Nasloucháme, pomáháme. Přispějte na naše terapeutické služby a dejte společně s námi naději dětem s bolavou duší v Ústeckém kraji.
Nasloucháme, pomáháme. Přispějte na naše terapeutické služby a dejte společně s námi naději dětem s bolavou duší v Ústeckém kraji.
V týdnu od 21. 9. do 25. 9. proběhl v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Oáza týden Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež pod záštitou České asociace streetwork.
Měníme logo a vizuální styl. Vytvořilo ho pro nás grafické studio Laboratoř (www.laboratory.cz) v čele s docentem Petrem Babákem (https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Babák), vedoucím ateliéru Grafického designu a nových médií na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Cílem bylo zdůraznit název NADĚJE, vše zjednodušit a zmodernizovat. Neměníme poslání, křesťanské základy ani způsob práce. Na tom trváme.
Návrh studia Laboratoř přináší myšlenku, variabilitu i čisté grafické provedení. Důraz je na slově NADĚJE. Hvězda v tomto netradičním provedení je tím, co ze slova dělá logo.
Hvězda je zrození.
Hvězda je odkaz, nápověda, objasnění.
Hvězda je NADĚJE, neboť naděje se nachází mezi otázkou a odpovědí.
V pátek 21. srpna proběhla pro mladé lidi, za finanční podpory Zdravého města, akce ve skateparku. Na programu byla různá taneční vystoupení dětí z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež a z azylového domu.
Vystoupili nejen klienti služeb NADĚJE, ale také profesionálové, kteří se věnují breakdancu. Pracovníci NZDM také provedli úklid odpadků, které byly nahromaděné především pod rampami určenými pro jízdu na skatebordu. Dále natřeli plochu určenou ke sprejování, aby se na ni dalo posléze tvořit. Profesionální sprejeři vytvořili na zdi několik originálních grafitů a tím zkulturnili místní skatepark.
Pracovníci NZDM a SAS připravili na začátku prázdnin pro děti zábavné aktivity.
Tradiční příměstský tábor pro děti z rodin, které bydlí na azylovém domě, připravili zaměstnanci Litoměřické NADĚJE. Zúčastnilo
Tradiční příměstský tábor pro děti z rodin, které bydlí na azylovém domě, připravili zaměstnanci Litoměřické NADĚJE. Zúčastnilo se ho celkem patnáct dětí ve věku od šesti do čtrnácti let. Děti se v průběhu jednoho týdne podívaly do Prahy na Petřínskou rozhlednu a do zrcadlového bludiště, zkusily si lezení na umělé lezecké stěně v Ústí nad Labem, zahrály si kolektivní hry na hřišti v Terezíně, a dozvěděly se i něco nového ze středověké a novověké historie českého státu. Během celého tábora sbírala dvě družstva dětí tzv. indicie ke dvěma významným královským panovníkům. Na základě získaných vědomostí na závěr určovaly, o koho jde.
Díky krásnému počasí se mohl celý táborový program, mimo dvou celodenních výletů, odehrávat venku v přírodě příjemné Terezínské kotliny. „Pestrý program, který děti zažily, jsme mohli připravit jedině díky dotacím z prostředků Fondu Henllich a díky finančním prostředkům od města Litoměřice. Z běžných provozních prostředků azylového domu by tábor nemohl být hrazen,“ uvedla Mgr. Hedvika Vavřincová, pedagogická pracovnice azylového domu. „Rodiny na azylovém domě jsou obvykle ve velmi tíživé finanční situaci, týdenní tábor byl tak pro většinu zúčastněných dětí jediným pestřejším zážitkem během dvouměsíčních prázdnin.“
Připravila: Petra Smetanová