Archiv zpráv

Úvod  Pobočky  Ústředí NADĚJE  Obecné  Archiv zpráv
 
Vaše charitativní neděle s Prague Thrift Store pro NADĚJI

Vaše charitativní neděle s Prague Thrift Store pro NADĚJI

18.05.16 | Praha

Přijďte v neděli, 22. května, od 10:30 do 16:00 hodin do Prague Thrift Store, Šumavská 29, Praha 2. 


Více...
 
Vaše charitativní neděle s Prague Thrift Store pro NADĚJI

Přijďte v neděli, 22. května, od 10:30 do 16:00 hodin do Prague Thrift Store, Šumavská 29, Praha 2.  Máme ho k dispozici, budeme zde prodávat kvalitní second hand zboží a prezentovat naše služby pro lidi bez domova. Vy si budete moci nakoupit pěkné věci, a na pomoc lidem bez domova tak bezprostředně přispět. Výtěžek z prodeje totiž obdrží NADĚJE na úhrady jízdného pro klienty do místa jejich trvalého bydliště. 

Majitelům Barbaře a Thomasovi Szende za tuto příležitost moc děkujeme a Vás prosíme: šiřte zprávu dál a v neděli se na Vinohradech zastavte! Těšíme se na vás!

 

Více o Prague Thrift Store na thriftshop.cz


Méně...
 
Deset statečných zanechalo oranžovou stopu NADĚJE na maratonu v Praze

Deset statečných zanechalo oranžovou stopu NADĚJE na maratonu v Praze

Děkujeme, Vám, naši maratonci! Velice si vážíme Vaší podpory.

10.05.16 | Ústředí NADĚJE

8. května se Volkswagen Maratonu Praha mezi více než 10 000 běžci zúčastnilo také 10 lidí v oranžovém triku NADĚJE. Jedním z nich byl Michal


Více...
 
Deset statečných zanechalo oranžovou stopu NADĚJE na maratonu v Praze

8. května se Volkswagen Maratonu Praha mezi více než 10 000 běžci zúčastnilo také 10 lidí v oranžovém triku NADĚJE. Jedním z nich byl Michal Vrabec, který do Prahy dorazil z Velké Británie, kde momentálně žije. Nestačilo mu podpořit naši činnost „pouze“ během, ale v rámci předzávodní přípravy pro nás také fundraisoval. Pan Vrabec pro NADĚJI vybral v přepočtu zhruba 8 000 korun! Byl ochoten nás podpořit i na svém FB profilu a poskytnout nám rozhovor.

 

Proč jste si mezi organizacemi, za které bylo možné běžet, vybral právě NADĚJI?

Měl jsem chuť podpořit jakoukoliv dobrou věc. NADĚJE se mi zalíbila, protože má dlouholetou tradici, ale zároveň byla v účasti na charitativních bězích stejný začátečník jako já v běhání, když jsem se pustil na konci února do přípravy na maraton.

 

Co bylo pro vás na prvním maratonu největším zážitkem?

Velmi silným zážitkem byla příprava. Vybíral jsem peníze od kolegů z práce a otázka, jak jde běhání a kolik mám ještě času na přípravu, byla pravidelným tématem našich rozhovorů v kuchyňce nebo na obědě. Necítil jsem tlak, že musím za každou cenu doběhnout, když mi přispěli, ale spíš podporu, že dělám správnou věc. Závod samotný pak vyšel parádně. Nejsilnější pocit jsem měl, když jsem zatáčel do Pařížské a v hlavě se mi ozval hlas: “Ty vole, ty to nakonec dáš! Ty dáš celej maraton!” To byla fakt paráda! Když jsem pak zjistil konečný čas, který byl o 15 minut lepší, než jsem čekal, protože jsem si popletl „vodiče“, to  bylo tak super!

 

Měl jste při běhu možnost si užít fakt, že běžíte krásným městem?

Na začátku určitě. Dokonce jsem na Karlově mostě zastavil, že si udělám selfíčko. Jenže jsem měl plnou paměť v telefonu, tak jsem se zase zklamaně rozběhl. Po dlouhých rovinkách v Podolí a na Smíchově jsem už na okolí zapomněl a pouze se soustředil na tempo a kilometrovníky. Po 30. kilometru už člověk spíše sleduje, kde bude další občerstvovací stanice, a na krásy města nehledí.

 

Poběžíte maraton v budoucnu znovu?

V tomto roce určitě ne. Vrátím se zpátky k původnímu sportu, který je mnohem přívětivější ke kloubům. Počítám, že ještě týden po závodě budu kulhat.

 

Pane Vrabče, gratulujeme ke zdolání maratonu. Manévr se „záměnou vodiče“ považujeme za taktické know-how, které by Keňani platili zlatem.

 

Děkujeme za vaši velkorysou podporu NADĚJE.


Méně...
 
S mladými v Bruselu

S mladými v Bruselu

06.05.16 | Praha

V dubnu jsme se zúčastnili konference v Bruselu zaměřené na práva dětí a mladistvých, kteří žijí na ulici.


Více...
 
S mladými v Bruselu

V dubnu jsme se zúčastnili konference v Bruselu zaměřené na práva dětí a mladistvých, kteří žijí na ulici. V rámci dvoudenního workshopu byla mezi aktéry, mladými lidmi bez domova, diskutována práva na dobrý standard života, právo na péči a ochranu a právo na svobodu sdružování.

Naši tři klienti se velmi aktivně účastnili sdílením svých životních příběhů a situací, které je v životě se zaměřením na tato tři práva potkala, a také podávali návrhy na řešení diskutovaných situací a prevenci omezování práv lidí bez domova.

V belgickém Bruselu jsme strávili necelé čtyři dny. Kromě účasti na konferenci jsme zavítali do centra města, prohlédli si Evropský parlament, pojedli vyhlášené belgické pralinky a wafle a seznámili se s inspirativními lidmi nejen z celé Evropy, ale také USA.

 

Kristýna Mercová

sociální pracovnice nízkoprahového denního centra v Praze


Méně...
 
Přijďte na návštěvu!

Přijďte na návštěvu!

Zveme vás do azylového domu pro lidi v důchodovém věku nebo se zdravotním znevýhodněním, kteří ztratili bydlení.

04.05.16 | Praha

11. května od 10 do 17 hodin v Záběhlicích.


Více...
 
Přijďte na návštěvu!

11. května od 10 do 17 hodin v Záběhlicích vás naši zaměstnanci seznámí s běžným denním chodem zařízení. Budete si ho moci prohlédnout „od sklepa po půdu“ i posedět na zahradě a popovídat si s klienty.

Dům slouží již od roku 2002 mužům a ženám bez domova, kteří splňují nárok na starobní nebo invalidní důchod, ale jejich zdravotní stav významně neomezuje jejich soběstačnost. Vždycky tomu tak ale nebylo. Tipnete si původní účel budovy? Za správnou odpověď vás odměníme plackou NADĚJE. A ukážeme vám i fotodokumentaci z rekonstrukce.

Pobočka NADĚJE v Praze slaví letos 25. výročí založení. Využijte příležitost poznat blíž naši činnost v hlavním městě - a začněte v Záběhlicích. Těšíme se na vás! 

 


Méně...
 
TÝM NADĚJE PRO PRAŽSKÝ MARATON 2016

TÝM NADĚJE PRO PRAŽSKÝ MARATON 2016

PŘIJĎTE PODPOŘIT 8. KVĚTNA NAŠE BĚŽCE!

02.05.16 | Ústředí NADĚJE

Kdo jsou lidé, kteří se přihlásili na Volkswagen Maraton Praha 2016 přes neziskovou organizaci NADĚJE, aby tak podpořili právě její


Více...
 
TÝM NADĚJE PRO PRAŽSKÝ MARATON 2016

Kdo jsou lidé, kteří se přihlásili na Volkswagen Maraton Praha 2016 přes neziskovou organizaci NADĚJE, aby tak podpořili právě její činnost?

 

Náš maratonský tým má deset členů. Toto číslo je dáno počtem startovních registrací, který bylo možné přes NADĚJI koupit. Znamená to, že naši běžci jsou lidé, kteří ohledně registrací jednali včas a rychle. Zájem o registrace byl totiž obrovský. Platí tedy: kdo se staral s předstihem a platil svižně, ten poběží.

 

Zastoupenými státy jsou ČR, Francie, Irsko, Itálie, Libanon, Kanada. Dva čeští běžci žijí momentálně v UK, naopak závodnice z Kanady žije v současné době v ČR.

 

Kromě běžců, kteří běží maraton poprvé, jsou v našem týmu i ti, kteří s ním již mají zkušenosti:
„Poběžím svůj 3. maraton. Už loni jsem běžela Pražský maraton, ale z dlouhého přeletu jsem měla jat lag a cítila jsem se opravdu hrozně. Teď žiji v Praze a těším se.“ „Chystáme se se ženou navštívit Prahu již několik let. Loni jsem běžel svůj první maraton v Dublinu. Tohle bude můj 2. maraton a už se těším, až uvidíme vaše krásné město!“

 

Praha se zdá být pro běžce opravdu velkým lákadlem:
„Chtěla jsem letos navštívit Prahu. Když jsem si všimla, že se maraton koná ve stejnou dobu, jako byla moje plánovaná cesta, přihlásila jsem se. Zabila jsem tak dvě mouchy jednou ranou.“ „Miluji běhání a miluji i dějiny umění. Už dva roky sním o tom, že si zaběhám v Praze maraton a navštívím Muchovo muzeum.“

 

Ovšem ne vše vypadá před startem idylicky. Jsou i tací, kteří mají zdravotní potíže. „Příprava na maraton se trochu zkomplikovala, začalo mě strašně bolet koleno. Tak si dělám různé masáže a jím hodně gumových medvídků.“

 

Všichni naši běžci poběží v oranžových tričkách NADĚJE. Přijďte je podpořit a zkuste je najít mezi více než 10 000 běžci! Start je 8. května v 9:00 na Staroměstském náměstí. Trasa vede srdcem metropole, podél Vltavy i několika pražskými čtvrtěmi až do cíle zpět na Staroměstské náměstí.

Podívejte se na mapu závodu.

 

Děkujeme společnosti RunCzech, že se můžeme zúčastnit v rámci projektu Běž pro dobrou věc.


Méně...
 
Ozvěny Kabelkového VELEtrhu 2016

Ozvěny Kabelkového VELEtrhu 2016

Krátké shrnutí

27.04.16 | Zlín

Kabelková akce dopadla, z našeho pohledu, na výbornou. Zájem o darovaní kabelek byl vzácně veliký a jsme za něj vděční. Vždyť bez něj by charitativní kabelkový prodej nemohl vzniknout.  O zakoupení věnovaných kabelek byl zájem doslova obrovský. Můžeme napsat "již tradičně" se dámy shromažďovaly před divadlem i o hodinu dříve, než bylo avizované otevření VELEtrhu. 


Více...
 
Ozvěny Kabelkového VELEtrhu 2016

Kabelková akce dopadla, z našeho pohledu, na výbornou. Zájem o darování kabelek byl vzácně veliký. Jsme za něj vděčni. Vždyť bez něj by charitativní kabelkový prodej nemohl vzniknout.  

O zakoupení věnovaných kabelek byl zájem doslova obrovský. Můžeme napsat, že "již tradičně" se dámy shromažďovaly před divadlem i o hodinu dříve, než bylo avizované otevření VELEtrhu. Nervózně přešlapávaly a vyhlížely "tu svou". Za přibližně hodinu prodeje měla většina z vystaveného asi tisíce kabelek novou majitelku. Fronty u dvou přichystaných pokladen nebraly konce, ale nikomu z přítomných to nevadilo. Sympatické je, že se platící nedrželi námi stanovených cen a částku za nákup zaokrouhlovali směrem nahoru. 

Dámy, které navštívily akci s dětmi, mohly využít připraveného dětského koutku s dohledem. A také ho využily. U stolečků s přichystaným tvořením a malým občerstvením se vystřídala více než desítka dětí. Pro holčičky byly připraveny papírové kabelky k ozdobení, pro kluky velký formát čistého papíru, na který si mohli nakreslit cokoliv. Mysleli jsme i na nejmenší, kterým přišli vhod plyšové hračky pro zábavu. Máme také své malé příznivkyně, které se své maminky či babičky nepustily a vybíraly si svůj kabelkový poklad. Atmosféra prodejního dne byla zkrátka pohodová a příjemná.

Po dvouměsíční intenzivní práci jsme 25. 4. 2016 v 18:30 věděli výsledek. Kabelkový sběr a jeho následný prodej jsme proměnily v částku 76 540 Kč. Nadace Divoké husy do výše 60 000 Kč výtěžek zdvojnásobí, takže celková částka 5. ročníku Kabelkového VELEtrhu je krásných a pro NADĚJI Zlín velmi potřebných 136 540 Kč.

Děkujeme za zájem a podporu našeho projektu a těšíme se na Kabelkový VELEtrh 2017. Fotogalerie zde:

 


Méně...