámci projektu "Úklid ulic Prahy 1"


Více...
 
Projekt "Úklid ulic Prahy 1" slaví 15 let

Už 15 let pomáháme lidem bez domova mimo jiné i se získáním finančních prostředků v rámci projektu "Úklid ulic Prahy 1". Klienti si tak mohou vydělat peníze, které jsou nezbytně nutné k řešení jejich sociální situace. V loňském roce jsme takto pomohli 263 lidem.

 

Zájem o zařazení do projektu je ze strany lidí bez domova daleko vyšší, než jsou naše možnosti - a i tím vyvracíme mýtus, že lidé bez domova nechtějí pracovat. Děkujeme Městské části Praha 1, že se s námi na tomto projektu podílí.

 

Text a foto: Gabriela Štípalová, vedoucí denního centra U Bulhara


Méně...
 
Aukce holek z Vršek

Aukce holek z Vršek

22.05.23

Slíbili jsme, že se do kampaně „Daruj koupelnu ženám bez domova“ tentokrát zapojí i tým zaměstnankyň azylového domu. „Holky z Vršek“...


Více...
 
Aukce holek z Vršek

Slíbili jsme, že se do kampaně „Daruj koupelnu ženám bez domova“ tentokrát zapojí i tým zaměstnankyň azylového domu. „Holky z Vršek“ opět ukazují svou kreativitu a srdce na pravém místě. Rozhodly se, že kampaň podpoří aukcí předmětů, které pro ně mají osobní význam.

 

Každý týden ve středu dopoledne po dobu šesti týdnů zveřejníme jeden předmět jedné „holky z Vršek“ s vyvolávací cenou. Aukce poběží pět dní, vždy do neděle, a Vy budete moct v komentářích přihazovat. S výhercem se pak spojíme a domluvíme osobní předání. Peníze bude možné předat buď osobně nebo posláním na účet kampaně. Jako první „vykopává“ už za dva dny Irena Burmeková, vedoucí azylového domu. Jakou věc k aukci si vybrala a proč? To se dozvíte už tuto středu 24.5.

 

“Práce v našem azylovém domě je spíše rodinná sešlost. Trávíme spolu čas i mimo zaměstnání, jezdíme na dovolené a máme společné zájmy. Všechny máme jistou dávku kreativity a zajímají nás věci, které mají smysl. A nebyly bychom to my, kdybychom se i tuto sbírku nerozhodly trochu oživit. A proto vznikl nápad “Aukce holek z Vršek”. Doufáme, že se Vám tato aukce bude líbit a že Vám věci přinesou stejnou radost jako doposud nám."

 

Sledujte náš FB profil a přihazujte. Už dopředu můžeme slíbit, že se bude jednat o předměty nevšedního charakteru. Každý jiný, ale každý zajímavý. A třeba Vám některý z nich může i zachutnat.

 

Přispět na rekonstrukci koupelny můžete i přímo: https://www.darujme.cz/darujkoupelnuzenambezdomova

 

Děkujeme a těšíme se!


Méně...
 
Terénní program NADĚJE slaví 26 let

Terénní program NADĚJE slaví 26 let

18.05.23

Terénní program je čas od času vnímán jako nepotřebný. "A co jako děláte? To chodíte venku a povídáte si s nimi?" Často to tak může vypadat...


Více...
 
Terénní program NADĚJE slaví 26 let

Terénní program je čas od času vnímán jako nepotřebný. "A co jako děláte? To chodíte venku a povídáte si s nimi?" Často to tak může vypadat a občas to tak i je. Na naší práci považuji jako téměř nejdůležitější, mluvit. Mluvit s klienty, jako se sobě rovnými, protože to naši klienti jsou. Je potřeba mluvit, abychom navázali vztah, získali důvěru a mohli společně pracovat na zlepšení klientovy situace.  

 

Stává se, že se delší dobu s klientem nikam neposuneme a najednou se objeví nový kolega a spolu s klientem udělají z ničeho nic velké kroky, které se předtím nedařily. Ne proto, že by někteří kolegové špatně pracovali, ale protože každému sedne někdo. Jak už to v životě bývá.  

 

Jsem moc ráda, že terénní program NADĚJE funguje tak dobře již 26 let. A přeji nám, abychom nezapomínali na podstatu naší služby a abychom tu pro naše klienty vždycky byli.

 

Text: Marie Zajíčková, vedoucí terénního programu

Foto: Tomáš Kozohorský


Méně...
 
Daruj koupelnu ženám bez domova

Daruj koupelnu ženám bez domova

16.05.23

Novou kampaň Daruj koupelnu ženám bez domova spouštíme právě dnes. Azylový dům pro ženy bez domova ve Vršovicích se snažíme neustále vylepšovat...


Více...
 
Daruj koupelnu ženám bez domova

Novou kampaň Daruj koupelnu ženám bez domova spouštíme právě dnes.

 

Azylový dům pro ženy bez domova ve Vršovicích se snažíme neustále vylepšovat tak, abychom ženám nabídli přívětivé a důstojné zázemí pro řešení jejich situace. Nyní bychom rádi postupně zrekonstruovali koupelny v celém domě, protože jejich stav a vybavení už není vyhovující.

 

Rekonstrukce jedné koupelny je vyčíslena na 200.000 Kč. Tuto částku bychom chtěli získat prostřednictvím Vašich darů. Budeme moc rádi, když nám pomůžete.

 

Darovat můžete prostřednictvím portálu Darujme.cz: 

https://www.darujme.cz/darujkoupelnuzenambezdomova

 

Celou kampaň bude tentokrát doprovázet i jedna novinka, kterou Vám prozradíme na začátku příštího týdne. Do celé akce se totiž zapojí i tým zaměstnankyň azylového domu. A jak? Sledujte nás a dozvíte se víc. Určitě se máte na co těšit.


Méně...
 
Děkujeme společnosti Mattoni za dar

Děkujeme společnosti Mattoni za dar

15.05.23

Slogan říká „Kde to žije, tam je Mattoni“. A u nás v azylovém domě a na noclehárně pro muže na Žižkově...


Více...
 
Děkujeme společnosti Mattoni za dar

Slogan říká „Kde to žije, tam je Mattoni“. A u nás v azylovém domě a na noclehárně pro muže na Žižkově to občas žije tak, že se nestačíme divit. 

 

Děkujeme firmě Mattoni za dodávku pramenitých a minerálních vod. Se stále teplejším počasí to bude pro naše chlapy fajn osvěžení. Magnesia jim se svým přísunem hořčíku může podpořit psychiku a třeba i o něco snížit únavu a vyčerpání.

 

Dar od společnosti Mattoni


Méně...