Litomyšl

 
 

 
 
Plyšákový zápas

Plyšákový zápas

Poděkování Fanklubu HC Litomyšl za realizaci akce

11.12.17
Fanoušci HC Litomyšl již podruhé, udělali radost dětem z litomyšlské pobočky NADĚJE. Během domácího zápasu 6. prosince se
Více...
 
Plyšákový zápas

Fanoušci HC Litomyšl již podruhé, udělali radost dětem z litomyšlské pobočky NADĚJE. Během domácího zápasu 6. prosince se snesla na led plyšová nadílka. Za sportovní zážitek a neuvěřitelných 11 pytlů plyšáků děkují děti a personál NADĚJE. 


Méně...
 
PROSINCOVÉ AKTIVITY

PROSINCOVÉ AKTIVITY

Společné čekání na Ježíška

05.12.17
Máme tu prosinec a s ním nový program. 
Více...
 
PROSINCOVÉ AKTIVITY

Adventní čas nám ukrátí mikulášské hry, výroba vánočních dekorací a přání. Společně si uvaříme, vyzdobíme NADĚJI. Dne 6. 12. vyrazíme fandit HC Litomyšl, 14. 12. zazpíváme v Jindrově vile. 

Jukněte do programu, čeká nás toho mnohem víc :-).

Těšíme se. 


Méně...
 
Kde potraviny pomáhají

Kde potraviny pomáhají

V Bille Litomyšl bylo vybráno 573 kg potravin a drogistického zboží.

14.11.17
V sobotu 11. 11. 2017 se uskutečnil již pátý ročník Národní potravinové sbírky, který byl v letošním roce po všech směrech
Více...
 
Kde potraviny pomáhají

V sobotu 11. 11. 2017 se uskutečnil již pátý ročník Národní potravinové sbírky, který byl v letošním roce po všech směrech rekordní. Během 12 hodin trvání sbírky věnovali obyvatelé České republiky 387 tun trvanlivých potravin a drogistického zboží, což je nejvíce v historii sbírky.

V Litomyšli se bylo možné zapojit do sbírky v prostorách prodejny Billa. Zde došlo k vybrání 573 kg potravin a drogistického zboží. Místní sbírka byla konaná ve spolupráci NADĚJE a Oblastní charity Nové Hrady u Skutče.  

Darované zboží poslouží především rodinám s dětmi a seniorům. Z části sbírky byly vyhotoveny balíčky, které jsou v těchto dnech věnovány potřebným rodinám žijícím ve městě Litomyšl a v okolních obcích. Potraviny budou využity k rozvoji sebeobslužných aktivit dětí a mládeže v Litomyšli a České Třebové. Děti navštěvující nízkoprahová zařízení v obou městech budou z potravin vařit, prostřednictvím situačních her rozvíjet finanční gramotnost a sebeobslužné dovednosti. V neposlední řadě část z vybraného zboží poputuje do Domu pokojného stáří ve Vysokém Mýtě, kde v předvánočním čase bude věnováno opuštěným seniorům a poslouží pro aktivizaci obyvatel zmíněného domova.  

 

Velice děkujeme všem, kteří jakkoliv přispěli, kolektivu prodejny Billa, za poskytnuté zázemí a všem dobrovolnicím a dobrovolníkům. 


Méně...
 
LISTOPADOVÝ PROGRAM

LISTOPADOVÝ PROGRAM

Co nás společně čeká?

01.11.17
Listopadové aktivity přináší opět pestrý program.
Více...
 
LISTOPADOVÝ PROGRAM

Každý den něco jiného. Co si takhle zahrát na detektiva, protáhnout tělo u hry twistr, vyrobit něco hezkého z přírodnin, odnést si domů záložku do knihy.

Opět si něco dobrého uvaříme, popovídáme u kapučína . Taneční klub se nadále bude scházet každou středu. A jako každý měsíc je tu novinka, pátky v listopadu patří turnajům.

 

Těšíme se J


Méně...
 
Nenudíme se ani o prázdninách

Nenudíme se ani o prázdninách

Na plánu je bowling a stepmanie

24.10.17
Pojďte si s námi zahrát
 
Nenudíme se ani o prázdninách
 
Národní potravinová sbírka

Národní potravinová sbírka

Můžete pomáhat s námi v litomyšlské BILLE

23.10.17
Sbírka potravin pro lidi v těžké životní situaci se koná 11.11.2017 v mnoha obchodech ČR
Více...
 
Národní potravinová sbírka

Jana se svým prvním manželem má dvojčata – dceru a syna. Několik let před rozvodem žili odloučeně. Až při rozvodovém řízení vyšlo najevo, kolik dluhů manžel bez jejího vědomí nadělal. Více než 2 miliony korun dluhu po rozvodu přešlo na Janu. S oběma dětmi ve vlastní péči a s obrovským dluhem se musela potýkat sama. Nyní je znovu vdaná a s manželem mají znovu dvojčata – holčičky. Aby zvládli dluhy, za které nemohou, vstoupili jako manželé do insolvence. Měsíční finanční limit rodiny se čtyřmi dětmi je 13 000 korun. Manžel tvrdě pracuje a většina jeho platu jde na insolvenci. Jana usilovně chodí na brigády, přestože dvojčatům ještě nejsou ani dva roky. Potravinovou pomoc, kterou rodině zprostředkovává zlínská NADĚJE, Janina rodina přijala s velikou vděčností a úlevou. Konečně po dlouhé době naplnila spíž jídlem pro děti. Díky darovaným příkrmům a dětským výživám se oběma holčičkám výrazně zvýšil přísun zdravých potravin, masa a zeleniny. Díky zásobě přijatých potravin z potravinové sbírky mohla Jana ubrat pár hodin z brigád a zůstat víc času se svými malými dcerkami. 


Méně...