Praha

 
 

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Zachraň jídlo pomáhá lidem bez domova

Zachraň jídlo pomáhá lidem bez domova

16.02.23

Pan Milan pracoval celý život na stavbách jako zedník a jeřábník. Nyní už je v důchodu, ze kterého ale nezvládne platit vlastní bydlení.


Více...
 
Zachraň jídlo pomáhá lidem bez domova

Pan Milan pracoval celý život na stavbách jako zedník a jeřábník. Nyní už je v důchodu, ze kterého ale nezvládne platit vlastní bydlení, a proto bydlí na našem žižkovském azylovém domě pro muže.

 

Celoživotní těžká práce se podepsala na zdraví pana Milana. Mimo jiné ho trápí otevřená rána na noze, pro jejíž zhojení je nutná kvalitní strava.

 

Tu si ale kvůli nízkému přijmu bohužel nemůže dovolit. Proto je velmi vděčný organizaci Zachraň jídlo propojující jídelny a restaurace s charitami a jejich klienty, kteří si teplé a výživově hodnotné jídlo nemohou dovolit. Zachraň jídlo zajistí vše potřebné proto, aby se zbylé, ještě teplé jídlo dostalo z restaurací rovnou k potřebnému.

 

Stejně jako pan Milan, tak i my v NADĚJI jsme za tento charitativně ekologický počin velmi vděčni!

 

Děkujeme!

 

Více informací o kampani Zachraň oběd se můžete dozvědět na webu organizace Zachraň jídlo:

https://zachranjidlo.cz/


Méně...
 
Jak a komu pomáhal projekt Nejdřív střecha v roce 2022?

Jak a komu pomáhal projekt Nejdřív střecha v roce 2022?

13.02.23

V roce 2022 jsme prostřednictvím projektu Nejřív střecha podali pomocnou ruku 61 lidem, z toho 16 ženám.


Více...
 
Jak a komu pomáhal projekt Nejdřív střecha v roce 2022?

Projekt Nejdřív střecha se už pro mnoho lidí, kteří náhle ztratili bydlení, stal smysluplnou a účinnou pomocí. V roce 2022 jsme prostřednictvím tohoto projektu podali pomocnou ruku 61 lidem, z toho 16 ženám. Věkový průměr podpořených byl 40 let. Potřební lidé u nás strávili celkem 1370 nocí.

 

A jak projekt konkrétně pomáhá? Přinášíme tři příběhy.  

 

Bedřich, 47 let, žil s příbuznými v rodinném domě. Ze zdravotních a vztahových důvodů se poměry v rodině komplikovaly, až nakonec Bedřich ve špatném psychickém stavu odešel na ulici. Dostal se k nám, kde jsme mu nabídli pomoc psychologa a ubytování na noclehárně. Po čase získal i celodenní ubytování, kde se může ze své situace vzpamatovat. 

 

Jan, 44 let, býval OSVČ. Kvůli korona krizi ovšem zkrachoval a začal žít z úspor, až se dostal do sestupné spirály dluhů. Nakonec nás požádal o pomoc. Ubytovali jsme ho v azylovém domě a krátkodobě zařadili do projektu Nejdřív střecha, než získá dávky hmotné nouze. Jan plánuje, že se vrátí ke své původní profesi (také díky celodennímu ubytování) a že v azylovém domě nezůstane dlouho. 

 

Daniel, 52 let, přijel do Prahy za prací. Nakonec ovšem neuspěl, byl okraden o finance a skončil na ulici. Své věci měl stále v úschovně na nádraží. K nám se dostal na základě intervence hodné paní, která mu na ulici pomáhala. Daniel byl ubytován na noclehárně a začal spolupracovat se sociální pracovnicí. Nakonec se mu podařilo nalézt zaměstnání i s ubytováním a z noclehárny mohl odejít.

 

Děkujeme všem dárcům, kteří projekt podpořili a podporují.   

 

https://www.nejdrivstrecha.cz/   

 

Projekt administruje Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.  

 

Foto: ilustrační 


Méně...
 
Světový den nemocných právě dnes

Světový den nemocných právě dnes

11.02.23

Na dnešek připadá Světový den nemocných. Přinášíme vám jeden z mnoha příběhů z naší ordinace praktického lékaře U Bulhara.  


Více...
 
Světový den nemocných právě dnes

Na dnešek připadá Světový den nemocných, který si připomínáme od roku 1992, kdy ho vyhlásil papež Jan Pavel II.

 

Přinášíme vám jeden z mnoha příběhů z naší ordinace praktického lékaře U Bulhara. 


Pan J. pracoval na stavbě a žil na ubytovně stejně jako mnoho dalších jeho krajanů. Na stavbě se mu stal úraz a došlo k rozsáhlejšímu poranění nohy. A protože pan J. byl cizinec, v ČR pracující na černo, tedy bez pojištění, dostalo se mu pouze základního ošetření na pohotovosti. Na další léčbu neměl finance. Brzy došly finance i na zaplacení ubytovny, a tak se pan J. dostal na ulici i s nevyléčeným poraněním nohy. Na doporučení navštívil lékaře u Bulhara. Zajistili jsme mu krizové ubytování a pravidelné ošetřování nohy. Po několika týdnech byla noha zcela zhojena. Pan J. odcestoval do své rodné země se silnou motivací najít si práci a uspořádat rodinné vztahy. 

 

Pomáhejte s námi dávat NADĚJI lidem bez domova v Praze. Pojďme jim společně zajistit důstojnější a bezpečnější život.

 
https://www.darujme.cz/projekt/1060

 

Děkujeme!


Méně...
 
Výsledek kampaně Darujte nohy v teple

Výsledek kampaně Darujte nohy v teple

09.02.23

Konec ledna znamenal i plánované ukončení kampaně Darujte nohy v teple. Letos se jednalo o doposud nejúspěšnější ročník.


Více...
 
Výsledek kampaně Darujte nohy v teple

Konec ledna znamenal i plánované ukončení kampaně Darujte nohy v teple.

 

Letos se jednalo o doposud nejúspěšnější ročník, protože jsme získali výtěžek ve výši 295.306 Kč. Aktuálně máme nakoupeno 299 párů bot a 700 kusů oblečení, které kolegové v denních centrech nebo přímo v terénu předávají lidem bez domova. Další nákupy stále probíhají.

 

Kampaň Darujte nohy v teple přinesla za pět let svého trvání výtěžek ve výši 1.124.398 Kč.

 

Přinášíme pár zajímavých čísel:

  • Cílová částka se vybrala v rekordních 35 dnech.
  • Nejčastěji dárci zasílali 700 Kč.
  • 61 % všech darů zaslaly ženy.
  • 45 % dárců darovalo poprvé.
  • 52 % darů bylo uskutečněno prostřednictvím mobilního telefonu.

 

Moc vám všem děkujeme milí dárci. Speciální poděkování patří Jirkovi Šourkovi a umělcům za kalendář ART 2023 a věnované litografie. 

 

Jsme moc rádi, že během mrazivých dní a nocí, které právě zažíváme, máme dostatek teplého oblečení a zimních bot.

 


Méně...
 
Jak pomoci lidem bez domova v Praze při mrazivém počasí?

Jak pomoci lidem bez domova v Praze při mrazivém počasí?

08.02.23

Zimní humanitární opaření pro lidi bez domova jsou stále v provozu, a to až do konce března. Ti nejohroženější mrazem jsou právě ti, kteří nemají střechu nad hlavou.


Více...
 
Jak pomoci lidem bez domova v Praze při mrazivém počasí?

MRZNE!

 

Zimní humanitární opaření pro lidi bez domova jsou stále v provozu, a to až do konce března.

 

Ti nejohroženější mrazem jsou právě ti, kteří nemají střechu nad hlavou. A vy můžete pomoci třeba jen radou, kde je možné se ohřát nebo zdarma přespat. 

 

Nad rámec našich běžných služeb provozujeme noční centrum v Michli a noční terénní program.  

 

Více informací najdete také na https://bezdomova.eu/

 

Děkujeme, že vám osud lidí bez domova není jedno.

 

 


Méně...
 
Děkujeme Oděvní bance za oblečení pro muže z azylového domu

Děkujeme Oděvní bance za oblečení pro muže z azylového domu

06.02.23

Nedávno nám velmi pomohla Oděvní banka, která věnovala tolik potřebné bundy, kabáty, kalhoty, mikiny, trička apod. do našeho azylového domu na Žižkově.


Více...
 
Děkujeme Oděvní bance za oblečení pro muže z azylového domu

Kromě nákupu bot a oblečení z výtěžku kampaně Darujte nohy v teple, jsou pro nás samozřejmě celoročně nezbytné dary v podobě použitého oblečení. Nedávno nám velmi pomohla Oděvní banka, která věnovala tolik potřebné bundy, kabáty, kalhoty, mikiny, trička apod. do našeho azylového domu na Žižkově.

 

Oděvní banku od září 2022 provozuje Klub svobodných matek a sídlí přímo u ZOO Praha (Povltavská 5/74, 171 00 Praha 7). Až někdy ZOO navštívíte, spojte příjemné s užitečným a vezměte s sebou oblečení, které už nenosíte. Přijímají tu věci nové i obnošené, od jednotlivců, od firem či obchodů.

 

Pokud byste naopak chtěli Oděvní banku o oblečení požádat, stačí jakýmkoliv způsobem doložit, že jste ve finanční nouzi (např. doklad o hmotné nouzi z ÚP, spolupráce s pomáhající organizací, s potravinovou bankou, se sociálním pracovníkem z městského úřadu apod.).

 

Více informací naleznete: www.odevnibanka.cz

 

 


Méně...