Zlín

 
 
 
 
8. Benefiční večer...na vlně naděje

8. Benefiční večer...na vlně naděje

Pojďte si s námi "zaplesat"

02.11.18
Stejně jako každý rok, i letos pro Vás pečlivě připravujeme 8. Benefiční ples...na vlně naděje.
Více...
 
8. Benefiční večer...na vlně naděje

Stejně jako každý rok, i letos pro Vás pečlivě připravujeme 8. Benefiční ples...na vlně naděje.

Novinkou tohoto ročníku je, že se ples uskuteční ve větším sále! Navýšili jsme kapacitu o 50 míst a přesto je ples, jako vždy, beznadějně vyprodaný - za což jsme moc rádi.

Věříme, že se budete dobře bavit a výtěžek, který půjde na velký projekt Obnova sedacího nábytku pro seniory v Domě pokojného stáží bude co nejvyšší.


Méně...
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Čtvrtletník NADĚJE Zlín

26.09.18
Uvnitř čísla najdete: Úvodník paní ředitelky, poděkování všem podporovatelům zlínské NADĚJE, co všechno se dá stihnou za 3 měsíce
Více...
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Uvnitř čísla najdete: Úvodník paní ředitelky, poděkování všem podporovatelům zlínské NADĚJE, co všechno se dá stihnou za 3 měsíce ve VITKU, obhajoba Vážky na našich službách, dotazníkové šetření, fotogalerie z Domova pokojného stáří a denního stacionáře, prožívání Vážky v denním stacionáři, pozdrav z kuchyně s receptem, pozvánka do divadla na Upokojenkyně, Týden paměti,

zahradní slavnost na Letné, Impala - pracovní příležitost pro klienty, rozloučení s trenérkou plavání, pomocné práce na Biofarmě Juré, prezidentský vlak ve Zlíně, kapsičky pro dětskou onkologii, nové posezení u Desítky, Národní potravinová sbírka 2018, fotogalerie z Letné, pozvánka na 8. benefiční večer...na vlně naděje.

 

Čtvrtletník září 2018


Méně...
 
Sázení stromu Olgy Havlové

Sázení stromu Olgy Havlové

...my jsme nezapomněli

19.09.18
V rámci Týdne paměti jsme na zahradě Domu pokojného stáří zasadili okrasnou třešeň. Zakladatelka Výboru dobré vůle Olga Havlová,
Více...
 
Sázení stromu Olgy Havlové

V rámci Týdne paměti jsme na zahradě Domu pokojného stáří zasadili okrasnou třešeň. Zakladatelka Výboru dobré vůle Olga Havlová by se letos dožila 85 let, a proto po celé republice města a organizace sázejí stromy. My jsme se rádi přidali.

 

Počasí nám přálo a dotvářelo atmosféru proslovů a čtení z knihy Síla věcnosti Olgy Havlové, kterou uspořádala Anna Freimanová a četla herečka Městského divadla Zlín Romana Julinová.

 

Moc děkujeme pracovníkům Městské zeleně, že nám pomohli strom odborně zasadit a postarat se o něj. Byli jste skvělí!

 

Těšíme se, až třešeň příští rok rozkvete bílými květy a připomene nám tu známou divokou kštici.

 

Fotogalerie ze sázení stromu Olgy Havlové.


Méně...
 
Nezapomeňte!

Nezapomeňte!

Od 17. do 21. září si připomínáme Týden paměti.

03.09.18
NADĚJE Zlín, která pomáhá lidem žijícím s demencí, připravila spoustu zajímavých akcí pro širokou veřejnost. Upozorňuje tímto na problematiku Alzheimerovy choroby a jiných druhů demence. Cítí
Více...
 
Nezapomeňte!

NADĚJE Zlín, která pomáhá lidem žijícím s demencí, připravila spoustu zajímavých akcí pro širokou veřejnost. Upozorňuje tímto na problematiku Alzheimerovy choroby a jiných druhů demence. Cítí potřebu šířit osvětu o nemoci, která podle odhadů postihuje v Česku více než 150 tisíc lidí, ale léčena je přitom méně než čtvrtina pacientů.

 

Patronkami Týdne paměti se staly Jana Tomečková a Milena Marcilisová, herečky Městského divadla Zlín. 

13. září 2018 si nechaly otestovat paměť v Kontaktním místě České alzheimerovské společnosti Zlín. 

 

V průběhu celého týdne si můžete otestovat svoji paměť. Objednejte se na telefonním čísle 775 889 644.


Zavzpomínejte na 85. nedožité narozeniny paní Olgy Havlové, zakladatelky Výboru dobré vůle a přijďte se podívat 18. září na zahradu Domu pokojného stáří (Okružní 5550), kde zasadí na její památku strom. Zvaní jsou všichni lidé dobré vůle, součástí slavnostní akce bude program věnovaný této významné ženě.

 

Ve středu 19. září zavítejte do stacionáře pro lidi žijící s demencí na Voženílkovu ulici 5563, kde proběhnou oslavy 5. výročí otevření této služby. Stacionář navštíví i patronky Týdne paměti Milena Marcilisová a Jana Tomečková, herečky Městského divadla Zlín.

 

Den na to, 20. září, v Kontaktním místě České alzheimerovské společnosti (Kvítková 4703) budou s Čajem o čtvrté předávat odborné rady pro všechny pečující, kteří už nevědí jak dál.

Nezapomeňte, že …


Méně...
 
Pomáhej pohybem s aplikací EPP!

Pomáhej pohybem s aplikací EPP!

Nadace ČEZ podpořila realizaci našeho projektu

13.08.18
Rádi bychom, aby všichni lidé žijící v našem chráněném bydlení měli podobné podmínky k životu. Proto postupně renovujeme pokoje.
Více...
 
Pomáhej pohybem s aplikací EPP!

Rádi bychom, aby všichni lidé žijící v našem chráněném bydlení měli podobné podmínky k životu. Proto postupně renovujeme pokoje. Zůstávají nám poslední dva, ve kterých zůstal nábytek pořízený v počátcích zřízení služby.

Rozhodli jsme se proto požádat o pomoc Nadaci ČEZ www.nadacecez.cz. Náš projekt Nové vybavení pro klienty Domu NADĚJE byl vybrán do užšího výběru. Pak už všechno bylo na uživatelích aplikace EPP Pomáhej pohybem, kteří mají možnost vlastním aktivním pohybem určovat, které projekty a v jaké výši má Nadace ČEZ finančně podpořit.

 

Neuplynul ani týden a náš projekt dosáhl svého cíle a je umístěn mezi ukončenými.

 

Rádi bychom poděkovali Nadaci ČEZ a všem, kteří se zapojili během, plaváním, jízdou na in linech a tím sbírali body právě pro nás.

 

Z nadačního příspěvku pořídíme vybavení do dvou pokojů v chráněném bydlení Domu NADĚJE Zlín, ve kterých bydlí dva lidé s mentálním postižením. 34-leté Aleně a Lubošovi, který letos oslaví 60. narozeniny, zařídíme pokoje tak, aby se jim v nich dobře žilo jako v domácím prostředí. Stávající nábytek dosluhuje, je rozvrzaný, zkombinovaný z různých druhů lamina a imitace dřeva. Vzhledem k věku Luboše jsme se zaměřili na pohodlí. Společenské Aleně bychom rádi byt sladili a pořídili dostatek úložných prostor. I přestože Alena dochází 2x týdně do práce a společně s Lubošem do sociálně terapeutické dílny, jejich finanční možnosti nedovolují pořízení nového nábytku a zařizovacích předmětů pokojů. 

 

Těšíme se, jak nakoupíme nové vybavení a představíme vám nové pokoje!

Fotogalerii z průběhu proměny můžete shlédnout zde.


Méně...
 
Klienti dostali možnost uplatnit se na pracovním trhu

Klienti dostali možnost uplatnit se na pracovním trhu

24.07.18
Klienti s mentálním postižením, kteří se dosud učili pracovat v sociálně terapeutických dílnách, dostali možnost uplatnit se na
Více...
 
Klienti dostali možnost uplatnit se na pracovním trhu

Klienti s mentálním postižením, kteří se dosud učili pracovat v sociálně terapeutických dílnách, dostali možnost uplatnit se na pracovním trhu. 

Pan Pivoda, jednatel společnosti Atelier Impala, vytvořil v místě svého podnikání několik chráněných pracovních míst, které jsou vhodné pro lidi s postižením. Společnost Atelier Impala se zabývá výrobou dekoračních svící, které v příjemném a přátelském pracovním prostředí kompletují lidé s postižením.

Dvacet klientů sociálně terapeutických dílen NADĚJE Zlín získalo zaměstnání.  Za odvedenou práci dostávají své mzdy, pro mnohé je to poprvé v životě. Dojíždějí za prací, chodí pravidelně do práce a jednou měsíčně svou zaslouženou výplatu.

Pro lidi s postižením se jedná o významný krok na cestě k samostatnějšímu a svobodnějšímu životu.

 

Děkujeme společnosti Atelier Impala, za podporu a užitečnou spolupráci ve prospěch lidí s postižením.


Méně...