Praha

 
 
 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, krátkodobé pracovní aktivity, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
Když se n(N)aděje do Bohnic poděje

Když se n(N)aděje do Bohnic poděje

aneb MEZI PLOTY

24.05.18
Život je krásný, ale není lehký. Zvlášť ne v dnešním světě, kdy máme mnohdy pocit, že převládá uspěchanost, bezohlednost, lhostejnost nebo nevraživost, důraz na výkon,
Více...
 
Když se n(N)aděje do Bohnic poděje

Život je krásný, ale není lehký. Zvlášť ne v dnešním světě, kdy máme mnohdy pocit, že převládá uspěchanost, bezohlednost, lhostejnost nebo nevraživost, důraz na výkon, vlastnění a moc. 

Někdy už je pro duši nemožné to unést. Ale je tu ještě místo, kde si lze odpočinout, najít pochopení, podporu a pomoc, a kde je naděje, že zase bude líp.

Psychiatrická nemocnice Bohnice je tím místem naděje. 

A bude jím ještě víc o tomto víkendu 26. - 27. 5. 2018, kdy se tu koná 26. ročník festivalu MEZI PLOTY, jehož cílem je propojit lidi. Lidi různě vnímající, smýšlející a prožívající a také nestejně silné a schopné řešit svoje problémy. 

Toto je posláním i NADĚJE v Praze, pomáhat lidem, kteří jsou na tom jinak než většina společnosti, lidem bez domova. Proto se i NADĚJE opět po roce poděje do Bohnic, do Rodinné zóny, do sekce Hraj si, bav se a vytvářej, a vy si budete moci u našeho stánku vyrobit vlastní placku (button) pro radost a povzbuzení sobě nebo někoho blízkého, na kom Vám záleží. 

Těšíme se na vás!  


Méně...
 
Nenechte se odradit počasím a přijďte na Veletrh Prahy 10

Nenechte se odradit počasím a přijďte na Veletrh Prahy 10

16.05.18
Sociální služby na Praze 10 mají svůj den! Dnes 16.5.2018 od 11 do 17 hodin před nákupním centrem Eden (U Slávie 1527).
Více...
 
Nenechte se odradit počasím a přijďte na Veletrh Prahy 10

Sociální služby na Praze 10 mají svůj den! Dnes 16.5.2018 od 11 do 17 hodin před nákupním centrem Eden (U Slávie 1527). My se tam na Vás také budeme těšit, tak přijďte na kus řeči, o tom, co děláme, jak pomáháme, nebo zkrátka jen tak o životě ;o)

Za chviličku na shledanou!


Méně...
 
Hlasujte pro Kalendář NADĚJE 2018

Hlasujte pro Kalendář NADĚJE 2018

12.04.18
Aby si nevisel jen tak nečinně na zdi, přihlásili jsme ho na soutěž příběhů a umění Kalendář 2018.
Více...
 
Hlasujte pro Kalendář NADĚJE 2018

Aby si nevisel jen tak nečinně na zdi, přihlásili jsme ho na soutěž příběhů a umění Kalendář 2018.

Než vybere vítěze odborná porota, mají kalendáře šanci zabodovat i u veřejnosti. 

Věříme, že se Vám náš kalendář líbí, tak prosím neváhejte a dejte mu svůj hlas! 

Zde: http://kalendarroku.cz/soutez/hlasovani

Náš kalendář NADĚJE 2018 je v pořadí 71., tak neustávejte a rolujte a rolujte, až se k němu dostanete!

Všechny informace na http://kalendarroku.cz


Méně...
 
I lidé bez domova „Uklízeli Česko“

I lidé bez domova „Uklízeli Česko“

11.04.18
Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, letos proběhla v sobotu 7. dubna. Pořádek se dělal i na Praze 13
Více...
 
I lidé bez domova „Uklízeli Česko“

Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, letos proběhla v sobotu 7. dubna. Pořádek se dělal i na Praze 13, kde ho organizovala samotná radnice. NADĚJE tady má sídlo a poskytujeme zde terénní služby mobilní i pěší formou lidem bez domova. Naši pracovníci jsou s nimi v hojném kontaktu, a proto po domluvě s pořadatelem vyjednali jejich zapojení do akce. Lidé bez domova, kteří přežívají na území této části Prahy, si uklidili kolem svých příbytků a pomáhali s likvidací skládky po jiných spoluobčanech. Máme z toho radost a věříme, že nepořádek v ulicích tak už nikdo nebude svádět jenom na lidi bez domova. 

 

Tiskovou zprávu MČ Praha 13 si můžete přečíst na http://www.praha13.cz/Jarni-uklid-v-Praze-13-2.html

 

 


Méně...
 
Hoffnung und Hilfe opět u nás

Hoffnung und Hilfe opět u nás

11.04.18
Děkujeme německé dobrovolnické humanitární organizaci Hoffnung & Hilfe, a jejím řidičům Wolfgangovi a Volkerovi, kteří nám v sobotu 7. dubna přivezli jarní potravinovou pomoc.
Více...
 
Hoffnung und Hilfe opět u nás

Děkujeme německé dobrovolnické humanitární organizaci Hoffnung & Hilfe, a jejím řidičům Wolfgangovi a Volkerovi, kteří nám v sobotu 7. dubna přivezli jarní potravinovou pomoc. Potravin, pro obchodníky a výrobce již neprodejných, ale kvalitních a plně upotřebitelných, jsme dostali opět plný kamion. Potěšily nás hlavně zavářky do polévek, základy šťáv a omáček, kyselé okurky, marmelády a směsi na pečení. To vše využijeme v naší kuchyni, kde připravujeme denně cca 400 porcí stravy pro lidi bez domova. O potraviny a přísady, které pro náš provoz nepotřebujeme, jsme se rozdělili s Potravinovou bankou Praha a Středočeský kraj, kde nám pomáhali s vykládkou a uskladněním. I jí a jejím zaměstnancům patří velký dík. 


Méně...
 
Jak jsme v Praze zvládli zimní období

Jak jsme v Praze zvládli zimní období

06.04.18
Od 1. prosince 2017 do 31. března 2018 jsme se opět zapojili do mimořádných zimních opatření sloužících k ochraně zdraví a života lidí bez domova
Více...
 
Jak jsme v Praze zvládli zimní období

Od 1. prosince 2017 do 31. března 2018 jsme se opět zapojili do mimořádných zimních opatření sloužících k ochraně zdraví a života lidí bez domova na území Prahy. 

 

Provozovali jsme krizovou noclehárnu Vackov, kde jsme za 121 dní poskytli 7 997 noclehů. Službu celkově využilo 398 osob, z toho 49 žen. Ubytovaní dostávali teplý čaj, měli k dispozici sprchu a v případě potřeby si mohli vyměnit oblečení.

 

Dále jsme realizovali noční terénní program, který kromě vyhledávání lidí bez domova přespávajících v mrazivém počasí na ulici, zajišťoval i převozy či doprovody osob ve zhoršeném zdravotním či hygienickém stavu do návazných zařízení. Průměrně jsme poskytovali služby každou noc 16 osobám. Za celé období jsme uskutečnili 1 888 kontaktů a 258 převozů. Terénní pracovníci nabízeli teplý čaj, potravinovou pomoc, teplé oblečení a informace o dostupné pomoci.

 

Jsme rádi, že s předem naplánovaným ukončením zimních opatření přišlo i teplejší počasí. Pro lidi bez domova je tak jejich životní situace alespoň o něco snesitelnější.


Méně...