Převzali jsme dva prostorné elektromobily
05.09.24 | LitoměřiceV rámci realizace Národního plánu obnovy a díky financování Evropské unie – NextGenerationEU jsme pořídili dvě sedmimístná elektrická vozidla Toyota Proace City Verso.
Více...
V rámci realizace Národního plánu obnovy a díky financování Evropské unie – NextGenerationEU jsme pořídili dvě sedmimístná elektrická vozidla Toyota Proace City Verso.
Auta budou využívána sociálně terapeutickou dílnou pro osoby se zdravotním znevýhodněním v Litoměřicích a nízkoprahovým denním centrem pro osoby v nouzi v Klášterci nad Ohří.
Díky tomuto zkvalitnění vozového parku se naše služby stanou mobilnějšími a zaručí více komfortu klientům.
Spolu s námi převzala jeden elektromobil také pobočka NADĚJE v Brně.
Číslo a název projektu: CZ.31.6.0/0.0/0.0/23_066/0008224, Ekologická vozidla pro NADĚJI do 3 regionů.
Méně...
Klienti terénního programu sklízeli zelí pro potřebné
14.08.24 | LitoměřiceKlienti našeho terénního programu v Litoměřicích se jako dobrovolníci zapojili do sklizně zbytků zelí pro Potravinovou banku v Ústeckém kraji.
Více...
Klienti našeho terénního programu v Litoměřicích se jako dobrovolníci zapojili do sklizně zbytků zelí pro Potravinovou banku v Ústeckém kraji.
Toto zelí, které by jinak zůstalo na polích, bude distribuováno do dětských domovů, azylových domů a dalších míst, kde se potraviny mohou rychle zpracovat.
„Měl jsem určitě problémy a také jsem potřeboval pomoc a od té doby, co docházím do NADĚJE, tak i pomáhám,“ sdělil jeden z klientů.
Náš terénní program poskytuje osobám v nouzi podporu například při zařizování dokladů nebo bydlení.
Celý článek zpravodajské agentury ČTK najdete na tomto odkaze.
Autor fotografie: Jan Šťastný | Zdroj: ČTK
Méně...
Strom NADĚJE pěkně roste
18.07.24 | LitoměřiceV loňském listopadu jsme u příležitosti 20. výročí působení NADĚJE v Ústeckém kraji vysadili pamětní strom na Střeleckém ostrově v Litoměřicích.
Více...
V loňském listopadu jsme u příležitosti 20. výročí působení NADĚJE v Ústeckém kraji vysadili pamětní strom na Střeleckém ostrově v Litoměřicích.
Jsme rádi, že tento dub letní – stejně jako naše organizace – pěkně roste a je prospěšný pro své okolí.
Během horkých letních dní jsme se vydali strom zalít spolu s klienty litoměřické sociálně terapeutické dílny, jejichž pracovní schopnosti pravidelně zdokonalujeme v rámci zahradnického programu.
Méně...
Pečení švestkového koláče v dílně: Úsměvy a nové dovednosti
10.07.24 | LitoměřiceCítíte tu vůni? V sociálně terapeutické dílně jsme se s klienty pustili do pečení švestkového koláče.
Více...
Cítíte tu vůni? V sociálně terapeutické dílně jsme se s klienty pustili do pečení švestkového koláče.
A úsměv na tváři samozřejmě nemohl chybět.
Naše dílna je tvůrčí místo, kde lidem se zdravotním znevýhodněním umožňujeme získat nové dovednosti, učit se spolupráci, posilovat sebedůvěru a vědomí odpovědnosti. Podle možností je také připravujeme na otevřený trh práce.
Méně...
Putování divočinou s osobami bez domova
02.07.24 | LitoměřiceV posledních letech náš terénní program pořádal několikadenní terapie v přírodě pro osoby bez domova. Tyto společné výpravy do přírody poskytují možnost uniknout každodenní rutině a nabízejí čas na delší a hlubší rozhovory. Zatímco v anglosaském světě má tento koncept téměř stoletou tradici, u nás jde o nový přístup.
Více...
V posledních letech náš terénní program pořádal několikadenní terapie v přírodě pro osoby bez domova. Tyto společné výpravy do přírody poskytují možnost uniknout každodenní rutině a nabízejí čas na delší a hlubší rozhovory. Zatímco v anglosaském světě má tento koncept téměř stoletou tradici, u nás jde o nový přístup.
Po dohodě s klienty jsme se letos rozhodli uspořádat více jednodenních výletů. První z nich nás zavedl k nové soše Středohoře u Hlinné a na nedaleký vrch Hradiště.
Putování se zúčastnili dva klienti, dva pracovníci terénního programu a spolupracující kaplan. Součástí programu bylo také houbaření a různé postřehové hry.
Další výprava se plánuje již v blízké budoucnosti, neboť z této první se muselo omluvit několik osob kvůli svým povinnostem.
Méně...
Ukrajinské rodině jsme pomohli ke stabilnímu bydlení
24.06.24 | LitoměřiceNataliia přijela z ukrajinského Chersonu do České republiky v květnu 2022 se svým manželem, třemi dětmi a starší matkou. Kvůli bojům se jim podařilo opustit Ruskem okupované území až na několikátý pokus. Jejich město bylo vystaveno každodennímu ruskému bombardování.
Více...
Nataliia přijela z ukrajinského Chersonu do České republiky v květnu 2022 se svým manželem, třemi dětmi a starší matkou. Kvůli bojům se jim podařilo opustit Ruskem okupované území až na několikátý pokus. Jejich město bylo vystaveno každodennímu ruskému bombardování.
S rodinou jsme spolupracovali od jejich příjezdu. Nejprve jsme jim poskytovali zejména potravinovou a materiální pomoc, školní potřeby a doučování českého jazyka pro děti. Později jsme jim díky organizaci IOM Czechia pomohli s přesunem do lepších ubytovacích podmínek v hotelu pro uprchlíky.
Když jsme zahájili náš projekt Housing First, který zajišťuje stabilní a samostatné bydlení ukrajinským rodinám a ženám bez domova v Ústeckém kraji, nabídli jsme Nataliině rodině účast v programu. Společně jsme zkoumali možnosti nájemního bydlení v regionu a v březnu tohoto roku se rodina přestěhovala do bytu v Roudnici nad Labem.
Nalezením bytu ale naše práce nekončí. V projektu Housing First je bydlení výchozím bodem, nikoliv konečným cílem.
Dva syny Natalii jsme intenzivně učili český jazyk, aby zvládli nástup na základní školu. Později jsme obdrželi poděkování od ředitele školy, jenž ocenil, že děti zvládly integraci bez problémů. V nadcházejícím školním roce budeme staršímu synovi Danylovi pomáhat s výběrem a podáváním přihlášek na střední školy.
Čtrnáctiletý Danylo rád hrával fotbal na Ukrajině a po zabydlení v České republice chtěl v tomto koníčku pokračovat. Nyní už několik měsíců zdárně reprezentuje tým ve Vědomicích.
Důležité bylo také zajistit lékařskou péči pro rodinu. Nataliina matka je již ve vyšším věku a její devítiletá dcera Nasťa má Downův syndrom.
Nataliia zatím zůstává doma a stará se o dceru, ale do budoucna pro ni plánuje najít vhodnou školu a vrátit se do práce alespoň na částečný úvazek. Díky online kurzům se naučila dobře česky. Její manžel dlouhodobě pracuje v Česku jako svářeč.
Méně...