Praha

 
 

JSME JEDNÍM Z NEJVĚTŠÍCH POSKYTOVATELŮ SLUŽEB PRO LIDI BEZ DOMOVA.

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, krátkodobé pracovní aktivity, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku.

 

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 

 
 
Praha 12 ožije Veletrhem sociálních služeb, už po sedmnácté

Praha 12 ožije Veletrhem sociálních služeb, už po sedmnácté

12.09.16
Neziskové organizace, bohatý program a spousta doprovodných akcí na Vás čeká ve čtvrtek 15. září 2016 od 11.00 do 18.00 hodin.
Více...
 
Praha 12 ožije Veletrhem sociálních služeb, už po sedmnácté

Neziskové organizace, bohatý program a spousta doprovodných akcí na Vás čeká ve čtvrtek 15. září 2016 od 11.00 do 18.00 hodin. My poskytujeme na dvanáctce terénní služby pro lidi bez domova, tak nebudeme na veletrhu chybět. Přijďte se zeptat na to co Vás o problematice bezdomovectví zajímá, nebo si udělat vlastní placku (buton). Plackovačku totiž budeme mít sebou a budeme se na Vás těšit!


Méně...
 
NADĚJE na Andělu

NADĚJE na Andělu

aneb Den neziskových organizací Prahy 5

08.09.16
Dnes, 8.9.2016, od 11.00 do 17.00 hodin, se s Vámi budeme těšit na shledanou na Andělu!
Více...
 
NADĚJE na Andělu

Dnes, 8.9.2016, od 11.00 do 17.00 hodin, se s Vámi budeme těšit na shledanou na Andělu! Na Dnu neziskových organizací totiž nebudeme chybět. Kromě důležitých informací o poskytování sociálních služeb a o tom, jak se i Vy můžete zapojit a pomáhat, na Vás čeká také spousta zábavy. Na své si přijdou velcí i malí. Děti se určitě rády setkají s pohádkovými postavami a dospělí si například u našeho stánku NADĚJE budou moci vyrobit vlastní placku (buton). 

Přijďte si užít hezký den. 


Méně...
 
Děkujeme za oblečení!

Děkujeme za oblečení!

07.09.16
Firma Brenntag CR s.r.o. pro nás uspořádala sbírku ošacení mezi svými zaměstnanci.
Více...
 
Děkujeme za oblečení!

Firma Brenntag CR s.r.o. pro nás uspořádala sbírku ošacení mezi svými zaměstnanci. Od včerejška již věci slouží našim klientům ve středisku Bolzanova. Jsou to mladí lidé bez domova, kteří vyrůstali bez rodiny, nebo ji měli velmi nestabilní, či se v ní zkrátka něco zvrtlo. V jedné písni se zpívá „Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka“ , a je to tak. Snažíme se, aby lidé bez domova nebyli vyloučeni ze společnosti, a v čistých, neroztrhaných a třeba i voňavých šatech to jde snáz. O člověku v takovém oblečení byste ani neřekli, že nemá domov a vlastní zázemí…   

Děkujeme za účinnou pomoc všem, kteří do sbírky přispěli!


Méně...
 
PROJEKT NEJDŘÍV STŘECHA VOJTĚCHA SEDLÁČKA A NADĚJE ÚSPĚŠNĚ POMÁHÁ JIŽ DVA ROKY

PROJEKT NEJDŘÍV STŘECHA VOJTĚCHA SEDLÁČKA A NADĚJE ÚSPĚŠNĚ POMÁHÁ JIŽ DVA ROKY

30.08.16
Úspěch projektu NEJDŘÍV STŘECHA vede k jeho rozšiřování. Přidávají se další organizace.
Více...
 
PROJEKT NEJDŘÍV STŘECHA VOJTĚCHA SEDLÁČKA A NADĚJE ÚSPĚŠNĚ POMÁHÁ JIŽ DVA ROKY

Úspěch projektu NEJDŘÍV STŘECHA vede k jeho rozšiřování. Přidávají se další organizace. Aktivně se zapojila již Armáda spásy, Městská charita České Budějovice, R-mosty. Pomoc je nyní dostupná v noclehárnách, azylových domech a dalších formách bydlení nejen v Praze, ale také v Liberci, Jablonci nad Nisou, Českých Budějovicích, Plzni, Mladé Boleslavi.

 

NEJDŘÍV STŘECHA podává pomocnou ruku lidem, kteří ztratili bydlení. Umožňuje jim ihned získat až dva měsíce ubytování zdarma a bez jakýchkoliv závazků. Součástí podpory je vždy sociálního poradenství. Lidé bez domova se tak mohou v klidu a bezpečí zorientovat ve své situaci a za pomoci odborníků zařídit potřebné věci, vyřídit chybějící doklady, nalézt trvalejší bydlení, zaměstnání.

 

"Hlavní myšlenkou projektu je, že nikdo, kdo se náhle ocitne bez domova, nemusí z důvodu nedostatku finančních prostředků přespávat na ulici. Důstojné bydlení považujeme za základní lidské právo." řekl k projektu Jan Kadlec, ředitel NADĚJE v Praze.

 

Následkem akutně neřešené ztráty domova je často strmý pád na společenské dno. Dostat se zpět znamená dlouhou cestu, která se neobejde bez soustavné podpory. Tomu projekt NEJDŘÍV STŘECHA v mnoha případech zabrání právě proto, že přichází s pomocí bezodkladně. Za dva roky fungování získalo v projektu šanci na nový začátek 350 lidí, většinou muži, ale také ženy a výjimkou nejsou ani rodiny s dětmi.

 

Jsme rádi, že NEJDŘÍV STŘECHA se setkává u veřejnosti s podporou a překvapivě i laskavým porozuměním. Veškeré finanční příspěvky od dárců jdou na úhradu ubytování, režijní náklady platíme zvlášť.

 

Patron projektu Vojtěch Sedláček získal v loňském roce za iniciování projektu ocenění VIA BONA Nadace VIA v kategorii Otevírání nových cest. „Člověk na ulici bez prostředků je vždycky nějakým způsobem zraněný, ze sociálního pohledu dokonce zraněný těžce. Je s podivem, v kolika případech poměrně malá pomoc stačí, aby nepadl do trvalého bezdomovectví, ale postavil se na vlastní nohy a odešel po svých.“

 

Více o projektu na www.nejdrivstrecha.cz 


Méně...
 
Móda pro NADĚJI, naděje pro módu

Móda pro NADĚJI, naděje pro módu

aneb oblečení pro NADĚJI z Kafe ve skříni podruhé

22.08.16
Zajděte do kavárny Kafe ve skříni na skvělou kávu a nějakou dobrotu k tomu a vezměte se sebou něco na sebe, co už nepotřebujete. 
Více...
 
Móda pro NADĚJI, naděje pro módu

Zajděte do kavárny Kafe ve skříni na skvělou kávu a nějakou dobrotu k tomu a vezměte se sebou něco na sebe, co už nepotřebujete. Když to tam darujete, podpoříte sbírku oblečení pro NADĚJI. Ta začíná dneska a bude trvat i v průběhu září. Vybrané šatstvo poputuje do našeho azylového domu pro ženy ve Vršovicích. Případně i do našich dalších středisek, pokud se sejde víc pánských kousků. 

 

Sbírku pro nás pořádá tato akční a netradiční kavárna již podruhé a my za to děkujeme jí i Vám, kteří se svými oděvními příspěvky zapojíte. 

 

Více o akci i Kafi ve skříni zde


Méně...
 
Výstava Osudy a služby NADĚJE pro lidi bez domova v České televizi

Výstava Osudy a služby NADĚJE pro lidi bez domova v České televizi

15.08.16
Podívejte se na reportáž Událostí České televize o fotografické výstavě a terénní práci pražské NADĚJE a poslechněte si zprávy z ordinací pro lidi bez domova
Více...
 
Výstava Osudy a služby NADĚJE pro lidi bez domova v České televizi

Podívejte se na reportáž Událostí České televize o fotografické výstavě a terénní práci pražské NADĚJE a poslechněte si zprávy z ordinací pro lidi bez domova ve Studiu ČT24. 

 

Česká televize byla u komentované prohlídky Colloredo-Mansfeldského paláce a výstavy fotografií Osudy s Vojtěchem Fiedlerem. A vyrazila se sociálními pracovníky NADĚJE za lidmi bez domova i do terénu. Snímky Martina Pokory hostí Galerie hlavního města Prahy v Colloredo-Mansfeldském paláci do 2. října 2016.

 

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/216411000100812/obsah/487768-zivot-bez-domova-ve-fotografiich

 

Fotogalerie 

 

O tom jak fungují nedávno otevřené ordinace psychiatra a zubaře informuje (od 19:30 minuty) v rozhovoru pro Studio ČT24 ředitel pražské NADĚJE Jan Kadlec. 

 

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/216411058330815/


Méně...