Klášterec nad Ohří

 
 

 
 
Pečení cukroví v NZDM KL

Pečení cukroví v NZDM KL

04.01.19
Dne 11. 12. 2018 jsme s klienty Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež v Klášterci nad Ohří, vytvářeli vánoční atmosféru při pečení vánočního cukroví.
Více...
 
Pečení cukroví v NZDM KL

 

Dne 11. 12. 2018 jsme s klienty Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež v Klášterci nad Ohří, vytvářeli vánoční atmosféru při pečení vánočního cukroví. Vůně a dobrá nálada se linula po celém klubu. Klienti si poté cukroví dozdobili a poté společně s horkým čajem vychutnávali a hovořili o vánočních zvycích a tradicích.


Méně...
 
Národní potravinová sbírka s NADĚJÍ v Klášterci nad Ohří

Národní potravinová sbírka s NADĚJÍ v Klášterci nad Ohří

16.11.18
Šestý ročník národní potravinové sbírky se uskutečnil 10. listopadu, kdy bylo celkem věnováno 321 tun trvanlivých potravin a z toho 41 tun drogistického zboží.
Více...
 
Národní potravinová sbírka s NADĚJÍ v Klášterci nad Ohří

Národní potravinovou sbírku organizuje platforma Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank, NADĚJÍ, Armádou spásy a Charitou Česká republika. Šestý ročník sbírky se uskutečnil 10. listopadu, kdy bylo celkem věnováno 321 tun trvanlivých potravin a z toho 41 tun drogistického zboží.

 

Pracovníci pobočky NADĚJE Klášterec nad Ohří a Kadaň se již jako obvykle také zapojili v roli dobrovolníků, a to v místním hypermarketu Tesco v Klášterci nad Ohří, kde se podařilo vybrat rekordních 523 kg trvanlivých potravin a 34 kg drogistického zboží. Vybrané potraviny a drogerie poputuje do našich služeb podporujících rodiny i jednotlivce ve finanční tísni v azylovém domě, nízkoprahovém denním centru, terénním programu a chráněném bydlení. Děkujeme vám za podporu a ochotu pomoci.

 


Méně...
 
NÁRODNÍ POTRAVINOVÁ SBÍRKA S NADĚJÍ

NÁRODNÍ POTRAVINOVÁ SBÍRKA S NADĚJÍ

08.11.18
V letošním roce se NADĚJE již tradičně zapojí do Národní potravinové sbírky, která se uskuteční už tuto sobotu 10. 11. 2018  a to od 8.00 do
Více...
 
NÁRODNÍ POTRAVINOVÁ SBÍRKA S NADĚJÍ

V letošním roce se NADĚJE již tradičně zapojí do Národní potravinové sbírky, která se uskuteční už tuto sobotu 10. 11. 2018  a to od 8.00 do 18.00 v mnoha prodejnách po celé zemi.

 

Právě v tento den budou mít lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a darovat je dobrovolníkům přímo na prodejnách. Dobrovolníci potraviny večer uskladní v potravinovém skladu a v následujících dnech poputují potraviny prostřednictvím pracovníků NADĚJE přímo k potřebným.

 

Potraviny podpoří lidi, kteří se nachází v tíživé životní situaci. Nejčastěji jsou to například matky samoživitelky, ohrožené rodiny, lidi bez domova, osoby s handicapem nebo lidi ve stáří.

 

V letošním roce můžete NADĚJI podpořit v obchodě LIDL v Litoměřicích, nebo v Penny Marketech v Roudnici nad Labem a Lovosicích a také v prodejně TESCO v Klášterci nad Ohří.


Méně...
 
VYBAVENÍ PRO KLIENTY CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ

VYBAVENÍ PRO KLIENTY CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ

31.10.18
NADĚJE poskytuje službu chráněného bydlení v několika různých městech po celé České republice. V letošním roce se tato služba rozšířila nově i do Klášterce nad Ohří.  Služba
Více...
 
VYBAVENÍ PRO KLIENTY CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ

NADĚJE poskytuje službu chráněného bydlení v několika různých městech po celé České republice. V letošním roce se tato služba rozšířila nově i do Klášterce nad Ohří.  Služba je určena dospělým lidem od 18 do 80 let, kteří jsou schopni se svým postižením, ať už mentálním či duševním, základní sebeobsluhy. V současné době poskytujeme tuto službu v Klášterci celkem 9 klientům. Vhodné vybavení jednotlivých bytů usnadní lidem s trvalým postižením adaptaci na nové prostředí, umožní jim žít co nejvíce samostatně, životem srovnatelným s běžným způsobem života svých vrstevníků. Proto jsme přesně takové vybavení do těchto bytů pořídili. Za finanční podporu, která pomohla v pořízení tohoto vybavení, děkujeme Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové.


„Podpořeno z programu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové“

 

Pokud byste i Vy rádi podpořili tyto lidi finančním příspěvkem a chtěli jim darovat jakoukoli částku, můžete prostřednictvím stránek www.darujme.cz. 


               


Méně...
 
Hry pro zvýšení finanční gramotnosti dětí

Hry pro zvýšení finanční gramotnosti dětí

29.10.18
Tým pracovníků nízkoprahového zařízení pro děti a mládež a dluhové poradny se chce více zaměřit na vytvoření strategie, která by dětem přiblížila základy finanční gramotnosti.
Více...
 
Hry pro zvýšení finanční gramotnosti dětí

Tým pracovníků nízkoprahového zařízení pro děti a mládež a dluhové poradny se chce více zaměřit na vytvoření strategie, která by dětem přiblížila základy finanční gramotnosti. Dětem různých věkových skupin musí být samozřejmě přizpůsobena strategie, témata i různé formy práce. V rámci společného teambuildingu v Karlových Varech, vzniklo více návrhů. Většina týmu se shodla na těchto tématech: „Hra na prodavače a kupujícího“, “Znalost bankovek ČR“, „Hra s platební kartou“, „Domácí rozpočet“, „Osmisměrka“, „Desková hra „Finance“, „Obchůdek – hospodaření s penězi“.

 

Např. Hra na prodavače a kupujícího - Děti dostanou namalované papírové peníze a budou si hrát na obchod s potravinami, které budou nakreslené, popř. plastové. Cílem bude zjistit, zda mají děti základní orientaci v cenách a mají představu, kolik jaký výrobek stojí.

Veškerá práce s dětmi bude interaktivní formou, ve skupinkách, formou hry, podrobnosti k jednotlivým tématům máme rozpracovány. Vždy se budeme snažit děti pro tuto hru zaujmout a zároveň předat nové znalosti a upevnit ty znalosti, z oblasti finanční gramotnosti, které již děti znají. Využívat barevné papíry, čtvrtky, popisovače a další pomůcky, velké pracovní plochy atd., které budou děti lákat k tomu, aby se do této hry zapojily. Tyto tematické hry zaměřené na finanční gramotnost, budeme zařazovat do programu pro děti cca 1x za 2 měsíce (popř. dle zájmu a potřeby).

Doufáme, že děti zaujmeme a že budeme  mít pozitivní ohlasy od dětí i jejich rodičů.


Méně...
 
Zdravotní sestra ve službách NADĚJE

Zdravotní sestra ve službách NADĚJE

26.10.18
Služby NADĚJE se nyní rozšíří o pomoc zdravotní sestry, která bude ošetřovat klienty, zejména osoby bez domova. 
Více...
 
Zdravotní sestra ve službách NADĚJE

      Služby NADĚJE se nyní rozšíří o pomoc zdravotní sestry, která bude ošetřovat klienty, zejména osoby bez domova. Dne 30. 10. 2018 ve 14:00 hodin se bude konat první setkání se zdravotní sestrou, paní Hanou Tirpákovou. Zdravotní sestru může klient poté navštívit každé pondělí od 13:30 hodin v prostorách NDC/NOC NADĚJE na adrese Osvobozená 556, Klášterec nad Ohří. Zdravotní sestra poskytne základní ošetření (obvazy, bércové vředy, drobné ranky,..) a také poskytne obecné poradenství ohledně zdraví, případně bude směřovat klienty k dalšímu lékařskému ošetření. Zdravotní sestra nebude klientům podávat léky a vypisovat lékařské předpisy. V případě zájmu či potřeby neváhejte a přijďte! 

 
Méně...