Jablonec nad Nisou

 
 

Srdečně vás zveme na výstavu obrázků

Srdečně vás zveme na výstavu obrázků

09.05.18 | Jablonec nad Nisou
Srdečně vás zveme na výstavu obrázků našeho zaměstnance S. Veličky.
Více...
 
Jablonec nad Nisou Srdečně vás zveme na výstavu obrázků

Srdečně vás zveme na výstavu obrázků našeho zaměstnance S. Veličky.


Méně...
 
Velikonoční naděje

Velikonoční naděje

09.04.18 | Jablonec nad Nisou
Velikonoce - největší a nejdramatičtější svátek všech křesťanů.
Více...
 
Jablonec nad Nisou Velikonoční naděje

Velikonoce - největší a nejdramatičtější svátek všech křesťanů. Ukřižování Ježíše Krista, jeho vzkříšení, smrt na kříži a nová naděje v jeho zmrtvýchvstání....Naděje pro všechny lidi - tedy i pro klienty azylového domu, pro bezdomovce, pro lidi na dně společnosti - asi nemůže být vhodnější období pro zamyšlení se a pro pokus o změnu svého života...

 

Proto jsme se sešli o Velikonocích v NADĚJI v Jablonci nad Nisou u šálku čaje či kávy a nějakých těch dobrot  k příjemnému rozjímání nad smyslem života i Velikonoc.

 

Pro hlubší a posilující slovo jsme pozvali kazatele Romana, kteřý přinesl poselství Velikonočního příběhu a zpříjemnil chvíle zpěvem a hrou na kytaru. 

 

Zaměstnanci i klienti společně poslouchali a se zaujetím přemýšleli i o tom, že nikdy není pozdě znovu začít.  Tak jak Ježíš vstal z mrtvých a začal pomáhat a šířit zvěst o naději, tak i naši klienti, ač jsou v těžkých životních situacích mohou najít sílu a s naší pomocí přehodnotit svoji dosavadní situaci a začít vše řešit.


Méně...
 
Žijeme kulturou!

Žijeme kulturou!

09.04.18 | Jablonec nad Nisou
19. března v odpoledních hodinách k nám přijelo country duo Bakaraz zpříjemnict klientům našeho azylového domu zimní chvilky.
Více...
 
Jablonec nad Nisou Žijeme kulturou!

19. března v odpoledních hodinách k nám přijelo country duo Bakaraz zpříjemnict klientům našeho azylového domu zimní chvilky..

Když nadešel den D, dojeli jsme pro muzikanty, naložili instrumenty a jeli směrem do azylového domu. Kulturní vystoupení se konalo na denním centru. Měl jsem trošičku obavy, jestli příjdou lidi, naštěstí jsme záhy zjistili, že zbytečné.Muzikanti naladili své nástroje a šlo se na to. Během této doby se zaplnila skoro celá místnost. Hrály se písničky od Plavců, Nedvědů, Zicha, Linky...Jedna písnička patřila našemu klientovi Pepíkovi, který měl ten den svátek.

     Jeden z mladších klientů požádal naše muzikanty, jestli by zahráli skladbu z jiného soudku a to od Black Sabath. A to byla teprve pecka!! Je vidět, že i mezi klienty se najdou hudebníci, často  jsme si do noty s muzikanty probrukovali společným hlasem.

     Vše bylo vždy náležitě oceněno potleskem. V závěru jsme poděkovali klientům za účast a našim hostům z dua Bakaraz za krásnou hudební produkci. Zpěvačce Helence byla předána kytička. Určitě se ještě dohodneme na dlaším - třeba letním vystoupení, které by mohlo být v přírodě.

     Ještě jednou děkujeme duu Bakaraz a přejeme, ať se vám daří a svou hudbou i nadále rozdáváte radost!!   


Méně...
 
Tříkrálová sbírka opět v jabloneckých ulicích

Tříkrálová sbírka opět v jabloneckých ulicích

21.01.18 | Jablonec nad Nisou
Letos se konal osmnáctý ročník Tříkrálové sbírky pořádaný Charitou ČR. V Jablonci nad Nisou proběhla 8.1.2018 a opět se jí účastnilo středisko  Naděje – terénní
Více...
 
Jablonec nad Nisou Tříkrálová sbírka opět v jabloneckých ulicích

 

Letos se konal osmnáctý ročník Tříkrálové sbírky pořádaný Charitou ČR. V Jablonci nad Nisou proběhla 8.1.2018 a opět se jí účastnilo středisko  Naděje – terénní program Dlouhá. Výtěžek sbírky je určen jako v minulých letech pro rodiny s dětmi, matky samoživitelky a ostatní lidi ohrožené sociálním vyloučením a na pomoc lidem bez domova. Sociální pracovnice procházely městem v převlecích Tří králů a zpěvem tříkrálové koledy vybraly celkem 3.911,- Kč. Lidé byli ochotní a ve většině případů i milí.

 

 

 

Všem dárcům děkujeme!

 


Méně...
 
Vánoce v jablonecké NADĚJI

Vánoce v jablonecké NADĚJI

21.01.18 | Jablonec nad Nisou
Lidé bez domova měli v Nízkoprahovém denním centru před Vánočními svátky připraveno posezení u řízku, bramborového salátu a cukroví.
Více...
 
Jablonec nad Nisou Vánoce v jablonecké NADĚJI

Lidé bez domova měli v Nízkoprahovém denním centru před Vánočními svátky připraveno posezení u řízku, bramborového salátu a cukroví.

Při setkání nechybělo ani úvodní slovo o tom, co každý v sobě nosíme a co si můžeme vybrat pro svůj budoucí život od našeho kazatele a kamaráda Romana Hampachera. 

Následovalo poklábosení se starými i novými známými. Společně jsme si zazpívali pár písní a vyslovili přání, že bychom i do budoucna chtěli dávat i brát naději v NADĚJI.  

Vzhledem k velkému množství klientů probíhala "štědrovečerní večeře" ve dvou termínech. Celkově se Vánočního setkání v Nízkoprahovém denním centru Naděje zúčastnilo kolem 60 osob bez domova.

Všem, kteří se podíleli na Vánocích, ať přípravou slavnostní večeře, dary na štědrovečerní stůl a pod stromeček, zpěvákům a hudebníkům a našemu kazateli - MOC VELKÉ DÍKY!!!

 


Méně...
 
Skupina Kateřiny band opět v akci!

Skupina Kateřiny band opět v akci!

03.12.17 | Jablonec nad Nisou
Skupina Kateřiny band opět v akci!
Více...
 
Jablonec nad Nisou Skupina Kateřiny band opět v akci!

Hudební seskupení Kateřiny band nás už delší dobu těší svými vystoupeními a doprovodem různých pracovních i mimopracovních aktivit. Naposledy jsme je mohli vidět na Noci venku 23.11.2017, kde rozezpívali i roztančili přítomné. Přejeme spoustu krásných songů a Petře, Jirko, Zuzko, Lucinko a Mílo - "dokud se zpívá, ještě se neumřelo"....

 


Méně...