Nedašov

 
 
 
Na Valašském doremi

Na Valašském doremi

09.05.17
„Sympaťáci z Nedašova“, tak byla ohodnocena naše pěvecká skupina na 3. ročníku Valašského doremi, které se konalo 27. 4. 2017
Více...
 
Na Valašském doremi

„Sympaťáci z Nedašova“, tak byla ohodnocena naše pěvecká skupina na 3. ročníku Valašského doremi, které se konalo 27. 4. 2017 v Loučce.  Konkurence je rok od roku silnější, přibývají nové tváře, nové skupiny, nové disciplíny. Během celého odpoledne zněly písně nejrůznějších žánrů od lidovek, až po moderní popové písně. Se svými literárními díly se mohli představit autoři básní a povídek. Laťka je nastavená vysoko a už teď přemýšlíme, s čím se budeme prezentovat příště. 

Fotografie ze soutěže můžete vidět zde.


Méně...
 
Zrušení zákazu návštěv

Zrušení zákazu návštěv

10.02.17
Od soboty 11. 2. 2017 je vstup do Domu pokojného stáří návštěvám povolen.
Více...
 
Zrušení zákazu návštěv

Od soboty 11. 2. 2017 je vstup do Domu pokojného stáří návštěvám povolen.


Méně...
 
Zákaz návštěv

Zákaz návštěv

11.01.17
V důsledku vzestupu výskytu chřipkových onemocnění ve Zlínském kraji je od 9. 1. 2017 vyhlášen v Domu pokojného stáří Nedašov zákaz
Více...
 
Zákaz návštěv

V důsledku vzestupu výskytu chřipkových onemocnění ve Zlínském kraji je od 9. 1. 2017 vyhlášen v Domu pokojného stáří Nedašov zákaz návštěv. V případě jakýchkoli dotazů nám můžete volat na telefonní čísla uvedená v kontaktech.

Děkujeme za pochopení.


Méně...
 
Naše vánoční putování

Naše vánoční putování

08.01.17
K vánoční symbolice neodmyslitelně patří betlém, který je v perníkové podobě k vidění v brumovském kostele. Naši klienti měli
Více...
 
Naše vánoční putování

K vánoční symbolice neodmyslitelně patří betlém, který je v perníkové podobě k vidění v brumovském kostele. Naši klienti měli možnost na prahu nového roku tento unikátní betlém vzhlédnout a díky účasti našeho duchovního otce Edwarda, vykonat v kostele soukromé duchovní rozjímání se zpěvem českých i polských koled.

Poněvadž nám bylo známo, že na výrobě tohoto betlému se každoročně podílejí i zaměstnankyně našeho domova, prohlíželi jsme si pečlivě každý kousek perníku a oceňovali trpělivost a nadání všech, kdo se na tomto díle podíleli. Desítky postaviček, zvířátek, roubených chalup i zděných domů, včetně Svatého Hostýnu, tu bylo kolem jesliček pohromadě a svým vzezřením i dějem zachycovalo identitu valašského kraje.

Ani se nám nechtělo nazpět, a tak jsme si zpáteční cestu prodloužili posezením v místní restauraci, kde jsme se u voňavé kávy a palačinky nechali nadále unášet krásným vánočním časem. 

Fotografie z prohlídky betlému zde


Méně...
 
Se saxofonem napříč hudebními žánry

Se saxofonem napříč hudebními žánry

11.11.16
Hudební vystoupení Andrey Frašové, které se uskutečnilo 25. října 2016, zanechalo u všech posluchačů nevšední zážitek a obdiv nad tím,
Více...
 
Se saxofonem napříč hudebními žánry

Hudební vystoupení Andrey Frašové, které se uskutečnilo 25. října 2016, zanechalo u všech posluchačů nevšední zážitek a obdiv nad tím, jak barevné a mohutné tóny lze ze saxofonu získat, pokud to s ním člověk umí. Přestože se vystoupení konalo jen v těsných prostorách nedašovské jídelny, zapůsobilo mile a vytvořilo bezprostřední vztah mezi posluchačem a interpretem.

Mohli jsme slyšet Píseň osamělého pastýře od G. Zamphira, The Man I love od G. Gershwina, In the Mood  a Chattanogga choo, choo od G. Millera a další díla světových skladatelů, které známe z rozhlasu či z televize. Nechyběla ani česká díla od Jaroslava Ježka jako Klobouk ve křoví, Šaty dělaj člověka, Vousatý svět, Ezop a brabenec, Svítá, Život je jen náhoda. Tyto evergreeny si každý rád připomněl a s chutí zazpíval. Fotografie z vystoupení můžete vidět zde.

 

Víte, že byl saxofon pojmenován po svém vynálezci Adolphe Saxovi, belgickém hudebníkovi a designérovi hudebních nástrojů, který by se 6. 11. 2016 dožil 202 let?


Méně...
 
Olympiáda pro seniory jako součást projektu 72 hodin

Olympiáda pro seniory jako součást projektu 72 hodin

21.10.16
Olympiáda pro seniory, které se účastnili klienti z domovů Loučka, Návojná a Nedašov, proběhla 13. října v nedašovském Obecním
Více...
 
Olympiáda pro seniory jako součást projektu 72 hodin

Olympiáda pro seniory, které se účastnili klienti z domovů Loučka, Návojná a Nedašov, proběhla 13. října v nedašovském Obecním domě.

 

Uspořádání této akce bylo společným nápadem žáků 9. třídy ZŠ a MŠ Nedašov, jejich pedagogů a pracovníků NADĚJE. Celou věc pojali jako aktivitu v rámci projektu 72 hodin, který probíhal ve dnech 13. - 16. října na celém území ČR. Cílem projektu je naučit lidi vnímat svět kolem sebe, zlepšovat své okolí, pomáhat potřebným nebo jen někoho potěšit.

 

Z týmové práce mezi školou a NADĚJÍ bylo pro olympiádu připraveno deset disciplín, ve kterých si mohli soutěžící otestovat, jak jsou na tom po stránce psychomotorických schopností a kognitivních dovedností. Obsah jednotlivých disciplín byl nastaven tak, aby byl proveditelný také pro imobilní soutěžící, kteří mohli absolvovat olympiádu v doprovodu svého asistenta. Soutěžilo se v těchto disciplínách: 1. Míček v akci, 2. Provazochodci, 3. Knih se nebojím, 4. Slovíčkaření, 5. Hrátky se jmény, 6. Procházka Evropou, 7. Hod na cíl, 8. Poznám koření?, 9. Zpátky ve škole, 10. Zanotujme si.

 

Stanoviště byla natolik různorodá, že žádný z účastníků nepřišel do cíle s nulovým počtem bodů. Někdo byl úspěšný v literatuře, jiný zase v hodu na cíl. Našli se i takoví borci, kteří nasbírali plný počet bodů při procházce Evropou, kdy k sedmnácti evropským státům bezchybně přiřadili jejich hlavní města. Nejvyššího počtu bodů se podařilo dosáhnout panu Antonínu Valáškovi, který vybojoval pro domov v Loučce olympijské 1. místo. Průběh a atmosféru akce výstižně zachycuje i naše fotogalerie.

 

Jménem všech soutěžících děkujeme žákům a jejich pedagogům za spolupráci při přípravě této akce, za jejich čas a ochotu pro dobrou věc! 


Do projektu 72 hodin, který se v ČR letos konal po páté, se mohou každoročně zapojovat jednotlivci i skupiny lidí bez ohledu na věk. Zkrátka všichni, kdo chtějí podpořit myšlenku dobrovolnictví a nezištně pomáhat druhým.


Méně...