Litoměřice

 
 

PRÁVĚ PROBÍHÁ VEŘEJNÁ SBÍRKA

PRO HANDICAPOVANÉ

 

"Děkujeme vám, že pomáháte s námi."

 

       

 

              

 
 
Podzimní akce pro handicapované

Podzimní akce pro handicapované

23.10.18
Jedním ze společných cílů sociálních služeb NADĚJE pro osoby se zdravotním postižením je aktivní trávení volného času. Proto našim klientům postupně představujeme různé volnočasové aktivity
Více...
 
Podzimní akce pro handicapované

Jedním ze společných cílů sociálních služeb NADĚJE pro osoby se zdravotním postižením je aktivní trávení volného času. Proto našim klientům postupně představujeme různé volnočasové aktivity a rozšiřujeme tak jejich možnosti. Některé aktivity jsou velmi oblíbené, a proto je opakujeme a vracíme se k nim.

V září to bylo společné setkání na naší zahradě, kde jsme se sešli u táboráku s kytarou. Setkání s přáteli i hosty se velmi vydařilo.

Říjen byl na akce bohatý. Společné hraní šipek opakujeme pravidelně. Turnaj, ve kterém se utkali klienti i zaměstnanci chráněného bydlení s družstvem sociálně terapeutické dílny, byl velmi vyrovnaný a nechybělo pravé hráčské napětí. Sladká odměna vítěze potěšila.

Výlet do Prahy 17.10. byl tematicky spojený se 100 lety Československa. Někteří účastníci výletu viděli slavná místa naší historie poprvé v životě. Václavské náměstí s čerstvě opravenou budovou Národního muzea stejně jako staroměstský orloj nás nadchly. Slunečné počasí nás provázelo při procházce po Karlově mostě i na Malé straně. Závěr výletu ve fast foodu také nezklamal. Výlet jsme všichni hodnotili velkou jedničkou.

Rozšířit obzor klientům sociálně terapeutické dílny a chráněného bydlení přišla Renata Rokůsková z organizace ShineBean s besedou na téma „Co nového v Africe“. Krásné fotografie doprovázené zajímavým vyprávěním o životě ve vzdálené Keni mnohé velmi zaujaly. Sešla se i řada otázek na bydlení, jídlo i divoká zvířata.

Pěkné společné zážitky z těchto akcí jsou pro nás dobrou motivací pro další plánování volného času našich klientů.


Méně...
 
PODZIMNÍ DEN PLNÝ ZÁŽITKŮ

PODZIMNÍ DEN PLNÝ ZÁŽITKŮ

23.10.18
Ženy z azylového domu NADĚJE, měly možnost prožít den jinak než každodenním stereotypem. Návštěvou Solné jeskyně, která jim přinesla chvilku odpočinku a relaxace
Více...
 
PODZIMNÍ DEN PLNÝ ZÁŽITKŮ

Ženy z azylového domu NADĚJE, měly možnost prožít den jinak než každodenním stereotypem. Návštěvou Solné jeskyně, která jim přinesla chvilku odpočinku a relaxace. Procházkou při které měly možnost poznat památky a okolí centra Litoměřic.

Vyprávět si o tom co během dne ženy poznaly a jak se jim relaxovalo v Solné jeskyni, si mohly nad lahodnou kávou a zákuskem.

 

„Den se opravdu vydařil, svítilo sluníčko, ženy měly dobrou náladu. Solnou jeskyni, procházku i posezení u kávy si dle jejich slov klientky azylového domu moc užily.“ Sdělila sociální pracovnice Lachmanová


Méně...
 
Oblečení pro ženy z azylového domu NADĚJE

Oblečení pro ženy z azylového domu NADĚJE

22.10.18
Dnešní poděkování patří paní Renatě Kudláčkové. Ženě s velkým Ž, a to protože právě ona darovala oblečení ženám do azylového dumu NADĚJE.
Více...
 
Oblečení pro ženy z azylového domu NADĚJE

Dnešní poděkování patří paní Renatě Kudláčkové. Ženě s velkým Ž, a to protože právě ona darovala oblečení ženám do azylového dumu NADĚJE.
Paní Renata je majitelkou obchodu eXtravagant s dámským oblečením na Mírovém náměstí v Litoměřicích. V minulém týdnu oblékla ženy z azylového domu NADĚJE svými vybranými módními kousky a doplňky. Klientkám se oblečení velice líbilo. I takovéto maličkosti totiž pomáhají ženám opět zvednout jejich sebevědomí a motivovat je k rychlejšímu návratu do normálního života.


Méně...
 
PODĚKOVÁNÍ ZA SPONZORSKÝ DAR

PODĚKOVÁNÍ ZA SPONZORSKÝ DAR

09.10.18
PODĚKOVÁNÍ! A TO OBROVSKÉ PATŘÍ Latislav Tiskárna ZE SULEJOVIC,
Více...
 
PODĚKOVÁNÍ ZA SPONZORSKÝ DAR

PODĚKOVÁNÍ! A TO OBROVSKÉ PATŘÍ Latislav Tiskárna ZE SULEJOVIC, KTEŘÍ SE LETOS STALI SOUČÁSTÍ TÝMU, KTERÝ INTENZIVNĚ PŘIPRAVUJE KABELKOVÝ VELETRH PRO ROK 2018. VELKOU A ŠTĚDROU POMOC V PODOBĚ PLAKÁTŮ A REKLAMNÍ PLACHTY, KTERÉ NÁM VYROBILI A NATISKLI ZCELA ZDARMA NÁM VELICE ULEHČILI VELKÝ STES A KUS PRÁCE. JEŠTĚ JEDNOU VELIKÉ DÍKY ZA VAŠI POMOC!!!


Méně...
 
SPORTOVÁNÍ V MENTAUROVĚ

SPORTOVÁNÍ V MENTAUROVĚ

03.10.18
Velice vydařený sportovní den proběhl minulý týden na skautské základně v Mentaurově kousek od Litoměřic. Už od rána se klienti sociálně terapeutických dílen z Litoměřic a Roudnice
Více...
 
SPORTOVÁNÍ V MENTAUROVĚ

 

Velice vydařený sportovní den proběhl minulý v rekreačním areálu Knesplíkov v Mentaurově kousek od Litoměřic. Už od rána se klienti sociálně terapeutických dílen z Litoměřic a Roudnice nad Labem pečlivě připravovali. Každý se soustředil na to, aby předvedl co nejlepší sportovní výkon, nasadil toho nejzapálenějšího sportovního ducha a hlavně měl dobrou náladu.

Úvodem jsme se všichni společně seznámili s areálem, který je velice rozlehlý. K dispozici nám byla i prostorná venkovní kuchyň s posezením, kde jsme se po prohlídce společně zahřáli čajem, nebo dobrou kávou, jelikož letní teploty vypadalo, že jsou už nenávratně pryč.

Zakousli jsme každý něco malého k snědku a mohli se vrhnout do připravených aktivit.

 

První disciplínou byl „Hod do díry“. Každý ze závodníků měl pět pokusů na to, trefit se do otvoru a tím tak připsat první body jak na své konto, tak na konto své „rodné dílny“. Cedule s otvory, které byli určené pro tuto disciplínu, připravili sami klienti včetně maleb, za které patří velké díky panu Filipovskému. Cit a nadání pro malování se u pana Filipovského opravdu nezapře. Sami to můžete zhodnotit na přiložených fotografiích.

 

Fotbal, tak přesně to byla druhá zábavná aktivita, které se zúčastnili téměř všichni klienti včetně pracovníků. Závěrečné skóre rozhodlo o vítězství „Roudnické dílny“. Během zápasu nám stoupla teplota o pár stupňů nahoru a začalo hřát sluníčko, které jsme všichni ocenili.

Následně jsme se odebrali zahrát si pétanque, který nás opravdu pobavil. Opět bojovali dílny proti sobě. Úplně poslední síly, které v nás zůstaly, jsme nechali na dráze, kde byl připravený běh pro jednotlivce.

 

Tento den, který byl plný smíchu a emocí, jsme společně zakončili posezením u táboráku. Sportovní den se všem klientům velice líbil a každý si zde našel to své. Budování sebedůvěry a účast na takovýchto akcích je pro handicapované klienty velice důležitá a my jsme vždy upřímně nadšení, když se akce vydaří jak má. Tento společně strávený den splnil veškerá naše i klientská očekávání. Pro velký úspěch jsme se rozhodli tuto akci uspořádat i příští rok. Děkujeme vedení sociálně terapeutické dílny z Roudnice nad Labem za pozvání a přípravu.“ dodala vedoucí sociální pracovnice STD Litoměřice, Bc. Kateřina Drbohlavová.


Méně...
 
K-potravinová sbírka

K-potravinová sbírka

11.09.18
V rámci potravinové sbírky Kaufland jsme získali přes 2,5 tuny potravin a drogerie.


Více...
 
K-potravinová sbírka

V rámci potravinové sbírky Kaufland jsme získali přes 2,5 tuny potravin a drogerie.


Děkujeme moc všem dárcům za štědré dary a rovněž všem dobrovolníkům za pomoc při pořádání této sbírky.

 


Méně...