Litoměřice

 
 

PRÁVĚ PROBÍHÁ VEŘEJNÁ SBÍRKA

PRO HANDICAPOVANÉ

 

"Děkujeme vám, že pomáháte s námi."

 

       

 

              

 
 
DĚTSKÝ DEN V AZYLOVÉM DOMĚ

DĚTSKÝ DEN V AZYLOVÉM DOMĚ

12.06.18
Jednoho krásného dne, přesněji v pondělí 4. června 2018 si děti z azylového domu mohly užít kouzelný dětský den. Celá akce probíhala od 14:00 hodin na hřišti
Více...
 
DĚTSKÝ DEN V AZYLOVÉM DOMĚ

Jednoho krásného dne, přesněji v pondělí 4. června 2018 si děti z azylového domu mohly užít kouzelný dětský den. Celá akce probíhala od 14:00 hodin na hřišti a zahradě u azylového domu v Litoměřicích.

 

Program pro děti a mládež připravili pracovníci azylového domu NADĚJE. Na různých stanovištích byly připraveny nejrozmanitější úkoly, jako třeba skákání v pytlích snožmo, či trénování paměti pomocí logické hry.

 

Díky sluníčku, které nás intenzivně provázelo celé odpoledne, získalo stanoviště s vodou velkou oblibu. Zde si děti vyzkoušely svoji zručnost s přenášením vody z místa na místo. Dalším ze stanovišť byla výroba masky na obličej, s čímž dětem pomáhala duhová víla.

 

Kromě této kouzelné bytosti se účastníci akce mohli setkat na stanovištích také s indiánem či andělem. Za splnění úkolů na stanovištích dostaly děti drobné sladké odměny. V průběhu celého odpoledne si účastníci mohli nechat namalovat na obličej různé obrázky. Největší úspěch měl čert, batman a motýl. Celkem se této vydařené akce zúčastnilo 17 dětí, z toho 3 byly z řad veřejnosti.


Méně...
 
Duben v azylovém domě pro ženy v Litoměřicích

Duben v azylovém domě pro ženy v Litoměřicích

11.05.18
S příchodem jara se ve službách začíná realizovat velké množství aktivit, které pracovníci pro klienty plánují. I v azylovém domě pro ženy v Litoměřicích připravili
Více...
 
Duben v azylovém domě pro ženy v Litoměřicích

S příchodem jara se ve službách začíná realizovat velké množství aktivit, které pracovníci pro klienty plánují. I v azylovém domě pro ženy v Litoměřicích připravili pracovníci hned několik akcí, kterých se mohli klientky z azylového domu zúčastnit.

Na začátku měsíce se klientky azylového domu NADĚJE měly možnost podívat na výstaviště Zahrady Čech v Litoměřicích. V následujících dnech byl pak pro klientky připraven vzdělávací seminář, kde se naučily základy sebeobrany a to například v situaci kdy jsou přepadeny zlodějem a ten jim chce sebrat kabelku. V programu semináře byl také například prostor pro diskuzi, ve které byly probrány mezilidské vztahy.

Po té pak došlo na další vzdělávací kurz, tentokrát z oblasti kulinářství. Klientky se naučily zdobit chlebíčky a vyrábět kanapky. Zkušenosti pak zužitkovaly v následujících dnech při společné oslavě narozenin tří klientek, kam si samy nachystaly občerstvení pro pozvané hosty.

Konec měsíce již tradičně přinesl akci „pálení čarodějnic“. Tentokrát byly ženy z azylového domu pozvané na akci, kterou uspořádal azylový dům pro muže Farní charity.

„Na další společné zážitky se už teď klientky z azylového domu moc těší.“ dodala Bc. Tereza Lachmanová, sociální pracovnice azylového domu v Litoměřicích.


Méně...
 
Jaro v chráněném bydlení NADĚJE Litoměřice

Jaro v chráněném bydlení NADĚJE Litoměřice

12.04.18
S příchodem jara se v chráněném bydlení „probouzejí“ také mnohé volnočasové akce s našimi obyvateli. Volný čas je něco, s čím si mnohdy lidé s mentálním postižením nevědí
Více...
 
Jaro v chráněném bydlení NADĚJE Litoměřice

S příchodem jara se v chráněném bydlení „probouzejí“ také mnohé volnočasové akce s našimi obyvateli. Volný čas je něco, s čím si mnohdy lidé s mentálním postižením nevědí rady. Proto se snažíme podporovat je v aktivitách, které napomáhají k začlenění lidí s handicapem do běžné společnosti.


V březnu jsme stejně jako v loňském roce podnikli výlet do Prahy. Cílem byla expozice Mořský svět na holešovickém výstavišti, ale hlavně Matějská pouť. I přes chladné počasí, které trochu zchladilo naše nadšení z pouťové zábavy, jsme si atrakce užili dosyta.

Poslední březnovou neděli jsme navštívili naše přátele v Camphillu v Českých Kopistech, kteří připravili tradiční jarní jarmark. Využili jsme příležitost vlastnoručního upletení pomlázek i dalšího velikonočního tvoření.


Samotné Velikonoce jsme zahájili slavnostní velikonoční večeří s tradičními pochutinami a vyprávěním o tom, co tento svátek znamená pro věřící křesťany. Večer byl zakončen společným zhlédnutím filmu Ježíš. Společné nedělní pečení velikonoční nádivky provonělo celý dům a pochutnali si všichni.

Společné hraní bowlingu je u nás velmi oblíbené a hned po Velikonocích nás tato aktivita rozhýbala a probudila tu správnou soutěživou a přátelskou náladu. Zvítězili tak všichni účastníci tohoto povedeného setkání.


Ve volném čase to nemusí být jen o zábavě. Proto jsme se letos v dubnu poprvé zapojili do akce „Ukliďme Česko“. Vyzbrojeni pracovními rukavicemi a pytli na odpadky jsme se připojili k týmu terénního programu a sociálně terapeutické dílny a vyrazili jsme sbírat odpadky do okolí litoměřického vlakového nádraží. Samotné nás překvapilo, jak velkou plochu se nám v počtu 17 dobrovolníků podařilo za krátký čas uklidit. Počasí nám přálo a tak jsme měli pocit, že jarní sluníčko svítilo na uklizené trávníky jen pro nás.


Zdravá soutěživost se uplatnila také v malém turnaji v šipkách, který umožnil i zapojení fyzicky méně zdatných účastníků. Společně s klienty sociálně terapeutické dílny jsme prověřili naši přesnost a soustředění. Sladká odměna byla připravená pro všechny, ale společný příjemně prožitý čas byl mnohem víc.Méně...
 
NADĚJE SE ZÚČASTNILA AKCE „UKLIĎME ČESKO“

NADĚJE SE ZÚČASTNILA AKCE „UKLIĎME ČESKO“

09.04.18
Stejně jako v předchozích letech, i letos se NADĚJE zúčastnila celorepublikového projektu „UKLIĎME ČESKO“.  Úklidu se zúčastnilo celkem 37 dobrovolníků,  z  toho 15 zaměstnanců  a 22
Více...
 
NADĚJE SE ZÚČASTNILA AKCE „UKLIĎME ČESKO“

Stejně jako v předchozích letech, i letos se NADĚJE zúčastnila celorepublikového projektu „UKLIĎME ČESKO“.  Úklidu se zúčastnilo celkem 37 dobrovolníků,  z  toho 15 zaměstnanců  a 22 klientů služeb v rozmezí od 6 do 70 let. Na úklid se vydali celkem ve třech skupinách, každá si zvolila jinou lokalitu.

 

V pátek  pracovníci  spolu s klienty sociálně terapeutické dílny, chráněného bydlení a terénního programu   vyčistili lokalitu u Penny marketu, poblíž autobusového nádraží a okolí vlakové zastávky Litoměřice město.  Nasbírali celkem dvacet pytlů odpadků.

 

Druhá skupina  uklízela odpoledne okolí Pokratického potoka pod Katovnou. Dospělí i děti nasbírali  společně  osm pytlů odpadu. Mezi nejzajímavější úlovky patřil například počítačový monitor s konstrukcí stolku nebo pneumatika.

 

Třetí skupina uklízela v sobotu lokalitu pod Tyršovým mostem podél řeky Labe. V této skupině se sešli pracovníci a klienti azylového domu, i přes menší počet dobrovolníků, nasbírali celých deset pytlů.

 

Akce se mimořádně vydařila a počasí nám přálo. Pro zúčastněné dobrovolníky byla připravená malá odměna v podobě drobného občerstvení.

 

„Tímto bychom rádi srdečně poděkovali všem dobrovolníkům, kteří se do projektu zapojili. V lokalitách, ve kterých proběhl úklid je vidět kus dobře odvedené práce. Doufáme, že další ročníky budou stejně tak vydařené jako ten letošní.“ za NADĚJI, Tereza Smolová, vedoucí oblastní kanceláře, a tým vedoucích pracovníků služeb NADĚJE Litoměřice.


Méně...
 
Návštěva galerie v Roudnici nad Labem s kreativním tvořením pro klienty sociálně terapeutické dílny

Návštěva galerie v Roudnici nad Labem s kreativním tvořením pro klienty sociálně terapeutické dílny

06.04.18
Pro klienty STD byl na čtvrtek 5.4.2018 plánován výlet do galerie moderního umění v Roudnici nad Labem. Nakonec do galerie vyrazili čtyři klienti a dvě pracovnice.
Více...
 
Návštěva galerie v Roudnici nad Labem s kreativním tvořením pro klienty sociálně terapeutické dílny

Pro klienty STD byl na čtvrtek 5.4.2018 plánován výlet do galerie moderního umění v Roudnici nad Labem. Nakonec do galerie vyrazili čtyři klienti a dvě pracovnice. V galerii už čekala slečna Lucka, která měla pro celou skupinu připravený bohatý výtvarný program. Na začátku si klienti mohli projít prostory galerie a dozvědět se informace o nové výstavě s názvem „PŘED-ZA-SKRZ-V“, anebo zajímavosti o nejstarším obraze, kterým galerie disponuje.

 

Lucie ukázala klientům, jak jde vytvářet obrazy pouze podle sluchu a to si také na vlastní kůži klienti vyzkoušeli. Se zavřenýma očima poslouchali zpěv skřivana a snažili se zaznamenat zvuky na papír. Dále si vyzkoušeli například kreslení řasenkou, kreslení neviditelného díla, které se zobrazilo až po osvícení UV světlem a v neposlední řadě bylo tvoření papírové busty, se kterou se pak klienti vyfotili u torza, které je v prostorách galerie vystavováno.

 

„Výstava byla velice nápaditá a inspirovala klienty k tvoření. Celý program byl velice poutavý, jako nejzajímavější aktivitu bych volila malování řasenkou, která se běžně používá k líčení. Velké díky patří slečně Lucce za připravený program, který všechny moc bavil“ dodala Monika, pracovnice sociálně terapeutické dílny NADĚJE Litoměřice

 

 „Na návštěvu galerie jsem se těšil a moc se mi líbila. Nejlepší bylo malování řasenkou a cesta autobusem.“ sdělil Roman, klient sociálně terapeutické dílny NADĚJE


Méně...
 
Den otevřených dveří v sociálně terapeutické dílně v Litoměřicích

Den otevřených dveří v sociálně terapeutické dílně v Litoměřicích

19.03.18
PRACOVNÍCI A KLIENTI SOCIÁLNĚ TERAPEUTICKÉ DÍLNY NADĚJE VÁS SRDEČNĚ ZVOU NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, KTERÝ SE KONÁ 12.4.2018 OD 9:00DO 14:00
Více...
 
Den otevřených dveří v sociálně terapeutické dílně v Litoměřicích

 

PRACOVNÍCI A KLIENTI SOCIÁLNĚ TERAPEUTICKÉ DÍLNY NADĚJE VÁS SRDEČNĚ ZVOU NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, KTERÝ SE KONÁ 12.4.2018 OD 9:00DO 14:00

 

Budete mít možnost seznámit se a prohlédnout si prostory, kterými dílna disponuje a kde klienti tráví svůj čas. Poskytneme Vám rádi veškeré informace o sociální službě a o variantách případného začlenění nového klienta. 

 

Seznámíte se s výrobky, které vyrábí klienti sociálně terapeutické dílny a za drobnou částku si můžete výrobek i zakoupit a přispět tak na chod dílny.

 

Součástí bude WORKSHOP, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet výrobu košíků, nebo novinových ruliček.

 

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU

 


Méně...