penzion Brno

 

 

Aktuality

Hudební festival JEDEN DEN 7. 6. 2014
Otrokovice

Hudební festival JEDEN DEN 7. 6. 2014

16.05.14
Otrokovická Naděje pořádá již 3. ročník hudebního festivalu JEDEN DEN.
 
Více...
Hudební festival JEDEN DEN 7. 6. 2014

Otrokovická Naděje pořádá již 3. ročník hudebního festivalu JEDEN DEN. Tentokrát se akce uskuteční v sobotu 7. 6. 2014 od 17 hodin v Otrokovicích na Štěrkovišti v areálu Rybárny.

 

Na programu se představí kapely KULA PIKLE, Hudba Fryšták, PASS, vítěz hudební soutěže Xanax a oblíbený zpěvák Jirka Vašíček. Přestávky mezi hudební produkcí vyplní taneční vystoupení v podání Taneční školy Orientální tance Jana, taneční skupina otrokovické Naděje, Žaneta Šandorová a TS Evans.

 

Během večera bude zajištěno bohaté občerstvení a osvěžení a také možnost si vychutnat lahodný čaj ve venkovní čajovně.

 

Výtěžek z festivalu podpoří chod Domova Naděje v Otrokovicích.

 

Všichni jste srdečně zváni!

 

Aktuální informace naleznate také na Facebooku - Festival JEDEN DEN

 
Přes tisíc kabelek na pomoc Naději
Zlín

Přes tisíc kabelek na pomoc Naději

15.04.14
Téměř 1 500 kabelek se podařilo vybrat zlínské pobočce neziskové organizace NADĚJE pro vlastní dobročinnou akci zvanou Kabelkový veletrh.
 
Více...
Přes tisíc kabelek na pomoc Naději

Téměř 1 500 kabelek se podařilo vybrat zlínské pobočce neziskové organizace NADĚJE pro vlastní dobročinnou akci zvanou Kabelkový veletrh. V pondělí byl foyer Městského divadla Zlín přeplněn ženami, které si přišly koupit kabelku a tím podpořit lidi s mentálním postižením či nemocné s demencí, o něž se NADĚJE ve Zlíně stará.

Dárkyně nechávaly v kabelkách vtipné i milé vzkazy pro nové majitelky. Charitativní akci darováním svých kabelek podpořily také první dáma Ivana Zemanová a první česká Miss World Taťána Kuchařová.

„Kabelka patří k ženám a ženy mají smysl a cit pro charitu,“ říká Kateřina Pivoňková, ředitelka zlínské NADĚJE. „Některé účastnice si dokonce braly v práci dovolenou, aby měly na 3. ročník Kabelkového veletrhu dostatek času.“

 

Výtěžek akce činí 93 000 Kč. Zlínská NADĚJE za něj pořídí nové pokrývky a zahradní houpačku pro seniory i pračku a lednici do chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením.

Více fotografií z Kabelkového veletrhu najdete na  http://nadeje.cz/zlin/galerie?album=97 

a také na http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/kabelkovy-veletrh-uz-dnes-od-14-hodin-v-divadle-20140414.html

 
Oslava 102. narozenin s velkou porcí radosti
Zlín

Oslava 102. narozenin s velkou porcí radosti

15.04.14
Paní Božena Staroveská, obyvatelka Domu pokojného stáří zlínské NADĚJE, se 13. 4. 2014 dožila 102. narozenin.
 
Více...
Oslava 102. narozenin s velkou porcí radosti

Paní Božena Staroveská, obyvatelka Domu pokojného stáří zlínské NADĚJE, se 13. 4. 2014 dožila 102. narozenin.  Paní Staroveská se narodila v Příboru do početné rodiny. V třicátých letech minulého století odešla do Zlína a pracovala v Baťových závodech. Ráda chodila do kina, cvičit do Sokola a do hotelu Moskva na „čaje o páté.“ Ve Zlíně pak dlouhá léta pracovala jako mistrová. Celý život prožila obklopena přáteli a širokou rodinou. Dodnes si zachovala svěžest a humor, ačkoliv už častěji také odpočívá. Je stále velmi samostatná, chodí bez opory, ráda pobývá na zahradě a zpívá.

 

Ve zlínské NADĚJI žije paní Staroveská více než tři roky. Pracovníci o ni pečují s láskou a ona má NADĚJI dávno za svůj domov.

 

Společně s rodinou, ostatními obyvateli a představiteli města oslaví narozeniny 15. 4. 2014 přímo v Domě pokojného stáří.

 

 

 

 
Ponořte se do představ dětí a do nadšení lidí s handicapem!
Zlín

Ponořte se do představ dětí a do nadšení lidí s handicapem!

15.04.14
Co si děti konkrétně představují pod názvy tradičních řemesel? Dokážou lidé s mentálním postižením pomoci uchovat lidové dovednosti i v době poháněné moderními technologiemi? 
 
Více...
Ponořte se do představ dětí a do nadšení lidí s handicapem!

Co si děti konkrétně představují pod názvy tradičních řemesel? Dokážou lidé s mentálním postižením pomoci uchovat lidové dovednosti i v době poháněné moderními technologiemi? Přesvědčte se na Velikonočním jarmarku Tkalcovny NADĚJE ve Zlíně 15. 4.

 

Sami si budete moci vyzkoušet tkaní na ručních stavech, odlévání svíček z včelího vosku, pletení košíků a pomlázek i předení vlny na kolovrátku. V 15 hodin budou vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže pro žáky základních škol na téma „Řemeslo má zlaté dno.“ Zlínské NADĚJI se sešlo na čtyřicet podivuhodných obrázků. Do jejich světa můžete vstoupit na výstavě v Obchodním centru Zlín na ulici Kvítková do konce května.

 

Tkalcovna NADĚJE slaví jeden rok od zahájení své činnosti v Obchodním centru Zlín. Za tu dobu se už stala srdeční záležitostí mnoha fajnšmekrů, kteří oceňují ruční práci, i těch, kdo se rádi nechávají obohatit návštěvou terapeutické dílny lidí s mentálním postižením.

 
Vybíráme vítězné obrázky
Zlín

Vybíráme vítězné obrázky

10.04.14
Krásné obrázky na téma "Řemeslo má zlaté dno" pro Tkalcovnu Naděje nakreslily děti z 5 základních škol ze Zlína, Fryštáku a Holešova.
 
Více...
Vybíráme vítězné obrázky

Krásné obrázky na téma "Řemeslo má zlaté dno" pro Tkalcovnu Naděje namalovaly děti z 5 základních škol ze Zlína, Fryštáku a Holešova. Včera jsme vybírali v Městském divadle ty nejhezčí z nich. Všechny můžete vidět na výstavě, kterou připravujeme k oslavě 1. výročí Tkalcovny Naděje v Obchodním centru Zlín na ulici Kvítková. Přijďte se podívat, vyzkoušet předení na kolovrátku a ruční tkaní koberců, přijďte s námi slavit.   

 
Poděkování Zlínskému deníku
Zlín

Poděkování Zlínskému deníku

10.04.14
Kabelkový veletrh bychom nedokázali připravit v takovém rozsahu bez mediální podpory Zlínského deníku, ale taky ani bez zájmu,
 
Více...
Poděkování Zlínskému deníku

Kabelkový veletrh bychom nedokázali připravit v takovém rozsahu bez mediální podpory Zlínského deníku, ale taky ani bez zájmu, angažovanosti a přátelství jeho pracovníků a tvůrců, včetně pana šéfredaktora. Prosím, počtěte si sami a ještě zde.

 

Pobočky