Zlín

 
 
 
 
Žeň medailí aneb Klienti NADĚJE na Evropských hrách Speciálních olympiád 2014

Žeň medailí aneb Klienti NADĚJE na Evropských hrách Speciálních olympiád 2014

Belgie, Antverpy 9 - 20.září 2014

30.09.14
Skvělých výsledků dosáhli sportovci NADĚJE Zlín na Evropských hrách Speciálních olympiád pro sportovce s mentálním handicapem.
Více...
 
Žeň medailí aneb Klienti NADĚJE na Evropských hrách Speciálních olympiád 2014

Barbora Spáčilová získala stříbrnou medaili v závodě na 25 m prsa s časem 0:36,7 a stříbrnou medaili v závodě na 50 m prsa. Marek Šnédar vybojoval dvě zlaté medaile ve strhujícím závodě na 100 m prsa, kdy porazil ve finálovém závodě všech šest soupeřů. Další zlato získal v závodě na 200 m prsa. Bedřich Bulava vyhrál zlatou medali ve stolním tenisu v kategorii jednotlivců a bronzovou medaili v kategorii čtyřhra mix - společně s Jaromírou Dejlovou z Rychnova nad Kněžnou. Všem borcům blahopřejeme!

Zájemci o více fotografií se mohou podívat na oficiální stránky Českého hnutí speciálních olympiád: www.specialolympics.cz

 


Méně...
 
1. narozeniny denního stacionáře

1. narozeniny denního stacionáře

27.08.14
V úterý 26. 8. jsme oslavili 1. narozeniny denního stacionáře. Oslava byla rozdělena na dvě části - dopolední, která byla určena pro klienty a jejich
Více...
 
1. narozeniny denního stacionáře

V úterý 26. 8. jsme oslavili 1. narozeniny denního stacionáře. Oslava byla rozdělena na dvě části - dopolední, která byla určena pro klienty a jejich rodiny a odpolední, při které jsme se chtěli setkat se širokou veřejností.

Obě části včerejšího dne byly naplněny radostí ze společného setkání, z ročního "života" denního stacionáře a také vděčností za podporu a pomoc všech, kteří se na vzniku a rozjezdu nové služby podíleli.

Atmosféru včerejšího dne alespoň trošku přiblíží několik fotografií, které najdete tady.


Méně...
 
Zavařeninobraní v Žopech se vydařilo

Zavařeninobraní v Žopech se vydařilo

18.08.14
Letos, již počtvrté, se konalo v Žopech u Holešova Zavařeninobraní. Program byl zaměřen na soutěž o nejlepší zavařeninu, volila se Lady Marmelade. Výherkyní se stala paní
Více...
 
Zavařeninobraní v Žopech se vydařilo

Letos, již počtvrté, se konalo v Žopech u Holešova Zavařeninobraní. Program byl zaměřen na soutěž o nejlepší zavařeninu, volila se Lady Marmelade. Výherkyní se stala paní Kolaříková z Rymic. Návštěvníci  mohli také přispět nákupem v dobročinném bazárku. Ke koupi byly výrobky klientů NADĚJE, tradiční palačinky, domácí koláče, osvěžující nápoje. Pro děti byl připraven pestrý program na pohádkové louce, tvořivé dílničky a malování na obličej. Děti i rodiče se mohli pobavit u loutkového divadélka Hvizd. Výtěžek celé akce poputuje do NADĚJE ve Zlíně, především na podporu sociálně terapeutických dílen a denního stacionáře. Děkujeme dobrovolným hasičům v Žopech a také sponzorům, kteří významnou měrou na tuto akci přispěli. Velmi si toho vážíme. Za mediální podporu děkujeme Zlínskému deníku a rádiu KISS Publikum.

Fotografie ze Zavařeninobraní najdete zde:

 

Další fotografie a video najdete na webu: http://kromerizsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-zavareninobrani-v-zopech-si-navstevnici-uzili-20140816.html


Méně...
 
Tkaní jako hraní

Tkaní jako hraní

30.07.14
Přijďte si vyzkoušet svou zručnost a fantazii! Tkalcovna Naděje Vás zve 11.8. 2014 od 10.00 do 18.00 hodin do Obchodního centra Zlín (1. patro). Návštěvníci si
Více...
 
Tkaní jako hraní

Tkalcovna Naděje Vás zve 11.8. 2014 od 10.00 do 18.00 hodin do Obchodního centra Zlín (1. patro). Návštěvníci si mohou vyzkoušet tkaní koberců na tkalcovském stavu a spřádání vlny na tradičním kolovratu. Možnost zakoupení zboží vyrobeného tradičním řemeslným způsobem (koberce, ručně odlévané a motané svíčky, proutěné zboží).

 

Akci podporuje Statutární město Zlín

 


Méně...
 
Hasičské cvičení ve Zlíně proběhlo na výbornou

Hasičské cvičení ve Zlíně proběhlo na výbornou

23.07.14
Hasičské cvičení, které se konalo v Domě pokojného stáří ve Zlíně ve středu 23. 7. 2014, proběhlo na výbornou. Cvičení se zúčastnily 3 jednotky hasičského
Více...
 
Hasičské cvičení ve Zlíně proběhlo na výbornou

Hasičské cvičení, které se konalo v Domě pokojného stáří ve středu 23. 7. 2014, proběhlo na výbornou. Cvičení se zúčastnily 3 jednotky hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a 2 jednotky dobrovolných hasičů z Prštného a z Fryštáku. Do nácviku byli samozřejmě zapojeni také zaměstnanci. Ti začali s evakuací klientů domova podle plánu ještě před příjezdem hasičů.

Hasičské cvičení mělo za úkol především prověřit možnosti evakuace v prostorách domova, spolupráci profesionálních i dobrovolných hasičů, zaměstnanců a klientů a také schopnosti komunikace hasičů s lidmi, kteří mají omezené možnosti verbální komunikace. Evakuováni byli také klienti částečně imobilní. Celkem bylo evakuováno 17 lidí.

Cvičení proběhlo velmi dobře, jsme za tuto aktivitu hasičského sboru vděčni, i když pevně věříme, že jejich profesionální pomoc nebudeme potřebovat.

Některé fotografie z tohoto cvičení najdete zde:

A další fotografie a reportáže najdete tady a tady.


Méně...
 
Strhující atmosféra benefičního koncertu ve Zlíně

Strhující atmosféra benefičního koncertu ve Zlíně

14.07.14
Víc než šest set diváků zaplnilo koncertní sál Kongresového centra Zlín při sobotním benefičním koncertu „Duše zpívej pro Naději".  
Více...
 
Strhující atmosféra benefičního koncertu ve Zlíně

Výkon účastníků Letní školy gospelů a především skvělých lektorů z Francie byl strhující, obecenstvo se přidávalo ke zpěvu, někteří i k tanci.

 

Výtěžek benefičního koncertu je 88 000 korun. „Pořídíme několik antidekubitních matrací a speciální chodítko pro obyvatele našeho Domu pokojného stáří“, s nadšením říká ředitelka zlínské Naděje Kateřina Pivoňková.

 

Letní školu gospelů Duše zpívej a závěrečný benefiční koncert „Duše zpívej pro Naději“ podpořilo statutární město Zlín.

 

Fotografie z koncertu najdete zde.

Videa z koncertu najdete zde.

Reportáž ze Zlínského deníku najdete zde. 


Méně...