Praha

 
 

Pomoc lidem bez domova v Praze

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Potkáme se na Veletrhu neziskových organizací?

Potkáme se na Veletrhu neziskových organizací?

28.05.24

V pondělí 10. 6. se můžeme společně potkat na Veletrhu neziskových organizací, který pořádá Praha 1 pod záštitou první dámy Evy Pavlové. Ve velkém sále bude od 10 do 17 hodin...


Více...
 
Potkáme se na Veletrhu neziskových organizací?

V pondělí 10. 6. se můžeme společně potkat na Veletrhu neziskových organizací, který pořádá Praha 1 pod záštitou první dámy Evy Pavlové. Ve velkém sále bude od 10 do 17 hodin probíhat „Tržiště neziskových organizací“, kde najdete i nás. Můžete se těšit na několik vzdělávacích přednášek, doprovodný společensko-kulturní program, akce pro děti nebo koncerty. Občerstvení, stejně jako loni, připravuje Potravinová banka pro Prahu a Středočeský kraj.

 

Veletrh začíná v 10:00 v Paláci Žofín. Více informací se dozvíte na facebookové události: https://www.facebook.com/events/755773139838292

 

Těšíme se na viděnou.

 

Pozvánka na Veletrh neziskových organizací


Méně...
 
Děkujeme Sboru Církve bratrské v Černošicích za sbírku pánského oblečení

Děkujeme Sboru Církve bratrské v Černošicích za sbírku pánského oblečení

27.05.24

V neděli 12. 5. proběhla ve Sboru Církve bratrské v Černošicích sbírka pánského oblečení pro klienty NADĚJE. Rádi bychom poděkovali každému dárci


Více...
 
Děkujeme Sboru Církve bratrské v Černošicích za sbírku pánského oblečení

V neděli 12. 5. proběhla ve Sboru Církve bratrské v Černošicích sbírka pánského oblečení pro klienty NADĚJE.

 

Rádi bychom poděkovali každému dárci i všem, kteří se na sbírce jakýmkoliv způsobem podíleli. Vybralo se neuvěřitelných18 pytlů oblečení a bot, konkrétně pak 209 triček, 91 kalhot, 77 mikin a svetrů, 20 párů bot, velká taška ponožek a mnoho dalšího (pásky do kalhot, spacáky, bundy, kraťasy, atd.). Hned následující den jsme vše přijali v našem šatníku v denním centru U Bulhara, kde už oblečení i boty dále slouží našim klientům.

 

Sbírka oblečení

 

Sbírka oblečení


Méně...
 
Děkujeme studentům Lauderovy školy za pomoc

Děkujeme studentům Lauderovy školy za pomoc

24.05.24

Studenti osmiletého gymnázia Lauderovy školy v Praze nás oslovili s nabídkou pomoci, kterou jsme s nadšením přijali. Aby měli představu, co taková práce s lidmi bez domova obnáší...


Více...
 
Děkujeme studentům Lauderovy školy za pomoc

Studenti osmiletého gymnázia Lauderovy školy v Praze nás oslovili s nabídkou pomoci, kterou jsme s nadšením přijali. Aby měli představu, co taková práce s lidmi bez domova obnáší, pozvali jsme je do našeho azylového domu a noclehárny pro muže na Žižkově. Zdejší vedoucí Simona Kafková je po celém zařízení provedla a pak je formou besedy seznámila s naší prací. Setkali se i s klienty, kteří zázemí azylového domu využívají. Následně studenti uspořádali finanční sbírku, z níž byl do azylového domu pořízen tolik potřebný nový sporák.

 

Studenti měli jedinečnou možnost seznámit s něčím, co je za hranicemi běžné školní výuky a zároveň mohli sami aktivně pomoci tam, kde je to třeba. Za to jim od nás patří velké díky.

 

Pomáhejte i vy společně s námi. https://www.darujme.cz/projekt/1060

 

Vybavení do azylového domu


Méně...
 
Azylový dům v Radotíně slaví 21 let pomoci mužům bez domova

Azylový dům v Radotíně slaví 21 let pomoci mužům bez domova

22.05.24

Azylový dům v Radotíně poskytuje ubytování pro 25 mužů a je podle všeho velmi oblíben kvůli domácké atmosféře. Člověk si tu na okraji Radotína...


Více...
 
Azylový dům v Radotíně slaví 21 let pomoci mužům bez domova

Azylový dům v Radotíně poskytuje ubytování pro 25 mužů a je podle všeho velmi oblíben kvůli domácké atmosféře. Člověk si tu na okraji Radotína, uprostřed čtvrti s rodinnými domky, připadá někdy jak na venkově.

 

A když na venkově, tak nemůžou rozhodně chybět slepice. Nejen proto jsme na jaře koupili kurník se slepicemi. Klienti, kteří se o ně velmi zodpovědně starají, dostávají za odměnu vajíčka. Každý víkend je pak využijeme na bezva snídani pro všechny.

 

Máme také velkou radost z toho, že nedávno naši dva klienti našli nový domov v Domově pro seniory v Heřmanově Městci. S klienty jsme stále v kontaktu a těší nás, že se jim tam moc líbí. Nyní čekají na své další kamarády z Radotína, kteří si stejně jako oni, zaslouží důstojné dožití.

 

Další radostná událost v minulém měsíci byla ta, že naše sociální pracovnice zcela náhodou na sociální síti zaregistrovala, že našeho klienta už roky marně hledá jeho sestra. Po předání kontaktu následovalo brzké a velmi dojemné shledání v našem azylovém domě, sourozenci jsou nadále v každodenním kontaktu. I když náš klient už neočekával, že se se svojí rodinou ještě někdy uvidí, dnes to vypadá na malý velký happy end.

 

Jaro jsme přivítali, jak se sluší a patří - pálením čarodějnice, kterou jsme sami s pomocí našeho šikovného klienta vytvořili. Po spálení našeho díla jsme se pustili do opékání buřtů, povídali jsme si, smáli se, bylo to zkrátka moc fajn a někteří klienti z toho měli zážitek ještě na pár dalších dnů.

 

Už teď se těšíme na léto u nás na venkově v Radotíně.

 

Text a foto: Nataša Šváchová a Veronika Javorská

 

Azylový dům v Radotíně

 

Azylový dům Radotíně

 

Azylový dům Radotíně


Méně...
 
Úspěch Aleše Strnada v ceně Časovaná bota

Úspěch Aleše Strnada v ceně Časovaná bota

20.05.24

Aleš Strnad, vedoucí našich sociálních služeb se minulý týden umístil na krásném druhém místě v kategorii Osobnost roku v každoročně udělované ceně Časovaná bota České asociace streetwork...


Více...
 
Úspěch Aleše Strnada v ceně Časovaná bota

Jak by řekl Aleš, „vítězství to není, ale bedna dobrá“.

 

Aleš Strnad, vedoucí našich sociálních služeb se minulý týden umístil na krásném druhém místě v kategorii Osobnost roku v každoročně udělované ceně Časovaná bota České asociace streetwork. Tímto gratulujeme vítězce Markétě Řezníčkové z terénního programu SANANIM.

 

Aleš v pražské pobočce NADĚJE působí už 24. rokem, takže se celý svůj profesní život věnuje problematice lidí bez domova z mnoha úhlů a úrovní. Několikrát za NADĚJI koordinoval zimní humanitární opatření pro lidi bez domova v rámci projektu MHMP, je výraznou osobností komunitního plánování hned v několika městských částech, kde se výrazně zasadil o zvyšování povědomí o potřebách lidí bez domova a aktivně se podílel na tvorbě akčních či strategických plánů v různých pracovních skupinách. Aleš stál přímo u zrodu pražského terénního programu a velkou měrou se zasadil o jeho profesionalizaci. Vybudoval kvalitní tým sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách, který v současné době působí na území celé Prahy.

 

Práce v terénním programu pro lidi bez domova vyžaduje kreativní myšlení, schopnost rychle reagovat na nečekané situace a vynikající komunikační dovednosti. To jsou vlastnosti, kterými Aleš disponuje, a kterými si získal respekt jak u klientů, tak i u svých spolupracovníků, ať už v rámci NADĚJE, tak i mimo ni.

 

Aleš je velkým přínosem nejen pro NADĚJI, ale i celkově pro obor sociální práce s cílovou skupinou lidí bez domova. Jeho zkušenosti z přímé práce s klienty jsou obohacující jak pro naše kolegy/kolegyně, tak i pro odbornou veřejnost (kolegy/kolegyně z jiných organizací či státní správy) nebo pro veřejnost laickou.

 

Aleši, děkujeme!

 

Druhé místo v ceně Časovaná bota


Méně...
 
Nový strategický plán

Nový strategický plán

17.05.24

Vedoucí služeb přímé péče se opět po čase sešli, aby vytvořili nový strategický plán naší pražské pobočky. Svoje vize, představy, často třeba i sny má každý vedoucí...


Více...
 
Nový strategický plán

Vedoucí služeb přímé péče se opět po čase sešli, aby vytvořili nový strategický plán naší pražské pobočky. Svoje vize, představy, často třeba i sny má každý vedoucí, od terénu, přes denní centra, noclehárny až po azylové domy a tréninkové byty. Jde „jen“ o to je pojmenovat, vyladit a sepsat tak, aby byly funkční na další časové období, dalo se k nim kdykoliv vrátit, vyhodnotit, případně je revidovat.

 

Strategické plánování nám opět pomohlo definovat naše priority a z nich pak cíle i konkrétní kroky, kterých chceme dosáhnout při naší každodenní pomoci lidem bez domova. Nikdy to není jednoduchý proces, ale povedlo se. A to hlavně díky skvělému lektorovi Janu Kostečkovi ze vzdělávací agentury TUDYKAM. Za jeho profi vedení moc děkujeme.

 

Byly to skutečně příjemně strávené dny, ze kterých si každý odnesl něco nového.

 

Strategické plánování pobočky NADĚJE v Praze


Méně...