Nasloucháme, pomáháme. Přispějte na naše terapeutické služby a dejte společně s námi naději dětem s bolavou duší v Ústeckém kraji.
Nasloucháme, pomáháme. Přispějte na naše terapeutické služby a dejte společně s námi naději dětem s bolavou duší v Ústeckém kraji.
Klienti NZDM se zúčastnili turnaje v šipkách, který se konal přímo v nízkoprahovém klubu.
Během akce panovala výborná nálada a soutěživost mezi týmy. Obě družstva byla podporována místními fanoušky. Na konci turnaje čekala na nejlepšího hráče a na nejlepší hráčku výhra v podobě balíčku se sladkostmi. Celá akce se velmi vydařila, a to nejen díky velkému počtu zúčastněných a přihlížejících, ale především nezapomenutelnou atmosférou. Věříme, že brzy celou akci opět zopakujeme.
Program primární prevence pro nás připravil sociální pracovník K-centra Martin Havelka na základě domluvy na setkání pracovní skupiny OPK v rámci komunitního plánování.
Tento program je určen pro věkovou kategorii 10 - 12 let s tématem životní styl a závislost. Dvouhodinového programu, který by měl probíhat dvakrát do roka se ve čtvrtek 27. 11. 2014 zúčastnilo 8 dětí a jedna matka. Děti se dozvěděly co to je životní styl, ve skupinkách měly za úkol rozdělit jednotlivé činnosti na pozitivní či negativní. Děti například přišly na to, že „poflakování za barákem“ patří mezi aktivity, které neprospívají našemu životnímu stylu. Druhým tématem byly závislosti. Na toto téma děti měly za úkol namalovat co si představují pod pojmem závislost. V průběhu malování s lektorem mluvily o svých zážitcích, co vědí o závislosti, o drogách, které jiné návykové látky máme aj. Ukázalo se, že děti obecný přehled o těchto tématech mají, což je pozitivní pro další spolupráci. Tímto Martinovi moc děkujeme a těšíme se za půl roku.
Bc. Hedvika Vavřincová - pedagogický pracovník
Děti azylového domu pro rodiny s dětmi a děti ze sociálně aktivizační služby v Litoměřicích se ve středu 5. 11. 2014 přišly podívat na ukázku práce psovodu Policie ČR, která probíhala na Střeleckém ostrově v Litoměřicích
Děti azylového domu pro rodiny s dětmi a děti ze sociálně aktivizační služby v Litoměřicích se ve středu 5. 11. 2014 přišly podívat na ukázku práce psovodu Policie ČR, která probíhala na Střeleckém ostrově v Litoměřicích. Psovod nám předvedl základní poslušnost psa, plížení se a hledání předmětů. Při zadržení podezřelého na útěku asistoval Pavel Kolařík, terénní pracovník Města Litoměřice. Děti se ptaly zejména na psa, ale také padly otázky, které byly zaměřeny na podezřelého, jeho zadržení a průběh tohoto procesu. Zajímavou zkušeností pro děti bylo vypůjčení si a zkoušení vybavení, které psovod používá. Děti se dozvěděly mnoho nových informací a snad se díky kontaktu s policistou zmírnily zábrany v komunikaci s Policií ČR. Tímto chceme psovodovi Policie ČR a panu Pavlu Kolaříkovi poděkovat za uskutečnění tohoto odpoledne.
V Litoměřicích proběhla poprvé akce Noc venku. V průběhu celého večera se na náměstí vystřídalo okolo 130 lidí a vybralo se celkem 332 kusů trvanlivých potravin.
V Litoměřicích proběhla poprvé akce Noc venku. V průběhu celého večera se na náměstí vystřídalo okolo 130 lidí. Vybralo se celkem 332 kusů trvanlivých potravin, které Potravinová banka Ústeckého kraje během následujícího týdne rozdělí organizacím spolupodílejícím se na přípravách a realizaci Noci venku. Jedná se o Diakonii ČCE, Farní charitu Litoměřice, Český červený kříž, K-centrum a NADĚJI. Potraviny budou použity jako potravinová pomoc lidem bez domova, distribuovat je budou terénní sociální pracovníci.
Večerní program vyvrcholil přespáním venku. Až do ranních hodin vydrželo při zimních teplotách okolo čtyř stupňů 26 lidí. Ráno na všechny čekala ještě společná snídaně a úklid náměstí.
„Akci považujeme za velmi zdařilou, příjemně nás překvapil vysoký počet účastníků. Velkou radost máme z vybraných potravin, které se nám hodí zejména pro období zimních měsíců,“ uvedl Robert Krejčí, vedoucí azylového domu a terénního programu NADĚJE. „Celou akci jsme připravovali několik měsíců dopředu, všechny organizace se na přípravách podílely společně. Díky tomu jsme mohli vytvořit tak pestrý program a zajistit potřebné zázemí všem účastníkům.“
22. listopadu 2014 se NADĚJE zapojí do druhého ročníku Národní potravinové sbírky.
22. listopadu 2014 se NADĚJE zapojí do druhého ročníku Národní potravinové sbírky. Sbírka spolu s projektem Potraviny pomáhají upozorňuje na nedostatek potravin mezi některými skupinami obyvatel - jako jsou senioři, matky s dětmi nebo rodiny v tísni - a umožňuje projevit solidaritu a pomoc konkrétním a adresným způsobem. Národní potravinovou sbírku v rámci projektu Potraviny pomáhají organizuje odborná platforma Byznys pro společnost společně s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy.
V loňském roce se v rámci Národní potravinové sbírky vybralo více než 66 tun potravin, které byly následně rozvezeny matkám s dětmi v azylových domech, lidem bez domova, dětem do dětských domovů a dalším potřebným jako např. lidem s fyzickým či mentálním postižením. Část potravin putovala i do nízkoprahových zařízení.
Nyní už jsou všechny potraviny z loňské sbírky rozdány. Organizátoři této akce ale věří, že i letos bude sbírka úspěšná a potravinové banky se opět naplní.
K hladkému průběhu celé Národní potravinové sbírky jsou zapotřebí přes 2 000 dobrovolníků. Více informací na www.potravinypomahaji.cz .
Dne 7. 10. 2014 proběhla v klubu Oáza přednáška na téma: Chůze v silničním provozu, bezpečný pohyb. Přednášky se zúčastnilo celkem osm klientů.
Během přednášky jsme se pokusili vysvětlit dětem hravou formou pravidla silničního provozu a upozornit je na rizika, která mohou nastat neuváženým chováním.
Klienti byli seznámeni s pravidly silničního provozu, dopravními značkami, kdo je chodec a jak se má chodec správně pohybovat po komunikaci. Během přednášky proběhla diskuze na dané téma. Na konci přednášky klienti dostali test k danému tématu. Test byl připraven formou uzavřených a polootevřených otázek. Během doby, kdy klienti vypracovávali test, bylo probrané téma znovu opakováno pracovnicemi NZDM. Na konci přednášky byl test vyhodnocen a „vyhlášen“ ten nejlepší.
Připravila: Bc. Veronika Schejbalová