Zlín

 
 

Historie

 

Zlínská pobočka NADĚJE vznikla v roce 1992. Počáteční aktivity byly soustředěny na dospělé osoby s mentálním postižením. Celý komplex služeb postupně zahrnoval chráněné bydlení, denní stacionář a dílny v objektech ve čtvrti Letná. Od roku 1998  začala NADĚJE ve Zlíně pracovat se seniory. Nejprve v Domě pokojného stáří na Letné a od prosince 2006 v novém domově na Jižních Svazích.  

 

S platností nového Zákona o sociálních službách byly ve Zlíně v roce 2006 zaregistrovány, v programu péče o osoby s mentálním postižením, 4 sociální služby (chráněné bydlení, denní stacionář  a 2 sociálně terapeutické dílny) a v programu péče o seniory 2 sociální služby (domov pro seniory a domov se zvláštním režimem).

 

V roce 2007 jsme zrušili sociální službu denní stacionář pro osoby s mentálním postižením. Naopak jsme se víc začali věnovat rozvoji sociálně terapeutických dílen.  

 

V únoru 2013 jsme otevřeli nové pracoviště sociálně terapeutických dílen Tkalcovna Naděje v Obchodním centru na ulici Kvítková, které se nyní nachází na Jižních Svazích, Na Honech. Zaměřuje se na tkaní koberců a prodej výrobků našich dílen. 

 

V srpnu 2013 jsme otevřeli novou sociální službu - denní stacionář pro osoby s demencí. Najdete ho blízko Domu pokojného stáří na ulici Voženílkově 5563 ve Zlíně na Jižních Svazích.