Praha

 
 

Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

Příběhy z denního centra Bolzanova

23.04.24 | Praha

Dominika naše denní centrum pro mladé lidi bez domova vyhledala loni v létě po smrti svých rodičů. Občasně se stýkala pouze s babičkou...


Více...
 
Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

Dominika naše denní centrum pro mladé lidi bez domova vyhledala loni v létě po smrti svých rodičů. Občasně se stýkala pouze s babičkou, ale u té bydlet nemohla. V Praze přebývala po squatech a také začala užívat drogy, díky kterým mohla uniknout z reálného světa. Velmi ji tížilo to, že má patnáctiměsíčního syna, který je v současné době v pěstounské péči.

 

K nám do denního centra Dominika docházela pravidelně a spolupracovala s naší sociální pracovnicí, která jí nabízela ubytování v azylovém domě, to ale odmítala. Pak se dokonce na nějakou dobu „odmlčela“ a přestala k nám docházet.  

 

Když se Dominika v našem denním centru znovu objevila, vypadala mnohem lépe. Byla na detoxu, který jí pomohl přemýšlet nad svým životem s čistou hlavou. V současné době bydlí u kamarádky a začala pracovat v bývalém zaměstnání jako pekařka. Její velkou motivací je získat svého syna zpět do péče.

 

Držte Dominice palce spolu s námi!

 

To je jeden z příběhů našeho unikátního denního centra Bolzanova, kde poskytujeme podporu lidem od 18 do 26 let, kteří se ocitli bez střechy nad hlavou. To nyní můžete podpořit také v naší nové kampani „Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova“. Děkujeme.

 

https://www.darujme.cz/projekt/1209403

 

Foto: ilustrační


Méně...
 
Diskuse o bezdomovectví v Praze - Čí je to problém?

Diskuse o bezdomovectví v Praze - Čí je to problém?

22.04.24 | Praha

Jaký je současný stav bezdomovectví a péče o lidi bez domova v Praze? Jak se situace vyvíjela a kam se nyní posouvá? A kde brát inspiraci? Jaké je poslání pobočky NADĚJE v Praze...


Více...
 
Diskuse o bezdomovectví v Praze - Čí je to problém?

Jaký je současný stav bezdomovectví a péče o lidi bez domova v Praze? Jak se situace vyvíjela a kam se nyní posouvá? A kde brát inspiraci? Jaké je poslání pobočky NADĚJE v Praze a Místní místním? O těchto a dalších otázkách se bude zítra od 19 hodin v Galerii VI PER debatovat s Ester Pacltovou, zakladatelkou a ředitelkou naši velmi blízké organizace Místní místním, a vedoucím našich sociálních služeb Alešem Strnadem.

 

Ester má zkušenosti z práce s lidmi bez domova z různých neziskových organizací, pracovala na MPSV a v zahraničí se zabývala s tématikou migrace. S Místní místním roku 2023 vydala publikaci Bez Předsudků.

 

Aleš se problematikou bezdomovectví zabývá od roku 2000. Je spoluautorem knihy Bezdomovectví v kontextu ambulantních sociálních služeb. Osvětovou a přednáškovou činnost na téma bezdomovectví vnímá jako prospěšné, důležité a nezbytné.

 

Diskuse je součástí doprovodného programu výstavy „Čí je to problém? Bezdomovectví mezi Prahou a New Yorkem“ a my vás na ni srdečně zveme.

 

Více o výstavě: https://www.facebook.com/events/702902615342966/?ref=newsfeed

 

Info o zítřejší diskuzi také na FB události: https://www.facebook.com/events/1144966446617659?ref=newsfeed


Méně...
 
Výsledek jarního kola Sbírky potravin

Výsledek jarního kola Sbírky potravin

18.04.24 | Praha

V sobotní Sbírce potravin v Globusu na Zličíně se vybralo 4.054 kg potravin a 430 kg drogerie. Děkujeme vám všem...


Více...
 
Výsledek jarního kola Sbírky potravin

V sobotní Sbírce potravin v Globusu na Zličíně se vybralo 4.054 kg potravin a 430 kg drogerie.


Děkujeme vám všem, štědrým lidem, kteří jste do sbírky přispěli. Velké poděkování také patří našim skvělým dobrovolníkům, zaměstnancům, ale také vedení a zaměstnancům Globusu za přípravu, vybavení a celkově výbornou, a hlavně dlouhodobou spolupráci.


V našem skladu už máme roztříděno a co nevidět začneme potraviny a drogerii distribuovat po našich službách tak, aby se co nejdříve dostaly k lidem bez domova.

 

Ještě jednou děkujeme a už teď se těšíme na podzimní kolo Sbírky.


Méně...
 
Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

16.04.24 | Praha

Právě dnes spouštíme nový projekt Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova. Prostřednictvím této kampaně chceme získat peníze na vylepšení prostor unikátního...


Více...
 
Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

Právě dnes spouštíme nový projekt Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova. Prostřednictvím této kampaně chceme získat peníze na vylepšení prostor unikátního denního centra, ve kterém pomáháme lidem ve věku od 18 do 26 let. Konkrétně potřebujeme vyměnit podlahu v celém zařízení.

 

Mladí lidé bez domova jsou specifickou skupinou, se kterou je třeba pracovat trochu jiným způsobem. V denním centru Bolzanova jim poskytujeme nejen základní pomoc, ale snažíme se o vytvoření vztahu založeném na důvěře. Často pracujeme s motivací. Pro naše mladé klienty je těžké udržet si stabilní bydlení bez znalostí hospodaření s financemi a bez podpory rodiny. Nabízíme zde i pomoc formou socioterapeutických aktivit. Záměrem denního centra je vést mladé lidi k co největší soběstačnosti, motivovat je ke změně jejich životní situace a celkovému pohledu na život. 

 

Cílem kampaně Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova je vybrat 140 000 Kč. Právě na tuto částku je výměna podlahy v celém prostoru denního centra vyčíslena. Uvítáme jakýkoliv Váš příspěvek, který nám pomůže tento záměr uskutečnit. O výsledku a realizaci celého projektu Vás budeme rádi informovat.

 

Děkujeme, že společně s námi pomáháte lidem bez domova žít důstojnější a bezpečnější život.

 

Odkaz na darování:

https://www.darujme.cz/projekt/1209403


Méně...
 
Výstava fotografií Optikou ulice

Výstava fotografií Optikou ulice

11.04.24 | Praha

V úterý 9. 4. proběhla ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí vernisáž s následnou debatou k výstavě „Optikou ulice: život skrze objektiv lidí bez domova“...


Více...
 
Výstava fotografií Optikou ulice

V úterý 9. 4. proběhla ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí vernisáž s následnou debatou k výstavě „Optikou ulice: život skrze objektiv lidí bez domova“. Výstava bude probíhat po celý duben a my vás na ni srdečně zveme. Opravdu stojí za zhlédnutí.

 

Přibližně před rokem dostalo 10 klientů azylového domu pro muže na Žižkově v rámci projektu „Picture It! - Our streets, our stories” do rukou 20 jednorázových fotoaparátů (každý měl k dispozici jeden s barevným filmem a jeden s černobílým filmem) s jednoduchým zadáním – zdokumentujte svůj život, svá oblíbená místa. A vznikla série opravdu krásných autentických, mnohdy až uměleckých, fotografií, které jsou velmi zajímavou kombinací témat, která zachycujeme všichni – naši blízcí, naše okolí, emoce, okamžiky, příroda, architektura i abstrakce. To stejné zadání dostali také lidé bez domova na Slovensku, Maďarsku a Polsku. V říjnu loňského roku se pak všichni sešli na výstavě v Budapešti.

 

Vernisáž doprovodila debata zainteresovaných Aleše Strnada, vedoucího služeb, Evy Barvínkové, sociální pracovnice azylového domu na Žižkově, Jirky Pasze, novináře, který celý proces dokumentoval a také dvou našich klientů Pavla a Luboše, kteří přispěli svými životními příběhy. Jejich vyprávění patřilo k nejemotivnější částem celého večera.  

 

Děkujeme, že můžeme být součástí něčeho takového a vy neváhejte a výstavu navštivte.

 

Více o projektu se můžete dočíst také v článku Hate Free Culture.

https://www.hatefree.cz/clanky/fotky-lidi-bez-domova-pritahly-verejnost-i-policii-ukazuji-predsudky-ktere-vuci-nim-mame 

 

Vernisáž výstavy Optikou ulice

 

Vernisáž výstavy Optikou ulice


Méně...
 
Ubytování lidí bez domova v roce 2023

Ubytování lidí bez domova v roce 2023

Seriál "Čísla NADĚJE"

08.04.24 | Praha

Seriál Čísla NADĚJE uzavíráme statistikou z našich služeb, kde poskytujeme jak celodenní ubytování, tak i přespání v rámci služeb noclehárny...


Více...
 
Ubytování lidí bez domova v roce 2023

Seriál Čísla NADĚJE uzavíráme statistikou z našich služeb, kde poskytujeme jak celodenní ubytování, tak i přespání v rámci služeb noclehárny. Takto to vypadalo každý den v loňském roce. Děkujeme vám, že jste s námi po 12 týdnů sledovali naše čísla, statistiky a ohlédnutí za lety více či méně minulými.

 

V květnu to bude 33 let, kdy vznikla pražská NADĚJE. Za tu dobu se toho stalo opravdu hodně nejen u nás, ale také na poli politickém a na poli společenském. Během více než tří dekád jsme pilovali naše služby - některé vznikaly, některé zanikaly, některé se transformovaly, ale co zůstává stejné, je to, že se je snažíme neustále vylepšovat a reflektovat jimi současnou situaci lidí bez domova. Děkujeme všem, kteří se na provozu našich služeb podílí.

 

Podpořit lidi bez domova v Praze můžete zde: https://www.darujme.cz/projekt/1060

 

Děkujeme.

 

Ubytování lidí bez domova v roce 2023


Méně...