Archiv zpráv

Úvod  Pobočky  Ústředí NADĚJE  Obecné  Archiv zpráv
 
Pátý JEDEN DEN v Otrokovicích se vydařil na výbornou

Pátý JEDEN DEN v Otrokovicích se vydařil na výbornou

06.06.16 | Otrokovice

Přes 250 návštěvníků se 4. června bavilo na 5. ročníku open air handicap festivalu JEDEN DEN.


Více...
 
Pátý JEDEN DEN v Otrokovicích se vydařil na výbornou

Přes 250 návštěvníků se 4. června bavilo při poslechu hudebních skupin, zhlédnutí divadelních a tanečních představení, návštěvě tvořivých dílen nebo muzikoterapii na 5. ročníku open air handicap festivalu JEDEN DEN. Ideální počasí, rekordní návštěva, krásná atmosféra, kterou nabídlo prostředí lanového centra Lanáček v Otrokovicích, a úžasný elán všech účinkujících i dobrovolníků. To vše naplnilo hlavní cíl našeho festivalu: společné účinkování umělců s handicapem i těch zdravých napříč žánry.

Festival se uskutečnil pod záštitou starosty města Otrokovice Jaroslava Budka. Výtěžek ze vstupného ve výši 17 880 Kč bude věnován na zakoupení ošetřovatelské hydromasážní vany pro Dům NADĚJE v Otrokovicích.

 

Děkujeme všem, kdo jste nás přišli podpořit, a doufáme, že jste se bavili stejně dobře jako my.

 

Příjemnou atmosféru si můžete připomenout prostřednictvím fotografií zde


Méně...
 
Speciální prolínání a sportovci zlínské NADĚJE

Speciální prolínání a sportovci zlínské NADĚJE

03.06.16 | Zlín

Sportovce zlínské NADĚJE jste mohli potkat při doprovodném programu Filmového festivalu Zlín na akci Speciální prolínání, která se odehrála před zámkem 31.5. – 1.6.


Více...
 
Speciální prolínání a sportovci zlínské NADĚJE

Sportovce zlínské NADĚJE jste mohli potkat při doprovodném programu Filmového festivalu Zlín na akci Speciální prolínání, která se odehrála před zámkem 31. 5. – 1. 6. Speciální olympiády – to je hnutí, které podporuje společný sport lidí zdravých s lidmi s postižením. Stírá rozdíly, podporuje solidaritu a aktivitu. A hlavně baví! Spolu s námi si zahrála i europoslankyně Martina Dlabajová, která s přeborníky Bedřichem Bulavou a Radimem Juřicou sehrála zápas. Radost jsme měli i ze hry pana Čestmíra Vančury, prezidenta Filmového festivalu, a Vlastimila Harapese, patrona Českého hnutí speciálních olympiád. Podívejte se do fotogalerie zde.


Méně...
 
Den dětí v litoměřické NADĚJI

Den dětí v litoměřické NADĚJI

03.06.16 | Litoměřice

Den dětí v azylovém domě a nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež. 


Více...
 
Den dětí v litoměřické NADĚJI

Den dětí v azylovém domě

 

V azylovém domě NADĚJE v Litoměřicích se dne 1. 6. konal Den dětí. Děti měly možnost poprvé využít sportovní vybavení, které bylo pořízeno z dotačního programu Zdravého města Litoměřice.

 

Před začátkem akce děti netrpělivě čekaly za branou nového hřiště a s nadšením pozorovaly, co pro ně zaměstnanci azylového domu chystají. Největší pozdvižení vyvolal mezi dětmi nový pingpongový stůl. Zahájení se ujal vedoucí domu Robert Krejčí. Následovalo vystoupení breakdance a odstartování etap disciplín, u kterých se postupně vystřídalo okolo třiceti dětí různých věkových kategorií. Sportovního klání se zúčastnili i někteří z rodičů jako pomocníci nejmenších.

 

Soutěžící si vyzkoušeli shazování kuželek, hod frisbee, přetahování lanem, kop na bránu, stolní tenis a mnohé další. Za sportovní výkony si následně vybrali z velkého množství odměn. Připravené byly nejen sladkosti, ale i hračky, šperky a plyšáci. Na závěr akce si dívky připravily taneční vystoupení.    

 

„Akce se vydařila, přálo nám počasí a děti byly nadšené. Věříme, že si hry oblíbí a budou trávit více volného času na hřišti a sportovními aktivitami,“ dodala Petra Smetanová, vedoucí pobočky Litoměřice.

 

Více fotografií naleznete v galerii nebo na facebookových stránkách NADĚJE Litoměřice.

 

Den dětí v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež OÁZA

 

Na Mezinárodní den dětí připravili pracovníci nízkoprahového zařízení pro děti a mládež

pestrý program: hod na branku, překážkovou dráhu, skákání přes švihadlo, stavění pyramidy a jednu vodní aktivitu. Byli jsme rádi, že bylo hezké počasí a mohla se akce uskutečnit venku před službou nízkoprahového zařízení. Po tom co si děti prošly všechna stanoviště, čekala na ně sladká odměna.

 

Více fotografií naleznete na facebookových stránkách OÁZA.

 

 

 

Den dětí se sociálně aktivizační službou

 

Sociálně aktivizační služba NADĚJE, Litoměřice uspořádala 2. 6. 2016 na hřišti v Revoluční ulici Dětský den. Zúčastnilo se 17 dětí z celé lokality, které soutěžily v chůzi na chůdách, běhu v pytli, hodu na cíl, kimovce, skládání netradičních puzzle, běhu s pingpongovým míčkem, běhu na 60 metrů a poznávání potravin poslepu. Všechny děti si odnesly sladké odměny a spoustu zážitků.

 

Více fotografií naleznete v galerii nebo na facebookových stránkách NADĚJE Litoměřice.

 

 


Méně...
 
Jediné v ČR. NADĚJE otevřela dvě ordinace pro lidi bez domova: zubní a psychiatrickou.

Jediné v ČR. NADĚJE otevřela dvě ordinace pro lidi bez domova: zubní a psychiatrickou.

30.05.16 | Ústředí NADĚJE

NADĚJE v Praze otevřela další dvě ojedinělé lékařské ordinace pro lidi bez domova v ČR. Dosud nabízela lidem, kteří žijí na ulici,


Více...
 
Jediné v ČR. NADĚJE otevřela dvě ordinace pro lidi bez domova: zubní a psychiatrickou.

NADĚJE v Praze otevřela další dvě ojedinělé lékařské ordinace pro lidi bez domova v ČR. Dosud nabízela lidem, kteří žijí na ulici, službu praktického lékaře a gynekologie. Nyní provozuje rovněž ordinaci stomatologickou a psychiatrickou. „Považujeme to za přelomový okamžik v naší práci. Právě péče v těchto čtyřech oblastech chybí lidem bez domova nejvíce,“ řekl Jan Kadlec, ředitel NADĚJE Praha.

 

Hlavním důvodem pro zřízení psychiatrie je nedostupnost psychiatrické péče a potřebné medikace pro lidi bez domova. Neřešená psychická onemocnění pak znemožňují návrat k běžnému životu. Psychiatrická ordinace NADĚJE je nyní otevřena každý pátek.

 

„Dostupnost stomatologické péče řeší problém nejen zdravotní, ale hraje také významnou roli při procesu začleňování do společnosti,“ uvedl Jan Kadlec. „V první fázi se zaměříme především na řešení akutních případů.“ Na základě ankety, kterou NADĚJE provedla mezi svými klienty, je předpokládaný počet pacientů stomatologické ordinace v rozmezí 600 až 900 osob ročně. V průzkumu si lidé bez domova na bolest zubů často stěžovali. Služeb zubaře budou moci nyní využít v NADĚJI 1x za 14 dní. Organizace současně hledá další zubní lékaře.

 

zvětšit

Obě ordinace, psychiatrická i stomatologická, se nacházejí v denním centru NADĚJE v ulici U Bulhara, které navštíví průměrně 300 osob bez domova denně. Vedle zmíněné zdravotní péče nabízí stravu, sprchu, výměnu oblečení, sociální a psychologické poradenství. Umístění zdravotnického zařízení v denním centru zajišťuje dobrou dostupnost a možnost hygieny před návštěvou lékaře.

 

Za vznik stomatologické ordinace NADĚJE děkuje Magistrátu hlavního města Prahy, společnostem ECS Praha, Tanvaldent s.r.o. a Českému sdružení Adventistů sedmého dne.


Méně...
 
Také NADĚJE vnese MEZI PLOTY trochu naděje

Také NADĚJE vnese MEZI PLOTY trochu naděje

Prožijte s námi 24. ročník festivalu, který spojuje lidi.

26.05.16 | Praha

Lidská duše je krásná, silná, hravá a tvořivá, bývá ale také křehká, zraněná a bolí. 


Více...
 
Také NADĚJE vnese MEZI PLOTY trochu naděje

Lidská duše je krásná, silná a hravá, bývá ale také křehká, zraněná a bolí. Ať už je příčinou cokoli, stává se, že onemocní. Tehdy potřebuje pomoc. Jsme tady jeden pro druhého, abychom se podrželi. Někdy je to ale tak těžké, že podpora od zdravé duše už nestačí. Pak je tu prostor, v němž si ta utrápená může odpočinout, popřemýšlet a znovu se nadechnout. Buďme za to společně vděčni a oslavme MEZI PLOTY život se všemi jeho vítězstvími i pády. 

 

NADĚJE v Praze pomáhá už 25. rok lidem bez domova. I mezi nimi je hodně těch, kteří na duši strádají. Může to být příčina i následek toho, že domov nemají. U nás se jim dostane materiální podpory i povzbuzení. Poskytujeme také psychologické poradenství a nově i kontakt s psychiatrem.

 

V jaké nouzi se na nás lidé mohou obrátit a jakou veškerou pomoc jim nabízíme, se dozvíte u našeho stánku v Rodinné zóně, v sekci Hraj si, bav se a vytvářej. Po oba festivalové dny si budete moci pro radost a na památku, nebo pro obdarování a potěšení někoho dalšího udělat i vlastní placku (buton). Také naši mladí klienti je tvoří. Ti, kteří rodinné zázemí vůbec nepoznali, měli ho velmi nestabilní, nebo se v něm zkrátka něco zvrtlo.

 

Přijďte, těšíme se na vás!

 

Více o celém festivalu MEZI PLOTY na www.meziploty.cz


Méně...