Archiv zpráv

Úvod  Pobočky  Ústředí NADĚJE  Obecné  Archiv zpráv
 
Přidejte se do týmu NADĚJE

Přidejte se do týmu NADĚJE

19.09.23 | Praha

Hledáme nové kolegyně a kolegy na následující pozice...


Více...
 
Přidejte se do týmu NADĚJE

Hledáme nové kolegyně a kolegy na následující pozice: 

  • Pracovník výdeje stravy – řidič
  • Sociální pracovník/ce nízkoprahového denního centra pro lidi bez domova
  • Pracovnice v sociálních službách v azylovém domě pro ženy – Vršovice
  • Pracovník/ pracovnice v sociálních službách do azylového domu pro muže na Žižkově - noční směny
  • Pracovník v sociálních službách do nízkoprahového denního centra U Bulhara - vchodař

 

Více informací najdete na našich webových stránkách: https://www.nadeje.cz/praha/volna_pracovni_mista1

 

Pokud Vás zaujala některá z nabízených pozic, budeme rádi, když se ozvete naší milé personalistce Petře Svobodové - petra.svobodova@nadeje.cz.

 

Děkujeme.


Méně...
 
Běh NADĚJE oslavil 30 let solidarity a pomoci druhým

Běh NADĚJE oslavil 30 let solidarity a pomoci druhým

12.09.23 | Otrokovice

V pátek 8. září vyběhlo pro dobrou věc 265 lidí, kteří se připojili k oslavě NADĚJE a výročí 30 let poskytování pomoci lidem s mentálním a kombinovaným postižením.


Více...
 
Běh NADĚJE oslavil 30 let solidarity a pomoci druhým

 

V pátek 8. září vyběhlo pro dobrou věc 265 lidí, kteří se připojili k oslavě NADĚJE a výročí 30 let poskytování pomoci lidem s mentálním a kombinovaným postižením.

 

„Jsem velmi potěšen, že se k oslavě solidarity a vzájemné pomoci druhým zapojilo tolik lidí. Tolik lidí, kteří běželi pro ty, kterým podáváme pomocnou ruku. Velmi si vážíme pomoci jak vedení města Otrokovice, tak Zlínského kraje, podnikatelského sektoru, kteří se rozhodli věnovat nejen finanční podporu, ale také svůj čas a energii a sami se akce zúčastnili. A samozřejmě děkuji také všem, kteří nám pomohli se samotnou organizací akce.  Bez veškeré této podpory by tako akce nemohla proběhnout,“ uvádí Lukáš Šilc, oblastní ředitel NADĚJE. Běh NADĚJE však nebyl o rychlosti a soutěžení, ale byl o společné snaze a motivaci.

 

V 15 hodin odstartovala první skupina Běhu NADĚJE a dobrá nálada se nesla celým odpolednem. Symbolických 30 km uběhlo k výročí 30 let deset běžeckých skupin. Běžci se mohli připojit mimo jiné k ústřednímu řediteli NADĚJE, k hejtmanovi Zlínského kraje, starostce města Otrokovice, nebo jednatelům významných otrokovických firem -  Continental Česká republika, Teplárna Otrokovice, WESTLAND Otrokovice, Yokohama TWS Česká republika.

 

Spoluorganizátorem akce byly  Běhy Zlín.

 

Nesoutěžního běhu se ovšem mohli zúčastnit i ti, kteří si na 3 km trať netroufli, ale chtěli běžet či jet také. Na startovní čáře se tak setkala jak veřejnost, tak také ti, kterým bylo toto sportovní odpoledne věnováno – klienti otrokovické NADĚJE.V cíli pak všichni sklidili velký potlesk.

 

Celkem se zapojilo 265 běžců. Každý běžec byl v cíli odměněn medailí, kterou vyrobili klienti otrokovické sociálně terapeutické dílny.

 

„Díky sponzorům a veřejnosti pomůže výtěžek běhu NADĚJE financovat projekty, na které je z běžného rozpočtu obtížné vyčlenit prostředky a které klientům NADĚJE, pobočky Otrokovice ještě více zkvalitní pobyt ve službách. Nyní proto bude například moci započít projekt na renovaci sociálního zázemí sociálně terapeutické dílny,“ doplňuje Šilc.

 

Poděkování proto patří i dalším partnerům akce: EMS ELEKTRO, Otrokovická BESEDA s.r.o., Vitar.cz za vitamínové a Craft CZ & SK za sportovní odměny pro účastníky běhu.

 

Děkujeme také Epes Rabes Catering, kteří nachystalipro běžce i ovocné osvěžení, Velkokavárně Gulliver za speciální běžecké drinky a Pekárně Nováček za úžasné koláčky. Děkujeme kapele Minami - hudební skupina, která přijala pozvání a svým koncertem završila celé skvělé odpoledne a dokázala roztančit publikum. Za pomoc s organizací také vedoucímu a všem ze Skaut Otrokovice - středisko Josefa Šivela - středisko Josefa Šivela, kteří dohlíželi a pomáhali na trati a dalším lidem, kteří se nám rozhodli přijít pomoci.

 

Celým odpolednem provázel pohotový moderátor Martin Rezek.

 

Výtěžek akce nám pomůže realizovat projekty, na které je z běžného rozpočtu obtížné vyčlenit prostředky a které klientům NADĚJE, pobočky Otrokovice ještě více zkvalitní pobyt ve službách. Nyní proto bude například moci započít projekt na renovaci sociálního zázemí sociálně terapeutické dílny, jejíž klienti pro všechny běžce připravili originální medaile. Pevně věříme, že jste si užili nadějné odpoledne spolu s námi. My s vámi určitě a proto věříme, že se v dobré náladě na startovní čáře potkáme znovu.

 

Odkaz na fotogalerii akce: https://beh-nadeje.cz/fotky/


Méně...
 
Nový projekt Ulice pomáhá ulici na e-shopu NADĚJE

Nový projekt Ulice pomáhá ulici na e-shopu NADĚJE

11.09.23 | Praha

Je to tady! Máme velkou radost, že Vám můžeme představit náš nový projekt „Ulice pomáhá ulici“. Jeho cílem je propojení pražské street artové scény s lidmi bez domova...


Více...
 
Nový projekt Ulice pomáhá ulici na e-shopu NADĚJE

Je to tady! Máme velkou radost, že Vám můžeme představit náš nový projekt „Ulice pomáhá ulici“. Jeho cílem je propojení pražské street artové scény s lidmi bez domova. Jedni na ulici žijí, druzí na ní tvoří. Tyto dvě skupiny se vzájemně prolínají, existují vedle sebe a mohou se vzájemně inspirovat. A jedna se rozhodla svou tvorbou podpořit tu druhou.  

 

Na našem e-shopu si můžete nově pořídit litografie a grafiky, které NADĚJI věnovali známí čeští umělci, jejichž tvorba je spojena se streetartem. Celý výtěžek z prodeje děl bude věnován na pomoc lidem přežívajícím na ulici a ve veřejném prostoru.  

 

Litografie „Laboratoř“ od Michala Škapy, kterou nabízíme hned ve třech verzích, byla vytvořena speciálně pro projekt. Další litografie vám možná budou povědomé z kalendáře ART 2023. V zimě se hned vyprodaly, takže pokud máte zájem, příliš neváhejte. Nově na e-shopu najdete také signované autorské digitální tisky, které se stanou podkladem pro charitativní kalendář ART 2024. Graffiti vznikly v dubnu na Graffiti Wall na Orionce v rámci akce „Malování pro NADĚJI“.  

 

Tímto děkujeme všem zapojeným umělcům, kteří se rozhodli originálním způsobem podpořit dobrou věc a také děkujeme Jirkovi Šourkovi za nápad, jehož jedinečnost nás oslovila natolik, že jsme se jej rozhodli s velkým nadšením realizovat.  

 

Navštivte náš e-shop, zakupte dílo a podpořte lidi bez domova, kteří přežívají na ulici. Výtěžek rozdělíme do terénu a do našich denních center. Děkujeme.

 

https://eshop.nadeje.cz/produkty/#ulice


Méně...
 
Chráněné bydlení na Letné oslavilo 25 let

Chráněné bydlení na Letné oslavilo 25 let

05.09.23 | Zlín

Akce pro všechny naše sousedy, kolemjdoucí, pracovníky současné i bývalé, klienty, rodiny klientů a podporovatele. Takové bylo Sousedění, kde jsme zároveň oslavili 25 let chráněného bydlení na Letné. 


Více...
 
Chráněné bydlení na Letné oslavilo 25 let

V minulých letech jsme uspořádali mnoho Zahradních slavností. Vždy je připravovali pracovníci služeb pro klienty a každá jedna byla v duchu zábavy, aktivit, muziky, grilování, léta.

 

Letos jsme se rozhodli ze Zahradní slavnosti udělat Sousedění a při té příležitosti oslavit 25. narozeniny chráněného bydlení na Letné. Pracovníci všech tří služeb pro osoby s mentálním hendikepem tak spojili síly a tentokrát společně sklienty připravili den pro sousedy z Letné. A přestože nám počasí příliš nepřálo a od mnohého jsme museli kvůli dešti upustit, bylo nakonec i tak co vidět, vyzkoušet, zažít i ochutnat.

 

Zahradou chráněného bydlení se linula muzika z aparatury našich DJs a když zrovna klienti nevařili kávu, tak obsluhovali výčep. Kdo chtěl, mohl nahlédnout do chráněného bydlení, kde také zájemce provázeli jeho obyvatelé.

 

Venku byla možnost nakoupit si výrobky z dílen, prohlédnout fotky a informační panely o jednotlivých službách, prolistovat kroniky a zavzpomínat na uplynulé roky ve službách i na Letné jako takové. Ještě více se pak zájemci mohli dozvědět v informačním stánku, kde byly k dispozici kolegyně pro rozhovory o činnosti našich služeb, ale také o právech klientů, sebeobhájství, nabízely podpůrné materiály a odborné publikace.

 

V prostorách dílen se pak mohli návštěvníci zapojit do workshopů a vyzkoušet si výrobu a zpracování ručního papíru nebo pletení košíků z pedigu. Své místo tu měly také sportovní aktivity, kde bylo možné vyzvat sportovce našeho sportovního klubu SK Berani Naděje Zlín na zápas ve stolním tenisu či šipkách. Zajímavá byla také virtuální realita, prostřednictvím které bylo možné nahlédnout do reálného prostředí nejrůznějších zaměstnání. Za tuto zkušenost děkujeme TIC Zlín.

 

Odpoledne se umoudřilo počasí, zahradou zavoněl oheň a špekáčky, které jsme si mohli vychutnat spolu s výborným ajvarem a kečupem od Podravky. Všem chutnalo a my moc děkujeme.

 

Oslavenci z chráněného bydlení slavnostně rozkrájeli dort, nad kterým se nakonec potkala spousta lidí – pracovníků stávajících i bývalých, klientů, sousedů, partnerů, rodin nebo jen kolemjdoucích, kteří využili příležitosti a nahlédli do našich služeb. Snad se nám podařilo ukázat a přiblížit co, jak a proč děláme, že je to práce důležitá a přínosná. A že zase za rok se bude na co těšit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Méně...
 
Projekt NEJDŘÍV STŘECHA stále pomáhá

Projekt NEJDŘÍV STŘECHA stále pomáhá

01.09.23 | Praha

Eva (34 let) byla propuštěná z opakované hospitalizace v psychiatrické nemocnici. Její rodina s ní nechtěla a nadále nechce být v kontaktu. K úhradě bydlení neměla dostatek financí...


Více...
 
Projekt NEJDŘÍV STŘECHA stále pomáhá

Eva (34 let) byla propuštěná z opakované hospitalizace v psychiatrické nemocnici. Její rodina s ní nechtěla a nadále nechce být v kontaktu. K úhradě bydlení neměla dostatek financí. Její invalidní důchod, který činil přes 3.000 Kč k tomu nestačil, protože z něj hradila výživné na syna a nákup léků. Evu zachránil před propadem na ulici projekt Nejdřív střecha, který jí uhradil bydlení v azylovém domě pro ženy. Bydlení Evě umožnilo návštěvy psychiatra, pravidelné užívání léků, hrazení alimentů a vyřízení dávek pomoci v hmotné nouzi.

 

Už 1000 Kč může pomoci vyřešit situaci člověka, který se právě ocitl na ulici. Už tři týdny střechy nad hlavou mohou pomoci vyřešit akutní krizovou situaci člověka, který právě ztratil domov. Více než polovina lidí bez domova, kteří se zapojili do projektu, dokázala svou situaci zlepšit.

 

Projekt NEJDŘÍV STŘECHA by nebylo možné realizovat bez dárců. Na www.nejdrivstrecha.cz se můžete podívat, kolik peněz už bylo vybráno, kolik použito a kolik zbývá. Veškeré získané prostředky od dárců jdou na ubytování. Projekt administruje Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.   

 

Využijte 1. září k darování střechy nad hlavou. Děkujeme. 

https://www.darujme.cz/projekt/1200628


Méně...
 
Na e-shopu připravujeme novinku

Na e-shopu připravujeme novinku

30.08.23 | Praha

Něco se chystá! Máme pro vás překvapení, které odtajníme během pár týdnů. Prozradíme jen, že se bude týkat našeho e-shopu a předních českých...


Více...
 
Na e-shopu připravujeme novinku

Něco se chystá!  

 

Máme pro vás překvapení, které odtajníme během pár týdnů. Prozradíme jen, že se bude týkat našeho e-shopu a předních českých street artových umělců jako je třeba právě Michal Škapa.  

 

S Michalem jsme se sešli v jeho ateliéru v MeetFactory a setkání to bylo velmi příjemné. Provedl nás a ukázal širokou škálu svých děl, nad kterými jsme často stáli doslova v úžasu. Michal nás už v minulosti svými díly několikrát podpořil a my jsme moc rádi, že se pro to rozhodl i tentokrát. A víte proč? Protože „ulice pomáhá ulici“.  

 

Výtvarník Michal Škapa tvořící pod pseudonymem Tron je jeden z nejvýraznějších českých street artistů. Jeho muraly můžete čím dal častěji potkat i v ulicích Prahy. Například KOSMOS u pražského letiště je jedním z největších muralů v evropském i celosvětovém měřítku. Letos vystavoval svá díla třeba v Norsku. Jeho práce je pestrá a dalo by se o ni psát donekonečna. Více se o ni můžete dozvědět na jeho webovkách http://www.michalskapa.cz/ 

 

Děkujeme našemu velkému podporovateli Jirkovi Šourkovi, který nás už po řadu let uměleckým světem provází a podporuje naši činnost směrem k lidem bez domova. Hlavně díky němu jsme mohli poznat Michalovu skvělou tvorbu.  

 

Těšte se společně s námi. 

 

Michal Škapa a Jiří Šourek


Méně...