Praha

 
 

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Proč se stát naším pravidelným dárcem?

Proč se stát naším pravidelným dárcem?

29.10.24

Před příchodem zimy vás chceme upřímně poprosit o zvážení možnosti stát se naším pravidelným měsíčním dárcem.


Více...
 
Proč se stát naším pravidelným dárcem?

Před příchodem zimy vás chceme upřímně poprosit o zvážení možnosti stát se naším pravidelným měsíčním dárcem. Pravidelné dary jsou pro nás velmi důležitou formou podpory, která nám často umožňuje zlepšovat zázemí našich zařízení nebo zajistit oblečení v případě akutního nedostatku.

 

Pravidelným dárcem se můžete stát jednoduše prostřednictvím portálu Darujme.cz, kde zadáte výši daru a měsíční formu platby:

https://www.darujme.cz/projekt/1060

 

Nebo zřízením trvalého příkazu ve prospěch našeho účtu:

8002-0316012163/0300 (do zprávy pro příjemce uveďte DAR a kontakt na Vás).

 

Moc děkujeme!

 

Text: Lucie Kadlecová, fundraiserka

 

Foto: Tomáš Kozohorský


Méně...
 
Splněný sen pana Petra

Splněný sen pana Petra

25.10.24

Pan Petr (67 let) se ocitl na ulici poté, co ho zradilo zdraví a prodělal mrtvici. Začal s námi spolupracovat, ale kvůli dalším mozkovým příhodám...


Více...
 
Splněný sen pana Petra

Pan Petr (67 let) se ocitl na ulici poté, co ho zradilo zdraví a prodělal mrtvici. Začal s námi spolupracovat, ale kvůli dalším mozkovým příhodám se jeho situace dlouho nelepšila. Roky se živil brigádami a spal na noclehárnách. Možnost bydlení v azylovém domě dlouhodobě odmítal, protože se obával hromadného soužití. Nakonec do našeho azylového domu v Záběhlicích přišel, a i přes počáteční rozpaky zde prožil tři a půl roku, během kterých zlepšil svůj zdravotní stav a stabilizoval neurologické a další fyziologické problémy.

 

Velkým a dlouho tajným Petrovým snem bylo dostat možnost bydlet po mnoha letech v bytě. Zažádal o byt od městské části, a i díky svědomité a intenzivní spolupráci se sociální pracovnicí se ho po trpělivém čekání i dočkal. Petr byl před stěhováním nervózní, nyní si ale konečně plní svůj sen a je spokojený.

 

Kdo by neměl rád příběhy s dobrým koncem. Ten Petrův ho měl, ale řada lidí přežívající na ulici den co den, noc co noc, takovým happy endem nekončí. Čeká nás nejnáročnější období v roce. Zima. Nebuďme lhostejní k lidem bez domova.

 

Darovat můžete jednorázově nebo se stát pravidelným dárcem:

https://www.darujme.cz/projekt/1060

 

Text: Lukáš Novotný, vedoucí azylového domu v Záběhlicích

 

Foto: Tomáš Kozohorský


Méně...
 
Studijním setkání „Transforming Social Work with the Power of Youth Work“

Studijním setkání „Transforming Social Work with the Power of Youth Work“

23.10.24

Ve dnech 14. až 18. října 2024 hostilo Evropské centrum mládeže v Budapešti 40 mladých lidí a sociálních pracovníků na studijním setkání...


Více...
 
Studijním setkání „Transforming Social Work with the Power of Youth Work“

Ve dnech 14. až 18. října 2024 hostilo Evropské centrum mládeže v Budapešti 40 mladých lidí a sociálních pracovníků na studijním setkání „Transforming Social Work with the Power of Youth Work“. Studijní zasedání uspořádala FEANTSA youth network společně s oddělením mládeže Rady Evropy.

 

Studijní sezení pomohlo účastníkům osvojit si přístup založený na práci s mládeží na podporu mladých lidí bez domova. Účastníci se zabývali klíčovými zásadami práce s mládeží, lidskými a sociálními právy a zkoumali řešení problémů, kterým čelí mladí lidé bez domova. Během týdne skupina zmapovala stávající postupy sociální práce s mládeží, zhodnotila jejich účinnost a diskutovala o úpravách potřebných k tomu, aby jejich organizace více zohledňovaly práci s mládeží.

 

Text a foto: Tomáš Koukol, klíčový sociální pracovník Housing Youth NADĚJE

 

studijním setkání „Transforming Social Work with the Power of Youth Work“

 

Studijním setkání „Transforming Social Work with the Power of Youth Work“


Méně...
 
Azylový dům pro ženy slaví 20 let pomoci

Azylový dům pro ženy slaví 20 let pomoci

21.10.24

Dvacet let, během kterých se stala nepostradatelným místem podpory a naděje pro stovky žen bez domova. Od svých skromných začátků v roce 2004...


Více...
 
Azylový dům pro ženy slaví 20 let pomoci

I když se moje působení v NADĚJI (a v této unikátní budově) bude za pár měsíců datovat na šest let, služba, do které každý den já a moje kolegyně chodíme, slaví tento měsíc neuvěřitelných dvacet let! Dvacet let, během kterých se stala nepostradatelným místem podpory a naděje pro stovky žen bez domova. Od svých skromných začátků v roce 2004 prošel dům mnoha proměnami, a dokázal poskytovat komplexní pomoc těm, které se ocitly v nouzi.

 

Za uplynulé dvě desetiletí jsme byli svědky nespočtu příběhů odvahy, odhodlání a nových začátků. Každá žena, která překročila práh tohoto domu, našla nejen střechu nad hlavou, ale také bezpečný prostor pro restart svého života. Azylový dům NADĚJE není jen o poskytování základního přístřeší, ale hlavně o vytváření podpůrného prostředí, kde se ženy mohou postavit na vlastní nohy, získat novou perspektivu a naději na lepší budoucnost.

 

Díky neúnavnému úsilí našich pracovníků, dobrovolníků ale i partnerů a dárců, jsme mohli nabídnout nejen ubytování, ale i širokou škálu služeb zaměřených na sociální a pracovní rehabilitaci, psychologickou podporu a návrat k běžnému životu.

 

Při příležitosti tohoto významného výročí děkujeme všem, kteří nás na této cestě podporovali a přispěli ke zlepšení životních podmínek našich klientek. Díky vám můžeme i nadále přinášet naději tam, kde je nejvíce potřeba.

 

Průměrná délka pobytu je 120 dní a průměrný věk klientek se pohybuje kolem 47 let, nejstarší obyvatelce bylo 82 let. Každý rok pomůže azylový dům 115 ženám bez domova. Nejčastěji pak odcházejí do podnájmu, jiných azylových domů nebo na ubytovny. Časté jsou i hospitalizace.

 

Těšíme se na další roky rozdávání společné pomoci, solidarity a již tolikrát zmiňované NADĚJE!

 

Text: Irena Burmeková, vedoucí azylového domu pro ženy

 

Foto: Filip Gabrhelík


Méně...
 
Mezinárodní den za odstranění chudoby

Mezinárodní den za odstranění chudoby

17.10.24

Dnes si po celém světě připomínáme Mezinárodní den za odstranění chudoby. Naším posláním je pomáhat lidem...


Více...
 
Mezinárodní den za odstranění chudoby

Dnes si po celém světě připomínáme Mezinárodní den za odstranění chudoby. Naším posláním je pomáhat lidem, kteří naši pomoc potřebují, a zároveň se nevyhýbat podpoře těch, které ostatní zavrhli pro jejich nouzi, nemoc nebo slabost.

Při naší práci se snažíme využívat nové postupy ve prospěch našich klientů a klientek. Pražšká pobočka NADĚJE a pobočka NADĚJE v Litoměřicích proto od roku 2023 realizují evropské projekty založené na konceptu Housing First. Tento účinný přístup k sociálnímu bydlení pomáhá efektivně ukončovat bezdomovectví. Vychází z myšlenky, že ostatní potřeby člověka lze uspokojit až poté, co je uspokojena jeho základní potřeba: domov. Bydlení se tak stává prvním krokem ke stabilizaci životní situace.

 

I přes občasné těžkosti, kterým při zabydlování čelíme, jsme nesmírně rádi, že můžeme lidem v bytové nouzi přinášet naději na lepší zítřky.


Méně...
 
Děkujeme Leo Express za spolupráci

Děkujeme Leo Express za spolupráci

16.10.24

Leo Express se snaží omezit plýtvání jídlem a zároveň pomáhat těm, kteří to potřebují. A my jsme moc rádi, že si významný český dopravce...


Více...
 
Děkujeme Leo Express za spolupráci

Leo Express se snaží omezit plýtvání jídlem a zároveň pomáhat těm, kteří to potřebují. A my jsme moc rádi, že si významný český dopravce vybral ke spolupráci právě nás.

 

A jak to funguje? Pokud ve vlacích zůstane jídlo, kterému se blíží spotřební lhůta, převezmeme ho a rozdáme klientům a klientkám v našem denním centru U Bulhara. Máme radost, že menu z Leo Express nejen chutná, ale také pomáhá.

 

Děkujeme.

 

Jídlo od Leo Express


Méně...