Nedašov

 
 

Informace pro návštěvy

Milí přátelé, vážení příbuzní, zveme Vás k návštěvě našeho domova.

Návštěvy jsou povoleny bez jakýchkoliv omezení a zároveň se nevyžaduje ani telefonické objednání. Návštěvní doba je denně od 9:00 do 20:00 hodin.  

Spustili jsme e-shop

Podpořte činnost NADĚJE zakoupením věcí na našem e-shopu. Nákupem uděláte radost nejen sobě či svým blízkým, kterým danou věc darujete, ale také lidem, které dostihla křehkost života. Nakupovat můžete na eshop.nadeje.cz

 
 
Vystoupení ZUŠ Valašské Klobouky

Vystoupení ZUŠ Valašské Klobouky

29.11.23

Zapomenout na starosti a nemoci a nechat se unášet vlnou hezkých melodií, písniček a chvil. Těmito slovy se s námi přivítali ...


Více...
 
Vystoupení ZUŠ Valašské Klobouky

 

Zapomenout na starosti a nemoci a nechat se unášet vlnou hezkých melodií, písniček a chvil. Těmito slovy se s námi přivítali a po celou dobu svého vystoupení se o to snažili studenti a pedagogové ZUŠ z Valašských Klobouk. Mimo jiné zde zazněla melodie z úspěšného velkofilmu Titanic, či píseň z muzikálu Jesus Christ Superstar. Své umění předvedl soubor hráčů na zobcové flétny, mladý trumpetista, šikovná hráčka na akordeon, kytaristka, klavíristka, houslisté… Speciálně pro nás, byla složena báseň na téma „Naděje“, kterou citlivě zarecitovala slečna Veronika. Všechna vystoupení byla moc hezká a opravdu nám dala zapomenout na strasti každodenního života. Děkujeme studentům i pedagogům a přejeme mnoho zdaru a úspěchů v jejich další činnosti. Fotografie zde.


Méně...
 
Hodové posezení v Brumově-Bylnici

Hodové posezení v Brumově-Bylnici

20.10.23

Klub důchodců z Brumova-Bylnice nás pozval k Hodovému posezení.


Více...
 
Hodové posezení v Brumově-Bylnici

Na den 18. 10. 2023 jsme obdrželi pozvání od Klubu důchodců z Brumova-Bylnice k Hodovému posezení. Pro všechny zúčastněné bylo připraveno bohaté občerstvení, příjemnou atmosféru dotvářela milá obsluha a hezky podzimně vyzdobený sál kulturního domu, který byl zcela zaplněn. Aby taky ne, když hvězdou programu byla sympatická Vlasta Mudríková, kterou mnozí znají TV Šlágr. Zazněly písně známé i méně známé, k tanci i poslechu. Z celého vystoupení vyzařovala láska zpěvačky nejen k rodnému Slovensku, ale i blízké Moravě a celému Česku. Láska a úcta k rodičům, tradicím a pokora k životu. Děkujeme všem za pozvání a hezký kulturní zážitek. Fotografie zde.


Méně...
 
Hudební odpoledne se ZUŠ Slavičín

Hudební odpoledne se ZUŠ Slavičín

11.10.23

Hudecká muzika, Klarinetové kvarteto, Saxofonové kvarteto, Slavičínský klarsax, Kapela ZUŠlechtěné tóny 


Více...
 
Hudební odpoledne se ZUŠ Slavičín

 

Skladby známé skupiny Beatles, Franka Sinatry, hity z muzikálu Jesus Christ Superstar od Andrew Lloyd Webera, ale také populární písně slovenských autorů Miro Žbirky či nedávno zesnulého Vašo Patejdla a v neposlední řadě i písně lidové, jsme si vyposlechli v podání studentů a pedagogů ZUŠ ze Slavičína. Tímto děkujeme všem účinkujícím za krásný umělecký zážitek a přejeme jim, aby ve své píli a práci vytrvali a mohli skrze své umění dále předávat druhým chvilky radosti a štěstí. Fotografie zde.


Méně...
 
Rozloučení s létem

Rozloučení s létem

13.09.23

Ač se podle rekordních teplot a slunečného počasí zdá, že léto je v plném proudu, přece jen je září a blíží se podzim. Proto nic nenecháváme náhodě ...


Více...
 
Rozloučení s létem

Ač se podle rekordních teplot a slunečného počasí zdá, že léto je v plném proudu, přece jen je září a blíží se podzim. Proto nic nenecháváme náhodě a rozhodli jsme se využít těchto příznivých dnů pro uspořádání akce „Rozloučení s létem“. Loučení to nebylo nikterak smutné, naopak. S cimbálovou muzikou DOKOPYJAN jsme si mohli zazpívat hezké písničky a co by to bylo za cimbál bez skleničky dobrého vína a něčeho dobrého na zub. Všechno bylo a bylo to dobré. Účinkující se s námi rozloučili slovy, že si to s námi užili a snad se nevidíme naposled. My je bereme za slovo a už teď se těšíme na další setkání. Fotografie zde.


Méně...
 
Naše jednodenní dovolená

Naše jednodenní dovolená

17.08.23

Nabídku výletu na mysliveckou střelnici do Smoliny málokdo z klientů odmítne. Ti, kteří ji znají, ví, ...


Více...
 
Naše jednodenní dovolená

Nabídku výletu na mysliveckou střelnici do Smoliny málokdo z klientů odmítne. Ti, kteří ji znají, ví, že je čeká posekaný zelený palouček uprostřed lesa, na jehož okraji stojí myslivecká chata a venkovní posezení, které nabízí příjemný stín v horkém letním počasí, ale také úkryt před deštěm a nečasem. My jsme měli to štěstí, že nám počasí vždy přálo a nejinak tomu bylo i teď. Odvážnější z nás se hned po příjezdu pustili do přilehlého lesa, aby pokoušeli houbařskou štěstěnu, a nutno dodat, že žádný z nich nepřišel s prázdnou. Další se vrhli na opékání špekáčků, které vždy přijdou k chuti. Celým odpolednem se nesla atmosféra naplněná veselím, humorem a radostí. Fotografie z dovolené zde.    


Méně...
 
Po stopách svědků víry

Po stopách svědků víry

09.08.23

Dne 8. 8. 2023 jsme putovali na Velehrad. Vyrazili jsme brzy po ránu, abychom na místě byli před devátou hodinou, kdy jsme měli v bazilice Nanebevzetí Panny Marie domluvenou...


Více...
 
Po stopách svědků víry

Dne 8. 8. 2023 jsme putovali na Velehrad. Vyrazili jsme brzy po ránu, abychom na místě byli před devátou hodinou, kdy jsme měli v bazilice Nanebevzetí Panny Marie domluvenou mši svatou. Tu nám sloužil a po celou dobu naší poutě nás duchovně vedl otec Emil.

 

Po mši svaté jsme měli komentovanou prohlídku baziliky, při které jsme si připomněli historická fakta tohoto moravského poutního místa. Stanuli jsme u hrobu a mohli uctít památku arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana, který se významným způsobem zasloužil o obnovu a povznesení nejen Velehradu, ale i Svatého Hostýnu, a jehož 100. výročí smrti si letos připomínáme. Tichou modlitbu a hold jsme vzdali u hrobu kardinála Tomáše Špidlíka, pro něhož, jak jsme se dozvěděli, byl Velehrad srdcovou záležitostí.

 

Říká se, že nejenom chlebem živ je člověk. A platí to i naopak. Po této duchovní stravě, jsme si dopřáli něco materiálního v podobě chutného obědu v poutním domě Stojanov a sladkého zákusku či zmrzliny v Luhačovicích na lázeňské kolonádě.

Fotografie zde.


Méně...