Jablonec nad Nisou

 
 

Láska kvete vždy a všude

Láska kvete vždy a všude

14.09.17 | Jablonec nad Nisou
Ač není máj – lásky čas, mohli jsme být svědky nadějného začátku dvou mladých lidí
Více...
 
Jablonec nad Nisou Láska kvete vždy a všude

Ač není máj – lásky čas, mohli jsme být svědky nadějného začátku dvou mladých lidí, slečny Karolíny a pana Jiřího. Po delší známosti si řekli 26. srpna před zástupcem starosty města Varnsdorfu své "ano". My oba, sociální pracovníci azylového domu NADĚJE v Jablonci nad Nisou, jsme jim tu radostnou událost odsvědčili.

Dokonce jsme byli svědky hned dvakrát: jednou na tomto obřadu a podruhé jako svědci něčeho začínajícího, něčeho vzácného, nadějného – snad krásného a trvalého.

Proč se o této slávě zmiňuji? Hlavně proto, že není tak časté, aby se dva lidé již delší dobu bez domova rozhodli řešit své problémy společně, a to ve svazku manželském. Podle jejich slov si chtějí být vzájemnou oporou, co nejdříve skončit s rolemi klientů azylového domu NADĚJE v Jablonci nad Nisou a najít si společný domov. Samozřejmě z naší strany mohou počítat s maximální pomocí, ale hlavní břemeno ponesou bez rozdílu na svých zádech. Počítají s tím, snad se na to i trošku těší. Samozřejmě budou potřebovat také hodně štěstí, trpělivosti a vzájemné podpory. A hlavně, bez toho by to nešlo, velkou porci lásky a Božího požehnání.

Tak manželata, za celý kolektiv pracovníků i všech ostatních klientů:  ať vám to vyjde!

Jiří Hána - sociální pracovník

 

 


Méně...
 
Zpívání 30.5.2017

Zpívání 30.5.2017

Hudební nástroje jsou vítány!

25.05.17 | Jablonec nad Nisou
Srdečně Vás zveme na společné posezení, popovídání a zpívání!
Více...
 
Jablonec nad Nisou Zpívání 30.5.2017

ÚTERÝ 30 . 5. 2017 v 17:00

Nízkoprahové denní centrum

Za Plynárnou 13 Jablonec nad Nisou


Méně...
 
Velikonoční naděje v NADĚJI

Velikonoční naděje v NADĚJI

26.04.17 | Jablonec nad Nisou
Velikonoce - největší a nejdramatičtější svátek všech křesťanů.
Více...
 
Jablonec nad Nisou Velikonoční naděje v NADĚJI

Velikonoce - největší a nejdramatičtější svátek všech křesťanů. Ukřižování Ježíše Krista x vzkříšení, smrt x nová naděje...Naděje i pro klienty azylového domu, pro bezdomovce, pro lidi na dně společnosti - asi nemůže být vhodnější období pro zamyšlení se a pro pokus o změnu svého života...

 

Proto jsme se sešli o Velikonocích v NADĚJI v Jablonci nad Nisou u šálku čaje či kávy a nějakých těch dobrot  k příjemnému rozjímání nad smyslem života i Velikonoc.

 

Pro hlubší a posilující slovo jsme pozvali kazatele dvou církví, kteří přinesli poselství Velikonočního příběhu a zpříjemnili chvíle hrou na kytaru. 

 

Zaměstnanci i klienti společně poslouchali a s velkým zaujetím přemýšleli i o tom, že nikdy není pozdě a vždy se dá začít znovu.  Tak jak ježíš vstal z mrtvých a začal pomáhat a šířit víru svatou, tak i naši klienti, ač jsou v těžkých životních situacích mohou najít sílu a s naší pomocí přehodnotit svoji dosavadní situaci a začít vše řešit.


Méně...