Praha

 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, krátkodobé pracovní aktivity, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
Ahóóój NADĚJE

Ahóóój NADĚJE

aneb jak naši klienti sjížděli řeku

30.06.17
Deset odvážných mladých lidí bez domova spolu s několika pracovníky střediska Bolzanova a dobrovolníky splavovalo Vltavu.
Více...
 
Ahóóój NADĚJE

Deset odvážných mladých lidí bez domova spolu s několika pracovníky střediska Bolzanova a dobrovolníky splavovalo Vltavu. V pátek 23. června se všichni dopravili vlakem z Prahy do Vyššího Brodu, tam se nalodili a během víkendu dopluli až do Českého Krumlova. 

Na vodě poznali zábavu, oddech od reality běžného života, ale zakusili také, jaký je to pocit muset se na sebe navzájem spolehnout, spolupracovat, dělat společná rozhodnutí a pomáhat si.  

Nikdo se neutopil, pěkně si protáhli těla a nezahálel ani jejich kulturní duch. V Rožmberku si zvenku prohlédli hrad a v Krumlově staré město. Tam jim také jeden člen doprovodu, malíř Michal Singer, udělal přednášku o výtvarníku Egonu Schielem, který v tomto krásném jihočeském městě často pobýval a tvořil. Za to mu patří velký dík a rovněž všestranným instruktorům (tentokrát vodáctví) Jirkovi a Marcelovi. 

Prohlédněte si pár fotek na Facebooku střediska a sledujte ho, neboť by se tam brzo mělo objevit i video. 

Ahoj a, ať už na vodě nebo na souši, užijte si léto!


Méně...
 
Nadějní běžci na O2 Pražské štafetě

Nadějní běžci na O2 Pražské štafetě

Ohlédnutí

21.06.17
14. června se 4 týmy NADĚJE zúčastnily O2 Pražské štafety 4x5 2017.
Více...
 
Nadějní běžci na O2 Pražské štafetě

14. června se 4 týmy NADĚJE zúčastnily O2 Pražské štafety 4x5 2017.

Jeden byl složen z ředitelů a ústřední fundraiserky, 3 byly čistě pražské. Zapojili se za nás zaměstnanci, a to jak vedoucí služeb, tak sociální pracovníci a pracovníci v sociálních službách a dokonce i zubařka naší ordinace, dále spolupracující kurátoři (konkrétně z Prahy 3) a také dobrovolnice. 

Všem našim reprezentantům ke zvládnutí závodu gratulujeme a děkujeme, že do toho za NADĚJI šli, vlastně vběhli ;o)

 

Podívejte se na fotky na našem Facebooku a na video, kde, když budete pozorní, uvidíte nás hned dvakrát (nápověda: 0,24 a 2,07 :o). 


Méně...
 
V jeden den na „dvou židlích“

V jeden den na „dvou židlích“

aneb Helpfair a Veletrojka

07.06.17
Letos se to tak pěkně sešlo, že nás 8. června můžete potkat naráz na dvou místech. Na Veletrzích sociálních služeb - Hlavního města Prahy s
Více...
 
V jeden den na „dvou židlích“

Letos se to tak pěkně sešlo, že nás 8. června můžete potkat naráz na dvou místech. Na Veletrzích sociálních služeb - Hlavního města Prahy s Prahou 1 a Prahy 3.

Prahu 1 pravidelně brázdí náš automobil sociální služby a máme zde i denní centrum pro mladé lidi bez domova. Na „trojce“ se zase nachází naše největší středisko. Je to azylový dům a noclehárna pro muže s celkovou kapacitou 70 lůžek, a také zázemí terénních pracovníků a údržby.

Jeden veletrh se koná od 12 do 20 hodin na Střeleckém ostrově a druhý od 14 do 19 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na obou je připravený bohatý program, takže se máte na co těšit. 

A my se těšíme na Vás!

 

 

 


Méně...
 
NADĚJE patří do Bohnic

NADĚJE patří do Bohnic

Podtitul letošního ročníku festivalu MEZI PLOTY zní: Patříš do Bohnic.

26.05.17
V upoutávkách sdělují osobnosti, že svět je ve své aroganci, bezohlednosti a lhostejnosti docela šílený a toho se nechtějí účastnit, proto jedou do Bohnic, kde
Více...
 
NADĚJE patří do Bohnic

V upoutávkách sdělují osobnosti, že svět je ve své aroganci, bezohlednosti a lhostejnosti docela šílený a toho se nechtějí účastnit, proto jedou do Bohnic, kde to lidé mají stejně. 

I my se snažíme překonávat výše jmenované jevy, kterými dnešní svět trpí, a přinášet lidem naději, že je možné se k sobě chovat vstřícně, laskavě, pomáhat si a že zkrátka svět může být hezké místo k životu. 

Letos budeme s naším stánkem na festivalu opět v Rodinné zóně v sekci Hraj si, bav se a vytvářej. A že to s bezdomovectvím nejde dohromady? Právě že ano! I lidé bez domova měli rodiny, přinejmenším rodiče, kteří je ale bohužel třeba opustili, nebo stále rodinu mají, ale s jejími členy se nestýkají a jsou opuštění, osamělí. Rodinné zázemí je důležité, ať je vám 5 nebo 65. Proto motivujeme klienty k tomu, aby navazovali zpřetrhané rodinné vazby, pokud to jde. A když ne, pomáháme jim se s jejich ztrátou a nedostatkem vyrovnat. No a vy si můžete u nás ve stánku udělat vlastní placku a někoho blízkého s ní obdarovat. 

 

Ať se vám to tedy líbí nebo ne, NADĚJE i naděje patří do Bohnic.

Festival je tento víkend 27. - 28. 5. 2017. Více na www.meziploty.cz


Méně...
 
Sejdeme se v Edenu, na Veletrhu sociálních služeb Prahy 10

Sejdeme se v Edenu, na Veletrhu sociálních služeb Prahy 10

16.05.17
Zítra, 17. května, od 11 do 17 hodin, před nákupním centrem, U Slávie 1527. 
Více...
 
Sejdeme se v Edenu, na Veletrhu sociálních služeb Prahy 10

Zítra, 17. května, od 11 do 17 hodin, před nákupním centrem, U Slávie 1527. 

V našem stánku se dozvíte spoustu informací o tom, jak pomáháme lidem bez domova a jak se k nám můžete připojit. Městská část tradičně připravila bohatý doprovodný program. O poučení a zábavu tedy nebude nouze. Přijďte, těšíme se na Vás!


Méně...
 
Velikonoční pozdrav

Velikonoční pozdrav

11.04.17
Děkujeme za přízeň a srdečně přejeme krásné jarní dny a radostné Velikonoce!
Více...
 
Velikonoční pozdrav

Děkujeme za přízeň a srdečně přejeme krásné jarní dny a radostné Velikonoce!


Méně...