Praha

 
 

JSME JEDNÍM Z NEJVĚTŠÍCH POSKYTOVATELŮ SLUŽEB PRO LIDI BEZ DOMOVA.

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, krátkodobé pracovní aktivity, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku.

 

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 

 
 
Hudební odpoledne v Záběhlicích

Hudební odpoledne v Záběhlicích

18.02.14
24. února prožijí naši dříve narození klienti v Záběhlicích nevšední odpoledne.
Více...
 
Hudební odpoledne v Záběhlicích

24. února prožijí naši dříve narození klienti v Záběhlicích nevšední odpoledne. K tanci a poslechu jim od 15.00 hodin bude hrát oblíbená skupina DO OUŠKA. Muzikanti z řad našich kolegů, Jarka Daško-Zemanová, Milan Egem a Pavel Jaroš, mají na své nástroje, saxofon, klávesy a klarinet, připravený rozsáhlý repertoár českých i zahraničních skladeb a potěší klienty i písničkami na přání.   

Přejeme hezkou zábavu!


Méně...
 
Valentýnská večeře aneb láska prochází i žaludkem

Valentýnská večeře aneb láska prochází i žaludkem

17.02.14
V pátek 14. února potěšila svou návštěvou a dobrým jídlem naše klientky ve Vršovicích Statečná srdce.
Více...
 
Valentýnská večeře aneb láska prochází i žaludkem

V pátek 14. února potěšila svou návštěvou a dobrým jídlem naše klientky ve Vršovicích Statečná srdce. Dívčí skautský oddíl střediska Blaník v Praze-Krči nepřišel do našeho azylového domu pro ženy jen za osvětou, dozvědět se více o problematice bezdomovectví, ale především udělat radost jeho obyvatelkám. Děvčata připravila výbornou sváteční večeři, kterou pak naše klientky s nelehkým osudem pohostila. Podával se smažený kuřecí řízek s bramborem a salátovou okurkou, a ani dezert nechyběl. Sladkou tečkou byl vynikající pudink s ovocem. 

Mladé slečny nebyly ale u nás v NADĚJI poprvé. Již vloni na jaře obdarovaly takto muže v našem středisku na Žižkově. Tehdy uvařily oblíbené chlapské jídlo – buřtguláš, a upekly dva druhy moučníků – perník a ovocný koláč. Děkujeme milým skautkám, že tentokrát našim klientkám připravily hezkou  oslavu valentýnského svátku, který přece nemusí patřit jen zamilovaným, ale může vybízet k lásce vůbec, lásce k bližnímu a milosrdenství. A čin Statečných srdcí  skutečně láskyplný a od srdce byl. 

Foto

 

 

 

 

 


Méně...