Zlín

 
 

 

POSKYTUJEME SLUŽBY SENIORŮM, LIDEM S ALZHEIMEROVOU NEMOCÍ A LIDEM S MENTÁLNÍM POSTIŽENÍM.

 

Provozujeme KONTAKTNÍ MÍSTO České alzheimerovské společnosti.

 

Přečtěte si historii pobočky od jejího vzniku v roce 1992,

aktuality nebo o dění v pobočce ve Čtvrtletníku.

Spřátelte se s námi díky Facebooku

 

Seznamte se s historií sportu zdravotně postižených v NADĚJI Zlín a sledujte aktuality sportovních aktivit střediska Letná.

 

VÝBOR DOBRÉ VŮLE - NADACE OLGY HAVLOVÉ

nám poskytl nadační příspěvek, který jsme použili na úhradu vzdělávání pracovníků. Kurz pro 4 pečující o lidi s demencí začíná v říjnu a potrvá do května roku 2018.

 


 
 
Desítka

Desítka

06.09.17
Desítka je název nového chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením ze Zlína a okolí. Na třídě T. Bati 1010, v domě, který momentálně rekonstruuje
Více...
 
Desítka

Deset prstů, let či kilometrů na kole či během zdolaných? I takové spojení se může dotázaným vybavit. Ten kdo má přehled o dění ve zlínské NADĚJI odpoví bez váhání...

deset šťastných lidí s mentálním postižením! 

 

Desítka je název nového chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením ze Zlína a okolí. Na třídě T. Bati čp 1010, v domě, který momentálně rekonstruuje město a my jej budeme mít v nájmu, najde 10 lidí nový domov. 

Každý bude mít svoji vlastní bytovou jednotku, zařízenou podle Zákona o sociálních službách, tak aby měl své “doma”. To, které nám připadá samozřejmé, ale pro lidi s postižením žijícími se stárnoucími rodiči v jednom bytě, mnohdy pokoji, nepředstavitelné.
Klienti zde budou žít samostatný život, pouze s podporou sociálních pracovníků naší pobočky v běžných časech pracovních dnů. 
Velmi pečlivě jsme osazenstvo domu vybírali a připravovali je na samostatnější život, než žili doposud. 
Velkou radost máme z toho, že 3 z obyvatel Desítky jsou klienti stávajícího chráněného bydlení, kteří se díky podpoře sociálních pracovníků posunuli ve svém životě tak, aby mohli žít jinak, lépe. 

Nyní je před námi velký úkol, a to zajistit vybavení pokojů bytových jednotek nábytkem a elektronikou. Do konce roku 2017 by mělo proběhnout velké stěhování. 

Budeme rádi, když i díky Vám budou žít lidé s mentálním postižením sami, ale s potřebnou podporou.

Nepravidelně vás budeme informovat o stavu domu i o stavu toho, co právě pořizujeme a potřebujeme nakoupit. Sledujte nás na FB https://www.facebook.com/events/982727598533499/?fref=ts.


Méně...
 
Gospely a spirituály počtvrté

Gospely a spirituály počtvrté

Duše zpívej s NADĚJÍ

17.07.17
Již čtvrtý rok se v sobotní podvečer, v Kongresovém centru rozezněly spirituály a gospely z úst lajků, kteří zpívali jako
Více...
 
Gospely a spirituály počtvrté

Již čtvrtý rok se v sobotní podvečer, v Kongresovém centru rozezněly spirituály a gospely z úst lajků, kteří zpívali jako profesionálové.

 

Týden, každý den, podvečer zpívali a zkoušeli účastníci prázdninové gospelové školy Duše zpívej, kam až mohou zajít se svými hlasovými možnostmi. Pod vedením francouzských lektorů Kevona a Rolanda, zlepšovali své projevy a prohlubovali svoji vášeň k hudbě. Nekonečná píle, trpělivost a nadšení vyvrcholilo na závěrečném koncertě...

 

... tento rok byl jiný!

Kevon, nový z dvojice lektorů, přivezl, kromě nám již známého Rolanda, i svoji velkou přidanou hodnotu - neutuchající energii. Zapojil do zpěvu a tance všechny přítomné diváky a posluchače, zpívající vyburcoval svými gesty a mimikou celého těla k neskutečným výkonům. 

 

Velký aplaus, úsměv na rtech a radost v duších. To vše přinesl letošní koncert.

Pro zlínskou NADĚJI byl příležitostí poděkovat všem partnerům a dárcům za podporu při vybavení samostatných bytů pro mentálně postižené.

Děkujeme Vám za Vaši přízeň a za naději ve svých duších.

 

 

Fotogalerie z koncertu Duše zpívej s NADĚJÍ 2017.

 


Méně...
 
Gospelový koncert Duše zpívej s NADĚJÍ

Gospelový koncert Duše zpívej s NADĚJÍ

15.06.17
Již počtvrté Vás zveme na gospelový koncert Duše zpívej s NADĚJÍ.
Více...
 
Gospelový koncert Duše zpívej s NADĚJÍ

Již počtvrté Vás zveme na gospelový koncert Duše zpívej s NADĚJÍ.

 

Přijďte se podívat a hlavně poslechnout si amatérské zpěváky, kteří se pod vedením francouzských lektorů za týden naučí zpívat tak, že budete pochybovat o tom, jesli před vámi nestojí profesionálové, kteří k nám zavítali na svém turné.

Těšíme se na viděnou!

 

Děkujeme všem partnerům a Statutárnímu městu Zlín za podporu zlínské NADĚJE.


Méně...
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Čtvrtletník NADĚJE Zlín

22.06.17
Uvnitř čísla najdete: Zprávy z Vitku, rozhovor s novou aktivizační pracovnicí Hanou Svobodovou, otevření Kontaktního místa České
Více...
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Uvnitř čísla najdete: Zprávy z Vitku, rozhovor s novou aktivizační pracovnicí Hanou Svobodovou, otevření Kontaktního místa České alzheimerovské společnosti Zlín, Kabelkový veletrh a naše přání do dalších let, Nadějná knihovna, poděkování, Velikonoční jarmark ve Tkalcovně, Pracovní činnost v lese, Nové chráněné bydlení na Jižních Svazích, Mistrovství ČR v plavání, Veselá pětka z Lužné, Stěhujeme se, Exkurze v dílnách, Miniseriál o Tkalcovně, Benefiční gospelový koncert Duše zpíve s NADĚJÍ.

 

Čtvrtletník NADĚJE Zlín červen 2017


Méně...
 
Tkalcovna v novém!

Tkalcovna v novém!

04.05.17
V Obchodním centru Kvítková Zlín jsme ukončili provoz. Sociálně terapeutická dílna Tkalcovna zlínské NADĚJE bude mít brzy nové místo působení!
Více...
 
Tkalcovna v novém!

V Obchodním centru Kvítková Zlín jsme ukončili provoz.

Sociálně terapeutická dílna Tkalcovna zlínské NADĚJE bude mít brzy nové místo působení Na Honech I/5540, Zlín 5. Klienti našich dílen se budou učit pracovním dovednostem v novém prostředí. K tomu patří i učit se cestovat, připravit se na práci, komunikovat s veřejností, s návštěvníky dílen. 

Věříme, že nám zůstanete věrni a najdete k nám cestu!

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás.

O termínu otevření vás budeme informovat.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat
na telefonním čísle 731 848 183.

 

Sociální služba je poskytována za finanční podpory Zlínského kraje a Operačního programu Zaměstnanost.


Méně...
 
Otevřeli jsme Kontaktní místo České alzheimerovské společnosti ve Zlíně

Otevřeli jsme Kontaktní místo České alzheimerovské společnosti ve Zlíně

26.04.17
Je otevřeno! Včera jsme na nové adrese Kontaktního místa České alzheimerovské společnosti (dále jen ČALS) ve Zlíně, na Kvítkové ulici,
Více...
 
Otevřeli jsme Kontaktní místo České alzheimerovské společnosti ve Zlíně

Je otevřeno!
Včera jsme na nové adrese Kontaktního místa České alzheimerovské společnosti (dále jen ČALS) ve Zlíně, na Kvítkové ulici, čp 4703, přijali spoustu příjemných a milých hostů. Moc děkujeme za návštěvu a vážíme si jejich podpory.

Jmenovitě děkujeme paní ředitelce ČALSu Martině Mátlové, místopředsedovi představenstva Kovárna VIVA Jaroslavu Kulhánkovi, vedoucí odboru oboru sociálních věcí Janě Pobořilové, pečující paní Pavlíně Odvárkové, novinářům a všem příchozím, které naše téma zajímá nebo se jich dotýká.

Věříme, že se nebudete ostýchat přijmout naši nabízenou pomoc a pokud uslyšíte o člověku, který prožívá tuto nelehkou životní situaci, povíte mu o nás.

Všechny služby - testování paměti, poradenství i setkávání rodin probíhá BEZPLATNĚ!

Nabízíme vám nejen vyškolené poradkyně, ale i příjemné prostory nového KM ČALSU Zlín.  

Těšíme se na Vás.

 

Fotogalerie z otevření Kontakního místa ČALS Zlín


Méně...