Nedašov

 
 
 
Sportovní dřevorubci podpořili náš domov

Sportovní dřevorubci podpořili náš domov

23.06.15
Poděkování pořadatelům Timbersports Zádveřice
Více...
 
Sportovní dřevorubci podpořili náš domov

Milým překvapením pro nedašovskou pobočku bylo pozvání sportovních dřevorubců STIHL Timbersports Zádveřice na jimi pořádanou akci sportovního odpoledne 20 .6.2015, která se konala na hřišti TJ SOKOL Zádveřice. Záměrem této akce bylo předvést návštěvníkům sportovně adrenalinové odpoledne, s ukázkami bojových sportů a dalších zajímavých vystoupení, ukončené představením borců ze STIHL Timbertsportu v soutěži sportovního dřevorubectví. Hlavní pořadatel akce pan Daniel Hill se rozhodl poukázat část výtěžku z akce na konto nedašovské pobočky. Důvodem jeho rozhodnutí bylo podpořit zařízení, které poskytuje sociální službu jeho těžce nemocnému kamarádovi a spolužákovi. Tímto ušlechtilým gestem se předala nedašovské NADĚJI částka ve výši 16.600 Kč s tím, že se použije na zakoupení elektricky polohovatelného lůžka. Pořadatelům této akce, zejména panu Hillovi, děkujeme.


Méně...
 
Co všechno se dá prožít za jedno odpoledne

Co všechno se dá prožít za jedno odpoledne

01.06.15
Kácení máje
Více...
 
Co všechno se dá prožít za jedno odpoledne

Měsíc uplynul jako voda a májka, která se hrdě tyčila nad našimi domečky a svými barevnými pentličkami zdobila areál, byla pokácena. Na tomto činu se podílelo a přihlíželo mu hodně našich uživatelů, kteří se po celé odpoledne dobře bavili.  Bylo připraveno skvělé občerstvení a zábavný doprovodný program, jehož vrcholem bylo vystoupení taneční skupiny  FADILAH, zabývající se orientálními tanci. Půvabné mladé slečny tančící na zelené trávě nám připadaly jako víly a byly potěšením pro naše oči. Nově jsme si vyzkoušeli hrát pétanque nebo hádat evergreeny pouštěné pozpátku. O hudební doprovod se nám postarala naše vlastní kapela a vlastní dýdžej. Fotografie zde.


Méně...
 
Konečně na sluníčku

Konečně na sluníčku

14.05.15
Stavění máje, posezení na terase
Více...
 
Konečně na sluníčku

Měsíc květen budí k životu nejen květiny a stromy, ale také nás. Byl by hřích sedět na pokoji, když venku příroda předvádí svou krásu na rozkvetlých stromech a ptáci od rána do večera koncertují v jejich korunách. Studené počasí, které doposud na Závrší panovalo, snad nadobro pominulo a my můžeme začít s pořádáním venkovních besídek, s procházkami po okolí. Abychom zachovali posloupnost našich aktivit, pustíme se nejprve do stavění máje. Plán dne je jasný – přichystat něco na zub, nastrojit korunu májky, zajistit muziku, vhodně se obléct a dostavit se, třeba na vozíčku nebo pojízdném křesle, na terasu u jídelny. Že jsme to všechno stihli a dobře se bavili, můžete vidět zde


Méně...
 
Valašské doremi

Valašské doremi

17.04.15
Účast na pěvecké soutěži
Více...
 
Valašské doremi

Dne 16. 4. 2015 proběhlo v Domově pro seniory v Loučce pěvecké soutěžní klání „Valašské doremi“, kterého se zúčastnili také klienti NADĚJE Nedašov. Neponechali jsme nic náhodě. Více než měsíc jsme se scházeli a za doprovodu harmoniky, kytary a valašské speciality ozembouchu zpívali písničky, které máme rádi. Ač první pěvecké zkoušky byly dosti nesmělé a rozpačité, nakonec nám bylo líto, že z mnoha písniček máme vybrat jednu, kterou budeme prezentovat. Dlouho jsme se nemohli rozhodnout. V den D jsme měli jasno a očekávali, s čím se představí další soutěžící. Hudebních stylů zaznělo mnoho: od popu přes country až po lidovky. Výkony některých účinkujících byly bezmála profesionální, jiní drobné pěvecké nedostatky nahradili svým šoumenstvím. Pro porotu bylo těžké vybrat vítěze. My jsme skončili na bramborovém stupni. Smutní však nejsme. Užívali jsme si dobré nálady, poslechli krásné písničky, poznali jiné lidi. Děkujeme všem v DS Loučka za pozvání, vzornou organizaci a vřelé pohostinství. Fotografie zde.


Méně...
 
Odstraňujeme bariéry

Odstraňujeme bariéry

24.03.15
Plošina pro dům č. 5
Více...
 
Odstraňujeme bariéry

Finanční příspěvek od spolku ŽIVOT 90 ve výši 50 tisíc korun a finanční příspěvek od dárce, který si nepřeje být zveřejněn, taktéž ve výši 50 tisíc korun, pomohl v březnu 2015 v zakoupení schodišťové plošiny pro budovu č. 5. Jedná se v pořadí o třetí šikmou schodišťovou plošinu, která je v zařízení instalována. V současné době jsou bezbariérově vyřešeny tři domy z celkových pěti. Plošiny umožňují přesun osob mezi prvním a druhým nadzemním podlažím těchto domů a pro imobilní klienty jsou důležitým pomocníkem. Děkujeme všem dárcům, kteří doposud pomohli v realizaci těchto finančně náročných projektů.

Fotografie zde.


Méně...