Litoměřice

 
 

PRÁVĚ PROBÍHÁ VEŘEJNÁ SBÍRKA

PRO HANDICAPOVANÉ

 

"Děkujeme vám, že pomáháte s námi."

 

       

 

              

 
 
Mikulášská besídka pro děti azylového domu NADĚJE

Mikulášská besídka pro děti azylového domu NADĚJE

13.12.18
Koncem listopadu proběhla schůzka celého přípravného týmu, do kterého byli zapojeni samotní klienti azylového domu. Doladili své kostýmy a domluvili podrobnosti. Příprav se chopili, přesně
Více...
 
Mikulášská besídka pro děti azylového domu NADĚJE

 

Koncem listopadu proběhla schůzka celého přípravného týmu, do kterého byli zapojeni samotní klienti azylového domu. Doladili své kostýmy a domluvili podrobnosti. Příprav se chopili, přesně jak se patří a za to jim náleží poděkování.

 

V předvečer svátku sv. Mikuláše se v klubovně azylového domu sešel krásný anděl, dvě pekelná čertiska a Mikuláš. Na besídku nakonec dorazilo celkem 26 dětí, které si za básničku či písničku zasloužily drobnou odměnu. Po celý večer jim byli oporou jejich nejbližší. Aby si děti pamatovaly, že mají být celý příští rok hodní, čerti je ještě před odchodem pomalovali uhlím.


Méně...
 
Jazyková škola RESTON mluví pro dobrou věc

Jazyková škola RESTON mluví pro dobrou věc

23.11.18
Jazyková škola RESTON, která pravidelně přispívá na charitativní účely, se v letošním roce rozhodla podpořit kurzy NADĚJE „Silní rodiče, silné děti“. Účastníci RESTON klubu tak vedle
Více...
 
Jazyková škola RESTON mluví pro dobrou věc

Jazyková škola RESTON, která pravidelně přispívá na charitativní účely, se v letošním roce rozhodla podpořit kurzy NADĚJE „Silní rodiče, silné děti“. Účastníci Reston Klubu tak vedle zlepšování svých jazykových dovedností pomáhají sociálně znevýhodněným rodinám, které se aktivně snaží zlepšit svou situaci.

 

A jak to celé probíhá? Účastníci Reston Klubu, kterými nejsou jen studenti jazykové školy ale kdokoliv, kdo má zájem si popovídat na zajímavá témata v anglickém nebo německém jazyce, zaplatí poplatek ve výši 100 Kč. Poté škola v rámci projektu Mluvíme pro dobrou věc vybrané peníze věnuje na podporu konkrétního charitativního projektu. Jazyková škola a její studenti již tímto způsobem podpořili Speciální olympioniky, Hospic sv. Štěpána, Diakonii i jednotlivce. 

 

Pokud se i Vy chcete zapojit do tohoto dobročinného projektu a aktuálně podpořit kurzy NADĚJE určené rodinám s dětmi, můžete se zúčastnit Reston Klubu nebo poslat finanční příspěvek na transparentní účet jazykové školy.

 

Více informací o klubu

naleznete na webových stránkách http://www.reston.cz/reston-club.html

 

 


Méně...
 
NÁRODNÍ POTRAVINOVÁ SBÍRKA S NADĚJÍ

NÁRODNÍ POTRAVINOVÁ SBÍRKA S NADĚJÍ

08.11.18
V letošním roce se NADĚJE již tradičně zapojí do Národní potravinové sbírky, která se uskuteční už tuto sobotu 10. 11. 2018  a to od 8.00 do
Více...
 
NÁRODNÍ POTRAVINOVÁ SBÍRKA S NADĚJÍ

V letošním roce se NADĚJE již tradičně zapojí do Národní potravinové sbírky, která se uskuteční už tuto sobotu 10. 11. 2018  a to od 8.00 do 18.00 v mnoha prodejnách po celé zemi.

 

Právě v tento den budou mít lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a darovat je dobrovolníkům přímo na prodejnách. Dobrovolníci potraviny večer uskladní v potravinovém skladu a v následujících dnech poputují potraviny prostřednictvím pracovníků NADĚJE přímo k potřebným.

 

Potraviny podpoří lidi, kteří se nachází v tíživé životní situaci. Nejčastěji jsou to například matky samoživitelky, ohrožené rodiny, lidi bez domova, osoby s handicapem nebo lidi ve stáří.

 

V letošním roce můžete NADĚJI podpořit v obchodě LIDL v Litoměřicích, nebo v Penny Marketech v Roudnici nad Labem a Lovosicích a také v prodejně TESCO v Klášterci nad Ohří.


Méně...
 
CANISTERAPIE PRO HANDICAPOVANÉ

CANISTERAPIE PRO HANDICAPOVANÉ

02.11.18
Dnes se za klienty opět zastavil jejich věrný kamarád Harry, který každému, kdo s ním přjde do kontaktu, vykouzlí úsměv na tváři. Canisterapie proběhla s klienty
Více...
 
CANISTERAPIE PRO HANDICAPOVANÉ

Dnes se za klienty opět zastavil jejich věrný kamarád Harry, který každému, kdo s ním přjde do kontaktu, vykouzlí úsměv na tváři. Canisterapie proběhla s klienty chráněného bydlení a sociálně terapeutické dílny již po několikáté. Na klientech je vidět, že Harryho mají velice rádi, ačkoliv někteří z něj měli zpočátku strach. Harry si ale nakonec dokázal získat důvěru všech.

 

 


Méně...
 
Halloweenské putování dětí z azylového domu.

Halloweenské putování dětí z azylového domu.

02.11.18
Dne 31. 10. pořádal DDM Rozmarýn HALLOWEENSKÉ PUTOVÁNÍ, kde jsme si s dětmi užili celý odpolední program. Sraz a začátek celé akce byl v 17 hodin na
Více...
 
Halloweenské putování dětí z azylového domu.

Dne 31. 10. pořádal DDM Rozmarýn HALLOWEENSKÉ PUTOVÁNÍ, kde jsme si s dětmi užili celý odpolední program. Sraz a začátek celé akce byl v 17 hodin na Mírovém náměstí. V lampionovém průvodu jsme došli až na Střelecký ostrov, kde jsme se zúčastnili také strašidelné stezky. Děti se tak po cestě mohly setkat s kostlivcem či čertem a v závěru cesty byly oceněny drobnou sladkou odměnou a certifikátem „Nebojsy“.

            


Méně...
 
TERÉNNÍ PRACOVNÍCI A JEJICH NOVÁ "KANCELÁŘ"

TERÉNNÍ PRACOVNÍCI A JEJICH NOVÁ "KANCELÁŘ"

26.10.18
Terénní pracovníci vyráží za svými klienty v případě jakéhokoli počasí i nálady přímo do terénu. Ať už to jsou jednotlivé domácnosti rodin, které se ocitají
Více...
 
TERÉNNÍ PRACOVNÍCI A JEJICH NOVÁ "KANCELÁŘ"

Terénní pracovníci vyráží za svými klienty v případě jakéhokoli počasí i nálady přímo do terénu. Ať už to jsou jednotlivé domácnosti rodin, které se ocitají na hranici chudoby či společné ubytovny, nebo snad dokonce různá zákoutí města, kde pomáhají bezdomovcům přežít zimu.
Nevybírají si, komu pomůžou, ale pomáhají tam, kde je potřeba. Malou odměnu pro ně jsme přichystali na minulý týden, kdy právě do těchto služeb byla pořízena tři nová osobní auta, která jim v práci v podstatě nahrazují kancelář. Nová auta můžete nyní potkávat v okolí města Litoměřic, Kadaně a Klášterce nad Ohří a Roudnice nad Labem.
Děkujeme společnosti Gerhard Horejsek a spol., s.r.o. za reklamní polepy, které byly NADĚJI poskytnuty zcela zdarma.


Méně...