Nedašov

 
 

Volná pracovní pozice

Do našeho týmu hledáme nového kolegu/kolegyni na pracovní pracovní pozici všeobecná sestra. Bližší informace jsou uvedeny zde nebo nás kontaktujte na tel. č. 778 718 593.

Informace pro návštěvy

Milí přátelé, vážení příbuzní, zveme Vás k návštěvě našeho domova.

Návštěvy jsou povoleny bez jakýchkoliv omezení a zároveň se nevyžaduje ani telefonické objednání. Návštěvní doba je denně od 9:00 do 20:00 hodin.  

Plán aktivit

Pro naše klienty připravujeme dvouměsíční program kulturních a společenských aktivit, který najdete zde.

 
 
Lodí po Baťově kanálu

Lodí po Baťově kanálu

01.07.24

Poslední pátek před letními prázdninami jsme trávili ve znamení výletu. Naplánovanou jsme měli plavbu lodí po Baťově kanálu a následně prohlídku KOVOZOO ve Starém Městě.


Více...
 
Lodí po Baťově kanálu

Poslední pátek před letními prázdninami jsme trávili ve znamení výletu. Naplánovanou jsme měli plavbu lodí po Baťově kanálu a následně prohlídku KOVOZOO ve Starém Městě. Výletu se účastnilo 14 klientů a 8 doprovodů z přímé i nepřímé péče. Před naloděním nás přivítala velmi příjemná kapitánka a lodnice, která nám v průběhu plavby přednesla i krátký výklad o historii Baťova kanálu. Klienti byli plni úžasu a nestíhali točit hlavy nad krásnou faunou a flórou v okolí kanálu.  Voda byla zakalená z důvodu přívalových dešťů, ale na dojmu z plavby to vůbec neubralo. Nevšední zážitek také přinesl průplav přes "zdymadlo", kde se musely vyrovnat hladiny nad a pod jezem, abychom mohli proplout a následně se otočit. Tuto zážitkovou akci přes zdymadlo jsme absolvovali dvakrát a vykouzlila úsměv na tváři snad každému z účastníků. 

Po vylodění ve Spytihněvy jsme se přesunuli do KOVOZOO ve Starém Městě, kde na nás již čekaly šikovné paní kuchařky s obědem. Každý si dal dle své chuti a s plnými břichy jsme se vydali na průzkum areálu. Překvapení klientů nad výtvory kovářů bylo očividné. Nejvíce je zaujala domácí a hospodářská zvířata, především však ztvárnění prasete domácího, které bylo dokonce i růžové. Podobná prasata, ve více kusech, byla stylově uložena v dobytčím vlakovém voze. Také je zaujala návštěva "Afriky", kde byli nádherní sloni v životní velikosti, žirafy, nosorožci a spousta dalších krásně ztvárněných zvířat. Zavzpomínali také při pohledu na staré vyřazené žací stroje a veškerou techniku, která jim dříve usnadňovala práci. Nasyceni zážitky jsme se odebrali k autobusu a s dobrou náladou a úsměvem na líci se vydali k domovu. Spokojenost klientů podtrhl závěrečný zpěv "Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu." Fotografie můžete vidět zde.


Méně...
 
Slavnost s farností Nedašov

Slavnost s farností Nedašov

18.06.24

Letošní červen a krásné počasí je opět příležitostí pro různé aktivity v obci i přírodě. NADĚJE v Nedašově považuje za jednou ze svých priorit spolupráci s místní farností.


Více...
 
Slavnost s farností Nedašov

Letošní červen a krásné počasí je opět příležitostí pro různé aktivity v obci i přírodě. Pobočka NADĚJE v Nedašově považuje za jednu ze svých priorit spolupráci s místní farností. V neděli 16. června jsme se v hojném počtu zúčastnili farní mše svaté v Nedašově. Připomněli jsme si také 33. výročí naší služby v obci. Spolu se zaměstnanci a rodinnými příslušníky se slavnosti zúčastnil i významný počet našich klientů. Společně se nám podařila vytvořit krásná atmosféra. Při vzájemném děkování také zazněla i nabídka návštěvy v našem domově a možnost třeba jen drobné dobrovolnické práce. Jsme vděční farnosti a všem obyvatelům za vstřícnost a dlouhodobé vynikající vztahy. Fotografie z této slavnosti můžete vidět zde.


Méně...
 
Vystoupení Lenky Pletánkové

Vystoupení Lenky Pletánkové

13.06.24

V úterý 11. června nás navštívila kytarová sólistka Lenka Pletánková. Veškeré písně, které nám zahrála a zazpívala, pocházely z její osobní tvorby.


Více...
 
Vystoupení Lenky Pletánkové

V úterý 11. června nás navštívila kytarová sólistka Lenka Pletánková. Veškeré písně, které nám zahrála a zazpívala, pocházely z její osobní tvorby. Melodicky podbarveným příběhům ze života jsme všichni pozorně naslouchali a vnitru je nechávali doznít ještě několik hodin po vystoupení. Za milé přestavení paní Lence upřímně děkujeme.


Méně...
 
Canisterapie

Canisterapie

07.06.24

Odpoledne s terapeutickým pejskem, fenkou Mirou.


Více...
 
Canisterapie

Poslední květnový týden byl u nás ve znamení hravého odpoledne s terapeutickým pejskem - fenkou Mirou a její paničkou, úžasnou a temperamentní Bernadettou. Naši klienti se s Mirou seznámili, pomazlili, krmili ji pamlsky a tvořili pro ni různé hry, aby si pamlsky zasloužila. Také pro klienty byla velmi příjemná konverzace s paní Bernadettou, která pro ně měla vlídné slovo zvučnou slovenštinou. Naši klienti odcházeli s úsměvem na tváři a již se těší na další akce pořádané naším domovem. Fotografie zde.


Méně...
 
Hudební odpoledne s Vlastou Mudríkovou

Hudební odpoledne s Vlastou Mudríkovou

06.06.24

Známá zpěvačka a heligonkářka, hvězda Šlágru TV vystoupila v našem domově.


Více...
 
Hudební odpoledne s Vlastou Mudríkovou

Odpoledne 4. 6. 2024 pro nás bylo vzácným a vzrušujícím. Na tento čas jsme naplánovali kácení májky. Samo kácení už vybočuje z řady všedních dnů, ale onou pomyslnou třešničkou na dortu, byla návštěva mladé šarmantní dámy ze Slovenska, hvězdy Šlágru TV, paní Vlasty Mudríkové. Našimi obyvateli, věrnými diváky tohoto televizního programu, je důvěrně nazývána „paní Vlastička“ a všichni jsme se na ni moc těšili. Ač počasí nám tolik nepřálo, s paní Vlastičkou přišlo sluníčko, které nás svým širokým úsměvem, laskavostí, srdečností a krásným zpěvem zahřálo nejen u srdce. Fotografie můžete vidět zde.


Méně...
 
Svatba na dědině v podání dětí z mateřské školy Nedašov

Svatba na dědině v podání dětí z mateřské školy Nedašov

17.05.24

Středeční den v NADĚJI nám zpříjemnily děti z mateřské školy Nedašov. Připravili si vystoupení nazvané "Svatba na dědině".


Více...
 
Svatba na dědině v podání dětí z mateřské školy Nedašov

Středeční den v NADĚJI nám zpříjemnily děti z mateřské školy Nedašov. Připravili si vystoupení nazvané "Svatba na dědině". Při čekání na školkáčky jsme čas vyplnili malou rozcvičkou, kdy všichni přítomní klienti protahovali ruce i nohy. 

Pak už se jídelna naplnila malými krojovanými chasníky, kteří krásně ztvárnili namlouvání děvčete z předešlých dob. Scénka byla veselá a z tváří klientů vyzařovala opravdová radost a spokojenost. Po vystoupení děti rozdaly do řad klientů i zaměstnanců jimi vyrobené kytičky a hrníčky s přáním a čajem. "Dědečku a babičko, posíláme přáníčko. Přání všeho dobrého a života zdravého. Hodně štěstí, hodně sil, aby si tu s námi byl." Fotografie můžete vidět zde.


Méně...