Praha

 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, krátkodobé pracovní aktivity, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
Kašička od IMBUSu vynesla 6543,- Kč pro NOHY V TEPLE

Kašička od IMBUSu vynesla 6543,- Kč pro NOHY V TEPLE

A byla skvělá!

18.12.18
Namíchali ji výborně. Zazpívali skladby autorské i převzaté. V původním provedení i v novém aranžmá.
Více...
 
Kašička od IMBUSu vynesla 6543,- Kč pro NOHY V TEPLE

Namíchali ji výborně. Zazpívali skladby autorské i převzaté. V původním provedení i v novém aranžmá. Vánoční i hitovky. Sólisté se bravurně zhostili i recitace a baletu. Zkrátka jedinečný zážitek!

 

Sledujte IMBUS na FB, mají stále nové nápady ;o)

 

S výtěžkem z koncertu, částkou přímo symbolickou, se přehoupneme přes 100000 korun a přiblížíme se cílové sumě 213000 korun na ponožky a boty, tedy NOHY V TEPLE, pro lidi bez domova. 

 

Srdečně děkujeme IMBUSu za tento krásný předvánoční počin, publiku za štědrost, i Vám všem, kteří jste do sbírky již přispěli nebo přispějete!


Méně...
 
DARUJTE s IMBUSem NOHY V TEPLE

DARUJTE s IMBUSem NOHY V TEPLE

Zpěv je klíčem k srdci – nechte si ho odemknout

14.12.18
Spojte příjemné s užitečným a přijďte si poslechnout smíšený pěvecký sbor IMBUS 
Více...
 
DARUJTE s IMBUSem NOHY V TEPLE

Spojte příjemné s užitečným a přijďte si poslechnout smíšený pěvecký sbor IMBUS, který výtěžek ze svého koncertu věnuje na NOHY V TEPLE lidem bez domova.

Nenechte si ujít ochutnávku kašičky, kterou pro Vás IMBUS navaří.

Těšíme se na Vás!

 

 

Událost a IMBUS vůbec je i na facebooku 

https://www.facebook.com/events/500238743817851/


Méně...
 
DARUJTE NOHY V TEPLE lidem bez domova

DARUJTE NOHY V TEPLE lidem bez domova

Zní to jako banalita? Ale není!

12.12.18
Až takhle to může skončit…
Více...
 
DARUJTE NOHY V TEPLE lidem bez domova

Až takhle to může skončit…

Pán přišel jedné noci sám do střediska U Bulhara (skutečně po svých!), když jsme zjistili, v jakém stavu jeho nohy jsou, okamžitě jsme volali rychlou záchrannou službu a ta ho odvezla. O jeho dalším osudu se nám již nepodařilo nic dozvědět. Vzhledem ke stavu omrzlin se ale domníváme, že byla nutná amputace. Pán pro nás zůstal anonymní, ale ne cizí. Často si na něj vzpomeneme a ze všech sil se snažíme zabránit tomu, aby se něco podobného opakovalo – NOHY V TEPLE jsou tím nejschůdnějším řešením. DAROVAT je můžete i vy!

 

DARUJI TEĎ

 

K dnešnímu dni dárci věnovali 35 743 Kč z cílové částky 213 000 Kč, za kterou můžeme nakoupit 1000 párů ponožek a 500 párů bot. Nebo pořídit komplet jednoho páru bot + dvoje ponožky pro 1/3 z počtu 1500 osob bez domova, kterým jsme schopni během zimního období poskytnout službu v denních centrech a na ulici.

 

Děkujeme vám!


Méně...
 
Připomínáme si 24. výročí ordinace pro lidi bez domova

Připomínáme si 24. výročí ordinace pro lidi bez domova

Není sice kulaté ale i tak je významné!

11.12.18
Ordinaci praktického lékaře jsme otevřeli v prosinci 1994 a byla to první ordinace svého druhu v ČR. 
Více...
 
Připomínáme si 24. výročí ordinace pro lidi bez domova

Ordinaci praktického lékaře jsme otevřeli v prosinci 1994 a byla to první ordinace svého druhu v ČR. Péči o zdraví vnímáme od vzniku NADĚJE jako nezbytnou součást služeb pro lid bez domova. Lidé přežívající na ulici se často potýkají se zdravotními problémy, které si běžně ani nedovedeme představit. Velmi jsme proto usilovali i o další specializace. Postupem času se nám podařilo ordinaci rozšířit o gynekologickou, stomatologickou a psychiatrickou odbornost. Lékaři v ordinacích ošetří denně průměrně 19 osob.

 

A horká novinka! Značně rozšířené mezi lidmi bez domova jsou i kožní choroby a proto máme velkou radost z toho, že nás před několika měsíci oslovil o spolupráci dermatolog, pan profesor Petr Arenberger. Jako dobrovolník nám přichází na pomoc jednou za 14 dní. Nejčastěji řeší zhoršené kožní rány a konzultuje různé problémy jako např. podezření na růži, svrab atp. Velkou oporou je nám také v jednání o hospitalizaci v nemocnici pro pacienty, kteří to opravdu nutně potřebují.

 

Ordinace se nacházejí v denním centru v ulici U Bulhara. Lidé se tam mohou mj. osprchovat a vyměnit si oblečení, což má před návštěvou lékaře velký význam. 

 

I když se to na první pohled nezdá, se zdravotní péčí souvisí i naše právě probíhající kampaň DARUJTE NOHY V TEPLE. Pokud mají lidé bez domova ponožky a dobré boty, nehrozí jim tolik různých zdravotních komplikací, teď v zimě hlavně omrzliny.    

 

Prosíme, pomozte nám je ochránit!

DARUJI TEĎ

Děkujeme Vám!


Méně...
 
Podívejte se, „jak to chodí“ v našem středisku U Bulhara

Podívejte se, „jak to chodí“ v našem středisku U Bulhara

a DARUJTE NOHY V TEPLE lidem bez domova

07.12.18
S letošním zimním počasím je to jako na houpačce, chvíli mrzne, pak je lépe, ale zase prší. Takové teplotní výkyvy nohám nesvědčí.
Více...
 
Podívejte se, „jak to chodí“ v našem středisku U Bulhara

S letošním zimním počasím je to jako na houpačce, chvíli mrzne, pak je lépe, ale zase prší. Takové teplotní výkyvy nohám nesvědčí. Boty, často prošoupané, promoknou, nohy provlhnou, pak prochladnou, ani ponožky si nelze vyměnit a malér je na světě. Nemáme zásoby, abychom mohli každému člověku bez domova na ulici poskytnout, co potřebuje, ale pomáháme, jak se dá. Nakoukněte do našeho šatníku a pomozte s námi - DARUJTE NOHY V TEPLE

 

Zatím jsme vybrali 31 078 Kč z cílové částky 213 000 Kč, za kterou můžeme nakoupit 1000 párů ponožek a 500 párů bot. Nebo pořídit komplet jednoho páru bot + dvoje ponožky pro 1/3 z počtu 1500 osob bez domova, kterým jsme schopni během zimního období poskytnout službu v denních centrech a na ulici.

 

Všem dárcům srdečně děkujeme a vás prosíme: přispějte také.

 

DARUJI TEĎ

 

Vážíme si toho! 


Méně...
 
Naši milí dobrovolníci děkujeme vám!

Naši milí dobrovolníci děkujeme vám!

Dnes je váš mezinárodní den

05.12.18
A my si velmi vážíme velkých darů, které nezištně dáváte – svůj čas a fyzické síly, pochopení, znalosti a dovednosti, poskytnete radu i pomocnou ruku
Více...
 
Naši milí dobrovolníci děkujeme vám!

A my si velmi vážíme velkých darů, které nezištně dáváte – svůj čas a fyzické síly, pochopení, znalosti a dovednosti, poskytnete radu i pomocnou ruku a navíc rádi, s dobrou náladou a s úsměvem. 

Bez vaší pomoci by se spousta činností v NADĚJI neobešla. Tak například: účastníte se s námi prezentačních akcí, profesionálně pro nás fotíte, vaříte lidem bez domova dobroty, vyplňujete jim volný čas, připravujete vánoční svátky - loupete brambory na salát, kompletujete dárky, zapojujete se na Štědrý den, pomáháte při sbírkách, jako zrovna té nedávné Národní potravinové. Tehdy mají možnost uplatnit se i děti. A jak takovou aktivitu vnímají?

 

"Když se řekne Potravinová sbírka vybaví se mi hlavně pomoc lidem, kteří to opravdu potřebují. Samozřejmě mě to také baví, líbí se mi reakce různých typů lidí. Rozdávám si tak v klidu letáčky, přijde milá paní, usměje se na mě, zeptá se pro koho sbírka je, jak může přispět...Pak přiveze plný košík potravin.  Takovýhle lidé mě vždy mile potěší :-) Samozřejmě se najdou i pravé opaky. Určitě bych chtěla, aby byla tato sbírka více populární, zapojilo se více lidí, aby se sbírka konala v co nejvíce obchodech a vybralo se co nejvíce potravin. Myslím si, že by mohla být častěji než jen jednou za rok :-)"

Kristýnka P., 12 let

 

"Já jsem tam šel proto, abych podpořil chudý lidi. Mám radost, že jsem mohl udělat dobrou věc."

Bartoloměj Š., 9 let

 

Tak ještě jednou – DĚKUJEME! :o) 

 

Foto: Kristýnka první zleva.


Méně...