Roudnice nad Labem

 
 

AKTUALITY

 
 
Sociální Majáles v Roudnici nad Labem se letos opět vydařil

Sociální Majáles v Roudnici nad Labem se letos opět vydařil

18.05.18

Dne 17. 05. 2018 proběhl Sociální Majáles ve městě Roudnice nad Labem, který uspořádalo město společně s organizacemi, mezi které se řadí i NADĚJE. Počasí příliš nepřálo a tak se program přesunul z Husova náměstí do sálu Kulturního zařízení města Roudnice.


Více...
 
Sociální Majáles v Roudnici nad Labem se letos opět vydařil

Dne 17. 05. 2018 proběhl Sociální Majáles ve městě Roudnice nad Labem, který uspořádalo město společně s organizacemi, mezi které se řadí i NADĚJE. Počasí příliš nepřálo a tak se program přesunul z Husova náměstí do sálu Kulturního zařízení města Roudnice. Za NADĚJI zde byly představeny služby Terénního programu, Sociálně terapeutické dílny, Chráněného bydlení a Azylového domu. Návštěvnost byla velice bohatá. Akci navštívilo celkem 300 žáků z 1. a 2. stupně základních škol města Roudnice nad Labem. Všechny věkové kategorie si zde našly to své.

 

Pro děti a mládež byl připraven kvíz, který děti provedl napříč všemi službami, kde se dozvěděli přínosné informace. Žáci základních škol dostávali otázky, směřované vždy na určitou službu, která byla na Majálesu prezentována. Takto prošli všechny stánky a seznámili se s činností a posláním jednotlivých sociálních služeb. Po dokončení kvízu se mohli na památku vyfotit v připraveném fotokoutku. Dále bylo možné užít si hudební i taneční vystoupení místních zájmových skupin.

 

„I když se akce musela kvůli nepřízni počasí přesunout z Husova náměstí do kulturního domu, byla povedená. Přínos vidím v seznámení dětí s nabídkou služeb a ve schopnosti a ochotě sociálních služeb Majáles uspořádat. Zajímavou zpětnou vazbou bylo solidní povědomí žáků 2. stupně o nabídce pomoci. Děkuji pracovníkům NADĚJE za reprezentaci a odvahu vystoupit na podiu se třemi hudebními vstupy. V tom jsme byli originální.“ dodal Mgr. Jan Kožešník, vedoucí pobočky Roudnice nad Labem, Lovosice a Štětí.


Méně...
 
VÝSTAVA OBRAZŮ klienta STD NADĚJE - EXPLOZE ČERNO-BÍLÁ

VÝSTAVA OBRAZŮ klienta STD NADĚJE - EXPLOZE ČERNO-BÍLÁ

12.04.18

Výstava obrazů klienta sociálně terapeutické dílny NADĚJE pana Jiřího, s názvem exploze černo-bílá, se konala dne 12. 03. 2018 v Kavárně pod Mevou, v Roudnici nad Labem. Výstava obrazů měla úspěch, na obrazy, které autor maloval pouze tužkou, přišli jak občané města Roudnice n/L, tak  i občané z přilehlých obcí, zástupci z městského úřadu Roudnice nad Labem.


Více...
 
VÝSTAVA OBRAZŮ klienta STD NADĚJE - EXPLOZE ČERNO-BÍLÁ

Výstava obrazů klienta sociálně terapeutické dílny NADĚJE pana Jiřího, s názvem exploze černo-bílá, se konala dne 12. 03. 2018 v Kavárně pod Mevou v Roudnici nad Labem. Výstava obrazů měla úspěch. Na obrazy, které autor maloval pouze tužkou, se přišli podívat jak občané města Roudnice n/L, tak i občané z přilehlých obcí, zástupci z městského úřadu Roudnice nad Labem a další.

Návštěvníci výstavy tak měli možnost vidět celkem 36 obrazů, které pan Jiří namaloval během  jednoho měsíce. Rovněž mohli vidět autora obrazů při malování a po domluvě s ním mohli posedět v kavárně při kávě a zeptat se autora, jaké techniky při malování používá, nebo které motivy maluje rád.

Také se s ním mohli domluvit na další spolupráci, či si u něj zamluvit některý z vystavených obrazů, popřípadě si objednat nový obraz podle jejich přání. Pan Jiří maluje téměř cokoliv, od přírody, hradů a zámků, přes lodě, auta, motorky, letadla, až po portréty lidí, či zvířat. Malíř plánuje další výstavu svých obrazů. Plánovaná je v průběhu léta 2018, termín bude ještě upřesněn.

 

„Velké díky patří paní Přibíkové z občanského sdružení Perspektiva, která sociálně terapeutickou dílnu NADĚJE a pana Jiřího inspirovala k uspořádání výstavy a poskytla kontakty na kavárnu. S poděkování nemůžeme zapomenout samozřejmě ani na personál kavárny pod Mevou, kterým děkujeme za veškerou ochotu a pomoc při výstavě.“ sdělila paní Klára, vedoucí sociální pracovnice STD NADĚJE Roudnice nad Labem.


Méně...
 
Pomoc u pracovníků NADĚJE našel i zatoulaný pes

Pomoc u pracovníků NADĚJE našel i zatoulaný pes

18.01.18

 

Jedno čtvrteční poledne, krátce po Novém roce, vyrazili pracovníci NADĚJE, pan Jiří Vítek, terénní sociální pracovník a pan René Ferko, oblastní misijní pracovník na oběd do restaurace ve Špindlerově ulici v Roudnici nad Labem. Když se společně vraceli na své pracoviště, zahlédli uprostřed silnice ležet velkého psa, zlatého retrívra. Usoudili, že by pes mohl být zraněný, možná sražený autem, proto k němu neprodleně běželi a snažili se mu pomoc.


Více...
 
Pomoc u pracovníků NADĚJE našel i zatoulaný pes

 

Jedno čtvrteční poledne, krátce po Novém roce, vyrazili pracovníci NADĚJE, pan Jiří Vítek, terénní sociální pracovník a pan René Ferko, oblastní misijní pracovník na oběd do restaurace ve Špindlerově ulici v Roudnici nad Labem. Když se společně vraceli na své pracoviště, zahlédli uprostřed silnice ležet velkého psa, zlatého retrívra. Usoudili, že by pes mohl být zraněný, možná sražený autem, proto k němu neprodleně běželi a snažili se mu pomoc. Když se ke psovi sklonili, zjistili, že je zcela v pořádku a jediné co mu neslouží tak jak by mělo, je sluch, jelikož na zavolání a oslovení pejsek nereagoval. Všechno napovídalo tomu, že pejsek někomu utekl a na silnici ležel, protože padl vyčerpáním, jelikož jak se později ukázalo, byl už třináctiletý chlapík. Pan Vítek usoudil, že pravděpodobně někomu utekl. Oba přítomní pánové se dohodli, že pejska naloží do služebního vozu a odvezou ho na bezpečnější místo. Zvolili nakonec pobočku sociálně terapeutické dílny v Roudnici nad Labem, která byla poblíž. Pracovnice byli zaskočené, ale zároveň mile překvapené. Ani na chvilku nezaváhaly a pejskovi poskytly azyl. Neprodleně oslovili místní městskou policie, kteří v mžiku dorazili do dílny. Mezitím návštěvníkovi pracovnice půjčili deku, na které mohl opět nabírat síly, dali mu vodu a ani na malou mlsku nezapomněli. Strážníci městské policie pejska dobře znali a tak obratem kontaktovali majitele. Ti neváhali a nasedli do auta, aby u svého psího přítele byli co nejdříve. Manželé, kterým pejsek patřil, pocházeli se Spomyšle, která je vzdálená 15 km od Roudnice nad Labem. Když majitelé dorazili do dílny, byli šťastný, že se jim jejich kamarád našel.

Nakonec vyšlo najevo, že manželé bydlí v již zmíněné Spomyšli v bytě, kde pejska bohužel nemůžou mít u sebe, protože jsou v podnájmu a majitel bytu s tím nesouhlasí. Proto pejsek bydlí na zahradě ve Slavíně, kde ho poctivě navštěvují. Bohužel se pejsek pravděpodobně lekl hlučných ran z výbuchů pyrotechniky, která obyvatelům Slavína zbyla z oslav Nového roku, a proto ze zahrady utekl. Ze Slavína doběhl až k restauraci do Roudnice nad Labem, kde si potřeboval odpočinout. Nevybral si zrovna vhodné místo, ale na štěstí vše dopadlo, jak mělo. Majitelé jsou pracovníkům NADĚJE do dnes velmi vděčný za to, že jim pomohli najít hledaného psího miláčka.

 


Méně...
 
Díky 5. ročníku Národní potravinové sbírky získala NADĚJE v Ústeckém kraji 2,7 tun potravin a hygienických potřeb

Díky 5. ročníku Národní potravinové sbírky získala NADĚJE v Ústeckém kraji 2,7 tun potravin a hygienických potřeb

13.11.17

V sobotu 11. 11. 2017 proběhl po celé České republice již 5. ročník Národní potravinové sbírky. V Ústeckém kraji se do sbírky zapojili i zaměstnanci NADĚJE


Více...
 
Díky 5. ročníku Národní potravinové sbírky získala NADĚJE v Ústeckém kraji 2,7 tun potravin a hygienických potřeb

 

V sobotu 11. 11. 2017 proběhl po celé České republice již 5. ročník Národní potravinové sbírky. V Ústeckém kraji se do sbírky zapojili i zaměstnanci NADĚJE. Dobrovolníci z řad NADĚJE přebírali darované potraviny a drogistické výrobky v pěti obchodních střediscích. Konkrétně v Albertu a Kauflandu v Litoměřicích, v Penny marketu v Roudnici nad Labem a Lovosicích a v Tescu v Klášterci nad Ohří. Štědří dárci, kteří v sobotu přišli do zmíněných obchodů nakupovat, darovali do košíků celkem 2 730 kg potravin a hygienických potřeb.

 

 

„Ve sbírce získané zboží bude postupně využito k pomoci lidem v nouzi. Děkujeme každému, kdo se připojil a daroval nakoupené potraviny a hygienu.“ doplnil Aleš Slavíček, ředitel NADĚJE pro oblast Litoměřice.

 


Méně...
 
V SOBOTU NAKUPUJTE PRO DOBROU VĚC!!

V SOBOTU NAKUPUJTE PRO DOBROU VĚC!!

08.11.17

V sobotu 11.11. proběhne v Roudnici nad Labem Národní potravinová sbírka.


Více...
 
V SOBOTU NAKUPUJTE PRO DOBROU VĚC!!

V sobotu 11.11. proběhne v Roudnici nad Labem Národní potravinová sbírka. Přijďte nás podpořit do Penny marketu v ulici Alej 17. listopadu. Budeme se na vás těšit od 8 do 20 hodin.

 


Méně...
 
Roudnické vinobraní 2017

Roudnické vinobraní 2017

06.10.17

Dne 23. 9. 2017 se klienti a zaměstnanci Sociálně terapeutická dílna NADĚJE v Roudnici nad Labem zúčastnili roudnického vinobraní.


Více...
 
Roudnické vinobraní 2017

 

Dne 23. 9. 2017 se klienti a zaměstnanci Sociálně terapeutická dílna NADĚJE v Roudnici nad Labem zúčastnili roudnického vinobraní. Nebyli tu jen kvůli poslechu oblíbených kapel a ochutnávce dobrot, které se tu prodávaly. Byli tu hlavně, aby přítomným návštěvníkům představili a případně prodali své originální, ručně vyráběné výrobky, jež vznikají v rámci pracovní terapie. Počasí i atmosféra byly výborné. Díky tomu si mohli klienti zkusit prodávat a propagovat své výrobky, prohlédnout si nádvoří roudnického zámku, kde se akce konala a potkat své známé.   

 

„Letošní vinobraní se vydařilo nad očekávání. Klienty prodej výrobků velice bavil. Podařilo se jim prodat nemalé množství oblíbených produktů například polštářky s logem NADĚJE, mýdla a pelíšky pro psy“, uvedla Klára Šafr, vedoucí sociální pracovnice Sociálně terapeutické dílny NADĚJE Roudnice nad Labem. 

 

Roudnické vinobraní rozhodně nebylo poslední akcí, na které si její návštěvníci mohli pořídit originální produkty STD Roudnice nad Labem.  Další příležitostí budou městské Vánoční trhy, na kterých jsou dle slov paní Šafr výrobky NADĚJE každoročně velice žádané.

 

 


Méně...