Praha

 
 
 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, krátkodobé pracovní aktivity, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
Výtěžek předvánoční sbírky nového spodního prádla a ponožek

Výtěžek předvánoční sbírky nového spodního prádla a ponožek

19.02.18
Od 24.11. do 20.12.2017 jsme pořádali ve spolupráci s Církví adventistů sedmého dne sbírku nového prádla a ponožek. 
Více...
 
Výtěžek předvánoční sbírky nového spodního prádla a ponožek

Od 24.11. do 20.12.2017 jsme pořádali ve spolupráci s Církví adventistů sedmého dne sbírku nového prádla a ponožek. Pomoci bylo možné finančním příspěvkem, darováním nového prádla a šířením povědomí o této akci.

 

Materiální dary jsme obdrželi v hodnotě 19.504,-Kč, bylo v nich 137 ks dámského i pánského spodního prádla a ponožek a 51 ks různých dalších částí oblečení.

 

Finanční dary jsme přijali ve výši 17.318,- Kč a nakoupili za ně:

triko s dlouhým rukávem – 64 ks

pánské ponožky – 550 ks

pánské spodní prádlo – 63 ks

dámské spodní prádlo – 160 ks

 

Všem, kteří se do sbírky zapojili a pomohli, srdečně děkujeme!


Méně...
 
Je libo kávu?

Je libo kávu?

09.02.18
Dnes převzal oblastní ředitel Jan Kadlec od jednatele společnosti Coffee source s.r.o. pana Tomáše Hudce dar výběrové kávy.
Více...
 
Je libo kávu?

Dnes převzal oblastní ředitel Jan Kadlec od jednatele společnosti Coffee source s.r.o. pana Tomáše Hudce dar výběrové kávy. Řekl k tomu: "Za kávu jsme moc vděční, nabídneme jí našim klientům v noclehárnách, azylových domech a denních centrech. Lidé bez domova mají stejné chutě a potřeby, jako lidé, kteří domov mají, a káva jim zpříjemní nelehký život.“

 

Děkujeme!


Méně...
 
Výdej teplého oběda lidem bez domova v nových lokalitách

Výdej teplého oběda lidem bez domova v nových lokalitách

01.02.18
Dnes nově zahajujeme výdej teplé stravy z automobilu ve dvou pražských lokalitách. 
Více...
 
Výdej teplého oběda lidem bez domova v nových lokalitách

Dnes nově zahajujeme výdej teplé stravy lidem bez domova z automobilu ve dvou pražských lokalitách. Jedno výdejní místo je v ulici U nákladového nádraží v Praze 3 a druhé na parkovišti u cyklostezky pod Barrandovským mostem v Hlubočepech v Praze 5. Jídlo připravované v naší sociální kuchyni budeme vydávat každý pracovní den od 12 hodin v Praze 3, resp. od 14 hodin v Praze 5. Předpokládá se, že denní kapacita výdeje na jednom místě bude kolem padesáti porcí.

Magistrát hl. m. Prahy přistoupil ke zřízení dalších míst výdeje stravy lidem bez domova z důvodu snížení počtu lidí v exponovaných nízkoprahových denních centrech, z nichž dvě provozuje naše pražská pobočka. Pilotní projekt obsahuje celkem osm nových výdejních míst v odlišných lokalitách Prahy. Vedle NADĚJE zajistí nová výdejní místa další organizace pracující s lidmi bez domova.

NADĚJE je dlouhodobě zastáncem a aktivním prosazovatelem systémového řešení spočívajícím v navýšení počtu méně kapacitních nízkoprahových denních center. Ta mohou vedle stravy podávané v chráněném prostoru kamenných středisek nabídnout i hygienu, výměnu ošacení, sociální poradenství a další potřebné služby. I přes tento postoj jsme se rozhodli do projektu zapojit z důvodu alespoň částečného rozšíření sítě pomoci lidem bez domova.


Méně...
 
Vánoční pozdrav

Vánoční pozdrav

20.12.17
Děkujeme za pomoc a přízeň a srdečně přejeme radostné Vánoce a vše dobré v novém roce 2018
Více...
 
Vánoční pozdrav

Děkujeme za pomoc a přízeň a srdečně přejeme radostné Vánoce a vše dobré v novém roce 2018


Méně...
 
Jaký je život na ulici?

Jaký je život na ulici?

O tom povídání s pracovníky našich služeb pro lidi bez domova.

20.12.17
Hosty Radiožurnálu byli v sobotu 16.12.2017 kolegové Gábina Sčotková, vedoucí azylového domu a noclehárny pro muže a Aleš Strnad, vedoucí terénního programu.   
Více...
 
Jaký je život na ulici?

Hosty Radiožurnálu byli v sobotu kolegové Gábina Sčotková, vedoucí azylového domu a noslehárny pro muže a Aleš Strnad, vedoucí terénního programu. 

Jsou lidé bez domova šťastni? Jaké období roku je pro lidi bez domova nejobtížnější? Za co jsou lidé bez domova vděčni a co velmi postrádají? I takové otázky zazněly. 

Celý rozhovor si poslechněte zde http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/osoby-bez-domova-nezabiji-zima-ale-podzim-a-jaro-nejvice-jim-ale-chybi-naslouchani-mysli-si-socialni-pracovnici--1775517


Méně...
 
Děkujeme Hoffnung und Hilfe za vánoční potravinovou pomoc

Děkujeme Hoffnung und Hilfe za vánoční potravinovou pomoc

19.12.17
Hoffnung & Hilfe je německá dobrovolnická humanitární organizace, která vybírá od firem přebývající a neprodejné ale plně spotřebovatelné potraviny, a vozí je spolkům starajícím se
Více...
 
Děkujeme Hoffnung und Hilfe za vánoční potravinovou pomoc

Hoffnung & Hilfe je německá dobrovolnická humanitární organizace, která vybírá od firem přebývající a neprodejné ale plně spotřebovatelné potraviny, a vozí je spolkům starajícím se o potřebné v zemích Evropy i západní Asie. Spolupracuje s námi od samého vzniku NADĚJE a jednou či dvakrát ročně nám přiveze kamion trvanlivých potravin. Řidiči se střídají a slouží této dobré věci zdarma o víkendech, nebo v době své dovolené. Nejinak tomu bylo i v sobotu 16. prosince. Děkujeme našim německým přátelům, také řidičům Samuelovi a Davidovi, a rovněž i zaměstnancům Potravinové banky Praha a Středočeský kraj, kteří nám pomohli s vykládkou a převozem do našeho skladu. 


Méně...