Praha

 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
Radostné Velikonoce

Radostné Velikonoce

18.04.19
a krásné jarní dny srdečně přejeme vám všem, milí přátelé! 
Více...
 
Radostné Velikonoce

a krásné jarní dny srdečně přejeme vám všem, milí přátelé! 


Méně...
 
Benefice VEZMI TO NA SEBE vynesla 12 906 Kč!

Benefice VEZMI TO NA SEBE vynesla 12 906 Kč!

16.04.19
Děkujeme všem, kteří přišli a podpořili služby pro lidi bez domova v Praze.
Více...
 
Benefice VEZMI TO NA SEBE vynesla 12 906 Kč!

Děkujeme všem, kteří přišli a podpořili služby pro lidi bez domova v Praze. Věříme, že se jim program líbil, dobře se bavili a odnesli si cenné informace o bezdomovecké tématice.  

 

Srdečný dík patří autorkám akce Dominice a Matyldě, všem účinkujícím i organizujícím.

 

Za krásné fotky, které můžete vidět na našem Facebooku, vděčíme paní Jitce Antoškové, klientce našeho tréninkového bytu! 


Méně...
 
VEZMI TO NA SEBE

VEZMI TO NA SEBE

Benefice na pomoc lidem bez domova v Praze

09.04.19
Již tento čtvrtek 11. dubna 2019, od 15:00 do 22:00 ve VNITROBLOCKU (Tusarova 31, 170 00  PRAHA 7)
Více...
 
VEZMI TO NA SEBE

Již tento čtvrtek 11. dubna 2019, od 15:00 do 22:00 ve VNITROBLOCKU (Tusarova 31, 170 00  PRAHA 7).

 

Co bude na programu? Je opravdu nabitý!

Akci bude moderovat sympatická Jolana Voldánová.

Ambasadorkou benefice se stala autorka Nejbarevnější kuchařky Kamila Rundusová - KAMU.

Dále se můžete těšit na kapelu Imodium, vystoupení Underground Comedy Praha, promítání dokumentu "Bez domova".

Více o programu se můžete dozvědět zde: https://www.facebook.com/Vezmitonasebe/

 

Na benefiční akci budeme s NADĚJÍ přítomni a výtěžek ze vstupného putuje přímo do naší pobočky. 

Vstupné ve výši 100 Kč zakoupíte na místě nebo v předprodeji zde: https://www.darujme.cz/vyzva/1200801

 

S organizátorkami Dominikou Hejdukovou – Iniciátorkou a koordinátorkou projektu Stůl pro jednoho a Matyldou Hulahopki Frutodelou – autorkou designové značky No Celibat se na vás moc těšíme!


Méně...
 
Budeme na narozeninovém NGO Marketu

Budeme na narozeninovém NGO Marketu

Přijďte se za námi podívat na tradiční veletrh neziskovek

08.04.19
Již tuto středu 10.4.2019, od 11 do 19 hodin. Dozvíte se co je u nás nového
Více...
 
Budeme na narozeninovém NGO Marketu

Již tuto středu 10.4.2019, od 11 do 19 hodin. Dozvíte se co je u nás nového, jak pomáháme potřebným, nebo jak můžete pomáhat s námi. Nebude chybět plackovačka, na které si budete moci vyrobit button/placku podle vlastního návrhu – tak fantazii sebou. Těšíme se na Vás!

 

Více informací o NGO Marketu zde


Méně...
 
Výsledky zimní humanitární pomoci lidem bez domova v Praze

Výsledky zimní humanitární pomoci lidem bez domova v Praze

04.04.19
Od 1. prosince 2018 do 31. března 2019 jsme v pražské pobočce NADĚJE opět poskytovali služby lidem bez domova v takovém rozsahu, abychom ochránili jejich
Více...
 
Výsledky zimní humanitární pomoci lidem bez domova v Praze

Od 1. prosince 2018 do 31. března 2019 jsme v pražské pobočce NADĚJE opět poskytovali služby lidem bez domova v takovém rozsahu, abychom ochránili jejich zdraví a život před umrznutím. Provozovali jsme noční centrum U Bulhara, bezplatnou zimní noclehárnu Vackov a vykonávali noční terénní práci. Realizátorem projektu Humanitární pomoc lidem bez domova byl již poněkolikáté Magistrát hlavního města Prahy a koordinátorem Centrum sociálních služeb Praha. Na projektu se mimo jiné podílely organizace Armáda spásy a Charita ČR.

 

V rámci nočního terénního programu NADĚJE jsme za zimní období uskutečnili 1847 kontaktů přímo v ulicích Prahy. Ve 216 případech jsme lidi ve zhoršeném zdravotním či hygienickém stavu převezli do návazných zařízení. V nočním centru U Bulhara jsme umožnili hygienu, ošacení a základní zdravotní ošetření v 629 případech, z čehož se v 91 jednalo o ženy. V bezplatné noclehárně Vackov jsme poskytli 8355 noclehů 690 lidem bez domova.

 

„Jsme rádi, že jsme mohli přispět k bezpečnému přežití zimního období lidí bez domova. Systémové řešení pomoci, ať už jde o zimu nebo o celý průběh roku, je ale potřeba hledat jinde. NADĚJE je dlouhodobě zastáncem a aktivním prosazovatelem systémového řešení spočívajícím v rozšíření sítě méně kapacitních denních center a celoročního bydlení,“ uvedla Gabriela Sčotková, koordinátorka projektu.

 

 


Méně...
 
Homeless but not hopeless

Homeless but not hopeless

- studenti pomáhají lidem bez domova s NADĚJÍ

01.04.19
Studenti napříč ročníky Pražského humanitního gymnázia se rozhodli pro nás udělat sbírku. A na co vybrané peníze věnují? 
Více...
 
Homeless but not hopeless

Studenti napříč ročníky Pražského humanitního gymnázia se rozhodli pro nás udělat sbírku. A na co vybrané peníze věnují? Na zahradní nábytek do našeho azylového domu v Radotíně! Byli se tam podívat a na vlastní oči viděli, že venkovní posezení je zapotřebí. 

 

Přidejte se k aktivitě mladých lidí, kteří pomáhají lidem bez domova. Přečtěte si příběh jejich projektu a přispějte také – ZDE.

 

Srdečně děkujeme!


Méně...