Praha

 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, krátkodobé pracovní aktivity, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
I lidé bez domova „Uklízeli Česko“

I lidé bez domova „Uklízeli Česko“

11.04.18
Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, letos proběhla v sobotu 7. dubna. Pořádek se dělal i na Praze 13
Více...
 
I lidé bez domova „Uklízeli Česko“

Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, letos proběhla v sobotu 7. dubna. Pořádek se dělal i na Praze 13, kde ho organizovala samotná radnice. NADĚJE tady má sídlo a poskytujeme zde terénní služby mobilní i pěší formou lidem bez domova. Naši pracovníci jsou s nimi v hojném kontaktu, a proto po domluvě s pořadatelem vyjednali jejich zapojení do akce. Lidé bez domova, kteří přežívají na území této části Prahy, si uklidili kolem svých příbytků a pomáhali s likvidací skládky po jiných spoluobčanech. Máme z toho radost a věříme, že nepořádek v ulicích tak už nikdo nebude svádět jenom na lidi bez domova. 

 

Tiskovou zprávu MČ Praha 13 si můžete přečíst na http://www.praha13.cz/Jarni-uklid-v-Praze-13-2.html

 

 


Méně...
 
Hoffnung und Hilfe opět u nás

Hoffnung und Hilfe opět u nás

11.04.18
Děkujeme německé dobrovolnické humanitární organizaci Hoffnung & Hilfe, a jejím řidičům Wolfgangovi a Volkerovi, kteří nám v sobotu 7. dubna přivezli jarní potravinovou pomoc.
Více...
 
Hoffnung und Hilfe opět u nás

Děkujeme německé dobrovolnické humanitární organizaci Hoffnung & Hilfe, a jejím řidičům Wolfgangovi a Volkerovi, kteří nám v sobotu 7. dubna přivezli jarní potravinovou pomoc. Potravin, pro obchodníky a výrobce již neprodejných, ale kvalitních a plně upotřebitelných, jsme dostali opět plný kamion. Potěšily nás hlavně zavářky do polévek, základy šťáv a omáček, kyselé okurky, marmelády a směsi na pečení. To vše využijeme v naší kuchyni, kde připravujeme denně cca 400 porcí stravy pro lidi bez domova. O potraviny a přísady, které pro náš provoz nepotřebujeme, jsme se rozdělili s Potravinovou bankou Praha a Středočeský kraj, kde nám pomáhali s vykládkou a uskladněním. I jí a jejím zaměstnancům patří velký dík. 


Méně...
 
Jak jsme v Praze zvládli zimní období

Jak jsme v Praze zvládli zimní období

06.04.18
Od 1. prosince 2017 do 31. března 2018 jsme se opět zapojili do mimořádných zimních opatření sloužících k ochraně zdraví a života lidí bez domova
Více...
 
Jak jsme v Praze zvládli zimní období

Od 1. prosince 2017 do 31. března 2018 jsme se opět zapojili do mimořádných zimních opatření sloužících k ochraně zdraví a života lidí bez domova na území Prahy. 

 

Provozovali jsme krizovou noclehárnu Vackov, kde jsme za 121 dní poskytli 7 997 noclehů. Službu celkově využilo 398 osob, z toho 49 žen. Ubytovaní dostávali teplý čaj, měli k dispozici sprchu a v případě potřeby si mohli vyměnit oblečení.

 

Dále jsme realizovali noční terénní program, který kromě vyhledávání lidí bez domova přespávajících v mrazivém počasí na ulici, zajišťoval i převozy či doprovody osob ve zhoršeném zdravotním či hygienickém stavu do návazných zařízení. Průměrně jsme poskytovali služby každou noc 16 osobám. Za celé období jsme uskutečnili 1 888 kontaktů a 258 převozů. Terénní pracovníci nabízeli teplý čaj, potravinovou pomoc, teplé oblečení a informace o dostupné pomoci.

 

Jsme rádi, že s předem naplánovaným ukončením zimních opatření přišlo i teplejší počasí. Pro lidi bez domova je tak jejich životní situace alespoň o něco snesitelnější.


Méně...
 
Velikonoční pozdrav

Velikonoční pozdrav

29.03.18
Vážení a milí přátelé, srdečně Vám děkujeme za přízeň a přejeme radostné Velikonoce a krásné a pokojné jarní dny!
Více...
 
Velikonoční pozdrav

Vážení a milí přátelé, srdečně Vám děkujeme za přízeň a přejeme radostné Velikonoce a krásné a pokojné jarní dny!


Méně...
 
Lidé bez domova v ulicích potřebují pomoc, i když nechtějí do společných nocleháren

Lidé bez domova v ulicích potřebují pomoc, i když nechtějí do společných nocleháren

01.03.18
Není to domov, je tam málo soukromí, lidé bez domova mají obavy z rizik, která hrozí v místech společného soužití a doufají, že situaci zvládnou
Více...
 
Lidé bez domova v ulicích potřebují pomoc, i když nechtějí do společných nocleháren

Není to domov, je tam málo soukromí, lidé bez domova mají obavy z rizik, která hrozí v místech společného soužití a doufají, že situaci zvládnou sami. Je to pochopitelné. Pomoc nenutíme, ale nabízíme. Je spousta jiných věcí, které lidé bez domova v mrazech rádi přijmou  – teplý nápoj, jídlo, možnost se umýt, zimní oblečení…

 

Titulky článků vyznívají negativně, ale z vyjádření našich pracovníků i záběrů se můžete přesvědčit, že lidem v nouzi je třeba pomoci. 

 

https://www.novinky.cz/domaci/464768-ani-krute-mrazy-nedohnaly-prazske-bezdomovce-do-nocleharen-boji-se-vsi-a-blech.html

 

https://www.novinky.cz/domaci/464486-i-pres-velke-mrazy-jsou-v-prazskych-nocleharnach-pro-bezdomovce-volna-luzka.html

 

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10117034229-168-hodin/218452801100304/obsah/604642-na-mrazu

 

Děkujeme i za Vaši podporu!


Méně...
 
Zpráva ČTK k mrazivému počasí

Zpráva ČTK k mrazivému počasí

včetně vyjádření ředitele NADĚJE v Praze, Jana Kadlece

27.02.18
Kam se schovat před mrazem? Lidé bez domova mají v Praze dost možností 24. 2. 2018  Praha - V pražských noclehárnách je zatím dostatek míst pro lidi
Více...
 
Zpráva ČTK k mrazivému počasí

Kam se schovat před mrazem? Lidé bez domova mají v Praze dost možností

24. 2. 2018 

Praha - V pražských noclehárnách je zatím dostatek míst pro lidi bez přístřeší. Pokud by v příštích mrazivých dnech kapacita nestačila, hlavní město i organizace na pomoc lidem v nouzi otevřou přes noc i svá denní centra. 

ČTK to dnes řekli mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman, ředitel pražské Naděje Jan Kadlec a Pavla Lydholm z Armády spásy. Pražské noclehárny provozují hlavní město, Armáda spásy, Naděje či Charita. Chladné počasí si v pátek v metropoli zřejmě vyžádalo mezi bezdomovci jednu oběť.

"Pokud by nevlídné počasí bylo příčinnou zaplnění nocleháren, jsme okamžitě připraveni prodloužit provozní dobu nízkoprahových denních center i přes noc a zajistit dalších přibližně 130 míst," uvedl pražský radní pro sociální oblast Daniel Hodek. Kapacity podle něj zatím stačily. Noclehárny v Michli a Vackově byly dosud každou noc zaplněny zhruba z 95 procent. Zbývalo asi 20 volných míst. Rezerva téměř sto míst pak byla na lodi Hermes, která funguje od února 2007.

Armáda spásy přešla na zimní režim v prosinci. "Kapacita je dostatečná. Až se vyčerpá, přejde se okamžitě na nouzový režim. Denní centrum spustí program Volná židle, na které bude možné přečkat noc," uvedla Lydholm. Dodala, že jednotlivé organizace spolupracují a o volných místech se informují.

Také podle oblastního ředitele Naděje pro Prahu Jana Kadlece zatím místa v noclehárnách jsou. Naděje loni každý den pomáhala v průměru 529 lidem bez střechy nad hlavou. Denně ubytovala 186 osob a 19 jich ošetřila v ordinacích.

 

http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/216600-kam-se-schovat-pred-mrazem-lide-bez-domova-maji-v-praze-dost-moznosti/


Méně...