Praha

 
 

Pomoc lidem bez domova v Praze

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Do týmu Housing Youth hledáme nového kolegu/kolegyni

Do týmu Housing Youth hledáme nového kolegu/kolegyni

03.01.24

Jste sociální pracovník*ce a patří do vašich novoročních předsevzetí najít si novou práci? Nebo hledáte smysluplnou práci, která by vás naplňovala a bavila?


Více...
 
Do týmu Housing Youth hledáme nového kolegu/kolegyni

Jste sociální pracovník*ce a patří do vašich novoročních předsevzetí najít si novou práci? Nebo hledáte smysluplnou práci, která by vás naplňovala a bavila? Tak tohle je možná nabídka přesně pro vás. 

 

Do našeho týmu Housing Youth hledáme nového kolegu/kolegyni. Čeká vás práce s mladými lidmi bez domova v oblasti zabydlování ve zkušeném a energickém týmu. Získáte mnoho zkušeností z nového projektu, můžete se podílet na rozvoji nové služby a získat tím cennou praxi.  

 

Pokud máte o nabízenou pozici zájem, kontaktujte vedoucí projektu Katku Sehnoutkovou (katerina.sehnoutkova@nadeje.cz nebo 773 791 724).

 

Pomozte touto cestou unikátnímu projektu, který cílí na mladé lidi ve věku 18 -26 let se zkušeností s životem na ulici a s užíváním návykových látek. Protože bydlet je prostě základ. 

 

Více o projektu také na našem webu: https://www.nadeje.cz/praha/housing_youth_bydleni_pro_mlade_lidi_bez_domova

 

Inzerát:

https://www.jobs.cz/rpd/2000117824/?rps=202


Méně...
 
Ohlédnutí za loňskými Vánocemi

Ohlédnutí za loňskými Vánocemi

02.01.24

Každý rok se snažíme, abychom čas adventu a vánočních svátků lidem bez domova alespoň trochu zpříjemnili, a to ve všech našich službách...


Více...
 
Ohlédnutí za loňskými Vánocemi

Každý rok se snažíme, abychom čas adventu a vánočních svátků lidem bez domova alespoň trochu zpříjemnili, a to ve všech našich službách, tzn. terénním programem a mobilním výdejem stravy počínaje a tréninkovými byty konče. A vždy jsme moc rádi, když vidíme, že se nám to povedlo.

 

Například v našem radotínském azylovém domě pro muže nezaháleli už od začátku prosince. Začalo to návštěvou Mikuláše, který klientům nadělil balíček dobrot. Zdejší klienti pak také pekli cukroví, tvořili věnce nebo zdobili stromeček. Na Štědrý den dokonce vařili dvě polévky, aby si každý mohl dát podle své chuti. V záběhlickém azylovém domě pro muže a ženy v seniorském věku nebo s handicapem oslavili Vánoce v nově zrekonstruované společenské místnosti. Ženy z azylového domu ve Vršovicích se rozhodly uvařit štědrovečerní polévku pro klienty a klientky útulny v Troji, kterou letos v rámci humanitárních opatření provozujeme. Přímo na Štědrý den je navštívili Muzikanti bez domova, aby zahráli pár koled a zahnali případné chmury, které na ženy v období Vánoc doléhají. Nezaháleli ani v městské ubytovně ve Strojírenské ulici na Zličíně, kde se pustili do pečení nejen cukroví, ale také třeba vánoček.  

 

Do našeho denního centra U Bulhara přišli klienti a klientky ve dvou skupinách po třiceti. Hráli se kolegy, rozdávali se drobné dárky a zazněla i biblická slova o smyslu Vánoc. V denním centru Bolzanova pro lidi bez domova do 26 let se klienti a klientky radovali z originálních dárků (termodeky, sluchátka a batohy), které jsme pořídili ze štědrého daru od žen z IWAP (International Women's Association of Prague). V terénním programu jsem rozdávali cukroví už týden před Vánoci. To jsme získali od organizací Místní místním a Sociální perpetuum mobile, které každoročně pořádají sbírku cukroví. Tímto jim moc děkujeme. 

 

Ve všech našich službách jsme klientům a klientkám podávali na Štědrý den bramborový salát a vepřový řízek a všichni dostali drobné dárky v podobě trvanlivých potravin, ponožek, čepic, drobné kosmetiky apod. Velkou podporou nám už každoročně jsou Ježíškova vnoučata, které nám pomáhají plnit přání našim klientům nad 55 let v pobytových službách. Letos se povedlo splnit i téměř všechna přáním klientů a klientek v našich tréninkových bytech, o které jsme prostřednictvím našeho webu žádali. Všem dárcům moc děkujeme. 

 

 

Děkujeme všem zaměstnancům, dárcům a dobrovolníkům, kteří se na letošních Vánocích pro lidi bez domova podíleli. Bez Vás by naše pomoc nebyla úplná. Vážíme si každého jednoho z Vás. 

 

 

 

 

 

 


Méně...
 
Přejeme vám vše nejlepší do nového roku

Přejeme vám vše nejlepší do nového roku

30.12.23

Fotka níže vznikla na poslední poradě vedoucích v tomto roce. A my si uvědomili, že takovou se nám nepodařilo vyfotit už strašně dlouho, možná pár let...


Více...
 
Přejeme vám vše nejlepší do nového roku

Fotka níže vznikla na poslední poradě vedoucích v tomto roce. A my si uvědomili, že takovou se nám nepodařilo vyfotit už strašně dlouho, možná pár let.

 

Poslední porada v roce je vždy tak trochu jiná, uvolněnější, více osobní, bilanční. Když porada skončí, přejeme si krásné svátky a vše nejlepší do nového roku.

 

A my bychom i Vám touto cestou chtěli popřát co nejlepší rok 2024, hodně zdraví, spokojenosti, štěstí, hodně pozitivních lidí kolem sebe a taky dobrou spolupráci všude tam, kde je třeba. 

 

Foto vedoucí pražské pobočky NADĚJE

Zleva: Marcela Karmazínová (ekonomka), Gábina Štípalová (vedoucí denního centra U Bulhara), Marie Zajíčková (vedoucí terénu), Lukáš Novotný (vedoucí azylového domu pro muže a ženy v Záběhlicích), Míša Bejblová (vedoucí denního centra Bolzanova pro mladé lidi bez domova do 26 let), Pavla Šešínová (vedoucí skladu), Luboš Turzík (metodik),  Dan Raška (vedoucí denního centra a noclehárny Michle), Aleš Strnad (vedoucí služeb přímé péče), Zuzka Kavková (vedoucí tréninkových bytů), Katka Sehnoutková (koordinátorka projektu Housing Youth), Jana Halámková (fundraiserka), Radek Urbánek (vedoucí noclehárny Na Slupi), Markéta Lietavcová (vedoucí AD pro muže v Radotíně), Irča Burmeková (vedoucí AD pro ženy ve Vršovicích), Simona Kafková (vedoucí azylového domu a noclehárny pro muže na Žižkově), Václav Růžička (vedoucí sociální pracovník podpory bydlení v městské ubytovně), Dan Svoboda (oblastní ředitel).  


Méně...
 
Ordinace pro lidi bez domova slaví 29. let!

Ordinace pro lidi bez domova slaví 29. let!

29.12.23

Milá ordinace, jsem ráda, že mohu být Tvou součástí jako zdravotní sestra. Jsi důležitá nejen pro lidi bez domova, kterým poskytuješ základní zdravotní ošetření a péči, ale také jsi součástí...


Více...
 
Ordinace pro lidi bez domova slaví 29. let!

Milá ordinace, jsem ráda, že mohu být Tvou součástí jako zdravotní sestra. Jsi důležitá nejen pro lidi bez domova, kterým poskytuješ základní zdravotní ošetření a péči, ale také jsi součástí a podporou všech našich služeb. Často jsou situace, kdy bychom se bez Tebe jen těžko obešli. Tímto Ti k Tvým 29. narozeninám přeji, abys i nadále mohla poskytovat potřebné služby a měla jsi dostatek financí a super tým jako doposud.

 

Za loňský rok naší ordinací prošlo 1274 pacientů, z toho 484 úplně nových. Poskytli jsme 4509 prohlídek a ošetření, nejčastěji se jednalo o svrab, bércové vředy, různá poranění a otravy, ale nevyhnuli jsme se ani omrzlinám a popáleninám.

 

Text: Petra Strnadová, zdravotní sestra ordinace


Méně...
 
Děkujeme studentům a pedagogům z Rakovníka za každoroční sbírku potravin

Děkujeme studentům a pedagogům z Rakovníka za každoroční sbírku potravin

27.12.23

Mnohokrát děkujeme pedagogům a studentům Střední průmyslové školy Emila Kolbena v Rakovníku za jejich už tradiční sbírku potravin pro lidi bez domova...


Více...
 
Děkujeme studentům a pedagogům z Rakovníka za každoroční sbírku potravin

Mnohokrát děkujeme pedagogům a studentům Střední průmyslové školy Emila Kolbena v Rakovníku za jejich už tradiční sbírku potravin pro lidi bez domova.

 

Do sbírky se pravidelně zapojují všichni učitelé včetně pana ředitele, a dokonce i bývalí studenti. Jeden z nich letos daroval potraviny v hodnotě 3.000 Kč.

 

Velké díky patří paní Monice Nguyen za organizaci sbírky a její předání do našeho skladu.

 

Vaší každoroční pomoci si velice vážíme.


Méně...
 
Přejeme vám krásné Vánoce

Přejeme vám krásné Vánoce

22.12.23

Děkujeme za vaše přátelství, podporu a pomoc a vážíme si každé vaší iniciativy a dobrého skutku směřující k lidem bez domova...


Více...
 
Přejeme vám krásné Vánoce

Děkujeme za vaše přátelství, podporu a pomoc a vážíme si každé vaší iniciativy a dobrého skutku směřující k lidem bez domova buď přímo nebo prostřednictvím služeb, které v Praze poskytujeme.

 

Nikdy je nepřestaneme brát jako samozřejmost.

 

Přejeme vám krásné Vánoce naplněné radostí a spokojeností.  


Méně...