Roudnice nad Labem - Terénní program

 
 

PROČ TU JSME

Poskytujeme podporu lidem ze sociálně vyloučených lokalit a příslušníkům etnických menšin v jakékoliv nepříznivé sociální situaci. Služba je zaměřena na vyhledávání a oslovování potencionálních klientů a poskytnutí podpory při řešení problému nebo následné nasměrování na další sociální služby, které daný problém řeší. 

 

KDO MŮŽE SLUŽBU VYUŽÍT

Lidé ze sociálně vyloučených lokalit, lidé bez přístřeší a příslušníci etnických menšin ve věku od 16 let neomezeně, kteří nezvládají situaci řešit vlastními silami a také osoby, které žijí rizikový způsob života nebo jsou tímto způsobem života ohroženy.

 

CO NABÍZÍME

Vyhledáváme a poskytujeme informace, které se problému týkají. Radíme v otázkách sepisování úředních dokumentů, řešení bydlení a zaměstnání, kontaktu s rodinou či jinými lidmi, zlepšení zdravotního stavu a vypořádání finančních problémů. Pomáháme s kontaktem potřebných sociálních služeb. Doprovázíme na úřady, k lékaři, k soudu či do jiných institucí. Dle situace je možné využít potravinovou pomoc a prostředky osobní hygieny (nejsou nárokové).

 

KOLIK SLUŽBA STOJÍ

Službu poskytujeme bezplatně.

 

KDY A KDE SLUŽBU POSKYTUJEME

V pracovních dnech od 8 do 16 hodin na území města Roudnice nad Labem a obcích ORP Roudnice nad Labem.

 

KDE NÁS NAJDETE

Terénní program NADĚJE

Dr. Slavíka 1032
413 01 Roudnice nad Labem

 

KONTAKTY

Vedoucí sociální pracovnice terénního programu
Eva Žvachtová Linetová, DiS.
eva.zvachtova@nadeje.cz
+420 608 728 033

 

Sociální pracovnice terénního programu
Bc. Lucie Mítová
lucie.mitova@nadeje.cz
+420 774 549 382

  

ODKAZY 

Veřejný závazek služeb

Informace pro klienty o zpracování osobních údajů

Potravinová a materiální pomoc III

 

Služba terénní program využívá návazného projektu Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám III s registračním číslem CZ.03.04.01/00/22_010/0001326.

 

V rámci projektu podpořeného Nadací rozvoje občanské společnosti z programu Vy rozhodujete, my pomáháme jsme v roce 2022 podpořili osoby v nouzi. Jednorázově či opakovaně jsme pomohli až 184 klientům terénního programu nákupem kvalitních potravin v celkové výši 10 tisíc korun a rovněž jsme pořídili lednici s mrazákem v hodnotě 20 tisíc korun, takže nyní můžeme od Potravinové banky a místních supermarketů odebírat a uskladňovat čerstvé potraviny pro klienty služby.