Praha

 
 
 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, krátkodobé pracovní aktivity, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
Velikonoční pozdrav

Velikonoční pozdrav

29.03.18
Vážení a milí přátelé, srdečně Vám děkujeme za přízeň a přejeme radostné Velikonoce a krásné a pokojné jarní dny!
Více...
 
Velikonoční pozdrav

Vážení a milí přátelé, srdečně Vám děkujeme za přízeň a přejeme radostné Velikonoce a krásné a pokojné jarní dny!


Méně...
 
Lidé bez domova v ulicích potřebují pomoc, i když nechtějí do společných nocleháren

Lidé bez domova v ulicích potřebují pomoc, i když nechtějí do společných nocleháren

01.03.18
Není to domov, je tam málo soukromí, lidé bez domova mají obavy z rizik, která hrozí v místech společného soužití a doufají, že situaci zvládnou
Více...
 
Lidé bez domova v ulicích potřebují pomoc, i když nechtějí do společných nocleháren

Není to domov, je tam málo soukromí, lidé bez domova mají obavy z rizik, která hrozí v místech společného soužití a doufají, že situaci zvládnou sami. Je to pochopitelné. Pomoc nenutíme, ale nabízíme. Je spousta jiných věcí, které lidé bez domova v mrazech rádi přijmou  – teplý nápoj, jídlo, možnost se umýt, zimní oblečení…

 

Titulky článků vyznívají negativně, ale z vyjádření našich pracovníků i záběrů se můžete přesvědčit, že lidem v nouzi je třeba pomoci. 

 

https://www.novinky.cz/domaci/464768-ani-krute-mrazy-nedohnaly-prazske-bezdomovce-do-nocleharen-boji-se-vsi-a-blech.html

 

https://www.novinky.cz/domaci/464486-i-pres-velke-mrazy-jsou-v-prazskych-nocleharnach-pro-bezdomovce-volna-luzka.html

 

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10117034229-168-hodin/218452801100304/obsah/604642-na-mrazu

 

Děkujeme i za Vaši podporu!


Méně...
 
Zpráva ČTK k mrazivému počasí

Zpráva ČTK k mrazivému počasí

včetně vyjádření ředitele NADĚJE v Praze, Jana Kadlece

27.02.18
Kam se schovat před mrazem? Lidé bez domova mají v Praze dost možností 24. 2. 2018  Praha - V pražských noclehárnách je zatím dostatek míst pro lidi
Více...
 
Zpráva ČTK k mrazivému počasí

Kam se schovat před mrazem? Lidé bez domova mají v Praze dost možností

24. 2. 2018 

Praha - V pražských noclehárnách je zatím dostatek míst pro lidi bez přístřeší. Pokud by v příštích mrazivých dnech kapacita nestačila, hlavní město i organizace na pomoc lidem v nouzi otevřou přes noc i svá denní centra. 

ČTK to dnes řekli mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman, ředitel pražské Naděje Jan Kadlec a Pavla Lydholm z Armády spásy. Pražské noclehárny provozují hlavní město, Armáda spásy, Naděje či Charita. Chladné počasí si v pátek v metropoli zřejmě vyžádalo mezi bezdomovci jednu oběť.

"Pokud by nevlídné počasí bylo příčinnou zaplnění nocleháren, jsme okamžitě připraveni prodloužit provozní dobu nízkoprahových denních center i přes noc a zajistit dalších přibližně 130 míst," uvedl pražský radní pro sociální oblast Daniel Hodek. Kapacity podle něj zatím stačily. Noclehárny v Michli a Vackově byly dosud každou noc zaplněny zhruba z 95 procent. Zbývalo asi 20 volných míst. Rezerva téměř sto míst pak byla na lodi Hermes, která funguje od února 2007.

Armáda spásy přešla na zimní režim v prosinci. "Kapacita je dostatečná. Až se vyčerpá, přejde se okamžitě na nouzový režim. Denní centrum spustí program Volná židle, na které bude možné přečkat noc," uvedla Lydholm. Dodala, že jednotlivé organizace spolupracují a o volných místech se informují.

Také podle oblastního ředitele Naděje pro Prahu Jana Kadlece zatím místa v noclehárnách jsou. Naděje loni každý den pomáhala v průměru 529 lidem bez střechy nad hlavou. Denně ubytovala 186 osob a 19 jich ošetřila v ordinacích.

 

http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/216600-kam-se-schovat-pred-mrazem-lide-bez-domova-maji-v-praze-dost-moznosti/


Méně...
 
Projekt Nejdřív střecha - oznámení o změně

Projekt Nejdřív střecha - oznámení o změně

21.02.18
Od 1. ledna 2018 přešel projekt z důvodu rozvoje pod administraci významné a renomované nadace Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. 
Více...
 
Projekt Nejdřív střecha - oznámení o změně

Od 1. ledna 2018 přešel projekt z důvodu rozvoje pod administraci významné a renomované nadace Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. 

 

Za 39 měsíců (k 31. 12. 2017), po které projekt spravovala NADĚJE, dárci pomohli 1 094 lidem bez domova - 778 mužům, 221 ženám, 95 rodinám. Děkujeme za to a prosíme, zůstaňte projektu věrni!

 

Finanční podporu je možné zasílat:

1) na nový účet číslo 478437383/0300, vedený u ČSOB, s variabilním symbolem 201405

2) přes widget DARUJME.CZ uvedený na webové stránce projektu www.nejdrivstrecha.cz

 

Informace k projektu naleznete i nadále na webu Nejdřív střecha a FB VDV.  


Méně...
 
Ve Four Seasons Hotel Prague myslí na lidi bez domova

Ve Four Seasons Hotel Prague myslí na lidi bez domova

19.02.18
Co očekávají hosté od hotelu? Samozřejmě příjemné a pohodlné ubytování, ale také výbornou stravu. Jídlo je potřebou i radostí života. Stejně to cítí i lidé
Více...
 
Ve Four Seasons Hotel Prague myslí na lidi bez domova

Co očekávají hosté od hotelu? Samozřejmě příjemné a pohodlné ubytování, ale také výbornou stravu. Jídlo je potřebou i radostí života. Stejně to cítí i lidé bez domova, ale mnohdy si nemohou dovolit základní potraviny, natož nějaké mlsání. 

Vedení i zaměstnancům Four Seasons Hotel Prague nejsou potřební lidé lhostejní a snaží se jim skrze něco dobrého na zub udělat život snesitelnější. Již několik let dostávají naši mladí klienti ve středisku Bolzanova pravidelně každých 14 dní v pátek výtečnou a rozmanitou polévku, a vždy začátkem roku obdržíme sbírku, kterou podle potřebnosti rozdělíme klientům v našich dalších zařízeních. V pátek 16.2. to bylo 66 kg potravin k nasycení a sladkostí pro potěšení. 

Srdečně děkujeme!


Méně...