Praha

 
 

JSME JEDNÍM Z NEJVĚTŠÍCH POSKYTOVATELŮ SLUŽEB PRO LIDI BEZ DOMOVA.

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, krátkodobé pracovní aktivity, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku.

 

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 

 
 
Nahlédněte do našich nových ordinací

Nahlédněte do našich nových ordinací

prostřednictvím TV Praha, Českého rozhlasu a TV Barrandov

08.06.16
Z reportáží se dozvíte víc o tom, proč jsou nové ordinace zubaře a psychiatra potřeba a jak fungují. 
Více...
 
Nahlédněte do našich nových ordinací

Z reportáží se dozvíte víc o tom, proč jsou nové ordinace zubaře a psychiatra potřeba a jak fungují.

 

Podívejte se na zprávy TV Praha z 2. června, od 06:03 do 07:44 minuty.

http://www.prahatv.eu/archiv/video/zpravy-z-prahy-02-06-2016-16-00

 

V Českém rozhlase si s Janou Šustovou o nově poskytovaných lékařských službách v NADĚJI povídal ředitel pobočky Praha Jan Kadlec a vedoucí terénního programu Aleš Strnad.

http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/zpravy/_zprava/1620828

 

Včera, 7. června zachytili reportéři TV Barrandov zubařku Danielu Havlíčkovu přímo v akci. Sledujte od 08:18 do 10:09 minuty. 

http://www.barrandov.tv/video/69050-nase-zpravy-7-6-2016


Méně...
 
Hola, hola Veletrojka volá!

Hola, hola Veletrojka volá!

Veletrh sociálních a návazných služeb na Praze 3, kde nebudeme chybět!

08.06.16
Již zítra, 9.6.2016 od 14 do 19 hodin, se na Vás budeme těšit na Náměstí Jiřího z Poděbrad.
Více...
 
Hola, hola Veletrojka volá!

Již zítra, 9.6.2016 od 14 do 19 hodin, se na Vás budeme těšit na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Na „trojce“ máme největší středisko. Je to azylový dům a noclehárna pro muže s celkovou kapacitou 70 lůžek, a také zázemí terénních pracovníků a údržby.  V našem novém stánku vám povíme o tom co dalšího je u nás nového. Ale nebojte se, plackovačka zůstává, takže svoji vlastní placku si zase budete moci udělat. A navíc Praha 3 připravila bohatý doprovodný program pro velké i malé.

Přijďte si s námi užít pěkný den!

 


Méně...
 

Pomoc nejchudším proudí i přes NADĚJI

Pomoc nejchudším proudí i přes NADĚJI

31.05.16
Zapojili jsme se do distribuce potravinové a materiální pomoci pro lidi v nouzi z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám.
Více...
 

Pomoc nejchudším proudí i přes NADĚJI

Zapojili jsme se do distribuce potravinové a materiální pomoci pro lidi v nouzi z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám. Balíčky jsme začali rozdávat v terénu, ale distribuce bude probíhat i v našich azylových domech.

 

Podívejte se na reportáž České televize, která s našimi pracovníky do terénu vyrazila:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1799426-balicky-s-potravinami-a-hygienou-pomohou-bezdomovcum-i-chudym-rodinam


Méně...
 
Otevřeli jsme další dvě ordinace pro lidi bez domova: zubní a psychiatrickou. Jsou jediné v ČR.

Otevřeli jsme další dvě ordinace pro lidi bez domova: zubní a psychiatrickou. Jsou jediné v ČR.

30.05.16
Dosud jsme nabízeli lidem, kteří žijí na ulici, službu praktického lékaře a gynekologie. Nyní provozujeme rovněž ordinaci stomatologickou a psychiatrickou.
Více...
 
Otevřeli jsme další dvě ordinace pro lidi bez domova: zubní a psychiatrickou. Jsou jediné v ČR.

Dosud jsme nabízeli lidem, kteří žijí na ulici, službu praktického lékaře a gynekologie. Nyní provozujeme rovněž ordinaci stomatologickou a psychiatrickou. Považujeme to za přelomový okamžik v naší práci. Právě péče v těchto čtyřech oblastech chybí lidem bez domova nejvíce.

Hlavním důvodem pro zřízení psychiatrie je nedostupnost psychiatrické péče a potřebné medikace pro lidi bez domova. Neřešená psychická onemocnění pak znemožňují návrat k běžnému životu. Psychiatrická ordinace NADĚJE je nyní otevřena každý pátek.

Dostupnost stomatologické péče řeší problém nejen zdravotní, ale hraje také významnou roli při procesu začleňování do společnosti. V první fázi se zaměříme především na řešení akutních případů. Na základě ankety, kterou jsme provedli mezi našimi klienty, je předpokládaný počet pacientů stomatologické ordinace v rozmezí 600 až 900 osob ročně. V průzkumu si lidé bez domova na bolest zubů často stěžovali. Služeb zubaře budou moci nyní využít 1x za 14 dní. Současně hledáme další zubní lékaře.

Obě ordinace, psychiatrická i stomatologická, se nacházejí v denním centru v ulici U Bulhara, které navštíví průměrně 300 osob bez domova denně. Vedle zmíněné zdravotní péče zde nabízíme stravu, sprchu, výměnu oblečení, sociální a psychologické poradenství. Umístění zdravotnického zařízení v denním centru zajišťuje dobrou dostupnost a možnost hygieny před návštěvou lékaře.

Za vznik stomatologické ordinace děkujeme Magistrátu hlavního města Prahy, společnostem ECS Praha, Tanvaldent s.r.o. a Českému sdružení Adventistů sedmého dne.

 


Méně...
 
Sejdeme se na „třináctce“. Ve 13 hodin!

Sejdeme se na „třináctce“. Ve 13 hodin!

Při tradičním Veletrhu sociálních služeb této pražské městské části.

27.05.16
Poprvé i tady budeme se strojem na výrobu „placek“ (butonů)! A vy si budete moci vytvořit svůj vlastní, osobitý návrh.
Více...
 
Sejdeme se na „třináctce“. Ve 13 hodin!

Poprvé i tady budeme se strojem na výrobu „placek“ (butonů)! A vy si budete moci vytvořit svůj vlastní, osobitý návrh. Máme i nějaké novinky z naší činnosti, a rádi zodpovíme vaše otázky. Třeba o terénní práci, kterou v tomto pražském obvodu vykonáváme.  Využijte příležitosti popovídat si o tom s odbornicí na slovo vzatou, naší „teréňačkou“ Kristýnou. 

 

Po veletrhu následuje výstava v atriu radnice, na které letos podruhé ukážeme další část fotografií ze série OSUDY/pohledem pokory s nadějí.

 

Na Praze 13 máme také sídlo a administrativní zázemí pro veškeré služby, které v hlavním městě nabízíme lidem bez domova už 25. rok. 

 

Zastavte se, rádi vás uvidíme!

 


Méně...
 
Také NADĚJE vnese MEZI PLOTY trochu naděje

Také NADĚJE vnese MEZI PLOTY trochu naděje

Prožijte s námi 24. ročník festivalu, který spojuje lidi.

26.05.16
Lidská duše je krásná, silná, hravá a tvořivá, bývá ale také křehká, zraněná a bolí. 
Více...
 
Také NADĚJE vnese MEZI PLOTY trochu naděje

Lidská duše je krásná, silná a hravá, bývá ale také křehká, zraněná a bolí. Ať už je příčinou cokoli, stává se, že onemocní. Tehdy potřebuje pomoc. Jsme tady jeden pro druhého, abychom se podrželi. Někdy je to ale tak těžké, že podpora od zdravé duše už nestačí. Pak je tu prostor, v němž si ta utrápená může odpočinout, popřemýšlet a znovu se nadechnout. Buďme za to společně vděčni a oslavme MEZI PLOTY život se všemi jeho vítězstvími i pády. 

 

NADĚJE v Praze pomáhá už 25. rok lidem bez domova. I mezi nimi je hodně těch, kteří na duši strádají. Může to být příčina i následek toho, že domov nemají. U nás se jim dostane materiální podpory i povzbuzení. Poskytujeme také psychologické poradenství a nově i kontakt s psychiatrem.

 

V jaké nouzi se na nás lidé mohou obrátit a jakou veškerou pomoc jim nabízíme, se dozvíte u našeho stánku v Rodinné zóně, v sekci Hraj si, bav se a vytvářej. Po oba festivalové dny si budete moci pro radost a na památku, nebo pro obdarování a potěšení někoho dalšího udělat i vlastní placku (buton). Také naši mladí klienti je tvoří. Ti, kteří rodinné zázemí vůbec nepoznali, měli ho velmi nestabilní, nebo se v něm zkrátka něco zvrtlo.

 

Přijďte, těšíme se na vás!

 

Více o celém festivalu MEZI PLOTY na www.meziploty.cz


Méně...