Nedašov

 
 

Informace pro návštěvy

Milí přátelé, vážení příbuzní, zveme Vás k návštěvě našeho domova.

Návštěvy jsou povoleny bez jakýchkoliv omezení a zároveň se nevyžaduje ani telefonické objednání. Návštěvní doba je denně od 9:00 do 20:00 hodin.  

 
 
Postní rozjímání Křížové cesty

Postní rozjímání Křížové cesty

21.02.24

Drazí přátelé, zveme Vás k postnímu rozjímání Křížové cesty, ...


Více...
 
Postní rozjímání Křížové cesty

Drazí přátelé, zveme Vás k postnímu rozjímání Křížové cesty, která se koná pravidelně každý pátek v jídelně domova ve 13:30 hodin.

Naše pozvání je určeno zejména těm osobám, které se nemohou ze zdravotních důvodů účastnit pobožnosti v místním kostele.


Méně...
 
Kumštování z pedigu

Kumštování z pedigu

20.02.24

Mistr pletených košů, ošatek, ozdob a všeho na co si jen vzpomenete, tak to je Josef Petrůsek z Brumova-Bylnice.


Více...
 
Kumštování z pedigu

Mistr pletených košů, ošatek, ozdob a všeho na co si jen vzpomenete, tak to je Josef Petrůsek z Brumova-Bylnice.

K jeho oblíbeným materiálům patří proutí nebo pedig. Velmi rádi jsme ho uvítali v našem domově a nechali se inspirovat jeho nápady, které nám tentokrát z pedigu předvedl. A protože je i dobrý učitel, někteří naši zruční klienti si troufli hned v prvním sezení uplést vánoční zvonečky. Je pravděpodobné, že při jejich píli budou zvonečky hlavní ozdobou domova o Vánocích 2024. Fotografie zde.


Méně...
 
Štědrovečerní večeře

Štědrovečerní večeře

19.01.24

Také letošní rok jsme oslavili Štědrý den slavnostní večeří.


Více...
 
Štědrovečerní večeře

Také letošní rok jsme oslavili Štědrý den slavnostní večeří. Letos to bylo mimořádně v neděli, a přesto nám přišli zahrát a zazpívat koledy děti z kostelní scholy.

Duchovní společenství překračuje hranice mezi generacemi a přináší radost obdarovaným i darujícím.

Slavností večeře je výrazem naší vděčnosti za dary, který nás provází v naší službě.

 

Fotografie z toho slavnostního dne můžete vidět zde.


Méně...
 
Zapojili jsme se do věncování

Zapojili jsme se do věncování

19.12.23

Už jste slyšeli o projektu „věncování“? Jedná se o skupinu dobrovolníků, kteří se sejdou k výrobě a prodeji adventních věnců. Výtěžek z prodeje...


Více...
 
Zapojili jsme se do věncování

Už jste slyšeli o projektu „věncování“? Jedná se o skupinu dobrovolníků, kteří se sejdou k výrobě a prodeji adventních věnců. Výtěžek z prodeje putuje do Fakultní nemocnice v Olomouci, konkrétně na dětské hemato-onkologické oddělení. V Nedašově se tento projekt uskutečnil už druhým rokem a zapojili se do něj i klienti NADĚJE. V terapeutické dílně pilně vyráběli dekorační andílky, kteří nyní zdobí nejeden adventní věnec v domácnostech na Závrší a možná i dál. Těší nás, že jsme alespoň tímto malým skutkem přispěli k dobré věci a nemocným dětem mohlo být předáno 202 000,- Kč.

 


Méně...
 
Jak se připravujeme na Vánoce

Jak se připravujeme na Vánoce

07.12.23

Adventní doba je velkou příležitostí na vykonání mnoha dobrých skutků, hezkých setkání...


Více...
 
Jak se připravujeme na Vánoce

Adventní doba je velkou příležitostí na vykonání mnoha dobrých skutků, hezkých setkání, a především časem přípravy na narození Spasitele v chudých jesličkách. V našem domově se připravujeme již od konce listopadu. Postupně se nám domy naplňují výzdobou, objevují se drobné dárky, rozlévají se vůně perníků a jiných dobrot. Společné pečení cukroví a zdobení perníčků má někdy punc uměleckých miniatur a krásy lahodící všímavému oku. Takto vyzdobené perníčky jsou také součástí dárků, které chystají andělé pro naše obyvatele.

Také letos k nám přišel svatý Mikuláš v doprovodu své družiny. Možná více než jiné roky jsme si všímali, že čertisko je zdrojem pokušení, že vnáší brumlavé pomluvy, krade pokoj a žaluje na každého člověka. Svatý Mikuláš měl práci jak s jeho odháněním, aby nám žádného zaměstnance a ani klienta neodnesl, tak s udržováním toho zlého v přiměřené vzdálenosti. Další velkou radostí je povzbudit každého z klientů, zaměstnanců i návštěvníků, i když o našich nedostatcích ví nebe všechno. A vrcholem návštěvy svaté družiny je spolu s andělem rozdat dárky, které s láskou byly připraveny těm, kdo mají snahu něco ve svém životě zlepšit a zároveň pozvat každého z lidí k prožití pokojného Adventu a šťastných Vánoc. Fotografie můžete vidět zde.


Méně...
 
Vystoupení ZUŠ Valašské Klobouky

Vystoupení ZUŠ Valašské Klobouky

29.11.23

Zapomenout na starosti a nemoci a nechat se unášet vlnou hezkých melodií, písniček a chvil. Těmito slovy se s námi přivítali ...


Více...
 
Vystoupení ZUŠ Valašské Klobouky

 

Zapomenout na starosti a nemoci a nechat se unášet vlnou hezkých melodií, písniček a chvil. Těmito slovy se s námi přivítali a po celou dobu svého vystoupení se o to snažili studenti a pedagogové ZUŠ z Valašských Klobouk. Mimo jiné zde zazněla melodie z úspěšného velkofilmu Titanic, či píseň z muzikálu Jesus Christ Superstar. Své umění předvedl soubor hráčů na zobcové flétny, mladý trumpetista, šikovná hráčka na akordeon, kytaristka, klavíristka, houslisté… Speciálně pro nás, byla složena báseň na téma „Naděje“, kterou citlivě zarecitovala slečna Veronika. Všechna vystoupení byla moc hezká a opravdu nám dala zapomenout na strasti každodenního života. Děkujeme studentům i pedagogům a přejeme mnoho zdaru a úspěchů v jejich další činnosti. Fotografie zde.


Méně...