Vysoké Mýto

 
 

Aktuality

ZPÍVÁNÍ S PANEM STEJSKALEM

ZPÍVÁNÍ S PANEM STEJSKALEM

17.09.18 | Vysoké Mýto
Minulý týden se v našem zařízení konalo hudební vystoupení pana Petra Stejskala, který je rodinným příslušníkem jedné z klientek zařízení.  
Více...
 
Vysoké Mýto ZPÍVÁNÍ S PANEM STEJSKALEM

 

Minulý týden se v našem zařízení konalo hudební vystoupení pana Petra Stejskala, který je rodinným příslušníkem jedné z klientek zařízení.

 

Pan Stejskal našim klientům zahrál na kytaru a zazpíval mnoho různých písní - známých, které si publikum mohlo zazpívat s ním, a nebo i pro starší generaci, písní známých méně. Písně byly z repertoáru českých, moravských a i slovenských melodií. Bonusem byly písně vánoční, které znají naši obyvatelé ze svého života většinou velmi dobře.

 

Pana Stejskala jsme na závěr odměnili potleskem a rovněž drobnými dárečky. Cestou do svých domovů si klienti své oblíbené písničky ještě „pobrukovali“, plni dojmů z hezkého písničkového odpoledne.

 


Méně...
 
ZMRZLINOVÁ PRACOVNÍ TERAPIE

ZMRZLINOVÁ PRACOVNÍ TERAPIE

03.07.18 | Vysoké Mýto
Klienti našeho zařízení  si mohli na výtvarné pracovní terapii pořádané minulý týden udělat papírové "zmrzlinky v kornoutu", což je upřímně zaujalo. V průběhu práce jsme
Více...
 
Vysoké Mýto ZMRZLINOVÁ PRACOVNÍ TERAPIE

Klienti našeho zařízení  si mohli na výtvarné pracovní terapii pořádané minulý týden udělat papírové "zmrzlinky v kornoutu", což je upřímně zaujalo. V průběhu práce jsme si povídali o různých příchutích zmrzlin, jejich ozdobách, přílohách a dostali jsme se i k dalším letním pochoutkám. V průběhu povídání si klienti své papírové "zmrzliny" z krepového papíru a  kulatých papírových talířků vytvořili a měli z nich radost.


Méně...
 
TÁBORÁK

TÁBORÁK

02.07.18 | Vysoké Mýto
Dnes odpoledne se v našem zařízení konala klienty velmi oblíbená akce, a to táborák. Jak je již zvykem, svou návštěvou nás poctil pan
Více...
 
Vysoké Mýto TÁBORÁK

Dnes odpoledne se v našem zařízení konala klienty velmi oblíbená akce, a to táborák. Jak je již zvykem, svou návštěvou nás poctil pan harmonikář Svoboda. Klienti si tak mohli poslechnout známé písně a také si zazpívat. Kvůli nepříznivému počasí se táborák uskutečnil v jídelně a špekáčky se "opékaly" v troubě. Klienti byli dobře naladěni, povídali si, poslouchali muziku a jedli špekáčky. Ti, kteří se táboráku neúčastnili a měli zájem, špekáčky jim byly doneseny na pokoj. I někteří zúčastnění si odnášeli špekáčky s sebou do bytových jednotek. Táborák se vydařil, klienti odcházeli spokojení a těší se na další společné setkání.


Méně...
 
MELOUNOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

MELOUNOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

26.06.18 | Vysoké Mýto
Klienti na dnešní výtvarné pracovní terapii vytvářeli "melouny" z papíru.  Konkrétně se na dnešní výrobu "melounů" použily kulaté papírové talířky a krepové papíry několika
Více...
 
Vysoké Mýto MELOUNOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

Klienti na dnešní výtvarné pracovní terapii vytvářeli "melouny" z papíru.  Konkrétně se na dnešní výrobu "melounů" použily kulaté papírové talířky a krepové papíry několika barev. Klienti se do vytváření vodních melounů pustili nejdříve s mírnými rozpaky, poté je činnost pohltila natolik, že se práce ve výtvarné dílně přetáhla o stanovený čas, protože si klienti chtěli svoje melounky dodělat a odnést domů na památku a k vyzdobení svého bytečku.


Méně...
 
JAHODOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

JAHODOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

18.06.18 | Vysoké Mýto
Na dnešní výtvarné dílně jsme s přítomnými klienty vyráběli papírovou jahodu. Šablonu jahody měli klienti dopředu připravenou, dále také barevné papíry, krepový
Více...
 
Vysoké Mýto JAHODOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

 

Na dnešní výtvarné dílně jsme s přítomnými klienty vyráběli papírovou jahodu. Šablonu jahody měli klienti dopředu připravenou, dále také barevné papíry, krepový papír (na zrníčka) a lepidla, tužky, nůžky.

 

Stopka od jahody se vytvořila úsměvným způsobem, a to tak, že si klienti obkreslili svoji vlastní ruku na zelený papír, která se pak vystřihla a tím vznikly "lístečky", které se nalepily nahoru na plod. Práce byla pro naše obyvatele vcelku příjemná a nenáročná, během výtvarné dílny si svoji jahodu vyrobili všichni, kteří se této práce zúčastnili.


Méně...
 
PŘEDNÁŠKA DIGITÁLNÍ SVĚT

PŘEDNÁŠKA DIGITÁLNÍ SVĚT

18.06.18 | Vysoké Mýto
Paní Mgr. Martina Macková Ph.D. pro klienty našeho zařízení uskutečnila přednášku s tajemným názvem „Digitální svět“, která je opravdu zaujala. Téma bylo zaměřené
Více...
 
Vysoké Mýto PŘEDNÁŠKA DIGITÁLNÍ SVĚT

 

Paní Mgr. Martina Macková Ph.D. pro klienty našeho zařízení uskutečnila přednášku s tajemným názvem „Digitální svět“, která je opravdu zaujala. Téma bylo zaměřené na moderní technologie a média používané v dnešní době, spíše tedy věkově mladšími lidmi než seniory. A právě informace o tom, co znamená pojem virtuální realita, PC, sociální sítě, kyberšikana a třeba závislost na počítačových hrách přítomným posluchačům mohly rozšířit jejich poznatky, protože v mládí a v produktivním věku našich obyvatel tyto technické vymoženosti ještě neexistovaly, a nebo v jiné podobě než dnes a nebyly tak rozšířené mezi populací. Dále zazněly i některé počítačové zkratky v angličtině, mladou generací a také dětmi používané již zcela běžně. Paní přednášející nám poskytla souhrn údajů o výhodách používání moderních technologií, z nichž nejvyužívanější je v současnosti internet. A předala i fakta o nevýhodách, které mnohdy vedou u lidí i k onemocnění - ať už je to zátěž na oči, páteř, vznik syndromu karpálních tunelů, obezita ovlivněná sedavým způsobem života, poruchy spánku. Náš host přítomné obeznámil i s medicínským pojmem „digitální demence“ jako psychický proces ztráty důležitých funkcí mozku. A pohovořila i o tom, že nadměrné používání digitálních přístrojů může vést u jedince k sociálním poruchám – emocionálnímu zploštění, otupělosti ve vztazích, ale i k negativním změnám psychických procesů jako je degenerace paměti, představivosti a psychických stavů, např. pozornosti. Paní Macková přidala na závěr i několik podnětů k udržování paměťových spojů v mozku (procvičování paměti) a pro zajímavost zadala všem zúčastněným „domácí úkol“. Přednáška byla poutavá, mnohým přinesla nové poznatky a ponaučení.

 


Méně...