Litoměřice

 
 
 
Duben v azylovém domě pro ženy v Litoměřicích

Duben v azylovém domě pro ženy v Litoměřicích

11.05.18
S příchodem jara se ve službách začíná realizovat velké množství aktivit, které pracovníci pro klienty plánují. I v azylovém domě pro ženy v Litoměřicích připravili
Více...
 
Duben v azylovém domě pro ženy v Litoměřicích

S příchodem jara se ve službách začíná realizovat velké množství aktivit, které pracovníci pro klienty plánují. I v azylovém domě pro ženy v Litoměřicích připravili pracovníci hned několik akcí, kterých se mohli klientky z azylového domu zúčastnit.

 

Na začátku měsíce se klientky azylového domu NADĚJE měly možnost podívat na výstaviště Zahrady Čech v Litoměřicích. V následujících dnech byl pak pro klientky připraven vzdělávací seminář, kde se naučily základy sebeobrany a to například v situaci, kdy jsou přepadeny zlodějem a ten jim chce sebrat kabelku. V programu semináře byl také například prostor pro diskuzi, ve které byly probrány mezilidské vztahy.


Poté došlo na další vzdělávací kurz, tentokrát z oblasti kulinářství. Klientky se naučily zdobit chlebíčky a vyrábět kanapky. Zkušenosti pak zužitkovaly v následujících dnech při společné oslavě narozenin tří klientek, kam si samy nachystaly občerstvení pro pozvané hosty.

Konec měsíce již tradičně přinesl akci „pálení čarodějnic“. Tentokrát byly ženy z azylového domu pozvané na akci, kterou uspořádal azylový dům pro muže Farní charity.

 

„Na další společné zážitky se už teď klientky z azylového domu moc těší.“ dodala Bc. Tereza Lachmanová, sociální pracovnice azylového domu v Litoměřicích.


Méně...
 
Jaro v chráněném bydlení NADĚJE Litoměřice

Jaro v chráněném bydlení NADĚJE Litoměřice

12.04.18
S příchodem jara se v chráněném bydlení „probouzejí“ také mnohé volnočasové akce s našimi obyvateli. Volný čas je něco, s čím si mnohdy lidé s mentálním postižením nevědí
Více...
 
Jaro v chráněném bydlení NADĚJE Litoměřice

S příchodem jara se v chráněném bydlení „probouzejí“ také mnohé volnočasové akce s našimi obyvateli. Volný čas je něco, s čím si mnohdy lidé s mentálním postižením nevědí rady. Proto se snažíme podporovat je v aktivitách, které napomáhají k začlenění lidí s handicapem do běžné společnosti.


V březnu jsme stejně jako v loňském roce podnikli výlet do Prahy. Cílem byla expozice Mořský svět na holešovickém výstavišti, ale hlavně Matějská pouť. I přes chladné počasí, které trochu zchladilo naše nadšení z pouťové zábavy, jsme si atrakce užili dosyta.

Poslední březnovou neděli jsme navštívili naše přátele v Camphillu v Českých Kopistech, kteří připravili tradiční jarní jarmark. Využili jsme příležitost vlastnoručního upletení pomlázek i dalšího velikonočního tvoření.


Samotné Velikonoce jsme zahájili slavnostní velikonoční večeří s tradičními pochutinami a vyprávěním o tom, co tento svátek znamená pro věřící křesťany. Večer byl zakončen společným zhlédnutím filmu Ježíš. Společné nedělní pečení velikonoční nádivky provonělo celý dům a pochutnali si všichni.

Společné hraní bowlingu je u nás velmi oblíbené a hned po Velikonocích nás tato aktivita rozhýbala a probudila tu správnou soutěživou a přátelskou náladu. Zvítězili tak všichni účastníci tohoto povedeného setkání.


Ve volném čase to nemusí být jen o zábavě. Proto jsme se letos v dubnu poprvé zapojili do akce „Ukliďme Česko“. Vyzbrojeni pracovními rukavicemi a pytli na odpadky jsme se připojili k týmu terénního programu a sociálně terapeutické dílny a vyrazili jsme sbírat odpadky do okolí litoměřického vlakového nádraží. Samotné nás překvapilo, jak velkou plochu se nám v počtu 17 dobrovolníků podařilo za krátký čas uklidit. Počasí nám přálo a tak jsme měli pocit, že jarní sluníčko svítilo na uklizené trávníky jen pro nás.


Zdravá soutěživost se uplatnila také v malém turnaji v šipkách, který umožnil i zapojení fyzicky méně zdatných účastníků. Společně s klienty sociálně terapeutické dílny jsme prověřili naši přesnost a soustředění. Sladká odměna byla připravená pro všechny, ale společný příjemně prožitý čas byl mnohem víc.Méně...
 
NADĚJE SE ZÚČASTNILA AKCE „UKLIĎME ČESKO“

NADĚJE SE ZÚČASTNILA AKCE „UKLIĎME ČESKO“

09.04.18
Stejně jako v předchozích letech, i letos se NADĚJE zúčastnila celorepublikového projektu „UKLIĎME ČESKO“.  Úklidu se zúčastnilo celkem 37 dobrovolníků,  z  toho 15 zaměstnanců  a 22
Více...
 
NADĚJE SE ZÚČASTNILA AKCE „UKLIĎME ČESKO“

Stejně jako v předchozích letech, i letos se NADĚJE zúčastnila celorepublikového projektu „UKLIĎME ČESKO“.  Úklidu se zúčastnilo celkem 37 dobrovolníků,  z  toho 15 zaměstnanců  a 22 klientů služeb v rozmezí od 6 do 70 let. Na úklid se vydali celkem ve třech skupinách, každá si zvolila jinou lokalitu.

 

V pátek  pracovníci  spolu s klienty sociálně terapeutické dílny, chráněného bydlení a terénního programu   vyčistili lokalitu u Penny marketu, poblíž autobusového nádraží a okolí vlakové zastávky Litoměřice město.  Nasbírali celkem dvacet pytlů odpadků.

 

Druhá skupina  uklízela odpoledne okolí Pokratického potoka pod Katovnou. Dospělí i děti nasbírali  společně  osm pytlů odpadu. Mezi nejzajímavější úlovky patřil například počítačový monitor s konstrukcí stolku nebo pneumatika.

 

Třetí skupina uklízela v sobotu lokalitu pod Tyršovým mostem podél řeky Labe. V této skupině se sešli pracovníci a klienti azylového domu, i přes menší počet dobrovolníků, nasbírali celých deset pytlů.

 

Akce se mimořádně vydařila a počasí nám přálo. Pro zúčastněné dobrovolníky byla připravená malá odměna v podobě drobného občerstvení.

 

„Tímto bychom rádi srdečně poděkovali všem dobrovolníkům, kteří se do projektu zapojili. V lokalitách, ve kterých proběhl úklid je vidět kus dobře odvedené práce. Doufáme, že další ročníky budou stejně tak vydařené jako ten letošní.“ za NADĚJI, Tereza Smolová, vedoucí oblastní kanceláře, a tým vedoucích pracovníků služeb NADĚJE Litoměřice.


Méně...
 
Návštěva galerie v Roudnici nad Labem s kreativním tvořením pro klienty sociálně terapeutické dílny

Návštěva galerie v Roudnici nad Labem s kreativním tvořením pro klienty sociálně terapeutické dílny

06.04.18
Pro klienty STD byl na čtvrtek 5.4.2018 plánován výlet do galerie moderního umění v Roudnici nad Labem. Nakonec do galerie vyrazili čtyři klienti a dvě pracovnice.
Více...
 
Návštěva galerie v Roudnici nad Labem s kreativním tvořením pro klienty sociálně terapeutické dílny

Pro klienty STD byl na čtvrtek 5.4.2018 plánován výlet do galerie moderního umění v Roudnici nad Labem. Nakonec do galerie vyrazili čtyři klienti a dvě pracovnice. V galerii už čekala slečna Lucka, která měla pro celou skupinu připravený bohatý výtvarný program. Na začátku si klienti mohli projít prostory galerie a dozvědět se informace o nové výstavě s názvem „PŘED-ZA-SKRZ-V“, anebo zajímavosti o nejstarším obraze, kterým galerie disponuje.

 

Lucie ukázala klientům, jak jde vytvářet obrazy pouze podle sluchu a to si také na vlastní kůži klienti vyzkoušeli. Se zavřenýma očima poslouchali zpěv skřivana a snažili se zaznamenat zvuky na papír. Dále si vyzkoušeli například kreslení řasenkou, kreslení neviditelného díla, které se zobrazilo až po osvícení UV světlem a v neposlední řadě bylo tvoření papírové busty, se kterou se pak klienti vyfotili u torza, které je v prostorách galerie vystavováno.

 

„Výstava byla velice nápaditá a inspirovala klienty k tvoření. Celý program byl velice poutavý, jako nejzajímavější aktivitu bych volila malování řasenkou, která se běžně používá k líčení. Velké díky patří slečně Lucce za připravený program, který všechny moc bavil“ dodala Monika, pracovnice sociálně terapeutické dílny NADĚJE Litoměřice

 

 „Na návštěvu galerie jsem se těšil a moc se mi líbila. Nejlepší bylo malování řasenkou a cesta autobusem.“ sdělil Roman, klient sociálně terapeutické dílny NADĚJE


Méně...
 
Den otevřených dveří v sociálně terapeutické dílně v Litoměřicích

Den otevřených dveří v sociálně terapeutické dílně v Litoměřicích

19.03.18
PRACOVNÍCI A KLIENTI SOCIÁLNĚ TERAPEUTICKÉ DÍLNY NADĚJE VÁS SRDEČNĚ ZVOU NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, KTERÝ SE KONÁ 12.4.2018 OD 9:00DO 14:00
Více...
 
Den otevřených dveří v sociálně terapeutické dílně v Litoměřicích

 

PRACOVNÍCI A KLIENTI SOCIÁLNĚ TERAPEUTICKÉ DÍLNY NADĚJE VÁS SRDEČNĚ ZVOU NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, KTERÝ SE KONÁ 12.4.2018 OD 9:00DO 14:00

 

Budete mít možnost seznámit se a prohlédnout si prostory, kterými dílna disponuje a kde klienti tráví svůj čas. Poskytneme Vám rádi veškeré informace o sociální službě a o variantách případného začlenění nového klienta. 

 

Seznámíte se s výrobky, které vyrábí klienti sociálně terapeutické dílny a za drobnou částku si můžete výrobek i zakoupit a přispět tak na chod dílny.

 

Součástí bude WORKSHOP, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet výrobu košíků, nebo novinových ruliček.

 

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU

 


Méně...

 
 „Zoufalé ženy, dělají zoufalé věci“

„Zoufalé ženy, dělají zoufalé věci“

06.03.18
  „Zoufalé ženy, dělají zoufalé věci“ Takový je název nového filmu Haliny Pawlovské, který měly možnost shlédnout ženy z azylového domu a noclehárny NADĚJE. 
Více...
 
 „Zoufalé ženy, dělají zoufalé věci“

 

 „Zoufalé ženy, dělají zoufalé věci“

Takový je název nového filmu Haliny Pawlovské, který měly možnost shlédnout ženy z azylového domu a noclehárny NADĚJE.  Návštěva litoměřického kina Máj jim byla umožněna díky finančním zdrojům z Kabelkového veletrhu. Před samotným filmem si ženy pochutnaly na kávě a zákusku.

„Nevšedního zážitku se zúčastnily tři ženy z azylového domu a dvě z noclehárny. Dle slov a reakcí si všechny večer užily,“ uvedla sociální pracovnice Bc. Lachmanová.

„Jsem moc ráda, že jsem mohla jít.  Naposledy jsem v kině byla na premiéře Slunce, seno, jahody.“ sdělila s úsměvem klientka azylového domu.


Méně...