Brno

 
 
 
Pozvánka na Zahradní slavnosti

Pozvánka na Zahradní slavnosti

27.05.19
Poslední květnový týden je nejlepší čas pro pozvání na Zahradní slavnosti, které v brněnské NADĚJI proběhnou v průběhu měsíce června.
Více...
 
Pozvánka na Zahradní slavnosti

Poslední květnový týden je nejlepší čas pro pozvání na Zahradní slavnosti, které v brněnské NADĚJI proběhnou v průběhu měsíce června.

Na Zahradních slavnostech rádi uvítáme všechny klienty, jejich rodinné příslušníky i zaměstnance. Můžete se těšit na hudební doprovod, zpěv a tanec. Pro hosty bude k dispozici drobné občerstvení od našich sponzorů.

 

Termíny Zahradních slavností:

 

5. 6. 2019 (od 14 hodin) – Dům Naděje Brno-Bohunice, Arménská 2 – Zahradní slavnost s podtitulem „Motýlová“, hudbu a zpěv zajistí oblíbený pan Martin Hasoň.

 

12. 6. 2019 (od 14:30 hodin) – Dům Naděje Brno-Vinohrady, Velkopavlovická 13 – „Námořnická Zahradní slavnost“, plavbu námořníkům zpestří slečna Markéta Koláčková se svojí harmonikou.

 

26. 6. 2019 (od 14:30 hodin) – Dům Naděje Brno-Řečkovice, Hapalova 20 – zdejší Zahradní slavnost se bude konat v country stylu, hudební produkci zajistí kapela Country Virginie.


Méně...
 
Pomozte nám uskutečnit „Cirkus Senior“ v Brně

Pomozte nám uskutečnit „Cirkus Senior“ v Brně

16.05.19
Projekt Plníme přání seniorům i tento rok odstartoval veřejnou sbírku, která má ambici splnit přání lidem, kteří přes svůj věk či zdravotní omezení neztratili chuť
Více...
 
Pomozte nám uskutečnit „Cirkus Senior“ v Brně

Projekt Plníme přání seniorům i tento rok odstartoval veřejnou sbírku, která má ambici splnit přání lidem, kteří přes svůj věk či zdravotní omezení neztratili chuť trávit svůj volný čas aktivně.

 

Klienti brněnských domovů pro seniory a domova se zvláštním režimem se s přáním nazvaným „Cirkus Senior“ probojovali do finálové patnáctky přání vybraných odbornou porotou. Nyní zbývá shromáždit potřebný obnos finančních prostředků, abychom přání mohli realizovat.

 

V našich domovech věříme, že aktivizační techniky prodlužují aktivní život seniorů. Workshop „Cirkus Senior“ je zaměřený na využití např. prvků žonglování, které přispívají k posílení koncentrace, motoriky, koordinace oka a ruky, rozvíjení kreativity a rovnováhy a přináší radost z pohybu.

 

Budeme velice rádi, pokud se rozhodnete přispět na naše přání prostřednictvím odkazu níže. Společnost Sodexo, která je iniciátorem této sbírky, se navíc rozhodla automaticky vložit ke každému vkladu stejnou částku a váš příspěvek tak bude dvojnásobný!

 

Děkujeme za vaši podporu.

http://www.plnime-prani-seniorum.cz/cs/detail-prani/222-cirkus-senior

 

(fotografie v článku je pouze ilustrační)

 


Méně...
 
Školení v poskytování první pomoci

Školení v poskytování první pomoci

25.04.19
V průběhu měsíce dubna se všichni zaměstnanci brněnské pobočky NADĚJE proškolili v poskytování první pomoci.
Více...
 
Školení v poskytování první pomoci

V průběhu měsíce dubna se všichni zaměstnanci brněnské pobočky NADĚJE proškolili v poskytování první pomoci.

Školením nás provedl pan Bc. Aleš Vosáhlo, který se problematice poskytování první pomoci věnuje už dlouhou řadu let a v naší pobočce toto téma školí pravidelně již od roku 2010. Pan Vosáhlo nás nejdříve seznámil s obecnými zásadami a doporučeními při poskytování nelékařské první pomoci, upozornil nás také na chyby, kterých se laický zachránce může dopustit a kterých je třeba se vyvarovat. V další části školení nám vysvětlil a ukázal správně provedenou kardiopulmonální resuscitaci, výklad doprovodil mnohými zajímavými zážitky ze své dřívější praxe zdravotnického záchranáře, výukovými filmy a ukázkou toho, jak používat automatický defibrilátor. Po přestávce jsme se dozvěděli, jak poskytovat účinnou první pomoc při úrazových i neúrazových stavech. Pan Vosáhlo zmínil také nejčastější akutní stavy a situace, se kterými se můžeme setkat v rámci naší každodenní péče o seniory. Kolegům, kteří pracují na pozici řidičů, připomněl zásady a postupy, které se mohou hodit při setkání s dopravní nehodou se zraněnými osobami.

V závěru školení jsme si mohli na figurínách nacvičit a ověřit účinnost námi poskytované nepřímé srdeční masáže, dýchání z plic do plic a Heimlichova manévru.

Věříme, že získané znalosti a dovednosti nám pomohou zvládnout případnou krizovou situaci, která bude vyžadovat poskytnutí první pomoci, co nejlépe a nejúčinněji.  Panu Vosáhlovi, který umí zprostředkovat informace velmi poutavě, za tato užitečná školení moc děkujeme!


Méně...
 
Co jsou to "Lahůdkové čtvrtky"?

Co jsou to "Lahůdkové čtvrtky"?

01.04.19
Novinkou v programu Domu Naděje Brno-Vinohrady jsou tzv. "Lahůdkové čtvrtky".
Více...
 
Co jsou to "Lahůdkové čtvrtky"?

Novinkou v programu Domu Naděje Brno-Vinohrady jsou tzv. "Lahůdkové čtvrtky". Vždy ve čtvrtek se mohou klienti domova se zvláštním režimem sejít u voňavé kávy a zakousnout k ní něco dobrého - zákusek, chlebíček, zmrzlinu. Tradice Lahůdkových čtvrtků navazuje na tzv. "Zmrzlinové úterky", které byly velmi oblíbené v horkých letních měsících. Akce se může konat jen díky štědrosti dárce, který domovu věnoval finanční hotovost s přáním "ať si to klienti užijí". Klienti si to tedy užívají a dárci patří srdečné poděkování!

 

Zároveň bychom rádi oslovili naše příznivce a potenciální dárce, kterým by se líbila právě možnost finančně se podílet na "Lahůdkových čtvrtcích" (nebo "Zmrzlinových útercích") v našich ostatních domovech či zajistit pokračování této milé tradice na Vinohradech - kontaktujte fundraiserku pobočky na tel. 775 118 436 nebo e-mailu katerina.urbankova@nadeje.cz.

 

 


Méně...
 
Provoněné Bohunice

Provoněné Bohunice

11.03.19
Ve čtvrtek 7. 3. 2019 nám v bohunickém Domě Naděje vonělo celé dopoledne! Uskutečnilo se totiž povídání o aromaterapii a bylinkách s paní Annou Krutovou.
Více...
 
Provoněné Bohunice

Ve čtvrtek 7. 3. 2019 nám v bohunickém Domě Naděje vonělo celé dopoledne! Uskutečnilo se totiž povídání o aromaterapii a bylinkách, kterým nás provedla aromaterapeutka paní Anna Krutová.

 

Během společně stráveného času mohli posluchači z řad našich klientů přičichnout třeba k vůni kadidla, eukalyptu, levandule, růže, Neroli, máty či meduňky, a dokonce měli možnost zkusit na vlastní kůži účinky mandlového oleje.

 

Paní aromaterapeutka krátce pohovořila o historii praktického uplatňování vonných silic a bylin a účincích aromaterapie, také vysvětlila způsoby, jakými se z rostlin získávají cenné látky a uvedla mnoho příkladů jejich použití pro léčbu těla i ducha. Nechyběla ani interpretace výsledků několika vědeckých výzkumů nebo mikroskopický pohled třeba na meduňku. Zmínila i význam použití některých vůní ve zdravotnických či příbuzných zařízeních, kde mají schopnost eliminovat některá, zejména respirační onemocnění, čistit vzduch a ulevovat od stresu, čímž nás také inspirovala.

 

Jsme rádi za každou možnost, kdy můžeme našim klientům přichystat příjemné a zajímavé chvíle, na které budou vzpomínat. Děkujeme paní Krutové, která za tímto účelem nezištně darovala svůj čas, rozsáhlé vědomosti a zejména trpělivý a laskavý přístup.


Méně...
 
Od soboty 8. 3. 2019 zrušen zákaz návštěv také v domově v Bohunicích

Od soboty 8. 3. 2019 zrušen zákaz návštěv také v domově v Bohunicích

08.03.19
Vzhledem k příznivému vývoji, bude od soboty 8. 3. 2019 zrušen zákaz návštěv i v domově pro seniory v Bohunicích.
Více...
 
Od soboty 8. 3. 2019 zrušen zákaz návštěv také v domově v Bohunicích

Vzhledem k příznivému vývoji a k poklesu nemocnosti akutními respiračními nemocemi a chřipkou, bude od soboty 8. 3. 2019 zrušen zákaz návštěv i v domově pro seniory v Bohunicích.

Své blízké tedy budete moci navšívit již ve všech domovech (Bohunice, Řečkovice, Vinohrady), které NADĚJE v Brně provozuje. I nadále však prosíme o ohleduplnost - pokud nejste plně zdrávi, nebo pokud jste byli v kontaktu s osobou s chřipkou či obdobným respiračním onemocněním, svoji návštěvu zatím odložte.

 

Děkujeme za pochopení!


Méně...