Zlín

 
 
 
 
 
 
Tichá aukce laskavosti přinesla spoustu radosti a štědrosti

Tichá aukce laskavosti přinesla spoustu radosti a štědrosti

29.11.23

Včerejší den patřil světovému dnu štědrosti a dobrých skutků. Že byl opravdu štědrý nám ukázali návštěvníci Tiché aukce laskavosti, což je benefiční akce, na které se dražili nevšední zážitky a věci. Pro sociálně terapeutické dílny se nám podařilo získat krásný výtěžek 51 050 Kč.


Více...
 
Tichá aukce laskavosti přinesla spoustu radosti a štědrosti

Včerejší den patřil světovému dnu štědrosti a dobrých skutků. Že byl opravdu štědrý nám ukázali návštěvníci Tiché aukce laskavosti, což je benefiční akce, na které se dražili nevšední zážitky a věci.Pro sociálně terapeutické dílny se nám podařilo získat krásný výtěžek 51 050 Kč.

 

Z celého srdce děkujeme všem, kteří se do této aukce zapojili jako dárci, dražitelé a podporovatelé.

 

Po dvou letech v online prostředí facebookové události jsme se vrátili v plné síle do reálného prostředí a mohli jsme se potkat tváří v tvář . Jsme moc rádi, že jsme Tichou aukci laskavosti mohli uspořádat v překrásné Baťově vile, za což velmi děkujeme Nadaci Tomáše Bati. Děkujeme Markétě Macháčkové za laskavá slova při moderování celé akce, kapele Few Flowers za hudební vystoupení, které krásně doprovodilo celou naši akci. Poděkování míří i panu Diatkovi z Podravky za výborné občerstvení a Rotaract klubu Zlín za pomoc při organizaci a přípravě drobného občerstvení. Za skvěle zachycenou atmosféru a krásné fotky děkujeme Michalu Křižkovi.

 

Děkujeme, že jste v tom s námi a pomáháte těm, co to potřebují. Pro letošní rok se s benefičními akcemi rozloučíme, ale těšíme se zase na květen, kdy nás bude čekat Kabelkový veletrh.

 

 

 


Méně...
 
Podzimní sbírka potravin v číslech

Podzimní sbírka potravin v číslech

13.11.23

V sobotu 11. listopadu proběhla Sbírka potravin pro potřebné. Zaměstnanci NADĚJE a dobrovolníci se této sbírky účastnili také, mohli jste je potkat v Kauflandu na Sokolské, Ternu a Makru. 


Více...
 
Podzimní sbírka potravin v číslech

11. listopadu se po celé České republice konala Sbírka potravin, do které se zapojila i zlínská pobočka NADĚJE.

 

Pracovníky a klienty z chráněného bydlení jste mohli najít v Kauflandu na Vršavě, kde se nasbíralo 1568,2 kg potravin a drogerie. Další pracovníci se zapojili do Sbírky potravin v Ternu a Makru.

 

Do Sbírky potravin se zapojilo celkem 16 dobrovolníků, hlavně z řad klientů chráněného bydlení, pracovníků NADĚJE a jejich rodinných příslušníků.

 

Z celého srdce děkujeme každému nakupujícímu, který se u nás zastavil a svým nákupem nás podpořil. Velmi si toho vážíme.


Velké poděkování také patří organizátorům a zaměstnancům všech obchodů za jejich ochotu a vstřícnost.

 

Už nyní se na Vás těšíme v jarním kole Sbírky potravin.

 

 


Méně...
 
Sbírka potravin proběhne již 11. listopadu 2023

Sbírka potravin proběhne již 11. listopadu 2023

06.11.23

V sobotu proběhne podzimní kolo Sbírky potravin. 


Více...
 
Sbírka potravin proběhne již 11. listopadu 2023

Do svých kalendářů si poznačte termín 11. listopadu 2023. V tento den po celé České republice proběhne Sbírka potravin a to od 8 do 18 hodin. Pracovníky zlínské NADĚJE a dobrovolníky najdete již tradičně v prodejně Kaufland Zlín Sokolská 5300 na Vršavě. Přijďte nás podpořit nákupem trvanlivých potravin či drogerie. Pokud si nevíte rady, co při nákupu pořídit, můžete nahlédnout do připravených grafik, kde vidíte, co lze darovat. V zóně za pokladnami budou naši pracovníci a dobrovolníci, kterým můžete nákup věnovat. Poznáte je snadno, na sobě budou mít zelené zástěry s logem sbírky.


Budeme se na vás těšit. Děkujeme, že pomáháte.

 

 

 


 Méně...
 
Pátý ročník Tiché aukce laskavosti je tady

Pátý ročník Tiché aukce laskavosti je tady

01.11.23

S velkou radostí a vděčností můžeme hrdě hlásit do světa, že se po dvou ročnících v online prostředí potkáme opět tváří v tvář v krásném prostředí Baťovy vily. Srdečně všechny zveme na aukci nevšedních věcí a zážitků, se kterou se připojujeme k největšímu světovému dnu štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday.


Více...
 
Pátý ročník Tiché aukce laskavosti je tady

S velkou radostí a vděčností můžeme hrdě hlásit do světa, že se po dvou ročnících v online prostředí potkáme opět tváří v tvář v krásném prostředí Baťovy vily.

 

Srdečně všechny zveme na aukci nevšedních věcí a zážitků, se kterou se připojujeme k největšímu světovému dnu štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday Česko. Aukce se bude konat 28. listopadu od 17 hodin v Baťově vile (Nadace Tomáše Bati).

 

Budete mít možnost vydražit si krásné věci a také zážitky. Radost tak můžete udělat sobě či někomu blízkému na Vánoce. Zapojením se do Tiché aukce laskavosti podpoříte rozvoj sociálně terapeutických dílen, kde pracují lidé s mentálním postižením.

 

Večerem nás provede Markéta Macháčková. Užijeme si hudební vystoupení skupiny Few Flowers a ochutnáme dobroty od Podravky.

 

V příjemném prostředí Baťovy vily se společně můžeme naladit na přicházející adventní období, užijeme si společný čas a podpoříme dobrou věc. 

 

Za pomoc s přípravou Tiché aukce laskavosti děkujeme Rotaract klub Zlín. 

 

Pokud se do Tiché aukce laskavosti chcete zapojit a darovat nám zajímavé zážitky, služby, výrobky či svůj čas, ozvěte se do 20. listopadu na email aneta.kvapilova@nadeje.cz. Děkujeme. 


Méně...
 
Darování krve s NADĚJÍ

Darování krve s NADĚJÍ

17.10.23

Pojďte společně s námi v úterý 24. října v čase od 6 do 9 hodin darovat krev na Transfúzní oddělení Krajské nemocnice T. Bati , budova č. 13. 

Těšíme se na vás!


Více...
 
Darování krve s NADĚJÍ

Lidskou krev nejde v medicíně ničím nahradit. Pokud tedy máte čas a chuť někomu pomoci, přijďte. 

 

I v letošním roce pořádáme ve spolupráci s Krajskou nemocnicí T. Bati akci Darováni krve s NADĚJÍ. 

 

V úterý 24. října se můžete v čase od 6 do 9 hodin zastavit darovat krev na Transfúzní oddělení (13. budova v západní části areálu Krajské nemocnice T. Bati).

 

Pro každého dárce bude připravený drobný dáreček vyrobený klienty sociálně terapeutické dílny.

 

Všechny důležité informace pro dárce najdete ZDE

 

Půjdete do toho s námi?

Těšíme se na vás!


Méně...
 
Benefiční večer se vydařil na jedničku

Benefiční večer se vydařil na jedničku

13.10.23

6. října 2023 se konal již dvanáctý ročník Benefičního večera. Jak probíhal a kolik peněz se nám podařilo získat pro sociálně terapeutické dílny se dočtete po rozkliknutí.


Více...
 
Benefiční večer se vydařil na jedničku

Dvanáctý ročník Benefičního večera je za námi a my stále vstřebáváme dojmy. S odstupem pár dnů vám můžeme říct, že stále prožíváme velkou vděčnost. Za každého jednoho návštěvníka, za každý úsměv a pochvalu, za všechny krásné dárky do tomboly a skvělá vystoupení účinkujících. Díky vám všem přítomným a díky dárcům, kteří si zakoupili virtuální vstupné a věnovali předměty do tomboly, se nám podařilo získat výtěžek v hodnotě 105 259 Kč pro sociálně terapeutické dílny.

 

Velké poděkování patří Interhotelu Zlín za poskytnutí sálu a zázemí pro Benefiční večer. Poděkovat si také zaslouží za přípravu rautu, který byl naprosto dokonalý. Poděkování také míří do Gastonu a Bidfoodu, kteří nám dodali suroviny na přípravu rautu a Vestu za slané dobroty na stoly. O velký výběr výborného vína se postarali z Alkohousu Otrokovice. Už tak trochu tradicí je i přítomnost velmi šikovného kuchaře od Podravky. Pan Diatka nám připravil lahodnou ochutnávku, po které se jen zaprášilo. Novinkou na našem Benefičním večeru byla přítomnost Pikoly. Pan Holouš vařil skvělou kávu, a ještě navíc s dokonalým latte artem, který potěšil nejednoho návštěvníka. Pikola se rozhodla věnovat veškerý výtěžek z prodeje kávy na podporu sociálně terapeutických dílen, což byla částka 4 170 Kč. Tuto částku doplnili o 3 000 Kč, které nám věnovali za sebe. Celková podpora ze strany Pikoly tak činila 7 170 Kč.

 

V letošním roce jsme poprvé měli profesionálního moderátora Jakuba Malovaného. Že to bylo výborné rozhodnutí se ukázalo již po první větě. Děkujeme panu Malovanému za to, že do toho s námi vůbec šel. Provedl nás Benefičním večerem a vše zvládl na jedničku s hvězdičkou.

 

Celá akce by se neobešla bez pomoci dobrovolníků. Do letošního ročníku se zapojili studenti Fakulty managementu a Ekonomiky z projektu Nadaní studenti pod záštitou Ing. Lucie Tomancové, Ph.D. a my jsme velmi vděční, že nám s úsměvem na rtech pomáhali až do ranních hodin.

 

A co se týče samotného programu, tak ten byl opravdu našlapaný. Celým večerem nás provázal Showband Pavla Březiny a všichni si tak mohli zatančit na oblíbené písničky. 

 

Po úvodním přivítání oblastní ředitelky Renaty Gabrhelíkové a náměstka primátora města Zlína, pana Vojtěcha Volfa, se mikrofonu ujal vedoucí služeb pro lidi s mentálním postižením, Radomír Vítek. Pokračoval vedoucí sociálně terapeutických dílen, Michal Křižka, který tuto službu představil všem přítomným a hovořil o přínosu sociálně terapeutických dílen. Následně jsme si mohli vychutnat hudební vystoupení Rostislava Kubelky, který nám zahrál na kytaru a zazpíval.

 

Ve 21 hodin se všichni přítomní rozvlnili do rytmu známých písniček Standy Hložka a SH bandu. Toto vystoupení, již legendárního zpěváka, potěšilo úplně všechny a někteří si dokonce prozpěvovali spolu se zpěvákem.

 

Následovala módní přehlídka svatebních šatů ze Svatebního salonu Svatby by Luu. Na této módní přehlídce jsme mohli vidět mezi modelkami klientky sociálně terapeutických dílen a naše kolegyně. Velké poděkování patří vizážistce Sparkle rituals – Pavle Salvetové a kadeřnici Sabině M. Neumannové, které se našim ženám věnovaly s velkou péčí a udělaly z nich okouzlující modelky. Zapomenout nemůžeme ani na naše kolegy, kteří modelky doprovázeli při samotné přehlídce a byli jim tak důležitou oporou.

 

Slavnostní vyhlášení tomboly nám odstartovala zastupitelka statutárního města Zlína, paní Michaela Blahová. Následovalo pak losování, které bylo opravdu napínavé. Věříme, že všichni ze svých cen měli radost.

 

Po tombole nás už čekalo poslední vystoupení Františka Kosíka, který nás vtáhl na parket a doslova roztančil celý sál. Vystoupení bylo opravdu dokonalé.

 

Na závěr chceme poděkovat všem, kteří se této benefiční akce zúčastnili, protože bez vás by to nešlo.

 

Za krásné fotky děkujeme Strýček fotí.

 

Děkujeme a příští rok na viděnou.

 

Fotky z Benefičního večera si můžete prohlédnout ZDE


Méně...