Archiv zpráv

Úvod  Pobočky  Ústředí NADĚJE  Obecné  Archiv zpráv
 
NADĚJE na konferenci FEANSTA

NADĚJE na konferenci FEANSTA

09.06.23 | Praha

V minulém týdnu náš oblastní ředitel Dan Svoboda a vedoucí projektu Housing Youth Katka Sehnoutková navštívili Stockholm...


Více...
 
NADĚJE na konferenci FEANSTA

V minulém týdnu náš oblastní ředitel Dan Svoboda a vedoucí projektu Housing Youth Katka Sehnoutková navštívili Stockholm.

 

Tohle krásné švédské velkoměsto totiž hostilo největší konferenci o bezdomovectví v Evropě. A protože i my se řadíme mezi více než 100 členských organizací FEANTSA, které pracují s lidmi bez domova, pozvání jsme ani letos neodmítli.  

 

Dan s Katkou navštívili zajímavé semináře i pracovní skupiny a načerpali poznatky organizací zabývajících se problematikou lidí bez domova napříč Evropou. V mezinárodním kontextu je vždy moc fajn pozorovat a porovnávat, jak to jinde dělají jinak. Necháme se inspirovat a pokud je to jen trochu možné, pokusíme se implementovat dobrou praxi do našich služeb.  

 

Tak snad zase za rok v nějakém jiném evropském městě na viděnou.

 


Méně...
 
Nový projekt Housing Youth

Nový projekt Housing Youth

07.06.23 | Praha

Rozjíždíme nový projekt Housing Youth - zabydlování mladých lidí ve věku 18 – 26 let, kteří mají zkušenost s životem na ulici...


Více...
 
Nový projekt Housing Youth

Rozjíždíme nový projekt Housing Youth - zabydlování mladých lidí ve věku 18 – 26 let, kteří mají zkušenost s životem na ulici a s užívání návykových látek. Pokud znáte někoho, komu by projekt mohl pomoci, můžete se ozvat na uvedené číslo naší kolegyni Katce Sehnoutkové. Ta ochotně poradí a poskytne o projektu víc informací. Zájemci se také mohou dostavit do našeho denního centra Bolzanova. 

 

„Velmi potřebným krokem, jak lidem pomoci je, naučit je "jak bydlet". Je to o to složitější, jelikož to je věc, kterou mnozí z nich ani nepoznali. V projektu Housing Youth se budeme snažit o to, aby ve svém bydlení úspěšně obstáli“, uvádí k projektu Katka.  

 

Přejeme projektu hodně úspěchů a těšíme se na další zprávy o zabydlování mladých lidí. 


Méně...
 
Zapiš se (nejen) Matějovi do života

Zapiš se (nejen) Matějovi do života

01.06.23 | Zlín

Sociální práce je o tom, že denně pomáháme ostatním. S klienty jsme ve chvílích radosti i smutku, organizujeme pro ně různé aktivity a snažíme se, aby každý den stál za to. Dnešní příspěvek není o klientech, ale o rodině našeho skvělého kolegy Michala Křižky, který potřebuje naši pomoc.


Více...
 
Zapiš se (nejen) Matějovi do života

Symbolicky jsme vybrali dnešní Mezinárodní den dětí pro napsání této zprávy. Rozhodli jsme se využít sílu internetu s jasným cílem – najít vhodného dárce kostní dřeně (nejen) pro Matěje. Ale pěkně popořádku.

Matěj je syn našeho kolegy Michala Křižky, který pracuje jako vedoucí přímé péče v sociálně terapeutické dílně. Matěj trpí velmi vzácnou poruchou krvetvorby, která se nazývá Diamond Blackfan anémie a akutně se pro něj hledá dárce kostní dřeně.  

 

V České republice je 56 náběrových míst, kde je možné se během chvilky zapsat do registru dárců kostní dřeně.

Dnes ve Zlíně startuje Mezinárodní filmový festival, kde můžete najít stánek ve kterém se lze zapsat do registru dárců kostní dřeně a změnit tak někomu život. Stánek bude na Mezinárodním filmovém festivalu po celou dobu jeho trvání (1. – 7. června 2023) a najdete ho u Mr. Coffee v parku Komenského.

 

Zapsáním do Českého národního registru dárců dřeně můžete někomu dát šanci na normální život. Půjdete do toho s námi? 


Méně...
 
Nízké mzdy v sociálních službách

Nízké mzdy v sociálních službách

31.05.23 | Praha

Sociální pracovníci se v Česku potýkají s výrazně podprůměrnou mzdou. To má dopad nejenom na jejich životní úroveň...


Více...
 
Nízké mzdy v sociálních službách

Sociální pracovníci se v Česku potýkají s výrazně podprůměrnou mzdou. To má dopad nejenom na jejich životní úroveň, ale i na to, že často odcházejí do jiných, lukrativnějších oborů a úřady a neziskové organizace jen těžko shánějí nové.  

 

„Bohužel i u našich pracovníků je výše mzdy velkým problémem. Na volná místa hledáme sociální pracovníky již několik měsíců a jedním z důvodů je velká náročnost práce a s tím spojené finanční ohodnocení práce. Z finančních důvodů nám také odešlo hodně kvalitních pracovníků v sociálních službách, zejména mužů, které na některých náročných místech nutně potřebujeme. Velká část našich zaměstnanců v Praze musí mít ještě druhou práci, alespoň na částečný úvazek, aby měli na nájem a nutné životní náklady. Pokud to druhou prací již řešit nelze (často je to velmi náročné), odcházejí ze sociálních služeb do jiného, lépe placeného, zaměstnání", uvádí k problému Petra Svobodová, naše personalistka.

 

My o špatných podmínkách informujeme prostřednictvím kampaně Stejná odměna

 

Na stejné problémy ohledně financování sociálních služeb odkazuje i projekt Neviditelní.

Více o projektu: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-resi-socialni-problemy-ale-sami-jim-celi-40431785


Méně...
 
Aukce holek z Vršek

Aukce holek z Vršek

22.05.23 | Praha

Slíbili jsme, že se do kampaně „Daruj koupelnu ženám bez domova“ tentokrát zapojí i tým zaměstnankyň azylového domu. „Holky z Vršek“...


Více...
 
Aukce holek z Vršek

Slíbili jsme, že se do kampaně „Daruj koupelnu ženám bez domova“ tentokrát zapojí i tým zaměstnankyň azylového domu. „Holky z Vršek“ opět ukazují svou kreativitu a srdce na pravém místě. Rozhodly se, že kampaň podpoří aukcí předmětů, které pro ně mají osobní význam.

 

Každý týden ve středu dopoledne po dobu šesti týdnů zveřejníme jeden předmět jedné „holky z Vršek“ s vyvolávací cenou. Aukce poběží pět dní, vždy do neděle, a Vy budete moct v komentářích přihazovat. S výhercem se pak spojíme a domluvíme osobní předání. Peníze bude možné předat buď osobně nebo posláním na účet kampaně. Jako první „vykopává“ už za dva dny Irena Burmeková, vedoucí azylového domu. Jakou věc k aukci si vybrala a proč? To se dozvíte už tuto středu 24.5.

 

“Práce v našem azylovém domě je spíše rodinná sešlost. Trávíme spolu čas i mimo zaměstnání, jezdíme na dovolené a máme společné zájmy. Všechny máme jistou dávku kreativity a zajímají nás věci, které mají smysl. A nebyly bychom to my, kdybychom se i tuto sbírku nerozhodly trochu oživit. A proto vznikl nápad “Aukce holek z Vršek”. Doufáme, že se Vám tato aukce bude líbit a že Vám věci přinesou stejnou radost jako doposud nám."

 

Sledujte náš FB profil a přihazujte. Už dopředu můžeme slíbit, že se bude jednat o předměty nevšedního charakteru. Každý jiný, ale každý zajímavý. A třeba Vám některý z nich může i zachutnat.

 

Přispět na rekonstrukci koupelny můžete i přímo: https://www.darujme.cz/darujkoupelnuzenambezdomova

 

Děkujeme a těšíme se!


Méně...
 
Dvanáctý ročník Kabelkového VELEtrhu je za námi

Dvanáctý ročník Kabelkového VELEtrhu je za námi

16.05.23 | Zlín

Kabelky, batohy, tašky a peněženky. To je velmi dobrý základ benefiční akce Kabelkový VELEtrh, který jsme letos organizovali již po dvanácté. 


Více...
 
Dvanáctý ročník Kabelkového VELEtrhu je za námi

Kabelky, batohy, tašky a peněženky. To je velmi dobrý základ benefiční akce Kabelkový VELEtrh, který jsme letos organizovali již po dvanácté. Kabelka je nezbytný doplněk každé ženy, takže když jsme před 13 hodinou viděli zástupy žen u Městského divadla, tušili jsme, že letošní akce bude opět vydařená.

 

Kabelkový VELEtrh stojí na pevných základech už od samotného začátku. Co ještě přidat k oblíbené akci, aby byla ještě zajímavější? Přípravy byly náročné, ale podařilo se a v letošním roce jste se poprvé mohli zaposlouchat do krásného hudebního vystoupení Markéty Vodičkové a Filipa Vítů. Mohli jste si dát výbornou kávu Nextpresso, kterou připravovali naši zaměstnanci a nechyběla ani sladká tečka z Cukrárny nejen Mrkvové DORTY. Těšil nás pohled na návštěvníky, kteří v jedné ruce drželi kabelky a ve druhé zákusek. Měli jsme velkou radost, když jsme viděli, že jste nakoupili kabelky a pak poseděli při občerstvení a hudebním vystoupení. Náš cíl byl jasný, vytvořit příjemný prostor pro zastavení a sdílení s ostatními.

 

V divadle na Vás letos čekalo několik set překrásných kousků, výrobky klientů ze sociálně terapeutické dílny, VIP koutek s novými kabelkami, batohy a také peněženky LAGEN.

 

Velmi děkujeme zlínským firmám Blaire.cz, LAGEN a Vasky za to, že nás podpořili jak v aukci kabelek, tak na samotném Kabelkovém VELEtrhu.

 

Poděkování patří i panu Vidličkovi z Nextpressa za dodání skvělé kávy a všeho potřebného pro jeho přípravu. Zapomenout nesmíme ani na paní Šenkeříkovou z Cukrárny Mrkvové DORTY v Malenovicích, která stojí za výborným sladkým občerstvením.

 

Děkujeme i dobrovolnicím z řad zaměstnanců Yokohama TWS Česká republika a studentek Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. 

 

Poděkování míří i do Městského divadla za to, že jsme i v letošním roce mohli benefiční akci uspořádat v příjemném zázemí.

 

Zlínskému deníku patří poděkování za propagaci v tisku. O fotky se postaral pan Králíček ze Zlínského deníku a náš kolega Michal Křižka.

 

Výtěžek z Kabelkového VELEtrhu 2023 je krásných 77 678 Kč. Tento výtěžek Nadace Divoké husy do výše 60 000 Kč zdvojnásobila. Takže na realizaci terapeutického koutku pro klienty v Domě pokojného stáří míří částka 137 678 Kč.

 

Závěrem děkujeme všem kolegům, kteří se podíleli na organizaci Kabelkového VELEtrhu 2023. A také děkujeme všem, kteří si koupili či vydražili kabelku. Protože Kabelkový VELEtrh je pomoc, co se nosí.

 

 

 

 

 


Méně...