
Potravinová a materiální pomoc II
16.09.21V roce 2016 se NADĚJE zapojila do projektu Potravinová a materiální pomoc a i v roce 2021 využívá návazného projektu Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám II s registračním číslem CZ.30.X.X/0.0/0.0/16_004/0000008.
Více...

V roce 2016 se NADĚJE zapojila do projektu Potravinová a materiální pomoc a i v roce 2021 využívá návazného projektu Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám II s registračním číslem CZ.30.X.X/0.0/0.0/16_004/0000008.
Projekt je financován z prostředků Fondu evropské pomoci nejchudším osobám prostřednictvím Operačního programu potravinové a materiální pomoci a státního rozpočtu ČR. Cílem operačního programu je zmírňovat extrémní formy chudoby, jejichž dopad na sociální vyloučení je největší, jako jsou například bezdomovectví, chudoba dětí a potravinová nouze.
Pomoc je poskytována formou bezplatné distribuce potravin a základního materiálního zboží. Aktuálně jsou poskytovány dodávky potravin s dlouhodobou trvanlivostí, sortiment hygienických potřeb, textilních výrobků, základních domácích potřeb, spacáků, karimatek, stanů a školních pomůcek. Nově v pandemii byly z projektu financovány a poskytnuty roušky.
V rámci programu jsou poskytovány i doprovodné aktivity, které předcházejí vzniku krizových situací a jsou zaměřeny na eliminaci negativních sociálních vlivů (např. základní sociální poradenství, finanční poradenství, výživové poradenství, psychologická péče).
Sociální pracovníci NADĚJE předávají balíčky rodinám a jedincům, kteří jsou v nepříznivé životní situaci převážně spojené se ztrátou bydlení, a to ve městech Litoměřice, Štětí, Roudnice nad Labem, Lovosice, Klášterec nad Ohří, Kadaň, Praha, Jablonec nad Nisou, Liberec a Mladá Boleslav.
Plakát projektu: Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám II
Méně...

Digitalizace jako řešení osamělosti osob s handicapem
08.08.21Díky grantové výzvě T-Mobile Pomáháme, která reaguje na situaci spojenou s koronavirovou krizí, jsme mohli pořídit pět tabletů s datovým připojením 10 GB měsíčně pro deset našich klientů chráněného bydlení NADĚJE v Roudnici nad Labem.
Více...

Díky grantové výzvě T-Mobile Pomáháme, která reaguje na situaci spojenou s koronavirovou krizí, jsme mohli pořídit pět tabletů s datovým připojením 10 GB měsíčně pro deset našich klientů chráněného bydlení NADĚJE v Roudnici nad Labem.
Cílem našeho podpořeného projektu „Digitalizace jako řešení osamělosti osob s handicapem“ je prostřednictvím užívání tabletů přispět k prevenci sociální osamělosti a soběstačnosti klientů, osob s handicapem.
K naší radosti si klienti práci s tablety dobře osvojili a během dlouho trvající pandemie přístroje využívají pro pravidelný kontakt s našimi pracovníky a také mezi sebou. Někteří dokonce s tablety pracují natolik dobře, že je nevyužívají pouze ke komunikaci, ale i informovanosti či sebevzdělávání.
Roční projekt běží naplno od listopadu a už nyní můžeme konstatovat, že plní svůj účel a pořízení tabletů se ukazuje jako velmi přínosné.
Méně...

Sprcha pro osoby bez přístřeší
18.06.21Děkujeme všem, kteří jste na přelomu roku přispěli na sbírku „Mytím chráníš sebe, darem chráníš všechny“. Spolu s partnerem projektu, firmou Mondi Česká republika, se podařilo vybrat 37 700 korun, za které jsme pořídili avizovanou mobilní sprchu do Roudnice nad Labem, kde je nyní nejvíce potřeba.
Více...

Děkujeme všem, kteří jste na přelomu roku přispěli na sbírku „Mytím chráníš sebe, darem chráníš všechny“. Spolu s partnerem projektu, firmou Mondi Česká republika, se podařilo vybrat 37 700 korun, za které jsme pořídili avizovanou mobilní sprchu do Roudnice nad Labem, kde je nyní nejvíce potřeba.
Sprchu jsme na jaře převzali a umístili do areálu azylového domu a krizové pomoci pro muže v ulici Sladkovská. Posléze k ní náš šikovný kolega naistaloval menší šatničku, aby klienti měli úplné soukromí. Nyní je již sprcha připravena k užívání.
Osobní hygiena je základ pevného zdraví a prevence proti šíření různých onemocnění. Lidé bez přístřeší často nemohou dodržovat ani základní hygienická pravidla. Nákupem mobilní sprchy zajistíme důstojnou osobní hygienu potřebným lidem, a to nejen v koronavirové době.
Méně...

Notebooky pro naše pracovníky
17.02.21Díky příspěvku Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové ve výši 62 800 korun v rámci výzvy „Fond pomoci potřebným během druhé vlny epidemie koronaviru“ jsme mohli pořídit čtyři notebooky do našich služeb v celé oblasti Litoměřice, a tak flexibilněji a efektivněji reagovat na potřeby on-line komunikace našich zaměstnanců a on-line odborného poradentství a sociální prevence s našimi klienty.
Více...

Díky příspěvku Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové ve výši 62 800 korun v rámci výzvy „Fond pomoci potřebným během druhé vlny epidemie koronaviru“ jsme mohli pořídit čtyři notebooky do našich služeb v celé oblasti Litoměřice, a tak flexibilněji a efektivněji reagovat na potřeby on-line komunikace našich zaměstnanců a on-line odborného poradentství a sociální prevence s našimi klienty.
Srdečně děkujeme za pomoc v nynější náročné situaci.
Méně...

Nadace ČEZ nás podpořila v boji proti koronaviru
24.07.20Díky rychlé podpoře Nadace ČEZ v rámci grantu Krizová pomoc jsme mohli na ochranu před koronavirem pořídit za více než 50 tisíc korun digitální teploměry, látku na šití roušek a antibakteriální gely pro celou litoměřickou oblast NADĚJE.
Více...

Díky rychlé podpoře Nadace ČEZ v rámci grantu Krizová pomoc jsme mohli na ochranu před koronavirem pořídit za více než 50 tisíc korun digitální teploměry, látku na šití roušek a antibakteriální gely pro celou litoměřickou oblast NADĚJE.
Ochranné pomůcky byly a ještě budou využívány v šesti oblastních pobočkách Litoměřice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Štětí, Klášterec nad Ohří, Kadaň.
Za dar z celého srdce velmi děkujeme.
Více informací o Nadaci ČEZ najdete na její webové stránce www.nadacecez.cz.
Méně...

STD slavnostně otevřela zahradu pro klienty
01.07.20Sociálně terapeutická dílna NADĚJE v Roudnici nad Labem se nově těší z komunitní soběstačné zahrady.
Více...

Sociálně terapeutická dílna NADĚJE v Roudnici nad Labem se nově těší z komunitní soběstačné zahrady.
Zpustlý dvorek domu, kde dílna sídlí, se díky finanční podpoře od firmy Mondi Štětí proměnil v rámci environmentálního projektu v zahradu plnou nových možností. Doposud se klienti dílny mohli učit pracovním návykům pouze v interiéru dílny, nyní si mohou rozšířit znalosti a rozvinout manuální dovednosti při práci v zahradě či pěstování rozličných rostlin, jež následně využijí při vaření a výrobě polštářků a sáčků.
Soběstačná komunitní zahrada s jezírkem a pítkem pro ptáky bude sloužit rovněž jako místo setkání. A premiéra dopadla přímo báječně – Dne otevřených dveří se 24. června zúčastnily desítky osob. Navštívili nás zástupci Mondi Štětí, Ústeckého kraje i naši individuální dárci.
V rámci programu hosté vyslechli hřejivá slova z úst kaplana, poznali ukázky práce klientů a rozsah poskytovaných služeb v dílně, zhlédli videa životních příběhů klientů a pokochali se výstavou obrazů jednoho z klientů.
Otevření zahrady vzbudilo i velký zájem regionálních médií. Vznikla tak fotoreportáž Litoměřického deníku a videoreportáže zpravodajských kanálů KTV-Štětí a Litoměřicko24.
Aby se zahrada sociálně terapeutické dílny mohla nadále rozvíjet a klienti s mentálním, tělesným, duševním a kombinovaným postižením mohli zdokonalovat své pracovní návyky a dovednosti, založili jsme veřejnou sbírku, na kterou můžete přispět na portále Darujme.cz.
Méně...