Mladá Boleslav

 
 

Sbírka potravin

Sbírka potravin

26.04.22 | Mladá Boleslav

Jarní kolo tradiční Sbírky potravin opět přimělo k akci zaměstnance a příznivce NADĚJE. 


Více...
 
Sbírka potravin

Jarní kolo tradiční Sbírky potravin opět přimělo k akci zaměstnance a příznivce NADĚJE. V hypermarketu Albert v Olympii jsme vybrali 384 kilogramů trvanlivých potravin a drogerie. 

 

Děkujeme všem dobrovolníkům z NADĚJE a Centra 83, bez nichž by to nešlo. Dále zaměstnancům prodejny, kteří nám ve všem vyšli vstříc. Největší dík patří všem přispěvatelům, kterým není osud slabších lhostejný. 


Méně...
 
Proč jim pořád cpu ty tyčinky

Proč jim pořád cpu ty tyčinky

27.01.22 | Mladá Boleslav

Jsem terénní sociální pracovnice a svou práci s lidmi bez domova většinou vykonávám ve veřejném prostoru.


Více...
 
Proč jim pořád cpu ty tyčinky

Jsem terénní sociální pracovnice a svou práci s lidmi bez domova většinou vykonávám ve veřejném prostoru. Ráda bych odpověděla na otázku, kterou přihlížející občané často mají na jazyku, a sice proč jim pořád cpu ty tyčinky?! 


Co když klient chce využívat pomoc, ale nechce na své situaci nic měnit? Mám s ním přestat pracovat? Práce na ulici vypadá jinak než práce v kanceláři. Venku člověka neponechám jeho osudu. Pozvolna mu nabízím pomoc a vyčkávám, navazuji s ním vztah. Klient si až časem uvědomí, že by šlo na sobě pracovat a něco udělat jinak, změnit svůj život...  


Jsou to udržovací kontakty. Možná mrhám prostředky na ty, kteří na sobě nebudou pracovat, možná dávám potravinovou pomoc lidem, kteří o ni tolik nestojí. Mně je to ale jedno, otevírám cestu.  


Jsem v práci, nejsem vzorem pro kolemjdoucí, jak se chovat k zanedbanému bezdomovci. Tím, že mu něco dávám, nabízím i širší pomoc. Klient pak ví, že jsem nablízku. Až se odhodlá, může napřaženou ruku kdykoliv uchopit.  


Jana Ginzlová, terénní sociální pracovnice pobočky Mladá Boleslav


Méně...
 
Předvánoční posezení s klienty

Předvánoční posezení s klienty

27.12.21 | Mladá Boleslav

Jako každý rok jsme 23. prosince pro klienty přichystali vánoční program. 


Více...
 
Předvánoční posezení s klienty

Jako každý rok jsme 23. prosince pro klienty přichystali vánoční program. Naši klienti si mohli poslechnout vánoční písně a slovo, které přednesli dobrovolníci z Evangelické církve. Hudební program doplnila paní oblastní ředitelka. Nakonec klienti dostali sváteční oběd - bramborový salát a klobásy. Všem děkujeme za příjemný den. 

 

 


Méně...
 
Omezení služeb kvůli epidemii

Omezení služeb kvůli epidemii

29.11.21 | Mladá Boleslav

Omezení od 29. 11. 2021. 


Více...
 
Omezení služeb kvůli epidemii

Od 29. 11. 2021 do odvolání platí následující omezení. 

1. Striktně vyžadujeme nošení respirátoru nebo roušky ve středisku. Odložení roušky je možné pouze při jídle, ve sprše a na noclehárně. Vyžadujeme dezinfekci rukou při vstupu. 

2. Při podezření na nákazu koronavirem bude klient otestován antigenním testem a v případě pozitivního výsledku mu další služby budou poskytnuty až po předložení potvrzení o bezinfekčnosti. 

3. Jídelna se otevírá pouze na výdej potravinové pomoci v 8:30 - 9:00, 12:30 - 13:00 a 17:30 - 18:00 hodin. Klienti se na jídelně střídají po skupinách maximálně deseti lidí. Služba příprava vlastní stravy se neposkytuje. 


Méně...
 
Sbírka potravin

Sbírka potravin

22.11.21 | Mladá Boleslav

V sobotu 20. listopadu se konala podzimní Sbírka potravin. 


Více...
 
Sbírka potravin

V sobotu 20. listopadu se konala podzimní Sbírka potravin, kterou dvakrát do roka pořádá Česká federace potravinových bank spolu s Charitou ČR, NADĚJÍ, Armádou spásy a Slezskou diakonií. 

 

V Albertu v Olympii se opět zapojili dobrovolníci z naší pobočky NADĚJE a z Centra 83. Všem děkujeme za hladký průběh sbírky, v našem obchodě se vybralo 462 kilogramů trvanlivých potravin a drogistického zboží. 

 

Vybrané zboží putuje do potravinové banky, která je rozdělí mezi organizace pomáhající potřebným. 


Méně...
 
Očkování proti chřipce

Očkování proti chřipce

08.11.21 | Mladá Boleslav

6. listopadu proběhlo jako každý rok očkování. 


Více...
 
Očkování proti chřipce

6. listopadu proběhlo jako každý rok očkování našich klientů proti sezónní chřipce. Tímto děkujeme MUDr. Filipu Žákovskému za letitou přízeň a neutuchající ochotu pomáhat lidem v nouzi! 


Méně...