Vysoké Mýto

 
 

Aktuality

VYSTOUPENÍ FOLKLORNÍHO SOUBORU JARO

VYSTOUPENÍ FOLKLORNÍHO SOUBORU JARO

06.04.22 | Vysoké Mýto

V rámci projektu Ježíškova vnoučata bylo společným přáním klientů našeho zařízení vystoupení folklorního souboru 


Více...
 
VYSTOUPENÍ FOLKLORNÍHO SOUBORU JARO

V rámci projektu Ježíškova vnoučata bylo společným přáním klientů našeho zařízení vystoupení folklorního souboru s názvem Jaro. Tento soubor má v repertoáru lidové písně a tance Podorlicka – Žamberecka. Soubor je tvořen složkou hudební i taneční, má celkem 32 členů, z nichž k nám do zařízení dorazilo celkem 5 z nich (hráč na basu, tři houslisté, jeden z nich byl zároveň zpěvákem, a zpěvačka). Moc oceňujeme, že měli klienti možnost nechat si zazpívat a zahrát písničky dle svého přání. Všichni hudebníci byli velmi vstřícní, přinesli k nám dobrou náladu a zajistili krásný hudební zážitek všem zúčastněným. Tímto ještě jednou velmi děkujeme dárkyni a zároveň člence souboru paní Reslerové a samozřejmě všem hudebníkům za příjemně strávené odpoledne.  


Méně...
 
BESEDA NA TÉMA RALLYE DAKAR (světoznámá rallye, které se účastní i čeští zástupci)

BESEDA NA TÉMA RALLYE DAKAR (světoznámá rallye, které se účastní i čeští zástupci)

01.04.22 | Vysoké Mýto

Dalším darem, který se podařilo zajistit pro naše zařízení skrze projekt Ježíškova vnoučata byla návštěva


Více...
 
BESEDA NA TÉMA RALLYE DAKAR (světoznámá rallye, které se účastní i čeští zástupci)

Dalším darem, který se podařilo zajistit pro naše zařízení skrze projekt Ježíškova vnoučata byla návštěva pana Jana Říhy. Pan Říha je třináctinásobný účastník této rallye, a to v roli reportéra pro Radiožurnál. O rallye Dakar napsal také tři knihy (sepsal historii o účasti českých zástupců). Aktuálně patři do moderátorského týmu Autosalonu TV Prima a Radiožurnálu Sport. Stal se tedy Ježíškovým vnoučetem a dal našim klientům dárek v podobě poutavého vyprávění o této světoznámé rallye. Své vyprávění doplnil o promítání fotografií a videí z Afriky, Jižní Ameriky a Saudské Arábie. Beseda byla velmi zajímavá díky tomu, že zážitky a poznatky byly opravdové, pan Říha byl účasten přímo na rallye, a proto mohl naše klienty nechat proniknout do zákulisí této prestižní soutěže a zeptat se na vše, co je zajímalo. Jménem celého zařízení bychom chtěli touto cestou ještě jednou panu Říhovi poděkovat.


Méně...
 
SOUSEDÉ ZE SVINNÉ

SOUSEDÉ ZE SVINNÉ

31.03.22 | Vysoké Mýto

Pomalu se do našeho domova pokojného stáří vrací radost  dobrá nálada, a to díky těm, kteří k nám zavítají s vystoupením 


Více...
 
SOUSEDÉ ZE SVINNÉ

Pomalu se do našeho domova pokojného stáří vrací radost a dobrá nálada, a to díky těm, kteří k nám zavítají s vystoupením či besedou. Tentokráte jsme mezi námi přivítali hudební skupinu Sousedé ze Svinné s jejich vystoupením plným známých šlágrů a dobré dechovky. Byla to jejich druhá návštěva v našem zařízení, protože po první návštěvě nebylo pochyb o tom, jak moc se našim klientům jejich vystoupení líbilo. Dechovka je klientům blízká, provází je většinou celý život. Vystoupení kapely proto bylo přijato velmi vřele, klienti si dokonce s hudebníky zazpívali a zavzpomínali na dobu svého mládí. Pro všechny to bylo velmi příjemně strávené odpoledne s poslechem dobré hudby.


Méně...
 
BESEDA S PRACOVNICÍ ZÁCHRANNÉ STANICE PASÍČKA

BESEDA S PRACOVNICÍ ZÁCHRANNÉ STANICE PASÍČKA

18.03.22 | Vysoké Mýto

S ohledem na rozvolnění protiepidemických opatření jsme k nám do zařízení pozvali pracovnici ze záchranné stanice 


Více...
 
BESEDA S PRACOVNICÍ ZÁCHRANNÉ STANICE PASÍČKA

S ohledem na rozvolnění protiepidemických opatření jsme k nám do zařízení pozvali pracovnici ze záchranné stanice Pasíčka s besedou zaměřenou na povídání o zvířatech, která se v přírodě pohybují v jarních měsících. Beseda byla doplněna o promítání fotografií jednotlivých druhů zvířat. Pro naše klienty byla beseda příjemným naladěním na očekávané jarní počasí, zpěv ptactva a možnost jít ven na čerstvý vzduch. Poděkování patří nejen pracovnici záchranné stanice, ale především paní Martině Seidlové, jejíž dar skrze projekt Ježíškova vnoučata byl použit právě pro tento účel.


Méně...
 
CANISTERAPIE

CANISTERAPIE

17.03.22 | Vysoké Mýto

Díky zapojení do grantového řízení ze sbírky Ježíškova vnoučata na podporu zvířecích terapií v zařízeních pro péči o seniory se podařilo získat


Více...
 
CANISTERAPIE

Díky zapojení do grantového řízení ze sbírky Ježíškova vnoučata na podporu zvířecích terapií v zařízeních pro péči o seniory se podařilo získat finance na uskutečnění canisterapie. Pravidelně do našeho zařízení bude docházet paní Andělová se svou fenkou zlatého retrívra jménem Goldie. Pro klienty je to příjemné zpestření všedních dní. Kontakt se čtyřnohým mazlíčkem, možnost si ho pohladit, přitulit se či nabídnout pamlsek, to vše si měli možnost naši klienti v rámci canisterapie užít. Návštěva probíhala na společné místnosti ve čtvrtém patře a také individuálně na pokoji klientů, kteří o návštěvu projevili zájem. Jak je vidět na fotografii, výhodou canisterapeutického pejska je skutečnost, že si ho mnozí pustili až do postele. Děkujeme tímto za podporu ze sbírky Ježíškova vnoučata. Největší poděkování však patří paní Andělové a její psí parťačce Goldie. Těšíme na se na další návštěvu.


Méně...
 
UKONČENÍ OMEZENÍ NÁVŠTĚV

UKONČENÍ OMEZENÍ NÁVŠTĚV

Od 14. 3. 2022 končí téměř veškerá omezení návštěv klientů v našem domově.

14.03.22 | Vysoké Mýto

Vážení návštěvníci,

Zrušením mimořádných opatření vlády se zjednodušuje možnost návtěv v našem zařízení.


Více...
 
UKONČENÍ OMEZENÍ NÁVŠTĚV

Vážení návštěvníci,

s radostí vám oznamujeme, že došlo ke zrušení většiny mimořádných vládních opatření, která určovala omezení pro umožnění návštěv klientů v našem domově. Od 14.3.2022 je možná návštěva klientů bez dokládání potvrzení o očkování, testech či prodělané nemoci. Není rovněž potřeba vyplňovat žádné formuláře.

 

V platnosti nadále zůstává pouze povinnost mít zakrytá ústa i nos respirátorem třídy FFP2 nebo KN95 po celou dobu návštěvy.

 

I nadále vás však žádáme, abyste v případě zhoršení vašeho zdravotního stavu, zejména při výskytu teploty a respiračních onemocnění, návštěvu raději odložili.

 

Další výjimkou jsou návštěvy u klientů s aktuálně probíhajícím onemocněním COVID-19, kteří mají nařízenou izolaci. Zde je nutné návštěvu odložit do doby ukončení izolace.

 

Děkujeme

Vedení Domu pokojného stáří Naděje


Méně...