Kadaň

 
 

V souladu s našimi hodnotami – nadějí, láskou, vírou – pomáháme lidem, kteří se nemohou postarat sami o sebe. Pomáhejte s námi!

 

AKTUALITY

 
 
Vánoce v chráněném bydlení

Vánoce v chráněném bydlení

11.02.16
Štědrý den probíhal v chráněném bydlení v NADĚJI ve velice příjemné a klidné atmosféře.
Více...
 
Vánoce v chráněném bydlení

Štědrý den probíhal v chráněném bydlení v NADĚJI ve velice příjemné a klidné atmosféře.

Klienti spolu s pracovníky chráněného bydlení připravili štědrovečerní večeři v podobě rybí polévky, bramborového salátu, řízků a sladkého zákusku – vánočky, připravili také večerní tabuli. Večeře probíhala v prostorách kanceláře chráněného bydlení. Proběhlo také společné rozdávání dárků, povídání si o vánočních tradicích a zvycích. Po společném posezení odešli klienti s dárky do svých bytečků, kde si Vánoce užili již každý po svém. 

 


Méně...
 
Předvánoční čas v chráněném bydlení

Předvánoční čas v chráněném bydlení

22.12.15
Předvánoční čas byl v chráněném bydlení plný akcí a příprav na vánoční svátky. Klienti se účastnili hned několika akcí, které
Více...
 
Předvánoční čas v chráněném bydlení

Předvánoční čas byl v chráněném bydlení plný akcí a příprav na vánoční svátky. Klienti se účastnili hned několika akcí, které si pro ně společně připravili a naplánovali pracovníci společně s klienty. Klienti s pomocí asistentů vyráběli vánoční ozdoby, pekli několik druhů cukroví, podívali se na výstavu výrobků PL Petrohrad v Café Atrium v Chomutově, vyráběli dárkové krabičky v Muzeu na Kadaňském hradě a mnoho dalších. Završením krásné předvánoční atmosféry byla společná besídka v prostorách kanceláře chráněného bydlení. Připravené bylo malé pohoštění, pouštěli se koledy, povídalo se o vánočních svátcích, proběhlo i plánování společné štědrovečerní večeře. Celý předvánoční čas byl velice příjemný a dodal nadcházejícím vánočním svátkům úžasnou atmosféru!

 

 


Méně...
 
Pracovní program v Kadani

Pracovní program v Kadani

Úklid Kadaně

02.11.15

NADĚJE Kadaň se zapojila do úklidu města v rámci pracovního programu, který startoval na počátku září letošního roku.


Více...
 
Pracovní program v Kadani

NADĚJE Kadaň se zapojila do úklidu města v rámci pracovního programu, který startoval na počátku září letošního roku. Akce jsou naplánovány zpravidla dvakrát v měsíci a probíhají v rámci centra města. K dnešnímu dni již proběhly čtyři úklidy a další jsou naplánovány.

 

Zde naleznete oficiální zprávu k přečtení.

 Méně...
 
Výlet na zámek v Klášterci nad Ohří

Výlet na zámek v Klášterci nad Ohří

01.10.15

Dne 24.9.2015 navštívili klienti společně s pracovníky chráněného bydlení zámek v Klášterci nad Ohří.


Více...
 
Výlet na zámek v Klášterci nad Ohří

Dne 24.9.2015 navštívili klienti společně s pracovníky chráněného bydlení zámek v Klášterci nad Ohří. Zvolili jsme si pohádkový okruh, který nám představil prohlídku Pohádkové Země Vítězslavy Klimtové a expozici loutek rodiny Matěje Kopeckého instalovanou ve sklepních prostorách zámku. Dále jsme viděli stálou expozici zajímavé keramiky kláštereckého samouka Stanislava Hlaváče. Prohlídku jsme završili výstupem na zámeckou vyhlídkovou věž, kde je nainstalována stálá výstava keramických děl paní Štefánkové pod názvem „Bylo, nebylo“ na téma pověstí a legend Severozápadních Čech. Výlet jsme zakončili společným posezením v zámecké kavárně.

 

  


Méně...
 
NADĚJE má nové logo.

NADĚJE má nové logo.

23.09.15
Měníme logo a vizuální styl. Vytvořilo ho pro nás grafické studio Laboratoř (www.laboratory.cz) v čele s docentem Petrem Babákem
Více...
 
NADĚJE má nové logo.

Měníme logo a vizuální styl. Vytvořilo ho pro nás grafické studio Laboratoř (www.laboratory.cz) v čele s docentem Petrem Babákem (https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Babák), vedoucím ateliéru Grafického designu a nových médií na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Cílem bylo zdůraznit název NADĚJE, vše zjednodušit a zmodernizovat. Neměníme poslání, křesťanské základy ani způsob práce. Na tom trváme.

 

Návrh studia Laboratoř přináší myšlenku, variabilitu i čisté grafické provedení. Důraz je na slově NADĚJE. Hvězda v tomto netradičním provedení je tím, co ze slova dělá logo.

 

Hvězda je zrození.

Hvězda je odkaz, nápověda, objasnění.

 

Hvězda je NADĚJE, neboť naděje se nachází mezi otázkou a odpovědí.


Méně...
 
Císařský den v Kadani

Císařský den v Kadani

16.09.15
V sobotu 29.8.2015 se klienti a pracovníci chráněného bydlení zúčastnili historické slavnosti „Císařský den“, který se koná vždy na
Více...
 
Císařský den v Kadani

V sobotu 29.8.2015 se klienti a pracovníci chráněného bydlení zúčastnili historické slavnosti „Císařský den“, který se koná vždy na konci srpna v Kadani. Touto akcí se připomíná významná událost, kdy v roce 1367 navštívil město Kadaň římský císař a český král Karel IV. V letošním roce 2015 se oslavil již 23. příjezd Karla IV. se svoji družinou do královského města Kadaně. Klienti si akci velice pochvalovali, těšíme se na další povedený průvod.

 

 


Méně...