Otrokovice

 
 

POSKYTUJEME SLUŽBY PRO LIDI S MENTÁLNÍM A KOMBINOVANÝM POSTIŽENÍM

 

Přečtěte si o historii a současnosti naší pobočky. V Otrokovicích poskytujeme služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením již od roku 1993.

Staňte se také našimi přáteli na  Facebooku.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

 
 
NADĚJE na startu půlmaratonu v Otrokovicích

NADĚJE na startu půlmaratonu v Otrokovicích

10.11.15
Sedm statečných běžeckých nadějí otrokovické pobočky 7. listopadu obléklo trika NADĚJE  a  postavilo se na start štafetového závodu v půlmaratonu.
Více...
 
NADĚJE na startu půlmaratonu v Otrokovicích

7. listopadu v rámci XVI. ročníku Memoriálu MUDr. Podmolíka sedm statečných běžeckých nadějí otrokovické pobočky obléklo trika NADĚJE a postavilo se na start štafetového závodu v půlmaratonu. Na medaile vyrobené v naší sociálně terapeutické dílně jsme v konkurenci více jak 50 štafet nedosáhli. Vítězstvím pro nás však byli všichni ti, kteří se zastavili v oranžovém stánku NADĚJE doplnit energii nebo jen tak na kus řeči. Diváci, naši dárci a přátelé nebo třeba i vítěz závodu v maratonu a půl nejznámější český vytrvalec současnosti Daniel Orálek.

Fotografie z celého dne naleznete v galerii.


Méně...
 
Dobročinný bazar pro otrokovickou NADĚJI

Dobročinný bazar pro otrokovickou NADĚJI

26.10.15
Vdechněte další život oblečení, hračkám, knihám, vybavení do domácnosti apod., ušetříte peněženky, životní prostředí, uděláte radost a pomůžete.
Více...
 
Dobročinný bazar pro otrokovickou NADĚJI

Ve dnech 9. a 10. prosince 2015 pořádá otrokovická pobočka NADĚJE ve foyer Otrokovické BESEDY 2. ročník dobročinného bazaru. Svou záštitou podpoří dobročinný bazar i starosta Otrokovic Jaroslav Budek.

Vdechněte další život oblečení, hračkám, knihám, vybavení do domácnosti apod., ušetříte peněženky, životní prostředí, uděláte radost a pomůžete. Nezřídka se objeví i možnost obohatit svou vintage sbírku zapomenutým kouskem z babiččiny kredence či retro oblečením.

 

Jak můžete pomoci? Vyjma podpory formou nákupu na Dobrobazaru se můžete i Vy zapojit do sbírky oblečení, doplňků, knih, hraček či věcí do domácnosti (vše ve stavu vhodném k prodeji a dalšímu použití novými majiteli), která probíhá do 3. prosince 2015. Dary je možné předávat na adrese:

Café Naděje, tř. Spojenců 1840 (po-pa 12-17hod.),

Dům NADĚJE, Wolkerova 1274, Otrokovice (po-pa 8-17 hod.),

prodejna Galanterie a textilu, nám. 3. května (po-pa 8-12 13-17 hod.).

 

Svým nákupem na Dobrobazaru 9. prosince od 10 do 18 hod. a 10. prosince od 10 do 15 hod. na Otrokovické BESEDĚ pomůžete lidem, které na bazaru nepotkáte, ale vaši pomoc potřebují a ocení. Kromě hravého a nedrahého nakupování budou pro návštěvníky připraveny voňavé nápoje a další příjemnosti v podobě improvizované kavárny a dětského koutku.

 

Výtěžek akce bude věnován na zakoupení polohovací postele pro Domov NADĚJE v Otrokovicích.


Méně...
 
NADĚJE také sociálně podniká

NADĚJE také sociálně podniká

22.10.15
Sociální podnikání je významným trendem posledních let. Přečtěte si, jak se daří NADĚJI na poli zaměstnávání lidí s handicapem.
Více...
 
NADĚJE také sociálně podniká

Sociální podnikání je významným trendem posledních let, jehož cílem je vytvářet takové podnikatelské aktivity, které budou jednoduše řečeno přívětivé jak vůči lidem, které podnik zaměstnává, tak vůči svému okolí. Sociální podniky se tak snaží nejen vytvářet vhodné podmínky všem svým zaměstnancům podle jejich potřeb, ale také se chovat ekologicky a investovat většinu svého zisku zpět do rozvoje firmy. Integrační sociální podniky pak ještě navíc zaměstnávají lidi z cílových skupin znevýhodněných na trhu práce. Nejčastěji se jedná o lidi se zdravotním postižením, pro něž sociální podniky mnohdy představují jedinou šanci, kde získat zaměstnání.

Otrokovická pobočka NADĚJE již dvacátým druhým rokem poskytuje sociální služby lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Za tu dobu vznikl nejen celý komplex sociálních služeb, ale mnozí z klientů také úspěšně prošli tréninkem svých dovedností, takže byli připraveni uplatnit se i na trhu práce. Bohužel pracovních příležitostí pro lidi se zdravotním postižením bylo málo, a tak se NADĚJE rozhodla vstoupit na pole zaměstnávání lidí s handicapem. Založila proto dceřinou společnost Naději, otrokovickou o.p.s., jejímž hlavním cílem je právě zaměstnávání lidí se zdravotním postižením. Naděje, otrokovická o.p.s. postupně úspěšně rozvíjí svou činnost a získává si své místo nejen mezi sociálními podniky, ale i na trhu jako takovém.

A o tom, jak to v tomto našem sociálním podnikání chodí, se můžete dočíst třeba v následujících článcích, které o aktivitách Naděje, otrokovické o.p.s. v poslední době vyšly:

 

Město Otrokovice je pro sociální podnik důležitým partnerem

FOTOREPORTÁŽ: Když je čas (nejen) něco malého zakousnout

Transformace ústavní péče a sociální podnikání?

 


Méně...
 
Malování v Hostýnských vrších

Malování v Hostýnských vrších

30.09.15
Srdečně Vás zveme na výstavu obrazů, které byly vytvořeny během malířského kurzu Malování v Hostýnských vrších.
Více...
 
Malování v Hostýnských vrších

Srdečně Vás zveme na výstavu obrazů, které byly vytvořeny během malířského kurzu Malování v Hostýnských vrších. Výstava se uskuteční ve spolupráci se spolkem Za zdravé a krásné Holešovsko v Café Naděje, tř. Spojenců 1840. Vernisáž výstavy proběhne 7.10.2015 v 16:30 hod. Součástí programu vernisáže bude vystoupení žáků Základní umělecké školy Otrokovice a vyhlášení výsledků výtvarné soutěže "Pohádková zahrada".


Méně...
 
Pohádková zahradní slavnost

Pohádková zahradní slavnost

02.09.15
11. září od 15:00 hodin opět ožije zahrada Domu NADĚJE pohádkovými postavami při tradiční Zahradní slavnosti.
Více...
 
Pohádková zahradní slavnost

11. září od 15:00 hodin opět ožije zahrada Domu NADĚJE pohádkovými postavami při tradiční Zahradní slavnosti.

Tentokrát máme pro návštěvníky zase o něco lepší program než loni a věříme, že když nás podpoří svou účastí, tak příště budeme zase o trochu lepší.

V programu se představí taneční skupina NADĚJE, návštěvníci mohou vyzkoušet žonglování se skupinou Ardor Viridis. Součástí doprovodného programu budou projížďky na koních, malovaní na obličej nebo skákací hrad. Připraveny jsou soutěže pro děti o poklad tajemné truhly. V prodejních stáncích můžete zakoupit výrobky z keramického a textilního ateliéru NADĚJE Otrokovice. Nebude chybět ani chutné občerstvení z Café NADĚJE a pohádkově propečené pochoutky ze Svačinkárny. Pro dobrou náladu zahraje u táboráku oblíbené hity živá a veselá skupina Jalové hlasy. Přijďte nás podpořit a užít si spoustu zábavy, soutěží, tvoření a dobrých chutí na konci léta.


Méně...
 
V zahradě Domu NADĚJE v Otrokovicích se posunul čas

V zahradě Domu NADĚJE v Otrokovicích se posunul čas

24.07.15
Stalo se již tradicí, že v červenci přijíždí do zahrady Domu NADĚJE v Otrokovicích historická vozidla Veterán klubu Kroměříž.
Více...
 
V zahradě Domu NADĚJE v Otrokovicích se posunul čas

 

Stalo se již tradicí, že v červenci přijíždí do zahrady Domu NADĚJE v Otrokovicích historická vozidla Veterán klubu Kroměříž. Setkání nadšenců historických automobilů a motocyklů, stylového oblečení a noblesní atmosféry se tentokrát uskutečnilo 23. července 2015. K hlavnímu programu patří spanilá jízda veteránů pro klienty NADĚJE. Zpestřením letošní akce byla ruční vahadlová stříkačka Sboru dobrovolných hasičů z Kvítkovic a v horkém letním odpoledni pro mnohé i vítaným osvěžením.

O noblesní atmosféru čtvrtečního odpoledne se za doprovodu dobové hudby starala skupina Nostalgie a Klub přátel historie města Otrokovice. Ve stylové kavárně si návštěvníci mohli vychutnat třeba Pohodovou kávičku Henryho Forda.

Velké poděkování patří všem, kteří věnovali svůj čas a podíleli se na příjemné atmosféře čtvrtečního odpoledne, ale i návštěvníkům, kteří v hojném počtu zaplnili zahradu Domu NADĚJE.

 

Fotografie ze setkání veteránů naleznete zde.


Méně...