Praha

 
 

JSME JEDNÍM Z NEJVĚTŠÍCH POSKYTOVATELŮ SLUŽEB PRO LIDI BEZ DOMOVA.

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, krátkodobé pracovní aktivity, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku.

 

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 

 
 
HLEDÁME DOBROVOLNÍKY

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY

17.10.16
MILÍ DOBROVOLNÍCI,  POMOZTE DOBRÉ VĚCI A ZAPOJTE SE S NADĚJÍ DO 4. ROČNÍKU NÁRODNÍ POTRAVINOVÉ SBÍRKY 
Více...
 
HLEDÁME DOBROVOLNÍKY

MILÍ DOBROVOLNÍCI, 

POMOZTE DOBRÉ VĚCI A ZAPOJTE SE S NADĚJÍ DO 4. ROČNÍKU NÁRODNÍ POTRAVINOVÉ SBÍRKY 

 

KONÁ SE V SOBOTU 12. LISTOPADU 2016, OD 8 DO 20 HODIN

VEŠKERÉ INFORMACE JSOU NA WWW.POTRAVINYPOMAHAJI.CZ

 

PRO NADĚJI V PRAZE MÁME K DISPOZICI 2 OBCHODY:

GLOBUS NA ZLIČÍNĚ, SÁRSKÁ 5/133, PRAHA 5

KAUFLAND V MICHLI, U PLYNÁRNY1432/64, PRAHA 4

 

PRO ÚČAST KONTAKTUJTE: 

GLOBUS - EVA KRŮTOVÁ, podpora.praha@nadeje.cz, 775 868 843

KAUFLAND - RADKA BĚLOUŠKOVÁ, r.belouskova@nadeje.cz, 775 868 847

 

PŘILOŽTE S NÁMI RUKU K DOBRÉMU DÍLU

DĚKUJEME VÁM!


Méně...
 
Hola, hola, OSUDY, škola volá

Hola, hola, OSUDY, škola volá

Výstava fotografií lidí bez domova na VOŠ sociálně pedagogické a teologické JABOK

03.10.16
Osudy/pohledem pokory s nadějí - výstava snímků lidí bez domova fotografa Martina Pokory bude na JABOKu k vidění i pro veřejnost od 4. října 2016
Více...
 
Hola, hola, OSUDY, škola volá

Osudy/pohledem pokory s nadějí - výstava snímků lidí bez domova fotografa Martina Pokory bude na JABOKu k vidění i pro veřejnost od 4. října 2016 do 30. listopadu.

 

Mnozí z lidí, kteří jsou na fotografiích zachyceni, by možná opravdu rádi zasedli znovu do školních lavic, byli zpět v letech, kdy mohli utvářet svůj život. Snad by se snažili osud změnit, udělat jiná rozhodnutí. Taková, která by je dostala do jiné, lepší situace, než ve které jsou dnes. Už to ale nejde, minulá léta se nevrátí, co se stalo, stalo se. O změnu se mohou pokusit i teď, ale někdy docházejí síly. Proto jsme tu my, abychom jim pomáhali. V NADĚJI Praha to děláme už 25 let. Připojte se k nám!

Děkujeme 


Méně...
 
Zásobování oblečením pokračuje!

Zásobování oblečením pokračuje!

16.09.16
Děkujeme za něj zaměstnancům Komerční banky.
Více...
 
Zásobování oblečením pokračuje!

Děkujeme za něj zaměstnancům Komerční banky. Ti nám věnovali ošacení v rámci akce „Odlehčete svému šatníku“, jíž uspořádala Nadace Jistota Komerční banky. Sbírka pro NADĚJI proběhla včera a dnes, 15. a 16. září 2016, ve dvou objektech, na Praze 9 a Praze 5. Obdrželi jsme 9 pytlů šatstva, které poslouží našim klientům v nízkoprahových centrech a v terénním programu.

Děkujeme všem, kteří do sbírky přispěli i naší dobrovolnici Gábince, která oblečení od dárců s milým úsměvem přijímala. 


Méně...
 
Praha 12 ožije Veletrhem sociálních služeb, už po sedmnácté

Praha 12 ožije Veletrhem sociálních služeb, už po sedmnácté

12.09.16
Neziskové organizace, bohatý program a spousta doprovodných akcí na Vás čeká ve čtvrtek 15. září 2016 od 11.00 do 18.00 hodin.
Více...
 
Praha 12 ožije Veletrhem sociálních služeb, už po sedmnácté

Neziskové organizace, bohatý program a spousta doprovodných akcí na Vás čeká ve čtvrtek 15. září 2016 od 11.00 do 18.00 hodin. My poskytujeme na dvanáctce terénní služby pro lidi bez domova, tak nebudeme na veletrhu chybět. Přijďte se zeptat na to co Vás o problematice bezdomovectví zajímá, nebo si udělat vlastní placku (buton). Plackovačku totiž budeme mít sebou a budeme se na Vás těšit!


Méně...
 
NADĚJE na Andělu

NADĚJE na Andělu

aneb Den neziskových organizací Prahy 5

08.09.16
Dnes, 8.9.2016, od 11.00 do 17.00 hodin, se s Vámi budeme těšit na shledanou na Andělu!
Více...
 
NADĚJE na Andělu

Dnes, 8.9.2016, od 11.00 do 17.00 hodin, se s Vámi budeme těšit na shledanou na Andělu! Na Dnu neziskových organizací totiž nebudeme chybět. Kromě důležitých informací o poskytování sociálních služeb a o tom, jak se i Vy můžete zapojit a pomáhat, na Vás čeká také spousta zábavy. Na své si přijdou velcí i malí. Děti se určitě rády setkají s pohádkovými postavami a dospělí si například u našeho stánku NADĚJE budou moci vyrobit vlastní placku (buton). 

Přijďte si užít hezký den. 


Méně...
 
Děkujeme za oblečení!

Děkujeme za oblečení!

07.09.16
Firma Brenntag CR s.r.o. pro nás uspořádala sbírku ošacení mezi svými zaměstnanci.
Více...
 
Děkujeme za oblečení!

Firma Brenntag CR s.r.o. pro nás uspořádala sbírku ošacení mezi svými zaměstnanci. Od včerejška již věci slouží našim klientům ve středisku Bolzanova. Jsou to mladí lidé bez domova, kteří vyrůstali bez rodiny, nebo ji měli velmi nestabilní, či se v ní zkrátka něco zvrtlo. V jedné písni se zpívá „Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka“ , a je to tak. Snažíme se, aby lidé bez domova nebyli vyloučeni ze společnosti, a v čistých, neroztrhaných a třeba i voňavých šatech to jde snáz. O člověku v takovém oblečení byste ani neřekli, že nemá domov a vlastní zázemí…   

Děkujeme za účinnou pomoc všem, kteří do sbírky přispěli!


Méně...