Praha

 
 

Úspěch Aleše Strnada v ceně Časovaná bota

Úspěch Aleše Strnada v ceně Časovaná bota

20.05.24 | Praha

Aleš Strnad, vedoucí našich sociálních služeb se minulý týden umístil na krásném druhém místě v kategorii Osobnost roku v každoročně udělované ceně Časovaná bota České asociace streetwork...


Více...
 
Úspěch Aleše Strnada v ceně Časovaná bota

Jak by řekl Aleš, „vítězství to není, ale bedna dobrá“.

 

Aleš Strnad, vedoucí našich sociálních služeb se minulý týden umístil na krásném druhém místě v kategorii Osobnost roku v každoročně udělované ceně Časovaná bota České asociace streetwork. Tímto gratulujeme vítězce Markétě Řezníčkové z terénního programu SANANIM.

 

Aleš v pražské pobočce NADĚJE působí už 24. rokem, takže se celý svůj profesní život věnuje problematice lidí bez domova z mnoha úhlů a úrovní. Několikrát za NADĚJI koordinoval zimní humanitární opatření pro lidi bez domova v rámci projektu MHMP, je výraznou osobností komunitního plánování hned v několika městských částech, kde se výrazně zasadil o zvyšování povědomí o potřebách lidí bez domova a aktivně se podílel na tvorbě akčních či strategických plánů v různých pracovních skupinách. Aleš stál přímo u zrodu pražského terénního programu a velkou měrou se zasadil o jeho profesionalizaci. Vybudoval kvalitní tým sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách, který v současné době působí na území celé Prahy.

 

Práce v terénním programu pro lidi bez domova vyžaduje kreativní myšlení, schopnost rychle reagovat na nečekané situace a vynikající komunikační dovednosti. To jsou vlastnosti, kterými Aleš disponuje, a kterými si získal respekt jak u klientů, tak i u svých spolupracovníků, ať už v rámci NADĚJE, tak i mimo ni.

 

Aleš je velkým přínosem nejen pro NADĚJI, ale i celkově pro obor sociální práce s cílovou skupinou lidí bez domova. Jeho zkušenosti z přímé práce s klienty jsou obohacující jak pro naše kolegy/kolegyně, tak i pro odbornou veřejnost (kolegy/kolegyně z jiných organizací či státní správy) nebo pro veřejnost laickou.

 

Aleši, děkujeme!

 

Druhé místo v ceně Časovaná bota


Méně...
 
Nový strategický plán

Nový strategický plán

17.05.24 | Praha

Vedoucí služeb přímé péče se opět po čase sešli, aby vytvořili nový strategický plán naší pražské pobočky. Svoje vize, představy, často třeba i sny má každý vedoucí...


Více...
 
Nový strategický plán

Vedoucí služeb přímé péče se opět po čase sešli, aby vytvořili nový strategický plán naší pražské pobočky. Svoje vize, představy, často třeba i sny má každý vedoucí, od terénu, přes denní centra, noclehárny až po azylové domy a tréninkové byty. Jde „jen“ o to je pojmenovat, vyladit a sepsat tak, aby byly funkční na další časové období, dalo se k nim kdykoliv vrátit, vyhodnotit, případně je revidovat.

 

Strategické plánování nám opět pomohlo definovat naše priority a z nich pak cíle i konkrétní kroky, kterých chceme dosáhnout při naší každodenní pomoci lidem bez domova. Nikdy to není jednoduchý proces, ale povedlo se. A to hlavně díky skvělému lektorovi Janu Kostečkovi ze vzdělávací agentury TUDYKAM. Za jeho profi vedení moc děkujeme.

 

Byly to skutečně příjemně strávené dny, ze kterých si každý odnesl něco nového.

 

Strategické plánování pobočky NADĚJE v Praze


Méně...
 
Děkujeme za dar pro ženy bez domova

Děkujeme za dar pro ženy bez domova

16.05.24 | Praha

Když nám před pár týdny napsala Anastasiia, že by v rámci organizace rádi podpořili ženy bez domova...


Více...
 
Děkujeme za dar pro ženy bez domova

Když nám před pár týdny napsala Anastasiia, že by v rámci organizace rádi podpořili ženy bez domova a že si na doporučení skvělých žen z International Women's Association of Prague (IWAP) vybrali právě náš azylový dům pro ženy ve Vršovicích, měli jsme velkou radost.

 

Vedoucí azylového domu Irena Burmeková okamžitě a bez váhání vytasila seznam věcí, které v AD postrádají. Ano, jako správná vedoucí tento seznam vede a neustále doplňuje, takže nebyl problém ho předložit hned. A vězte – ten seznam nebyl krátký. Zkrátka, čtyřicet ubytovaných žen v několika pokojích mají potřebu i své dočasné útočiště zvelebovat a pečovat o něj.

 

Proto ze srdce děkujeme milým dárcům za jeden lustr, 40 lampiček a prostěradla. A také za krásný dopis, který s darem přišel, který nás skutečně dojal a který vysvětluje, proč si vybrali právě lustr a lampičky. Symbolizují totiž světlo v temnotě, naději v zoufalství a pevné přátelství mezi Českem a Ukrajinou.

 

A kdo by chtěl nahlédnout do seznamu Irči Burmekové a přispět konkrétní věcí, která by zvelebila prostředí azylového domu, ozvěte se jí, určitě se domluvíte (irena.burmekova@nadeje.cz nebo 775 018 166).

 

Dopis


Méně...
 
Terénní program slaví 27 let

Terénní program slaví 27 let

14.05.24 | Praha

Milý teréne, přeju ti, abys byl nadále vlajkovou lodí pražské pobočky NADĚJE. Abychom na tebe mohli dál tolik pyšní...


Více...
 
Terénní program slaví 27 let

Milý teréne,

 

přeju ti, abys byl nadále vlajkovou lodí pražské pobočky NADĚJE. Abychom na tebe mohli dál tolik pyšní, a to především za to, že se na tebe může spolehnout tolik lidí. Jsi tady pro všechny. Pro zaměstnance jsi srdeční záležitostí a rodinou. Pro ostatní naše služby jsi často záchranou a skvělým parťákem, protože pomůžeš vždy, kdy můžeš. Pro spolupracující organizace jsi vzorem. Pro radnice jsi často první a poslední volba. A pro klienty jsi jistotou.

 

Pro tolik opuštěných lidí jsi tady téměř každý den. Tolik životů jsi zachránil (a nemyslím to s nadsázkou). A ty, které se ti zachránit nepodařilo, jsi často doprovodil skoro až na druhý břeh.

 

Děkuju, že ať je tvojí součástí kdokoli, jsi stále otevřený všem. Přeju ti, aby se tohle nikdy nezměnilo.

 

Marie

 

Text: Marie Zajíčková, vedoucí terénního programu Foto: Tomáš Kozohorský


Méně...
 
Mezinárodní den sester

Mezinárodní den sester

12.05.24 | Praha

V našich ordinacích při denním centru U Bulhara máme sestřičky, které svou práci dělají srdcem. Je to náročná práce, pro řadu lidí téměř nepředstavitelná...


Více...
 
Mezinárodní den sester

V našich ordinacích při denním centru U Bulhara máme sestřičky, které svou práci dělají srdcem. Je to náročná práce, pro řadu lidí téměř nepředstavitelná. Často se setkáváme s upřímným obdivem a údivem, že takovou práci děláme. Ano, je to náročnější, ale za pomoc potřebným a věčně odmítaným lidem to stojí.

 

V ordinaci praktického lékaře sestřičky provádí převážně převazy, odběry krve a další úkony, které naordinuje náš praktický lékař, dále pak nezbytné prohlídky na ubytování, prohlídky na parazity (svrab, vši šatové, vši šatní), i řadu jiných činností.

 

Za loňský rok naše ordinace provedla 461 prohlídek nezbytné k ubytování, 217x jsme ošetřili lidi bez domova kvůli zavšivení, 125x kvůli svrabu a téměř dvou set lidem jsme ošetřovali bércové vředy a jiné kožní defekty.

 

Každoročně si 12. května připomínáme Mezinárodní den sester. Jedná se o datum narození Florence Nightingale, anglické ošetřovatelky a zakladatelky profesionálního ošetřovatelství, díky níž vzniklo povolání zdravotních sester, které je potřebné všude ve světě.

 

Text: Jarmila Urbani, vedoucí ordinace lékařů NADĚJE


Méně...
 
Děkujeme společnosti LASKA DALBOSS za darování potravin

Děkujeme společnosti LASKA DALBOSS za darování potravin

09.05.24 | Praha

Co zaručeně dokáže vykouzlit úsměv na tváři a zvednout náladu? Něco výjimečného k jídlu! Velké poděkování patří našemu dlouholetému a štědrému dárci, společnosti LASKA DALBOSS, Terravita Delikatesy...


Více...
 
Děkujeme společnosti LASKA DALBOSS za darování potravin

Co zaručeně dokáže vykouzlit úsměv na tváři a zvednout náladu? Něco výjimečného k jídlu! Velké poděkování patří našemu dlouholetému a štědrému dárci, společnosti LASKA DALBOSS, Terravita Delikatesy. Mezinárodní dovozce delikates nám pravidelně daruje výběrové potraviny, které jsou vítaným zpestřením jídelníčku našich klientů.

 

Děkujeme, že pomáháte lidem bez domova spolu s námi.  

 

A jejich e-shop https://eshop.terravita.cz/ je také doslova k nakousnutí!


Méně...