penzion Brno

 

 

Aktuality

Ponořte se do představ dětí a do nadšení lidí s handicapem!
Zlín

Ponořte se do představ dětí a do nadšení lidí s handicapem!

15.04.14
Co si děti konkrétně představují pod názvy tradičních řemesel? Dokážou lidé s mentálním postižením pomoci uchovat lidové dovednosti i v době poháněné moderními technologiemi? 
 
Více...
Ponořte se do představ dětí a do nadšení lidí s handicapem!

Co si děti konkrétně představují pod názvy tradičních řemesel? Dokážou lidé s mentálním postižením pomoci uchovat lidové dovednosti i v době poháněné moderními technologiemi? Přesvědčte se na Velikonočním jarmarku Tkalcovny NADĚJE ve Zlíně 15. 4.

 

Sami si budete moci vyzkoušet tkaní na ručních stavech, odlévání svíček z včelího vosku, pletení košíků a pomlázek i předení vlny na kolovrátku. V 15 hodin budou vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže pro žáky základních škol na téma „Řemeslo má zlaté dno.“ Zlínské NADĚJI se sešlo na čtyřicet podivuhodných obrázků. Do jejich světa můžete vstoupit na výstavě v Obchodním centru Zlín na ulici Kvítková do konce května.

 

Tkalcovna NADĚJE slaví jeden rok od zahájení své činnosti v Obchodním centru Zlín. Za tu dobu se už stala srdeční záležitostí mnoha fajnšmekrů, kteří oceňují ruční práci, i těch, kdo se rádi nechávají obohatit návštěvou terapeutické dílny lidí s mentálním postižením.

 
Vybíráme vítězné obrázky
Zlín

Vybíráme vítězné obrázky

10.04.14
Krásné obrázky na téma "Řemeslo má zlaté dno" pro Tkalcovnu Naděje nakreslily děti z 5 základních škol ze Zlína, Fryštáku a Holešova.
 
Více...
Vybíráme vítězné obrázky

Krásné obrázky na téma "Řemeslo má zlaté dno" pro Tkalcovnu Naděje namalovaly děti z 5 základních škol ze Zlína, Fryštáku a Holešova. Včera jsme vybírali v Městském divadle ty nejhezčí z nich. Všechny můžete vidět na výstavě, kterou připravujeme k oslavě 1. výročí Tkalcovny Naděje v Obchodním centru Zlín na ulici Kvítková. Přijďte se podívat, vyzkoušet předení na kolovrátku a ruční tkaní koberců, přijďte s námi slavit.   

 
Poděkování Zlínskému deníku
Zlín

Poděkování Zlínskému deníku

10.04.14
Kabelkový veletrh bychom nedokázali připravit v takovém rozsahu bez mediální podpory Zlínského deníku, ale taky ani bez zájmu,
 
Více...
Poděkování Zlínskému deníku

Kabelkový veletrh bychom nedokázali připravit v takovém rozsahu bez mediální podpory Zlínského deníku, ale taky ani bez zájmu, angažovanosti a přátelství jeho pracovníků a tvůrců, včetně pana šéfredaktora. Prosím, počtěte si sami a ještě zde.

 
Pomáhali jsme s úklidem na Žižkovském masopustu
Praha

Pomáhali jsme s úklidem na Žižkovském masopustu

05.03.14
Ve dnech 1. až 4. března se konal již XXI. ročník tradičního Žižkovského masopustu. Po akcích, které se během čtyřdenního programu uskutečnily pod širým nebem,
 
Více...
Pomáhali jsme s úklidem na Žižkovském masopustu

Ve dnech 1. až 4. března se konal již XXI. ročník tradičního Žižkovského masopustu. Po akcích, které se během čtyřdenního programu uskutečnily pod širým nebem, se v rámci pracovní terapie lidí bez domova uplatnili klienti a klientky našich azylových domů jako nepostradatelná úklidová četa. V sobotu byly na náměstí Jiřího z Poděbrad připraveny výtvarné dílny pro děti a divadelní představení pro ně i dospělé, a v úterý vyvrcholil masopust velkolepým průvodem maškar, obřích loutek, artistů a dalších cirkusových umělců.  Z „Jiřáku“ se pestrá směsice účinkujících vydala několika žižkovskými ulicemi, přes Havlíčkovo náměstí, na němž starostka Vladislava Hujová předala symbolický klíč od městské části, až do parku před Viktorkou, kde se ve veselici pokračovalo do večerních hodin. Při takovém velkolepém počinu se hoduje o sto šest, jedna delikatesa střídá druhou, pivo i víno teče proudem a nikdo moc neřeší, kde kelímek, tácek či ubrousek od dobrot skončí. Aby tedy i po takové radosti zůstal Žižkov uklizený a čistý, byli angažováni naši klienti a s koordinátory se o pořádek po několik hodin starali. Jsme rádi, že i přes práci a povinnosti si také oni užili zábavy a pozapomněli na své starosti, které je dennodenně trápí, a že prospěli ostatním zúčastněným, kteří si tak nemuseli s odpadky lámat hlavu a masopust si opravdu vychutnali. Organizátoři byli spokojeni, my jim děkujeme za přizvání a věříme, že budeme ve spolupráci na podobných akcích pokračovat. 

 

 

 

Pobočky