Brno

 
 
 
 
Pozvánka na Dny otevřených dveří

Pozvánka na Dny otevřených dveří

30.09.16
Léto je za námi, sluníčko nám posílá poslední hřejivé paprsky a než nastanou pravé podzimní plískanice, je čas pro tradiční Dny otevřených dveří.
Více...
 
Pozvánka na Dny otevřených dveří

V prvním říjnovém týdnu se na území celé České republiky koná 8. ročník týdne sociálních služeb, pro veřejnost se otvírají dveře v mnoha sociálních zařízeních, a tak i v našich objektech s potěšením přivítáme návštěvníky a zájemce o informace. V průběhu Dne otevřených dveří bude pro hosty připraven doprovodný program i malé občerstvení. V jednotlivých zařízeních nás můžete navštívit v těchto konkrétních termínech:

Dům Naděje Brno-Bohunice (domov pro seniory + pečovatelská služba)

Arménská 2/4 - 6. 10. 2016 (9 – 15:30 hodin) – je připraven následující program:

  • od 14 do 15:30 hodin – k poslechu i tanci zahrají a zazpívají „Brněnští strécové“


Dům Naděje Brno-Řečkovice (domov pro seniory)

Hapalova 20 - 6. 10. 2016 (9 – 16 hodin) – je připraven následující program:

  • fotogalerie na téma „Uplynulý rok v domově“
  • videosmyčka vzpomínek z kulturních akcí domova
  • občerstvení „jako od babičky“ – čerstvý jablečný štrůdl a voňavá káva


Dům pokojného stáří Brno-Královo Pole (domov pro seniory)

Ptašínského 13 - 7. 10. 2016 (9 – 16 hodin) – je připraven následující program:

  • od 10:30 hodin – římskokatolická bohuslužba
  • od 14 hodin – „Zpívá celý domov“ – lidové a trampské písně s kytarou v podání pana Romana Beránka


V Domě Naděje Brno-Vinohrady se v letošním roce Den otevřených dveří z technických důvodů neuskuteční.


Méně...
 
Kávou pro dobrou věc

Kávou pro dobrou věc

30.09.16
Zaměstnanci ZEBRA TECHNOLOGIES CZ s. r. o. opět podpořili zakoupením kávy brněnskou pobočku NADĚJE.
Více...
 
Kávou pro dobrou věc

Zaměstnanci ZEBRA TECHNOLOGIES CZ s. r. o. opět podpořili zakoupením kávy brněnskou pobočku NADĚJE. Tentokrát přispěli částkou 24.760,- Kč na realizaci projektu „Stavební úpravy v domově se zvláštním režimem, související se zvýšením požární bezpečnosti klientů neschopných samostatného pohybu“. Projekt se realizuje v Domě Naděje Brno-Vinohrady, v němž NADĚJE poskytuje péči seniorům s pokročilými formami demencí, zejména s Alzheimerovou chorobou.


Méně...
 
SPIRITUÁL KVINTET vystoupil  pro NADĚJI

SPIRITUÁL KVINTET vystoupil pro NADĚJI

08.08.16
KONCERT pro NADĚJI na nádvoří Staré radnice v Brně měl báječnou atmosféru.
Více...
 
SPIRITUÁL KVINTET vystoupil  pro NADĚJI

Teplý letní podvečer, nezaměnitelná hudba a zpěv SPIRITUÁL KVINTETU, jejich osobitý humor, odbíjení hodin na radniční věži a skvělé publikum – to vše doprovázelo v sobotu 6. srpna benefiční KONCERT pro NADĚJI.
Výtěžek benefice je určen na realizaci projektu „Stavební úpravy související se zvýšením požární bezpečnosti klientů neschopných samostatného pohybu v domově se zvláštním režimem" v Domě NADĚJE Brno-Vinohrady na Velkopavlovické ul. 13.
Děkujeme všem, kteří přispěli k realizaci projektu zakoupením vstupenky. Srdečně děkujeme účinkujícím.
Naše poděkování náleží rovněž partnerům koncertu: Turistickému informačnímu centru města Brna, Ochrannému svazu autorskému a společnostem PAPÍR A TISK s.r.o. a Cat Cut, s.r.o.


Méně...
 
Zveme Vás na benefiční KONCERT pro NADĚJI

Zveme Vás na benefiční KONCERT pro NADĚJI

27.07.16
SPIRITUÁL KVINTET vystoupí 6. srpna 2016 v 18 hodin na podporu projektu brněnské pobočky NADĚJE.
Více...
 
Zveme Vás na benefiční KONCERT pro NADĚJI

V rámci festivalu „Léto na Staré radnici" se uskuteční 6. srpna 2016 v 18 hodin na nádvoří Staré radnice benefiční KONCERT pro NADĚJI. Předprodej vstupenek zajišťuje Turistické a informační centrum, Radnická 2, Brno. Vstupenky lze zakoupit také na internetové adrese www.vstupenky.ticbrno.cz .

Výtěžek koncertu je určen na podporu projektu „Stavební úpravy související se zvýšením požární bezpečnosti klientů neschopných samostatného pohybu v domově se zvláštním režimem" v Domě NADĚJE Brno-Vinohrady, Velkopavlovická 13. Projekt můžete podpořit rovněž finančním příspěvkem na bankovní účet č. 382397583/0300.

Partnery benefice jsou Turistické informační centrum města Brna a Ochranný svaz autorský.

Přejeme vám příjemný kulturní zážitek a srdečně děkujeme za podporu!


Méně...
 
V rámci festivalu „Léto na Staré radnici“ v Brně se uskuteční také KONCERT pro NADĚJI

V rámci festivalu „Léto na Staré radnici“ v Brně se uskuteční také KONCERT pro NADĚJI

15.07.16
Na nádvoří Staré radnice se v průběhu léta představí folková, swingová, rocková, jazzová, vážná i lidová hudba.
Více...
 
V rámci festivalu „Léto na Staré radnici“ v Brně se uskuteční také KONCERT pro NADĚJI

Na nádvoří Staré radnice se v průběhu léta představí folková, swingová, rocková, jazzová, vážná i lidová hudba. Program je připraven i pro milovníky divadelní scény – pod věží je totiž čeká Letní scéna Divadla Bolka Polívky.

Brněnská pobočka NADĚJE navázala spolupráci s Turistickým informačním centrem města Brna (dále jen TIC) a v rámci 2. ročníku festivalu „Léto na Staré radnici“, který TIC v průběhu letních měsíců v centru Brna pořádá, proběhne i benefiční KONCERT pro NADĚJI. Partnery koncertu jsou TIC a Ochranný svaz autorský. Na koncertě vystoupí hudební sdružení Spirituál kvintet, termín konání koncertu je 6. 8. 2016 od 18 hodin. Výtěžek benefičního koncertu bude věnován na charitativní účely brněnské pobočky NADĚJE.
Pokud Vás informace o festivalu „Léto na Staré radnici“ zaujala a budete mít zájem vychutnat si v atmosféře historického nádvoří některý z mnoha hudebních či divadelních zážitků, více informací naleznete zde: www.letonastareradnici.cz.


Méně...
 
Čtení pomáhá

Čtení pomáhá

08.07.16
Vybudování reminiscenční místnosti v Domě NADĚJE Brno-Vinohrady bude podpořeno v rámci projektu „Čtení pomáhá“!
Více...
 
Čtení pomáhá

Podařilo se nám zapojit do úžasného projektu „Čtení pomáhá“, kdy děti a studenti ze základních a středních škol čtou knihy, které vybrala odborná porota v čele se Zdeňkem Svěrákem. Každý čtenář vyplní po přečtení knihy test, který prověří, jak dobře knihu přečetl. Po úspěšném zdolání testu čtenář obdrží kredit ve výši 50 Kč a tuto částku pak může věnovat jednomu z nominovaných dobročinných projektů.

 

Náš projekt na vybudování reminiscenční místnosti v domově se zvláštním režimem v Domě NADĚJE Brno-Vinohrady s názvem „Babičko, dědečku, vzpomínáš si?“ je právě jedním z nominovaných projektů, na který mohou mladí čtenáři přispívat. Naším přáním je vytvořit pro klienty s demencí reminiscenční místnost. Za finanční prostředky získané v projektu „Čtení pomáhá“ nakoupíme nábytek, který vypadá jako z dřívějších dob, pohodlná křesla, starý gramofon, lampu, záclony, závěsy a tapetu. Místnost vybavíme předměty, které klienti používali v době, kdy byli mladí a se kterými dříve často pracovali. Klientům tak připomeneme doby, k nimž se vážou jejich nejmilejší vzpomínky.

 

Prosíme o propagaci uvedeného projektu, zejména pokud máte ve svém okolí děti či studenty, kteří rádi čtou: www.ctenipomaha.cz/cs/Charity/babicko-dedecku-vzpominas-si.

 

Všem mladým čtenářům, kteří svým čtením našemu projektu přispějí, ze srdce děkujeme!


Méně...