Praha

 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, krátkodobé pracovní aktivity, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
Projekt Nejdřív střecha - oznámení o změně

Projekt Nejdřív střecha - oznámení o změně

21.02.18
Od 1. ledna 2018 přešel projekt z důvodu rozvoje pod administraci významné a renomované nadace Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. 
Více...
 
Projekt Nejdřív střecha - oznámení o změně

Od 1. ledna 2018 přešel projekt z důvodu rozvoje pod administraci významné a renomované nadace Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. 

 

Za 39 měsíců (k 31. 12. 2017), po které projekt spravovala NADĚJE, dárci pomohli 1 094 lidem bez domova - 778 mužům, 221 ženám, 95 rodinám. Děkujeme za to a prosíme, zůstaňte projektu věrni!

 

Finanční podporu je možné zasílat:

1) na nový účet číslo 478437383/0300, vedený u ČSOB, s variabilním symbolem 201405

2) přes widget DARUJME.CZ uvedený na webové stránce projektu www.nejdrivstrecha.cz

 

Informace k projektu naleznete i nadále na webu Nejdřív střecha a FB VDV.  


Méně...
 
Ve Four Seasons Hotel Prague myslí na lidi bez domova

Ve Four Seasons Hotel Prague myslí na lidi bez domova

19.02.18
Co očekávají hosté od hotelu? Samozřejmě příjemné a pohodlné ubytování, ale také výbornou stravu. Jídlo je potřebou i radostí života. Stejně to cítí i lidé
Více...
 
Ve Four Seasons Hotel Prague myslí na lidi bez domova

Co očekávají hosté od hotelu? Samozřejmě příjemné a pohodlné ubytování, ale také výbornou stravu. Jídlo je potřebou i radostí života. Stejně to cítí i lidé bez domova, ale mnohdy si nemohou dovolit základní potraviny, natož nějaké mlsání. 

Vedení i zaměstnancům Four Seasons Hotel Prague nejsou potřební lidé lhostejní a snaží se jim skrze něco dobrého na zub udělat život snesitelnější. Již několik let dostávají naši mladí klienti ve středisku Bolzanova pravidelně každých 14 dní v pátek výtečnou a rozmanitou polévku, a vždy začátkem roku obdržíme sbírku, kterou podle potřebnosti rozdělíme klientům v našich dalších zařízeních. V pátek 16.2. to bylo 66 kg potravin k nasycení a sladkostí pro potěšení. 

Srdečně děkujeme!


Méně...
 
Výtěžek předvánoční sbírky nového spodního prádla a ponožek

Výtěžek předvánoční sbírky nového spodního prádla a ponožek

19.02.18
Od 24.11. do 20.12.2017 jsme pořádali ve spolupráci s Církví adventistů sedmého dne sbírku nového prádla a ponožek. 
Více...
 
Výtěžek předvánoční sbírky nového spodního prádla a ponožek

Od 24.11. do 20.12.2017 jsme pořádali ve spolupráci s Církví adventistů sedmého dne sbírku nového prádla a ponožek. Pomoci bylo možné finančním příspěvkem, darováním nového prádla a šířením povědomí o této akci.

 

Materiální dary jsme obdrželi v hodnotě 19.504,-Kč, bylo v nich 137 ks dámského i pánského spodního prádla a ponožek a 51 ks různých dalších částí oblečení.

 

Finanční dary jsme přijali ve výši 17.318,- Kč a nakoupili za ně:

triko s dlouhým rukávem – 64 ks

pánské ponožky – 550 ks

pánské spodní prádlo – 63 ks

dámské spodní prádlo – 160 ks

 

Všem, kteří se do sbírky zapojili a pomohli, srdečně děkujeme!


Méně...
 
Je libo kávu?

Je libo kávu?

09.02.18
Dnes převzal oblastní ředitel Jan Kadlec od jednatele společnosti Coffee source s.r.o. pana Tomáše Hudce dar výběrové kávy.
Více...
 
Je libo kávu?

Dnes převzal oblastní ředitel Jan Kadlec od jednatele společnosti Coffee source s.r.o. pana Tomáše Hudce dar výběrové kávy. Řekl k tomu: "Za kávu jsme moc vděční, nabídneme jí našim klientům v noclehárnách, azylových domech a denních centrech. Lidé bez domova mají stejné chutě a potřeby, jako lidé, kteří domov mají, a káva jim zpříjemní nelehký život.“

 

Děkujeme!


Méně...
 
Výdej teplého oběda lidem bez domova v nových lokalitách

Výdej teplého oběda lidem bez domova v nových lokalitách

01.02.18
Dnes nově zahajujeme výdej teplé stravy z automobilu ve dvou pražských lokalitách. 
Více...
 
Výdej teplého oběda lidem bez domova v nových lokalitách

Dnes nově zahajujeme výdej teplé stravy lidem bez domova z automobilu ve dvou pražských lokalitách. Jedno výdejní místo je v ulici U nákladového nádraží v Praze 3 a druhé na parkovišti u cyklostezky pod Barrandovským mostem v Hlubočepech v Praze 5. Jídlo připravované v naší sociální kuchyni budeme vydávat každý pracovní den od 12 hodin v Praze 3, resp. od 14 hodin v Praze 5. Předpokládá se, že denní kapacita výdeje na jednom místě bude kolem padesáti porcí.

Magistrát hl. m. Prahy přistoupil ke zřízení dalších míst výdeje stravy lidem bez domova z důvodu snížení počtu lidí v exponovaných nízkoprahových denních centrech, z nichž dvě provozuje naše pražská pobočka. Pilotní projekt obsahuje celkem osm nových výdejních míst v odlišných lokalitách Prahy. Vedle NADĚJE zajistí nová výdejní místa další organizace pracující s lidmi bez domova.

NADĚJE je dlouhodobě zastáncem a aktivním prosazovatelem systémového řešení spočívajícím v navýšení počtu méně kapacitních nízkoprahových denních center. Ta mohou vedle stravy podávané v chráněném prostoru kamenných středisek nabídnout i hygienu, výměnu ošacení, sociální poradenství a další potřebné služby. I přes tento postoj jsme se rozhodli do projektu zapojit z důvodu alespoň částečného rozšíření sítě pomoci lidem bez domova.


Méně...